Poprzedni temat «» Następny temat
Biskupice
Autor Wiadomość
sylwia.wk 
Bałwan solnyWiek: 37
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 27-12-2010, 12:14   

to co sie dzialo na "bocznych " ulicach bylo NIEDOWIARY!! Non stop zgłaszanie do gminy itp...
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 27-09-2011, 16:08   

Zebra zamiast ronda
Cytat:

Gminy Biskupice nie stać na dotowanie około 6 milionowej inwestycji na drodze wojewódzkiej. Jednak władze starają się zapewnić bezpieczeństwo pieszym.
W Tomaszkowicach, w pobliżu budynku Urzędu Gminy Biskupice, miało być wygodne, bezkolizyjne skrzyżowanie. Planowano tu budowę ronda. Jeszcze na początku tego roku były nadzieje. Teraz wiadomo, że ronda nie będzie.


Inwestor poinformował projektanta, aby nie fatygował się i nie zdobywał pozwoleń na budowę. Starostwo Powiatowe w Wieliczce otrzymało pismo od projektanta z informacją, że nie potrzebuje już pozwoleń, uzgodnień, żadnych dokumentów na budowę ronda w Tomaszkowicach. - W piśmie projektant poinformował nas, że inwestor wycofał się z budowy - powiedział wczoraj "Dziennikowi Polskiemu" wicestarosta wielicki Mirosław Mrozowski.

Tymczasem mieszkańcy czekają na inwestycję. Co rusz przychodzą do Urzędu Gminy Biskupice i proszą samorządowców, aby zadbali o ich bezpieczeństwo. Żalą się, że nie ma odpowiednich przejść dla pieszych w okolicy skrzyżowania dróg, z których jedna jest wojewódzka - ruchliwa. Ludzie często przebiegają wśród samochodów.

Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Grzegorz Stech ze zdziwieniem mówi, że to nie jego instytucja zdecydowała o wycofaniu się z budowy. - Był taki plan, że w Tomaszkowicach powstanie rondo - przyznaje Stech. - Ale to wójt Biskupic poinformował nas, że nie będzie partycypował w kosztach budowy. Prace nad tym zadaniem zostały wstrzymane po rozmowach z przedstawicielami gminy - wyjaśnia dyrektor ZDW.

Podczas pierwszych rozmów o rozwiązaniu problemu skrzyżowania w Tomaszkowicach były od razu uzgodnienia, że inwestycja będzie realizowana na zasadzie inicjatyw samorządowych, czyli przy dotacjach gminy. Zdecydowano, że zadanie, oszacowane na około 6 mln zł, po połowie sfinansują gmina Buskupice oraz właściciel traktu - Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Nie udało się. Gmina już na przełomie wiosny i lata tego roku zastanawiała się, jak oszczędzić pieniądze, które były planowane na wojewódzką inwestycję. - Nie stać nas na to, aby budować rondo na drodze wojewódzkiej. Mamy sporo własnych zadań, a pieniędzy na inwestycje w tegorocznym budżecie tylko 1,2 mln zł - stwierdza Tadeusz Luraniec, dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Inwestycji w Urzędzie Gminy Biskupice. Wskazuje, że gmina ma wiele innych - swoich - inwestycji do zrealizowania. - Przygotowaliśmy projekty kanalizacyjne na 8 mln zł, mamy też inwestycje związane z poprawą bazy oświatowej. Ponadto mamy swoje zadania drogowe, plany budowy chodników. Naprawdę nie stać nas na wydanie 3 mln zł na finansowanie dużego zadania wojewódzkiego, bo całość tej inwestycji to około 6 mln zł - tłumaczy dyrektor.

Wylicza, że budżet gminy to zaledwie 22 mln zł. A do tego kredyty na 8,5 mln zł. Jednak prośby mieszkańców skłoniły wójta Biskupic Henryka Gawora, aby rozmawiać z Zarządem Dróg Wojewódzkich o zrobieniu chociaż "zebry" - oznakowanego przejścia dla pieszych przy zatokach przystankowych w pobliżu skrzyżowania w Tomaszkowicach. - Jako gmina jesteśmy gotowi znaleźć pieniądze na inwestycje związane z organizacją przejść dla pieszych. W tej sprawie trwają rozmowy - wyjaśnia Tadeusz Luraniec. Barbara Ciryt
źródeło: http://www.dziennikpolski...:2,0:pag:1#nav0

Tadeusz Luraniec, dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Inwestycji - awans to, czy degradacja? Jeżeli mnie pamięć nie myli, to na początku kadencji został sekretarzem gminy.
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 21-11-2011, 11:56   

Szefowa Rady rezygnuje
Cytat:
Przewodnicząca Rady Gminy Biskupice Barbara Szeląg (PiS) złożyła rezygnacją ze stanowiska, na które wybrano ją przed rokiem. Wniosek ten umotywowała m.in. względami osobistymi.
źródło: http://www.dziennikpolski...n-wielicki.html
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 23-11-2011, 10:13   

Zima raczej bez "zebry"
Cytat:

TOMASZKOWICE. Mieszkańcy apelują, by przejście dla pieszych na skrzyżowaniu przy Urzędzie Gminy Biskupice powstało jeszcze w tym roku. Urzędnicy rozkładają bezradnie ręce.

O tym, że bezpieczne pokonanie przez pieszych rejonu "krzyżówki" drogi wojewódzkiej nr 966 z traktem wiodącym m.in. do Sułkowa najczęściej jest przedsięwzięciem karkołomnym nie trzeba przekonywać nikogo, kto choć raz musiał przejść w tym miejscu przez jezdnię.

[…] pracownicy Urzędu Gminy wiedzą o problemie od wiosny tego roku, a mimo to nic w tej sprawie nie zostało na razie zrobione.

[…] Dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Inwestycji UG Biskupice Tadeusz Luraniec przyznaje, że odnośnie poprawy bezpieczeństwa pieszych w rejonie tomszkowickiego skrzyżowania mieszkańcy często dzwonią także do urzędu. - Problem polega na tym, że administratorem tej trasy nie jest gmina, ale Zarząd Dróg Wojewódzkich. To oznacza, że wszystkie przedsięwzięcia tam prowadzone muszą być uzgadniane "z Krakowem" - mówi Tadeusz Luraniec. Tłumaczy, że wizja lokalna z udziałem przedstawicieli policji, ZDW oraz gminy Biskupice odbyła się na groźnej "krzyżówce" w sierpniu tego roku.

[…] Wedle szacunków za wyznaczenie "zebry" oraz montaż belki pulsującej, trzeba będzie zapłacić 50-60 tys. zł. Jolanta Białek

Ronda nie będzie

Dokumentacja pozwalająca na budowę na skrzyżowaniu w Tomaszkowicach ronda jest gotowa od ponad roku, ale nie ma szans by inwestycja ta ruszyła w najbliższych latach. Powodem tego są koszty tego przedsięwzięcia. - Budowa ronda oszacowana została na 6 milionów złotych, czyli gmina Biskupice musiałaby w 2012 roku wyłożyć na to przedsięwzięcie 3 mln zł. Tymczasem w przyszłym roku na wszystkie inwestycje w naszym rejonie możemy przeznaczyć 1,8 mln zł. Dlatego na razie nie ma mowy o budowie ronda, nie mamy na to pieniędzy - mówi Roman Wcisło, dyrektor Wydziału Organizacyjnego, Nadzoru i Spraw Obywatelskich UG Biskupice.
więcej: http://www.dziennikpolski...l,,0:pag:2#nav0

Coś za coś. Zamiast ronda, jest nowy wójt. Zamiast zebry, jest nowy dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Inwestycji.
Ostatnio zmieniony przez nacomito 23-11-2011, 17:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
pt_kozlowski
Skarbnik


Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 85
Wysłany: 23-11-2011, 11:37   

Cytat:
Coś za coś. Zamiast ronda, jest nowy burmistrz. Zamiast zebry, jest nowy dyrektor Wydziału Rozwoju Gospodarczego i Inwestycji.

Jak już tak mąrdujesz to nie burmistrz tylko wójt...
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 23-11-2011, 17:55   

pt_kozlowski napisał/a:
Jak już tak mąrdujesz to nie burmistrz tylko wójt...

Zagalopowałem się, poprawiłem. Brawa za spostrzegawczość, dziękuję. Natomiast komentarz odnosi się do faktów i nie jest efektem wymądrzania się.
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 24-11-2011, 13:40   

Pasy w przyszłym roku
Cytat:
TOMASZKOWICE. - Wyznaczanie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu będzie można rozpocząć w pierwszym kwartale 2012 roku, zaraz jak skończy się zima - poinformował Roman Leśniak z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Dodał on, że warunkiem, by przedsięwzięcie to zostało wykonane, jest złożenie przez gminę Biskupice wniosku o wpisanie tego projektu do przyszłorocznych inwestycji realizowanych w ramach IS-ów.
więcej: http://www.dziennikpolski...szlym-roku.html
 
     
jolakozaczka 
Kierat konny
usiaPomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 25-11-2011, 10:22   

To może w końcu da się normalnie przejść. A nie czekać po 15 min. i biec sprintem żeby się "wstrzelić " w lukę między samochodami. Młodzi ludzie dadzą radę, ale jak idę z młodym to czasem mam wrażenie że sznur samochodów niggy się nie skończy. O ludzach starszych to już nawey nie ma co pisać. Oni to dopiero czekają.
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
aniani
Siuda Baba


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 55
Wysłany: 03-12-2011, 19:35   

ciekawy artykuł www.zyciewieliczki.pl numer XI 2011 "Gmina Biskupice po nowemu", powinien zainteresować mieszkańców gminy
 
     
MagnumSal 
ŻupnikOsiedle: Wieliczka
Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 78
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 04-01-2012, 17:13   

Ogłoszenie wyników

Stanowisko:
Sekretarz Gminy Kłaj

Informujemy, że w wyniku zakończenia procedury naboru na wyżej wymienione wolne stanowisko urzędnicze został zatrudniony Pan:

Imię i nazwisko

Zbigniew Fic

Uzasadnienie dokonanego wyboru:

W wyniku przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego, wyżej wymieniona osoba spełniła wszystkie wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze i została pozytywnie zweryfikowana w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej.

Wójt Gminy Kłaj


Zbigniew Strączek

ze strony : www.klaj.pl
_________________
MagnumSal
 
     
Debris 
Bałwan solnyDołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 04-01-2012, 18:40   

przeciez to juz calkiem stare ogloszenie. Jakos w Biskupicach powstalo 2 dyrektorow, na zadne z tych stanowisk konkursu nie bylo.
Bardzo polecam http://www.biskupice.pl/a...e-caf-2006.html
pięknie pokazuje jak nieudolnie gmina jest zarzadzana, jak zle sa relacje z pracownikami i jak nie wypelnia potrzeb mieszkancow - rewelacyjne. Zapewne gdyby nie 3 osoby w tej komisji samooceny wynik bylby jeszcze niższy. Ciekawe jak wypadlaby/bądz wypadla choc nie widze u nas takiego raportu/ Wieliczka?
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 04-01-2012, 18:50   

MagnumSal, cały rok trzymałeś tą rewelacyjną wiadomość w tajemnicy, nie powiadomiłeś ABW i prokuratury? Grozi za to odpowiedzialność karna!
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 02-03-2012, 10:43   

Czuli się jak u siebie
Cytat:
PSIE ZAPRZĘGI. Mateusz i Filip Surówkowie dominowali w mistrzostwach świata
W Słowackim Zubercu rozegrano mistrzostwa świata w psich zaprzęgach, podczas których znakomicie spisali się reprezentanci Polski. Nasi zawodnicy wygrali klasyfikację drużynową, a największy wkład w ten sukces mieli przedstawiciele Durango-Rimo z podwielickiego Szczygłowa.


Lider grupy Mateusz Surówka wywalczył trzy tytuły mistrza świata w konkurencji z dwoma, czterema i dwunastoma psami, zaś jego syn Filip okazał się najlepszy w kategorii juniorów w konkurencji zaprzęgów ciągniętych przez dwa psy. Niewiele do medalu zabrakło Mikołajowi Włodarczykowi, który zajął czwarte miejsce, za to miał spory wpływ na sukces drużyny. Złoty medal wywalczyła także Jolanta Sołek ze Szczygłowa, która startowała w konkurencji zaprzęgów prowadzonych przez sześć psów rasy grenlandzkiej.

Oprawa zawodów na Słowacji była wspaniała, dopisali kibice, natomiast psikusa sprawiała pogoda. W pierwszym dniu rozegrano zaplanowane wyścigi, ale w sobotę zawodnicy mieli wolne, bo zaczął padać deszcz i trasa nie nadawała się do jazdy. Zgodnie z regulaminem, aby wyniki mistrzostw świata były zaliczone, zawody muszą być przeprowadzone przez dwa dni. Uczestnicy odetchnęli z ulgą w minioną niedzielę, kiedy w Zubercu temperatura spadła poniżej zera i zawody mogły zostać dokończone. Na starcie mistrzostw stanęło ponad sto zawodniczek i zawodników, głównie z Rosji, Niemiec oraz państw skandynawskich.

- Pogodowe komplikacje miały wpływ na końcowe wyniki. Trzeba było bowiem odpowiednio dobrać smary, aby najpierw na lepkim, a potem na zmrożonym śniegu uzyskiwać dobre wyniki. Mój syn Filip po pierwszym dniu zmagań był drugi, ale potem odrobił straty z nawiązką i drugiego na mecie wyprzedził prawie o minutę - mówi Mateusz Surówka. - Sam czułem się bardzo dobrze przygotowany i choć konkurencja była spora, to udało mi się wygrać we wszystkich konkurencjach, w których startowałem. Szkoda, że medalu nie zdobył Mikołaj Włodarczyk, który zajął czwarte miejsce - dodaje.

Na trasach zawodów zjawiło się wielu kibiców, którzy gorąco dopingowali zawodników. W związku z tym, że Zuberec leży niedaleko polskiej granicy, polskich zawodników dopingowała spora grupa sympatyków. - Poczuliśmy się jak na imprezie, gdzie startuje Kamil Stoch lub Justyna Kowalczyk, bo kibice przybyli z szalikami, trąbkami i transparentami. Bardzo się cieszymy, że zrewanżowaliśmy się im bardzo dobrymi wynikami. Osobiście były to dla mnie najważniejsze zawody w tym roku, bardzo chciałem się w nich pokazać, także syn udowodnił, że jest najlepszym juniorem. Czuliśmy, jakbyśmy startowali w Polsce - mówi Mateusz Surówka.

Mateusz Surówka, obok Kamila Stocha i Justyny Kowalczyk, jest przedstawicielem sportów zimowych, który zapewnia Polsce najwięcej sukcesów. W tym sezonie wygrał klasyfikację Pucharu Europy, podobnie jak jego syn w kategorii juniorów. - Po sezonie planowane jest spotkanie moje, Justyny i Kamila, podczas którego będzie okazja do podsumowania sezonu. Swoim przyjaciołom życzę, aby zrealizowali swoje cele, dla mnie bowiem sezon zimowy już się praktycznie zakończył - mówi Mateusz Surówka.

Najistotniejszą różnicą między skokami narciarskimi, biegami a zawodami w psich zaprzęgach jest to, że te ostatnie nie są konkurencją olimpijską. Ma się to zmienić w perspektywie najbliższych lat. - Nasza federacja dąży do tego, aby dyscyplina pojawiła się w programie igrzysk. Argumentem "za" jest wzrastająca popularność tej dyscypliny sportu oraz jej widowiskowość. W Zubercu nasze psy przechodziły już inną niż zwykle kontrolę antydopingową, sprawdzano nam sanie i pozostały sprzęt. Nie wiem, czy sam doczekam olimpijskiego startu, ale liczę, że mój syn Filip będzie reprezentował Polskę podczas igrzysk. Trenuje od niedawna, ale widać odziedziczył talent, bo w swojej kategorii wygrywa ze starszymi od siebie zawodnikami - kończy Mateusz Surówka.
Paweł Panuś

źródło: http://www.dziennikpolski...k-u-siebie.html
 
     
nietopesh 
NadszybiePomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 24-05-2012, 18:45   

Cytat:

GMINA BISKUPICE. Będzie nowy asfalt.

W najbliższych tygodniach wyremontowane zostaną drogi w Biskupicach i Przebieczanach oraz na przysiółku Darczyce w Trąbkach. Obie inwestycje wykona firma "Wik-Pol" z Sułowa, która podczas przetargów zaoferowała najkorzystniejsze ceny - 133,2 tys. zł za renowację biskupicko-przebieczańską i prawie 90 tys. zł za remont w Trąbkach. Prace będą finansowane z budżetu gminy.

_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 14-11-2012, 18:01   

Mieszkańcy mają głos
Cytat:
GMINA BISKUPICE. Rozpoczęto konsultacje społeczne projektów uchwał w sprawie nowego systemu gospodarowania odpadami, który ma obowiązywać od połowy 2013 roku.

Dokumenty te są dostępne na stronie www.biskupice.pl, a uwagi do nich można zgłaszać poprzez internet lub składać na Dzienniku Podawczym w Urzędzie Gminy do 19 listopada. (JOL)
źródło: http://www.dziennikpolski...-maja-glos.html

Natomiast władze Wieliczki schowały tęgie głowy w piasek, och przepraszam, w śmieci i twierdzą, że z odpadami nie ma problemu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 11