Poprzedni temat «» Następny temat
Biskupice
Autor Wiadomość
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 25-03-2010, 10:55   

Szansa na modernizację w tym roku wojewódzkich skrzyżowań w Wieliczce i Tomaszkowicach jest niewielka
Cytat:
Wyczekiwane przez mieszkańców przedsięwzięcia nadal są na etapie planowania. Budowę ronda w Tomaszkowicach, w rejonie siedziby Urzędu Gminy Biskupice, na "krzyżówce" drogi wojewódzkiej Wieliczka - Tymowa z traktem powiatowym opóźnia konieczność wprowadzenia zmian w dokumentacji inwestycji.

Pozwolenie na budowę tomaszkowickiego ronda miało być wydane na początku tego roku. - Okazało się, że konieczne jest wprowadzenie zmian do projektu przebudowy skrzyżowania, ponieważ właściciele dwóch posesji, znajdujących się w tym rejonie, nie zgodzili się niestety przekazać (odpłatnie - przyp. jol) części swych działek na potrzeby tej inwestycji. Mogę zrozumieć, że konieczność przekazania przez mieszkańców działek nie budzi ich entuzjazmu, trzeba jednak pamiętać, że celem tej przebudowy jest poprawa bezpieczeństwa w tym rejonie, a co za tym idzie - ochrona zdrowia i życia ludzi - mówi Zbigniew Fic, wójt gminy Biskupice.
Obecnie projektanci korygują dokumentację modernizacji skrzyżowania, tak by z potrzebnych pod to przedsięwzięcie działek prywatnych uszczknąć jak najmniejszy areał. Pozwoli na to zmiana lokalizacji ronda, które w tej wersji ma być bardziej przesunięte w kierunku północnym. - Poza tym wszystko zostaje tak jak planowaliśmy: w Tomaszkowicach będą bezpieczne przejścia dla pieszych (do tej pory na tym skrzyżowaniu nie można było ich wymalować, ponieważ według Ustawy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym "zebra" nie może znajdować się na szczycie wzniesienia - przyp. jol), a w miejscu gdzie znajduje się drogowa "kołyska", jezdnia będzie podniesiona na odcinku około 200 metrów, co znacznie poprawi widoczność w tym rejonie - wyjaśnia Zbigniew Fic.
Nowy projekt ma być gotowy w najblższych miesiącach, ale rozpoczęcia przebudowy tomaszkowickiego skrzyżowania należy spodziewać się nie w tym, ale dopiero w 2011 roku.
źródło: http://www.dziennik.krako...projektach.html
 
     
pablo 
MinaOsiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 46
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2645
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-03-2010, 11:03   

myślałem, że specustawa rozwiązuje takie sprzeciwy
 
     
gość_13
Gość
Wysłany: 26-03-2010, 15:01   

widocznie nie wszystkie :|
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 04-06-2010, 11:34   

Ruszy plenerowe kino
TOMASZKOWICE. Park Kultury i Wypoczynku to pierwsza tego typu enklawa w powiecie wielickim. Jest tam mały amfiteatr.

Cytat:
Park, rozlokowany przy siedzibie tomaszkowickiego Centrum Kulturalno-Społecznego i Urzędu Gminy Biskupice, otwarto w środę po południu.

- Można mieć marzenia, ale jeśli do ich spełnienia potrzeba pieniędzy, a tych nie ma - nic nie da się zrobić... - powiedział podczas spotkania wójt gminy Biskupice Zbigniew Fic, nawiązując do 600 tys. zł dotacji, pozyskanej na tomaszkowicki obiekt z Małopolskiego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, z puli funduszy przeznaczonych na odnowę centrów wsi. - To dzięki tym pieniądzom jest ten park. Tak małej gminy jak nasza nie byłoby stać na jego budowę z własnego budżetu - stwierdził gospodarz Biskupic. Gmina dołożyła do tej inwestycji ze swego budżetu 300 tys. zł.

Na Park Kultury i Wypoczynku zagospodarowano obszar o powierzchni ponad 50 arów. W południowo-wschodnim narożniku działki powstała mała muszla koncertowa z nagłośnieniem, oświetleniem i wszystkimi elementami, właściwymi takim obiektom. Bezpośrednio przy CKS wyznaczono parking, a pozostały teren zagospodarowano na park (na samo jego zadrzewienie wydano ok. 150 tys. zł) z alejkami, ławkami itp.

- Chcemy, by park stał się miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli bawić się i integrować, a przede wszystkim - prezentować swe talenty. To jest enklawa dla społeczności gminy Biskupice, ta plenerowa scena jest dla wszystkich, którzy tylko będą mieli chęć objąć ją we władanie. Zależy nam, by było to miejsce cieszące się popularnością wśród ludzi w każdym wieku - od kilkulatków, po seniorów. To wcale nie jest prosta sprawa, ale mam nadzieję, że nam się powiedzie - mówi Anna Rachwalik, pełnomocniczka wójta gminy Biskupice.

Pierwsza impreza - Dzień Dziecka i Sportu - odbędzie się w Parku Kultury i Rekreacji już pojutrze. Od godz. 15 zaplanowano tam: spektakl teatralny "Clownada", pokazy walk kung-fu i akrobacji rowerowych, konkursy sportowe, gry zręcznościowe oraz wiele innych atrakcji. Na kolejne spotkania też nie trzeba będzie długo czekać: 13 czerwca w parku zorganizowany zostanie festyn rodzinny, a w ostatnią niedzielę czerwca - piknik artystyczny. To spotkanie, organizowane wspólnie z wielickim Stowarzyszeniem Kulturalno-Społecznym "De Profundis", zapowiada się jako szczególne. W amfiteatrze wystąpią nie tylko grupy artystyczne z biskupickiego rejonu (m.in. Zespół Regionalny Łazany, teatr Maszkaron ze Szkoły Podstawowej w Przebieczanach i kabaret Szczygiełki, działający przy świetlicy środowiskowej w Szczygłowie), ale także znany muzyk jazzowy Marek Stryszowski z zespołem. Podczas pikniku artystycznego rzeźbiarz Józef P. Kowalczyk będzie kształtował w drewnie herb gminy Biskupice, a kilku innych twórców "wybuduje" postać woja z Biskupic naturalnej wielkości. Pomnik nawiązujący do średniowiecznej historii tego rejonu pozostanie w parku, jako element jego wystroju. Wojak będzie miał też imię - nadane mu przez mieszkańców gminy w drodze konkursu (rozstrzygniecie 27 czerwca).

W parku nie brakuje stylizowanych wiat, przeznaczonych na prezentacje: koronek, haftów i innych ludowych wyrobów artystycznych oraz kulinariów itp. Także z tego rodzaju oferty można będzie skorzystać podczas pikniku artystycznego. Natomiast plany na następne miesiące to m.in. organizacja w Parku Kultury i Wypoczynku plenerowych pokazów filmowych i różnorodnych koncertów.
źródło: http://www.dziennik.krako...erowe-kino.html
 
     
gość_13
Gość
Wysłany: 04-06-2010, 14:37   otwarcie parku

środowe otwarcie było hmmm... wyjątkowe ;)
(mam tu na myśli rosyjską grupę taneczną imperial) xD
ponoć teraz mają zmienić nazwę obiektu z park kultury i wypoczynku na park rozpusty ;p
 
     
sylwia.wk 
Bałwan solnyWiek: 37
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 07-06-2010, 07:45   

No wczoraj byla tam swietna impreza dla dzieci... :)
W nast tyg festyn rodzinny.. 27-go ma byc... Dariusz Gnatowski
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 24-06-2010, 10:18   

Fascynująca niedziela
Cytat:
TOMASZKOWICE. Koncerty: Marka Stryszowskiego z zespołem Little Egoists, krakowskiej grupy Skangur oraz zespołu World Trans System z Francji, którego liderem jest kompozytor Simeon Lenoir, to niektóre z atrakcji, zaplanowanych podczas Pikniku Artystycznego "Dźwiękiem, pędzlem, dłutem i słowem", który odbędzie się 27 czerwca w Parku Kultury i Wypoczynku.

Na pikniku pojawi się kilku znanych rzeźbiarzy. Wojciech Markowski i Eligiusz Duda wykonają naturalnej wielkości pomnik woja łużyckiego z epoki brązu, który będzie odtąd symbolem parku.
źródło: http://www.dziennik.krako...-niedziela.html

Wbrew malokntentom zakątek ten tętni życiem.
 
     
gość_13
Gość
Wysłany: 25-06-2010, 19:11   

bez przesady że tętni, jak coś to ożywia się co niedzielę ;)
 
     
sylwia.wk 
Bałwan solnyWiek: 37
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 28-06-2010, 10:18   

I kolejna imprza zaliczona, bylo naprawde fajnie.. nawet udalo nam sie zrobic zdjęcie z Panem Darkiem.G.
 
     
Cop
SztolniaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 153
Wysłany: 01-07-2010, 11:23   

Pan Darek , zajmie sporo miejsca na tym zdjęciu , :D
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 29-07-2010, 10:33   

GMINA BISKUPICE: Miejscowy plan do wglądu
Cytat:
Od poniedziałku mieszkańcy będą mogli sprawdzać, jak zakwalifikowano ich działki w projekcie nowego miejscowego planu zagospodarowania.

Dokument wraz z prognozą oddziaływania na środowisko będzie wyłożony do wglądu w Urzędzie Gminy Biskupice w Tomaszkowicach do 23 sierpnia: w poniedziałki w godz. 15 - 17, a w pozostałe dni tygodnia w godz. 9.30 - 11.30. (JOL)
źródło: http://www.dziennik.krako...169-krotko.html
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 11-08-2010, 09:36   

Kanalizacja startuje od zera
GMINA BISKUPICE. Trwają procedury dotyczące wydania decyzji środowiskowych dla budowy dwóch lokalnych oczyszczalni ścieków

Cytat:
Sanitarna infrastruktura ma powstać w Biskupicach i Sławkowicach. Koncepcja zakłada wykonanie kanalizacji oraz lokalnych oczyszczalni ścieków, które będą obsługiwać tamtejsze szkoły, strażnice i Dom Pomocy Społecznej (Biskupice) oraz na początek około 60 domów. Projektowane oczyszczalnie będą segmentowe, co pozwoli w przyszłości na ich rozbudowę i podłączenie doń kolejnych prywatnych budynków mieszkalnych. Przedsięwzięcia te mają pomóc rozwiązać biskupicki "węzeł kanalizacyjny".

W tej gminie sieci odprowadzającej ścieki nie ma bowiem w ogóle, a możliwość pozyskania dotacji zewnętrznej na jej budowę jest bardzo mała, ponieważ rejon ten nie spełnia unijnych "kanalizacyjnych" kryteriów, dotyczących określonej liczby osób zamieszkujących obszar, gdzie ma powstać taka infrastruktura (tzw. Równoważna Liczba Mieszkańców (RLM), wedle której na 1 km sieci kanalizacyjnej powinno przypadać minimum 120 osób).

Szacunkowo na budowę oczyszczalni ścieków oraz innej sanitarnej infrastruktury w Biskupicach i Sławkowicach potrzeba ok. 13 mln zł. Dokumentacja pozwalająca na rozpoczęcie tych inwestycji powinna być gotowa za ok. pół roku. - Liczę, że pozyskamy na to przedsięwzięcie w sumie około 8 milionów złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Tam przy podziale pieniędzy nie jest brane pod uwagę kryterium RLM. Kolejny nabór wniosków do PROW ma być ogłoszony wiosną przyszłego roku - mówi wójt Biskupic Zbigniew Fic.

Gmina stara się także o dofinansowanie z Małopolskiego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego na budowę w Bodzanowie biologiczno - mechanicznej oczyszczalni ścieków o przepustowości 350 - 360 m sześć. na dobę. Obiekt ten ma służyć również mieszkańcom: Tomaszkowic, Przebieczan i części Biskupic. - W tych miejscowościach mamy najwięcej mieszkańców i jest szansa, że otrzymamy na to zdanie unijne pieniądze. Projektanci oczyszczalni w Bodzanowie przygotowują tego rodzaju opracowania również dla pozostałej części gminy. Tam jednak mamy na razie zbyt mało mieszkańców, by myśleć o unijnej dotacji - twierdzi Zbigniew Fic.

Wedle planu oczyszczalnia ścieków o przepustowości co najmniej 600 m sześć. na dobę, obsługująca m.in.: Trąbki, Łazany i Jawczyce ma być wybudowana na przysiółku Surówki w Zabłociu. Według planu po wzniesieniu dwóch dużych biologiczno - mechanicznych oczyszczalni ścieków, lokalne sanitarne obiekty w Biskupicach i Sławkowicach mają pracować jako elementy gminnej infrastruktury kanalizacyjnej. Jolanta Białek

Wedle szacunków, by wybudować kanalizację w całej gminie potrzeba ok. 106 mln zł; z prognoz wynika też, że jeśli taka sieć powstałaby przy obecnej gęstości zaludnienia, za odprowadzanie 1 m sześć ścieków mieszkańcy musieliby płacić aż ok. 16 zł (średnia stawka "za ścieki" wynosi w powiecie wielickim obecnie 5 - 5,5 zł za m sześć.)
źródło: http://www.dziennik.krako...:2,0:pag:1#nav0
 
     
gość_13
Gość
Wysłany: 11-08-2010, 21:07   

Ponad to powinna usieszyć informacja że w Przebieczanach ma powstać orlik :D
 
     
Viorne 
Kopacz
De profundis


Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 3
Skąd: Tomaszkowice
Wysłany: 19-11-2010, 20:13   

Dzisiaj w Krakowie Sąd Okręgowy wydał nieprawomocne co prawda, ale jednak - postanowienie, że kontrkandydat Zbigniewa Fica - wójta Biskupic, mówił nieprawdę na temat jego zarobków oraz podejmowanych decyzji. Z tego co wiem, na początku przyszłego tygodnia pojawia się dopiero przeprosiny w prasie - tak na marginesie - co to za kraj, że można kogoś poniewierać w ulotkach, a przeprosiny ze względu na ciszę wyborczą będą dopiero po wyborach.

O sprawie pisała MojaWieliczka w tym oto artykule:

http://www.mojawieliczka.pl/?p=5508
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 27-12-2010, 08:53   

Cytat:
Rozliczają firmę za złą zimęBISKUPICE. Odwilże trzeba wykorzystać do usunięcia pośniegowej brei - żeby dzieci nie chodziły do szkoły w śniegu po kolana

Zima w gminie Biskupice dała się mieszkańcom we znaki. Narzekali kierowcy i piesi. Za zaniedbania podczas pierwszych opadów śniegu radni postanowili rozliczyć Wiesława Kurzawę, właściciela firmy "Wik-Pol" z Sułowa, który zajmuje się zimowym utrzymaniem dróg. Na ostatniej sesji posypały się skargi, były pretensje radnych, sołtysów i mieszkańców, a potem deklaracje firmy, że sytuacja się poprawi. W sobotę i wczoraj piaskarki "Wik-Polu" walczyły z marznącą mżawką.


Mieszkańcy gminy Biskupice teraz obawiają się opadów śniegu. - Firma odśnieżająca pokazała, że nie możemy na nią liczyć. W pierwszych dniach grudnia nasze dzieci brnęły do szkoły w śniegu po kolana - denerwuje się pan Artur, mieszkaniec Tomaszkowic. - Pług przejeżdżał tylko środkiem drogi. Nie było mowy, żeby dwa samochody mogły się minąć. Widziałem jak babcie odprowadzające wnuków do szkoły uciekały w głęboki śnieg, kiedy jechało auto - podkreśla.

Radni z Biskupic też wytykali błędy Wiesławowi Kurzawie i gminnym urzędnikom. - Od początku zimy u nas wszyscy mieli pretensje, że drogi są nieprzejezdne. Do tego jedna firma wygrała przetarg, a drugiej trzeba było zlecać dodatkowe "sprzątanie" śniegu - mówi radny Andrzej Polonka.

Wiceprzewodniczący Rady Gminy Stanisław Zając dodaje, że zimą drogi w gminie Biskupice wyglądają gorzej niż w sąsiednich. - Wystarczy pojechać na granicę naszej gminy z Wieliczką. Po tamtej stronie droga jest czarna, po naszej - biała, tak samo jest od strony Gdowa. A w firmie odśnieżającej nikt nie odbierał telefonów z interwencjami - zaznacza Zając.

Interwencje były także w Urzędzie Gminy. Bogusław Szpiłyk odpowiedzialny za kontrole nad firmą utrzymującą drogi mówi, że wysłał do "Wik-Polu" upomnienia, a w najgorszym czasie był zmuszony wynająć na trzy dni inną firmę do odśnieżania, bo obawiał się, że w weekend nikt nie wyjedzie z domu. Obierał w tej sprawie setki telefonów. - Zdarzało się, że rozmawiałem przez dwa telefony naraz, w tym czasie do mojego pokoju wchodziły dwie inne osoby, a następne czekały na korytarzu. Odbierałem interwencje, podczas gdy telefon wykonawcy milczał - zaznacza Bogusław Szpiłyk.

Wiesław Kurzawa, szef firmy "Wik-Pol" uważa, że wielkiego problemu nie było. - Wszystkie drogi były przejezdne, busy dojeżdżały - zaznacza. - Zdarzyło się, że nie odbierałem telefonów, bo pracowałem przez cały dzień, noc i kolejny dzień bez odpoczynku, wtedy w telefonie "padła" mi bateria - mówi. Tłumaczył też, że miał kłopot ze sprzętem. Przed sezonem kupił używane maszyny do odśnieżania i w czasie prac okazało się, że są niesprawne. - Poza tym podczas intensywnych robót na drogach jedna z moich piaskarek wpadła do rowu. Wyjmowanie trwało pięć godzin, więc mogły się pojawić jakieś opóźnienia - dodaje. Pełnomocnik Kurzawy zadeklarował, że firma naprawi mankamenty i nie doprowadzi więcej do takich sytuacji, jakie miały miejsce na początku grudnia.

Wójt Biskupic Henryk Gawor prosił, by czas odwilży wykonawca wykorzystał na porządne uprzątnięcie pośniegowej brei. - Potem będzie można na bieżąco utrzymywać drogi w dobrym stanie, bo nie ma nic gorszego niż zaniedbania - przestrzega Gawor. Dodaje, że były w urzędzie rozmowy na temat wypowiedzenia umowy firmie zajmującej się odśnieżaniem. - Jednak to mogłoby być dla nas kłopotliwe, bo po wypowiedzeniu musielibyśmy ogłosić nowy przetarg, na co potrzeba sporo czasu, a gdyby sypnęło śniegiem, moglibyśmy zostać bez wykonawcy - obawia się wójt.
Barbara Ciryt
źródło: http://www.dziennik.krako...a-zla-zime.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13