Poprzedni temat «» Następny temat
Inwestycje
Autor Wiadomość
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3883
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-02-2013, 12:22   Inwestycje

http://www.dziennikpolski...w-i-boiska.html

Dziennik Polski napisał/a:
Wybudują świetlice, place zabaw i boiska

JOLANTA BIAŁEK

INWESTYCJE. W sołectwach gminy Wieliczka wykonana zostanie w tym roku rewitalizacja, warta blisko 5,5 mln zł. Prace będą prowadzone prawie we wszystkich wioskach.

Najkosztowniejsze będą budowy świetlic wiejskich w Sułkowie oraz Mietniowie, co pochłonie w sumie ponad 1,6 mln zł. Dużo pieniędzy - ponad 320 tys. zł - trafi też do Koźmic Małych, gdzie mieszkańcy doczekają się wreszcie pierwszego obiektu użyteczności publicznej z prawdziwego zdarzenia. Świetlica zostanie dobudowana tu do wiaty ze sceną, wzniesionej przed laty przez lokalną społeczność. Zyskają też Węgrzce Wielkie, gdzie zmodernizowany będzie budynek wielofunkcyjny - już ostatni obiekt w centrum wsi, któremu potrzebna jest odnowa.

Część przetargów na wykonanie na terenach wiejskich przedsięwzięć, dotowanych z unijnego programu Leader już rozstrzygnięto, w innych procedury jeszcze trwają. - Rok 2013 będzie w naszej gminie kulminacją inwestycji "z Leadera". Prace rozpoczną się w najbliższych tygodniach i potrwają do późnej jesieni - zapowiada Magdalena Golonka z Biura Prasowego wielickiego UMiG. Około połowy kosztów tych przedsięwzięć pokryje dofinansowanie unijne, a brakujące pieniądze dołoży gmina Wieliczka.

W Janowicach, Podstolicach, Koźmicach Małych i Brzegach wykonane zostaną boiska wielofunkcyjne, każde o wartości ponad 250 tys. zł, a dwukrotnie wyższa kwota będzie potrzebna na wzniesienie budynku zaplecza przy boisku w Grabiu. Natomiast za budowę placów zabaw: w Sygneczowie, Chorągwicy, Węgrzcach Wielkich, Koźmicach Małych oraz Sierczy, trzeba będzie zapłacić ponad 300 tys. zł. Kosztowne będą również modernizacja siedziby jednostki OSP w Gorzkowie (prawie 190 tys. zł) oraz remont Domu Kultury w Czarnochowicach (150 tys. zł)

Wizerunek wielickich sołectw poprawi się także dzięki drobniejszym pracom. W planach są remonty parkingów oraz placów manewrowych m.in. w Byszycach, Golkowicach i Chorągwicy. W remizie OSP w Jankówce przebudowany zostanie dach, a w Zabawie, Pawlikowicach, Dobranowicach zagospodarowane będą tereny rekreacyjne.

Dzięki dofinansowaniu z Leadera dawny blask odzyska też 12 przydrożnych kapliczek w dziewięciu wsiach. Koszt tego projektu przekroczy 300 tys. zł.

- Pieniądze z programu Leader gmina Wieliczka dostanie także w 2014 roku. Wtedy będzie to ok. 3 mln złotych- informuje Magdalena Golonka.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
przemo 
Żupa solnaOsiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 06-02-2013, 12:25   

Jak będzie wszystko budowane tak jak parking P&R przy dworcu Wieliczka Park to mogę tylko mieszkańcom wsi pożyczyć dużżżżżżżżżżżżżżo cierpliwości.
Burmistrz szczyci się dofinansowaniem na wsiach a w mieście poza orlikami, stadionami, halami, światłami nadal nic dla mieszkańców nie zostało zrobione.
Większość rozpoczętych inwestycji jest w dramatycznym stanie.
Opozycja ma to w nosie i nic z tym nie robi - przykre ale prawdziwe.
_________________
 
     
zenn
Siuda Baba


Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 53
Wysłany: 06-02-2013, 22:27   

Fakt. Budowa parkingu to żenada.
 
     
nacomito 
NadszybieOsiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 09-02-2013, 16:20   

W Koźmicach trwa pat
Cytat:
KONTROWERSJE. Zawieszono projekt budowy boiska w centrum miejscowości Inwestycja miała ruszyć tej wiosny.

Pieniędzy na wykonanie infrastruktury o wartości ponad 200 tys. zł nie brakuje, ponieważ gmina pozyskała na ten cel fundusze unijne. Przedsięwzięcie, o które mieszkańcy sołectwa w gminie Wieliczka upominali się od lat może jednak skończyć się fiaskiem.

- Na działkę sąsiadującą z terenem, gdzie ma powstać boisko, nawieziono olbrzymią ilość ziemi, a jest to teren osuwiskowy. Podobno gmina zrezygnowała z budowy boiska, bo obawiają się, że teraz osuwisko może w każdej chwili ruszyć - taką informację uzyskaliśmy od jednego z mieszkańców Koźmic Wielkich, zaniepokojonego tym, co dzieje sie w rejonie, gdzie miała być sportowa infrastruktura.

Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł potwierdza, że projekt koźmickiej inwestycji został zawieszony. - Sołtys Koźmic nawiózł tam bez niczyjej zgody setki ton ziemi. Ile dokładnie - trudno oceniać, ale wożono ją wywrotkami przez około dwa miesiące, więc można sobie wyobrazić jakie są to ilości... A jest to teren osuwiskowy i działanie to może pobudzić ruch mas ziemi. Nie możemy budować tam boiska ,nie mając gwarancji, że teren jest stabilny - tłumaczy burmistrz Wieliczki.

Nawiezienie ton ziemi na działkę, sąsiadująca z obszarem pod boisko nazywa on "największą głupotą w historii gminy Wieliczka". - Sprawa jest tym bardziej niepokojąca, że w małej odległości od miejsca, gdzie to wszystko się dzieje, znajduje się cmentarz. Temu terenowi też zagrażają masy ziemi. Rozumiem, że sołtys nie chciał źle, ale trudno mi pojąć podejmowanie tak bezmyślnego działania ,w dodatku bez zgody, a nawet wiedzy właściciela działki - stwierdza Artur Kozioł.

Sołtys Koźmic Wielkich Kazimierz Windak tłumaczy, że nawożąc ziemię chciał... pomóc gminie. Zamierzał utwardzić tam teren. Mówi też, że to co zrobił nie spowodowało zagrożenia osuwiskowego i ma na potwierdzenie tego opinię geologiczną.

"Sprawą Koźmic" zajął się także Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. Andrzej Jura potwierdza, że do jego urzędu wpłynęła opinia geologiczna, wedle której dodatkowe tony ziemi nie uaktywniły osuwiska. -Według opinii geologicznej - nie ma zagrożenia - informuje szef PINB w Wieliczce.

Dodaje jednak, że ekspertyza przedstawiona mu przez Kazimierza Windaka nie kończy sprawy. - Sołtys nawiózł ziemię samowolnie, nie uzgadniając tego ani z Radą Sołecką, ani gminą, ani właścicielem działki. Prowadzę w tej sprawie postępowanie i jaka jest naprawdę sytuacja w Koźmicach Wielkich, będzie widomo dopiero po wykonaniu kolejnych ekspertyz, dotyczących między innymi stabilności gruntu działki, na której zalega ziemia, oraz tego, jak sytuacja ta oddziaływuje na sąsiednie tereny - tłumaczy Andrzej Jura.

Postępowanie w Nadzorze Budowlanym potrwa około trzech miesięcy. Jeśli decyzja o stabilności gruntu będzie negatywna, Kazimierz Windak będzie mógł odwołać się od niej do wyższej instancji. - W takiej sytuacji sprawa może potrwać nawet rok. Sądzę jednak, że w kwietniu będziemy już wiedzieć, co dalej ze "sprawą Koźmic". Tak czy inaczej, sołtys będzie musiał doprowadzić ten teren do stanu pierwotnego - tłumaczy Andrzej Jura.

Sprawa ma jeszcze inny watek. Boisko i działka, gdzie obecnie zalegają masy ziemi ,należała do gminy Wieliczka na mocy użyczenia od koźmickiej parafii. Kilka tygodni temu jej proboszcz wypowiedział gminie umowę dzierżawy. Do tematu wkrótce powrócimy.
(JOL)
źródło: http://www.dziennikpolski...h-trwa-pat.html
 
     
Kozmicki 
ZawaliskoPomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 09-02-2013, 19:41   

przemo napisał/a:
Burmistrz szczyci się dofinansowaniem na wsiach a w mieście poza orlikami, stadionami, halami, światłami nadal nic dla mieszkańców nie zostało zrobione.


Fakt same drobiazgi, każdy po killka - kilkanaście milionów złotych. Zapomniałeś jeszcze o mega brukowaniu w centrum i Wielckim Szlaku Fontann.

To jest kasa ze środków UE dedykowanych wyłącznie dla obszarów wiejskich, więc o co chodzi?
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1250
Wysłany: 10-02-2013, 00:09   

W Kozmicach Za-Wielkich nalezy zaprojektowac budowe POMNIKA lub FONTANNY.
Boisko budzi kontrowersje, te dwa, przykladowe, budzic nie będą. Amen. :diabel2:
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
Kozmicki 
ZawaliskoPomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 10-02-2013, 14:27   

sprox napisał/a:
W Kozmicach Za-Wielkich nalezy zaprojektowac budowe POMNIKA


eee, to chyba w Krzyszkowicach :)

sprox napisał/a:
Boisko budzi kontrowersje,


które ? :zdziw:
 
     
velvet1973
Solanka


Dołączył: 12 Lut 2011
Posty: 43
Wysłany: 10-02-2013, 19:34   

Może nie na temat, ale czuje się troszkę rozbawiony. Burmistrz Kozioł w Koźmicach będzie trykał Sołtysa ;)
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3883
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-02-2013, 11:05   

Przetarg: Budowa świetlicy środowiskowej w miejscowości Koźmice Małe

http://www.wrotamalopolsk...icaKozmMale.htm
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Kozmicki 
ZawaliskoPomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 16-02-2013, 15:06   

master7 napisał/a:
Przetarg: Budowa świetlicy środowiskowej w miejscowości Koźmice Małe


Budowa świetlicy środowiskowej w miejscowości Koźmice Małe w ramach zadania Kompleksowe zagospodarowanie obszarów wiejskich w Gminie Wieliczka w ramach Programu Leader - czyli ze środków UE dedykowanych dla obszarów wiejskich.
 
     
markoantonio 
Kierat konny
markoantonio


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 327
Wysłany: 22-07-2015, 19:20   

Może warto w Wieliczce stworzyć solidny plac zabaw - kilka jest , ale niektóre już sporo wyeksploatowane. Może warto skorzystać z pomysłów innych miast.
Świeradów Zdrój malutka mieścina , a place super wyposażone, te w Wieliczce się umywają.
_________________
markoantonio
 
     
markoantonio 
Kierat konny
markoantonio


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 327
Wysłany: 22-07-2015, 19:24   

Ruszyły ostro prace na tzw. ślepej - przedłużenie Piłsdudskiego . Wygląda to na chodniki, ale wieść gminna niesie ,że to ciąg dalszy parkingu dla Kampusu . Prawda peno tkwi po środku.
_________________
markoantonio
 
     
Tomek73 
MinaPomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 23-07-2015, 10:55   

markoantonio napisał/a:
Wygląda to na chodniki

A dla kogo tam chodniki ? Chyba że dla wypoczywających mundurowych, to jest jedno z ich ulubionych miejsc ;)
 
 
     
markoantonio 
Kierat konny
markoantonio


Pomógł: 3 razy
Wiek: 43
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 327
Wysłany: 23-07-2015, 18:16   

Może to będzie droga spacerowa :) - jezdnia znacznie się już zwężyła - spaceruje tam sporo ludzi z osiedla.
_________________
markoantonio
 
     
ArturSosin 
NadszybiePomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 26-07-2015, 06:08   

markoantonio napisał/a:
stworzyć solidny plac zabaw
Musisz poczekac do jakis wyborow. Byl tu taki mlody aktywista, ktory non-stop zameczal nas informacjami jak to dziala i buduje plac zabaw na Bozej Woli. Wybory minely a placu nie ma. Co moze i jest logiczne bo nie byloby tematu do popisow na nastepne wybory :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12