Poprzedni temat «» Następny temat
Wieliccy menele pod biedronką i cmentarzem
Autor Wiadomość
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 15-06-2009, 21:20   Wieliccy menele pod biedronką i cmentarzem

Czy zna ktos jakis skuteczny sposob na pozbycie sie niekiedy bardzo nachalnych meneli którzy wręcz niekiedy próbują wyciągnąc każdą złotówke pod Biedronką na słowackiego, chodzi o parking dla klientów i pod cmentarzem ?
Jedni atakują zaraz za scianą" straży miejsciej której wogóle tam nie widze a policji sie tam nie chce wogóle zagladać a drudzy siedza w krzakach pod cmentarzem i jak skonczy im sie buteleczka chodzą i nagabują niekiedy bezbronnych ludzi w bardzo nachalny sposob, wystarczy wysiasc z auta zeby sie narazic na atak "ludzi w potrzebie".

Niejeden raz widzialem jak wrecz jeden z drugim nie odstepowali babek z koszykami ktore wyjechaly z zakupow, ja sobie poradze ale starsi ludzie , same kobiety no ciezko....
Przykro naprawde obserwowac takie obrazki .

Jest jakis sposob ?

Moze trzeba zapukać za sciane do kolegów ze strazy miejskiej ?
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-06-2009, 22:46   

mój sposób jest taki że ich ignoruję.. menel zawsze będzie menelem..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
iignac
Gość
Wysłany: 15-06-2009, 23:01   

Jeżeli parking jest zarządzany przez firmę ,która czerpie z niego korzyści - bo korzystają z niego jej klienci, to swiadczy tylko żle o tym sklepie że nie potrafi zadbac o bezpieczenstwo i komfort swoich klientów .i to jest ich problem - bo tam nawet kartą nie można zapłacic !
 
     
zonah 
Kopacz


Dołączył: 16 Cze 2009
Posty: 1
Wysłany: 16-06-2009, 13:04   

z tym istotnie przydałoby się zrobić porządek, mój sąsiad wybral się na cmentarz jakis czas temu i na parkingu zaczepilo go kilku takich, powiedzial ze nie ma drobnych i odszedł. Gdy wrócił do samochodu zastał go z rozbitą szybą... co prawda nie przyłapał ich na gorącym uczynku ale latwo się domyśleć kto był sprawcą i jaki był motyw ;d
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 16-06-2009, 15:04   

zonah napisał/a:
Gdy wrócił do samochodu zastał go z rozbitą szybą... co prawda nie przyłapał ich na gorącym uczynku ale latwo się domyśleć kto był sprawcą i jaki był motyw ;d


Nie sposob sie nie domhslec, najgorsze wlasnie ze sie flusrtuja a ty zostawiasz auto i idzesz na zakupy albo na cmentarz i co za problem przrysowac zwykłym kamieniem bok np......

Czyli straz miejska i policja ma wytlumaczenie, o porzadku decyduje zarzadca parkingu a oni dopiero beda interweniować jesli ....jak to w zyciu bywa jest juz musztarda po obiedzie ??

Pytam z ciekawosci bo nie wiem jakie sa priorytety, obowiazki stróżów prawa, zalecenia w takich i podobnych sprawach.
 
     
Mariusz 
Siuda Baba
Mariusz


Osiedle: Kościuszki
Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 50
Wysłany: 16-06-2009, 15:45   

Może popatrzeć na to z innej strony !!!!!!!!!! Gdyby ludzie nie dawali na tgz.bułki' to by nie naciągalii nie stali .KONIEC !!!!!!!!!! Wiele razy bylem w takiej sytuacji choc w Wieliczce nigdy i zawsze przynosilo to efekt w postaci dania do zrozumienia że NIE I KONIEC !!
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 16-06-2009, 16:06   

Mariusz napisał/a:
Może popatrzeć na to z innej strony !!!!!!!!!! Gdyby ludzie nie dawali na tgz.bułki'


No to ty ok ja też ale sama kobitka która przyatakuje jeden za chwile drugi woli na odczepne ......

Mariusz napisał/a:
Wiele razy bylem w takiej sytuacji choc w Wieliczce nigdy i zawsze przynosilo to efekt w postaci dania do zrozumienia że NIE I KONIEC !!


Dobra i przychodzisz z zakupami a tu drzwi przejechane kamieniem albo jak przedmówca pisał szyba wybita, jeden odejdzie w spokoju drugi ...nie.
 
     
Wieliczanin
Gość
Wysłany: 17-06-2009, 14:50   

Popieram wasze poglady, ale mam jedna uwage... Razace jest to, jakie bledy robicie :/ Tego sie prawie czytac nie da. Prosze was, przepusccie to przez jakis korektor zanim wyslecie :/

Cytat:
domhslec, najgorsze wlasnie ze sie flusrtuja
 
     
JJ
Gość
Wysłany: 18-06-2009, 01:07   

Nie miałem jeszcze w Wieliczce spotkania z nachalnym menelem, ale w Krakowie już mi się zdażało. Bez względu na to, czy taki wyłudza, czy coś sprzedaje, zawsze JEDEN RAZ stanowczo i grzecznie odmawiam, a jak nie pomaga, to daję gościowi do zrozumienia, że zaraz mu przyp... (przepraszam za słowo) i to zawsze skutkuje
- sprawa zawsze kończy się na naprężeniu mięśni, do czynów jeszcze na szczęście nie doszło.
Może i metoda dla niektórych dyskusyjna i prostacka, ale właściwie jedyna skuteczna.
Grzecznością i potulnością u takich nic się nie zyska.
 
     
bondo 
Sztygar


Osiedle: Kościuszki
Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 69
Wysłany: 19-06-2009, 01:08   

Wieliczanin napisał/a:
Popieram wasze poglady, ale mam jedna uwage... Razace jest to, jakie bledy robicie :/ Tego sie prawie czytac nie da. Prosze was, przepusccie to przez jakis korektor zanim wyslecie :/

Cytat:
domhslec, najgorsze wlasnie ze sie flusrtuja

Wielicznin - taka prośba - włącz korekcję u siebie jeżeli ganisz innych. I używaj polskich znaków.
A tak prawdę mówiąc każda klawiatura jest funkcjonalnie taka sama. I tylko lenistwo ludzi powoduje , że na forum ciężko coś przeczytać czasami.
Ja widząc taki post omijam go bo wiem ,że pisał go ktoś kto mnie olewa.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 19-06-2009, 14:14   

JJ napisał/a:
stanowczo i grzecznie odmawiam, a jak nie pomaga, to daję gościowi do zrozumienia, że zaraz mu przyp... (przepraszam za słowo) i to zawsze skutkuje


No dobra metoda ale jak sie jest ...pieszo.
Wtedy ryzyko uszkodzenia przez sflustrowanego menela autka jest dużo większe.

Kiedyś jak była wypozyczalnia kaset Jerry żulownia siedziała za tym budynkiem i jak się udało szybko wsiąść do auta i wysiąść to zazwyczaj nie zdążyli podejść i poprosić o 50gr. :P

Może posadzenie w takich miejscach roślin ozdobnych spowodowało by naturalną migrację tych osobników pod inne obiekty.

Zresztą kiedyś się zastanawiałem dlaczego nie ma meneli pod paleo na wincentego pola i sienkiewicza, jest tam parking, ludzie z zakupami, robię tam zakupy i jeszcze nikt do mnie nie podszedł,dlaczego ?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 19-06-2009, 14:41   

Dlatego ze sa kamery i monitoring a to na nich dosc dobrze dziala.
_________________
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 19-06-2009, 14:41   

Cytat:
Zresztą kiedyś się zastanawiałem dlaczego nie ma meneli pod paleo na wincentego pola i sienkiewicza, jest tam parking, ludzie z zakupami, robię tam zakupy i jeszcze nikt do mnie nie podszedł,dlaczego ?
może kamery odstraszają meneli
_________________
Pozdrawiam
 
     
abeyro
Gość
Wysłany: 19-06-2009, 17:36   

bondo napisał/a:
Wielicznin - taka prośba - włącz korekcję u siebie jeżeli ganisz innych. I używaj polskich znaków.
A tak prawdę mówiąc każda klawiatura jest funkcjonalnie taka sama. I tylko lenistwo ludzi powoduje , że na forum ciężko coś przeczytać czasami.
Ja widząc taki post omijam go bo wiem ,że pisał go ktoś kto mnie olewa.

Nikt Cie nie olewa. Pisanie bez diakrytykow jest akceptowalne w swietle netykiety.
 
     
bondo 
Sztygar


Osiedle: Kościuszki
Dołączył: 19 Mar 2008
Posty: 69
Wysłany: 20-06-2009, 00:19   

abeyro napisał/a:

Pisanie bez diakrytykow jest akceptowalne w swietle netykiety.

Zależy na jakim forum się pisze. Tu ludzie język polski starają się zachować i dlatego to czytam. Netykieta to zbiór zasad przyzwoitego zachowania a do takich należy dostosowanie się do forum.
Admin - przepraszam za OT. Nie będę kontynuował.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17