Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
29-06-2007, 09:48
Warszawa akceptuje grant.
Autor Wiadomość
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 04-06-2007, 18:02   Warszawa akceptuje grant.

Witam

Z największą przyjemnością informuję o zamieszczeniu i akceptacji na stronie '' Masz Głos'' naszych materiałów. A tym samym zapraszam wszystkich mieszkańców do wspólnego realizowania grantu.

Wieliczka - Miasto Soli i turystów ma też swoje marzenia.

Nasza organizacja prowadziła publiczną debatę o sprawach naszego miasta oraz okolicy na dwóch forach dyskusyjnych stronie miasta – urzędu, oraz stronie niezależnej Wieliczki.
Bardzo rzeczowo dyskutujący wymieniali problemy z jakimi boryka się Wieliczka, wskazywali propozycjie ich rozwiązywania oraz pojawiały się deklaracjie współpracy mieszkańców.
Jednakże burmistrz ..... nie wyraził zgody na spotkanie z mieszkańcami (korespondencja z dnia 31.maja2007 roku).
Zachowując zasadę staranności, uczciwości i obiektywności posiadanych dokumentów oraz dysponując wiedzą przygotowaliśmy deklarację zadań do realizacji o to ona:

Zadania do realizacji na okres 4 letniej kadencji:

1. Powstanie i uruchomienie Wyższej Szkoły Zawodowej i Turystyki .

2. Zbudowanie kompleksu sportowo-rekreacyjnego na Psiej Górce, oraz hali sportowo-rekreacyjnej przystosowanej do imprez kulturalnych.

3. Budowa Alejii Spacerowych - będzie ona biegła od kościółka Świętego Sebastiana, przez Rynek aż do Kopalni wraz z zagospodarowaniem Stoku ‘’Pod Baranem’’.

4. Rozwiązanie problemu braku miejsc parkingowych w mieście. Budowa parkingu podziemnego w centrum Wieliczki naprzeciw Domu Towarowego ‘’Kinga’’.

5. Zbudowanie przedszkola. i placu zabaw dla dzieci.


Zadania do realizacji w 2007 roku :


1. Wprowadzenie nowych standardów pracy w administracji. Wprowadzenie jasnych przejrzystych kryteriów zatrudniania pracowników. Uporządkowanie systemu wynagradzań. Wprowadzenie nowoczesnych metod zarządzania. Rozliczanie się z wydanych publicznych pieniędzy.

2. Udoskonalenie współpracy pomiędzy policją a strażą miejską. Wprowadzenie nowoczesnej infrastruktury informatycznej , usprawnień technicznych w komędzie policji, straży miejskiej oraz na komisariatach. Pomoc w zdobyciu policji i straży pieniążków na ten cel. Podjęcie działań na rzecz lepszej współpracy pomiędzy policją, strażą miejską a społecznością lokalną.

2 .3. Wspieranie wszelkich inicjatyw. Stworzenie warunków do zakładania stowarzyszeń, fundacji. Wspieranie wszelkich inicjatyw obywatelskich, chcących razem coś zrobić na rzecz innych.

3. 4. Budowa basenu. Skuteczne pozyskanie środków unijnych.Rozpoczęcie budowy.

5. Na Grabówkach zbudujemy ścieżki rowerowe. Powstanie wypożyczalnia rowerów. Rozwój turystyki.

Towarzystwo Świętego Mikołaja
- działającego cały rok.




.
 
     
bill&
Gość
Wysłany: 22-06-2007, 11:47   

Organizacje uczestniczące - Małopolskie"Towarzystwo Świętego Mikołaja - działającego cały rok"

Status organizacji: stowarzyszenie



Działalność:

Dzień Dobry. Nasze Stowarzyszenie działa od 6 grudnia 2004 roku. Nr rejestrowy to: OA 5050/12/04. Na tą chwilę jest w przekształcaniu w Fundację. Nasza działalność jest bardzo różnorodna a wynika to z mojej otwartośći na świat. Jestem z Papieskiej Akademii Teologicznej - teologia. Pozostałe osoby to pracownicy naukowi pracujący obecnie na uczelni w Arizonie. Działamy we wszystkich obszarach dozwolonych prawnie ze szczególnym uwzględnieniem ideii ponadczasowych. Współpracujemy z róznymi organizacjami np. akcja charytatywna przeprowadzona w Teatrze im. Juliusza Słowackiego z harcerzami , a pozyskane środki były przeznaczone na operacjię serca dziewczynki z mołdowskiej polonii (tak - w Mołdowie). Wspomagamy szkołę podstawową nr 1 w Krakowie - tam chodzą do szkoły moje dzieci (szkoła ponoć najlepsza w Krakowie). W najbliższym czasie będziemy realizować program mojego autorstwa ''Psy hauski'', oraz program z wielokulturowośći ''Łemkowie". Będzie też program z krakowskimi wydawnictwami oraz zespołami ludowymi - program międzynarodowy.



Powód wzięcia udziału w Akcji:

..........................................słowo chęć z pkt. filozoficznego trudno zdefiniować - ponoć. Jestem zaintersowana tą akcją dlatego, że powinnam ją ładnie przygotować, wszechstronnie i ciekawie. Myślę też, że takie działania są potrzebne z pkt. społecznego. Jesteśmy dobrze postrzegani w Wieliczce - tutaj mieszkamy i ... będziemy mieć zainteresowanie lokalne.

Jakos dziwnie nie mozna tego stowarzyszenia znaleźć w Krajowym Rejestrze Sądowym wyszukujac po nazwie
Nr KRS tez tutaj się nie podaje ?
Nie mówie rówiez o tym, że nie ma danych na temat władz czy 1 osoba może towrzyc fundację ?
Jesli sie mylę prosze B.Czyżowską o fakty ?
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 22-06-2007, 14:55   odp.

Witam
Z informacji jakimi dysponuję to : donatorem może być jedna osoba. Bardzo wiele wtedy zależy od zapisów w statucie fundacji. (znam przypadki jednosobowego utworzenia fundacji). Sama jestem z zarządzie Fundacji o majątku 15.000.000 (zarząd 3 osobowy), gdzie fundatorej jest jedna osoba. Wkład jest tylko rzeczowy.
W naszym przypadku to będą 3 osoby - założycielami.
Jeśli Pana(ą) interesują pozostałe dane proszę o zadanie sobie trudu poszukania tak jak w przypadku Fundacji Rozwoju Miasta......
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 22-06-2007, 15:26   

bill& napisał/a:
"Towarzystwo Świętego Mikołaja - działającego cały rok"
Status organizacji: stowarzyszenie

B.Czyżowska napisał/a:
donatorem może być jedna osoba. Bardzo wiele wtedy zależy od zapisów w statucie fundacji.

To ja już nic nie rozumiem. Czy "Towarzystwo Świętego Mikołaja - działającego cały rok" jest stowarzyszeniem czy fundacją?

bill& napisał/a:
Jakos dziwnie nie mozna tego stowarzyszenia znaleźć w Krajowym Rejestrze Sądowym wyszukujac po nazwie
Nr KRS tez tutaj się nie podaje ?

Skoro nie ma w KRS to znaczy że nie jest zarejestrowane :?: Jak można szukać w KRS?
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 23-06-2007, 15:06   

bill& napisał/a:
Organizacje uczestniczące - Małopolskie"Towarzystwo Świętego Mikołaja - działającego cały rok"

Status organizacji: stowarzyszenie



Nasze Stowarzyszenie działa od 6 grudnia 2004 roku. Nr rejestrowy to: OA 5050/12/04. Na tą chwilę jest w przekształcaniu w Fundację.


O widac, że ktoś przeglądał "Towarzystwo.." Pani B.Czyzowskiej
w związku z wielowoątkowa działalnością wybujającej sie na tym forum postaci jaką jest Pani B.Czyżowska zerknałem więc i ja.

Towarzystwo Świętego Mikołaja - działającego cały rok"

Po sprawdzeniu w przeglądarce KRS w Krajowym Rejestrze Sądowym nie wystepuje takie stowarzyszenie.
Zgodnie z prawem obowiązującym w naszym kraju „Prawo o stowarzyszeniach” z dnia 7 kwietnia 1989 roku, "Towarzystwo.." Pani B.Czyzowskiej, nie jest stowarzyszeniem rejestrowym i nie ma osobowości prawnej jak Pani pisze na stronie "masz głos" jestescie w fazie przekształcnia w fundację czyli nie jestescie fundacją
Wnioskuje zatem, że "Towarzystwo.." w sensie prawnym jest być może tzw. stowarzyszeniem zwykłym - nie posiadającym osobowości prawnej.
Wówczas jednak "Towarzystwo..." nie może min. przyjmować darowizn, spadków i zapisów oraz otrzymywać dotacji, a także kożystać z ofiarności publicznej , Stowarzyszenie zwykłe uzyskuje środki na swą działalnośc ze składek członkowskich- "Prawo o stowarzyszeniach " art. 42.

Dlatego w żadnych poważnych grantach związanych z otrzymywaniem jakichkolwiek środków pieniężnych obecnie "Towarzystwo..." nie może brać udziału.

Tyle z kwestii prawnych, nie chcę tu kwestionować dotychczasowej działalości "Towarzystwa.." i w jaki zgodny z prawem sposób pozyskiwali Państwo środki pieniężne na akcej przeprowadzone do tej pory.
Jeśli się mylę prosze o wyjaśnienie ......... "Panią od grantów"
dołanczam się również do pytań Tardasa
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 23-06-2007, 17:32   odp.

Witam
O prawie dobrze.

1. Wpłynęła już sprawa do Urzędu w Wieliczce w sprawie złożenia nieprawdziwych danych udzielonych przez Burmistrza a potwierdzonych przez Panią Agnieszkę Szczepanik. Czekam na pisemne wyjaśnienie.
2. Prokuratura badając sprawę Fundacji Rozwoju Miasta Wieliczki.... bardzo dokładnie ''przetrzepie"" również Towarzystwo Świętego Mikołaja.
3. Znam przypadki kiedy Towarzystwa budowały dokładnie mosty. Wszystko zależy od wysokości składki.
4.W życiu należy przestrzegać prawa i pamiętać że nie jest ono doskonałe - ma tzw. luki prawne.(spółki komandytowe)
5. Koniec w tym temacie -odpowiedz była moją dobrą wolą.(nie obowiązkiem)
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-06-2007, 23:00   

B.Czyżowska napisał/a:
5. Koniec w tym temacie -odpowiedz była moją dobrą wolą.(nie obowiązkiem)


Zwracam Pani uwagę że też tu z kolegą Tardasem wykazujemy się dobrą wolą i tolerujemy Pani "śmienikowy" charakter pisania postów i zadawania pytań.
Ale cierpliwość się nam pomału kończy.\
Osobiście bardzo chętnie jednak dowiedział się znacznie więcej o tym całym "Świętym Mikołaju.."
A w szczególności interesuje mnie czy sprawa grantu z cyklu akcji "masz głos" jest zamknięta.
Chciałbym bowiem co nieco "uporządkować" forum ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 24-06-2007, 09:58   odp

Witam
Tak sprawa grantu jest uporządkowana prawnie. Towarzystwo jest pełnoprawnym jego realizatorem.
Następny etap to monitoring:

Monitoring zobowiązań burmistrza
Zadanie 2.1: Przygotowanie i przeprowadzenie monitoringu
Terminy realizacji: przygotowanie i przeprowadzenie monitoringu: do 31 października 2007 r.

Celem monitoringu jest sprawdzenie, w jakim stopniu władzom lokalnym udało się wykonać zobowiązania, zawarte w deklaracji na rok 2007.Monitoring może składać się z następujących elementów:
wizja lokalna,
analiza dostępnych dokumentów,
rozmowy z osobami (np. pracownikami urzędu, ekspertami), które dysponują informacjami, związanymi z realizacją poszczególnych zobowiązań / są zaangażowane w ich realizację.

Zadania do realizacji I MONITORINGU w 2007 roku :


1. Wprowadzenie nowych standardów pracy w administracji. Wprowadzenie jasnych przejrzystych kryteriów zatrudniania pracowników. Uporządkowanie systemu wynagradzań. Wprowadzenie nowoczesnych metod zarządzania. Rozliczanie się z wydanych publicznych pieniędzy. (WRZESIEŃ)

2. Udoskonalenie współpracy pomiędzy policją a strażą miejską. Wprowadzenie nowoczesnej infrastruktury informatycznej , usprawnień technicznych w komędzie policji, straży miejskiej oraz na komisariatach. Pomoc w zdobyciu policji i straży pieniążków na ten cel. Podjęcie działań na rzecz lepszej współpracy pomiędzy policją, strażą miejską a społecznością lokalną. (CZERWIEC)

2 .3. Wspieranie wszelkich inicjatyw. Stworzenie warunków do zakładania stowarzyszeń, fundacji. Wspieranie wszelkich inicjatyw obywatelskich, chcących razem coś zrobić na rzecz innych. (LIPIEC)

3. 4. Budowa basenu. Skuteczne pozyskanie środków unijnych.Rozpoczęcie budowy. (SIERPIEŃ)

5. Na Grabówkach zbudujemy ścieżki rowerowe. Powstanie wypożyczalnia rowerów. Rozwój turystyki. (SIERPIEŃ)
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 24-06-2007, 16:26   

Tardas napisał/a:
bill& napisał/a:
"Towarzystwo Świętego Mikołaja - działającego cały rok"
Status organizacji: stowarzyszenie


To ja już nic nie rozumiem. Czy "Towarzystwo Świętego Mikołaja - działającego cały rok" jest stowarzyszeniem czy fundacją?



???????? prosze B. Czyżowską o odpowiedź
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-06-2007, 09:47   

Na stronie masz głos są dwa teksty takie jak ten zamieszczony w pierwszym poście w tym wątku.

Raporty publiczne:
http://www.maszglos.pl/ra...page=&source=85

Informacje z regionów:
http://www.maszglos.pl/in...25&PageIndex=26

B.Czyżowska napisał/a:
2. Zbudowanie kompleksu sportowo-rekreacyjnego na Psiej Górce, oraz hali sportowo-rekreacyjnej przystosowanej do imprez kulturalnych.


Jak można monitorować zadanie które nie należy do Gminy :?:
Przecież stadion na Psiej Górce buduje Kopalnia Soli bo to jej teren.
Czy można monitorować w ramach tej akcji spółkę akcyjną skrabu państwa :?:

Przyznam że nie bardzo to rozumiem...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-06-2007, 10:06   

O co w tym wszystkim chodzi??? Stowarzyszenie czy fundacja??? Istnieje czy nie istnieje???
bill& napisał/a:
Wspomagamy szkołę podstawową nr 1 w Krakowie - tam chodzą do szkoły moje dzieci (szkoła ponoć najlepsza w Krakowie).

Prywata, czy działalność czarytatywna???

bill& napisał/a:
Nasza działalność jest bardzo różnorodna a wynika to z mojej otwartośći na świat. Jestem z Papieskiej Akademii Teologicznej - teologia. Pozostałe osoby to pracownicy naukowi pracujący obecnie na uczelni w Arizonie.
B.Czyżowska napisał/a:
Sama jestem z zarządzie Fundacji o majątku 15.000.000 (zarząd 3 osobowy), gdzie fundatorej jest jedna osoba.

Czy ktoś poza tymi dwoma osobami wie o co w tym wszystkim chodzi???

master7 napisał/a:
Przyznam że nie bardzo to rozumiem...

Proponuję przystąpić do działań które zamieściłeś w poście z dnia 23.06. godz.23.00
 
     
arash 
Solanka


Dołączył: 26 Mar 2007
Posty: 41
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-06-2007, 13:18   Małopolska jest MAŁA:)

A ja mam pytanie do Pani B. Czyżowksiej.
Mam kolegę w Przeciszowie, który twierdzi, że Panią zna. Podobno przymierzała się Pani w tamtejszej Gminie do wprowadzenia grantu unijnego na tzw. wzorcową e-gminę? Prawda to czy plota? Też to i owo się dowiedziałem....
_________________
żeby być kimś, zawsze trzeba być sobą...
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-06-2007, 13:20   

arash napisał/a:
Też to i owo się dowiedziałem....

To ja poproszę na PW to "to i owo".
Chętnie bym się zapoznał z tą wiedzą ;)
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Wiktor
Gość
Wysłany: 25-06-2007, 14:53   

Szanowni Państwo
czy nie macie przypadkiem wrażenia, że tutaj rozgrywa się jakaś akcja pn "gonić panią Czyżowską" ?
Być może pani Cz., rzeczywiście popełnia błędy w komunikacji, ale chyba nie można jej odmówić zapału i chęci działania ... co już jest rzeczą b. cenną, zwłaszcza w środowisku wielickim, które zbyt aktywne nie jest ...
Też trudno porównywać działania pani Cz do działań Fundacji Rozwoju ..., bo to zupełnie inny poziom relacji ...
Oczywiście sam jestem ciekawy, jak to z tym Towarzystwem św. Mikołaja jest, tym bardziej, że organizacja o podobnej nazwie jest znana i ceniona w kraju, a rozumiem, że to nie o nią chodzi ...
Ale proszę o zachowanie proporcji
i tych którzy pouczają panią Cz, aby sami dali przykład, jak o trudnych sprawach pisać ...

pozdrawiam
ciesząc się, że Forum działa i to b. żywo
 
     
B.Czyżowska
Bałwan solny


Dołączył: 05 Mar 2007
Posty: 258
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 25-06-2007, 17:20   TAK w sprawie Psiej Górki.

Witam

treść poddana zapytaniu:

2. Zbudowanie kompleksu sportowo-rekreacyjnego na Psiej Górce, oraz hali sportowo-rekreacyjnej przystosowanej do imprez kulturalnych.
Jak można monitorować zadanie które nie należy do Gminy
Przecież stadion na Psiej Górce buduje Kopalnia Soli bo to jej teren.
Czy można monitorować w ramach tej akcji spółkę akcyjną skrabu państwa

Odpowiadam: TAK (są podstawy do monitoringu).

w/g materiałów zródłowych programowych grantu.
Wybór władz samorządowych nie ogranicza się do oddawania głosu raz na 4 lata. Do swoich programów powinni przekonywać wyborców przez 4 lata rządzenia, a nie tylko podczas kampanii wyborczej.

Jeśli wytyczne programowe dopuszczaja w przypadku niewyrażenia zgody przez burmistrza na spotkanie z mieszkańcami , że można posiłkować się programem wyborczym kandydata.


to tak też uczyniono.
Burmistrz w swoim programie ma cytuję'''''''' zbudujemy halę widowiskowo- sportową z prawdziwego zdarzenia, przystosowaną także do imprez kulturalnych. Zbudujemy też wspólnie z kopalnią , kompleks sportowo-rekreacyjny na Psiej Górce'''''

Jest to delaracja wyborcza burmistrza.( zródło wiadomości).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 18