Poprzedni temat «» Następny temat
UPC i problemy z korespondencją !!
Autor Wiadomość
flash 
Solanka
:-)



Wiek: 43
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 43
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-02-2011, 11:11   UPC i problemy z korespondencją !!

Z telewizji kablowej UPC korzystam od 10 lat i nigdy nie miałem żadnych problemów.
Sprawa zaczęła się 3 tygodni temu - kiedy okazało się że w podsumowaniu wydatków od 2 miesięcy nie otrzymałem żadnego rachunku z UPC. Wykonałem telefon na infolinie z pytaniem o co chodzi - rozkosznym szyderczym głosem Pani poinformowała mnie że nie zapłaciłem i muszę zapłacić, ja potwierdziłem że to prawda ale zapytałem jak miałem zapłacić skoro nie otrzymałem rachunku od Was z firmy, Pani stwierdziła że wyśle mi XXX rachunków... . W ubiegły czwartek (17.02.2011) otrzymałem zbiorczo XXX rachunków wraz z upomnieniem o zapłatę, szybko na pocztę i sprawa załatwiona... nie zdążyłem telewizja tego samego dnia została odcięta... bez wcześniejszej informacji... kolejny telefon na infolinie i znów tym razem Pan mnie informuję że nie opłaciłem rachunków za TV i telewizja została odcięta... ja zapytałem Pana jak miałem zapłacić jak nie otrzymałem rachunków i dzwoniłem z prośbą o ich przesłanie... Pan uprzejmie powiedział że oni nie muszą informować wcześniej o takich krokach... a winę za stan rzeczy może ponosić firma kurierska ABC z której usług UPC korzysta... tak że najlepiej jest w tym momencie zapłacić i pojechać do biura lokalnego UPC przedstawić zapłacone rachunki i oni szybko zareagują - jest niedziela 20.02.2011 telewizja jest dalej odcięta i może koło wtorku powinni ją ponownie przyłączyć....


Uważam pracowników infolinii UPC za nie kompetentnych i opryskliwych, ludzie z którymi się tam kontaktowałem straszyli mnie windykacją i innymi prawnymi konsekwencjami, nie starali się w najmniejszym stopniu na żadnym etapie problemu pomóc rozwiązać go, żaden z pracowników nie wziął pod uwagę że wina za obecny stan rzeczy może leżeć po stronie „procedur” firmy
UPC, poczułem się jak oszust lub złodziej który chce ukraść 180zł firmie UPC.... uwierzcie mi nie jesteście jedyną firmą która świadczy takie usługi

NIE POLECAM FIRMY UPC JAKO PARTNERA HANDLOWEGO!!!!!!!!!



ps. ktoś spotkał się z podobnym problemem???
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 20-02-2011, 12:06   

A czego ty oczekujesz od pracownikow infolinii ?
ROzmawiales z jakims kierownikiem ?
Poprosiles o wyjasnienie sprawy na pismie ?
Spisales nazwiska ?
Czy mozesz wybrac alternatywnego dostawce ? - Jezeli nie zglos sprawe do UKE, że UPC wykorzystal swoja pozycje monopolisty i czujesz sie pokrzywdzony :)
_________________
 
     
sierot 
Kierat konny


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 20-02-2011, 12:40   

Może się i tak zdarzyć, że płatność winna być dokonywana nie na podstawie faktury, a umowy. To w sytuacji, gdy opłata jest stała (abonament za TV lub internet).
 
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 20-02-2011, 12:56   

w niektórych przypadkach (nie mówię o UPC bo nie znam) niedostarczenie faktury nie jest podstawą do zalegania z płatnością - użytkownik jest zobowiązany po zalogowaniu do sprawdzenia płatności na stronie
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 20-02-2011, 14:14   

Cytat:
Może się i tak zdarzyć, że płatność winna być dokonywana nie na podstawie faktury, a umowy. To w sytuacji, gdy opłata jest stała (abonament za TV lub internet).

Bzdura.
Podstawa do doknania płatności jest wystawienie faktury VAT. Abonament za TV jest ustawowym wyjatkiem.
_________________
 
     
pan_jacek 
Bałwan solny


Osiedle: W.Pola/Krzyszkowice
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 06 Sie 2010
Posty: 292
Wysłany: 20-02-2011, 14:23   Re: UPC i problemy z korespondencją !!

flash napisał/a:

Uważam pracowników infolinii UPC za nie kompetentnych i opryskliwych, ludzie z którymi się tam kontaktowałem straszyli mnie windykacją i innymi prawnymi konsekwencjami, nie starali się w najmniejszym stopniu na żadnym etapie problemu pomóc rozwiązać go, żaden z pracowników nie wziął pod uwagę że wina za obecny stan rzeczy może leżeć po stronie „procedur” firmy
UPC, poczułem się jak oszust lub złodziej który chce ukraść 180zł firmie UPC.... uwierzcie mi nie jesteście jedyną firmą która świadczy takie usługi


Dzwoniąc do tzw "call center" jakiejkolwiek firmy musisz się liczyć z tym, że nawet jeśli masz rację oni MUSZĄ odwrócić i nakierować sytuację w ten sposób żeby wyszło na to że jednak oni mają rację.

Ponadto, zastanawiam się czy rzeczywiście straszyli Cię windykacją czy jedynie ostrzegli/poinformowali o ewentualnej możliwości ściągnięcia zaległej wpłaty.

Skoro opłacasz rachunek za tv i każdego miesiąca jest on taki sam to Ty niezaleznie od tego czy dostałeś świstek czy nie powinieneś się zatroszczyć o wpłacenie należności.
Wygląda na to, że nie dostałeś rachunku i powstała sytuacja "nie ma rachunku, nie proszą o zapłatę to nie płacę narazie" a tu chyba nie o to chodzi prawda?

Ps. Zadzwoń jeszcze raz do Pani i powiedz ze od dziś korzystasz z elektronicznej faktury. Logujesz się, robisz przelew, gotowe. Nie trzeba się martwić czy kurier nawali, czy zapomną wysłać, czy odetną telewizję.

Aha, a co do odcięcia pewnie sobie zastrzegli w umowie ze w razie nie zapłacenia odcinają bez ostrzeżenia a czy zrobią Ci to złośliwie w weekend to już od nich zależy.
Mi kiedyś odcięli tv, internet i telefon stacjonarny, ale włączyli jeszcze tego samego dnia :]
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 20-02-2011, 14:27   

pan_jacek napisał/a:
od dziś korzystasz z elektronicznej faktury. Logujesz się, robisz przelew, gotowe. Nie trzeba się martwić czy kurier nawali, czy zapomną wysłać, czy odetną telewizję.
Jedno z drugim nie ma nic wspolnego. To juz lepiej zglosic polecenie zaplaty.
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 20-02-2011, 16:59   

http://msp.money.pl/grupa...tek,576671.html

Ze strony jednego z operatorów komórkowych:
Cytat:
Z powodów niezależnych od operatora P4 (np. strajk Poczty Polskiej), może nastąpić opóźnienie w dostarczeniu faktury do Klienta. Nie zwalnia to jednak Klienta od obwiązku uregulowania należności za fakturę.


Zresztą podobnie miałem w Orange.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 20-02-2011, 17:03   

Cytat:
Z powodów niezależnych od operatora P4 (np. strajk Poczty Polskiej), może nastąpić opóźnienie w dostarczeniu faktury do Klienta. Nie zwalnia to jednak Klienta od obwiązku uregulowania należności za fakturę.

Jednakże musisz miec elektroniczna wersje faktury ( dostepna na portalu oferenta ) oraz informacje o tym ze zostala wystawiona ( SMS, e-mail ). Jeżeli te 2 warunki nie są spełnione, sprawe w sądzie masz wygraną :)
_________________
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 20-02-2011, 17:15   

Lub mixa gdzie jest stała kwota co miesiąc i nie muszę wtedy dostać smsa lub maila. Podobna sytuacja jak z UPC. Zresztą UPC daje klientowi wgląd do portalu/strefy klienta z płatnościami... więc dziwny ten problem.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 20-02-2011, 17:22   

Cytat:
nie muszę wtedy dostać smsa lub maila

Umowa nie jest podstawa do wplaty na konto oferenta.
Musi byc wystawiona faktura a przynajmniej podany jej numer o kwota.
_________________
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 20-02-2011, 17:26   

Możesz dać namiar na taką interpretację? Z ciekawości przeczytam jak to się zmieniło...
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 20-02-2011, 17:28   

przemo napisał/a:
Umowa nie jest podstawa do wplaty na konto oferenta
A tu bym sie sprzeczal. A jak ktos nie wystawia faktur?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 20-02-2011, 17:39   

Cytat:
Nie otrzymałem faktury od operatora

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukuj

W przypadku nieotrzymania rachunku telefonicznego w zwyczajowym terminie, abonent jest zobowiązany do powiadomienia o tym fakcie operatora, a po przekazaniu jemu informacji o należnej kwocie – do zapłaty jej bez oczekiwania na ponowne przesłanie faktury. Przepisy prawne dotyczące tematyki konsumenckiej nie regulują szczegółowo kwestii związanych z wystawianiem rachunków za określone usługi oraz sposobu dokonywania zapłaty. W związku z tym, przedsiębiorcy mają możliwość wyznaczania terminu płatności od daty wystawienia faktury oraz przesyłania rachunków zwykłym listem, bez potwierdzania odbioru. Należy także zauważyć, że ciągły charakter stosunku zobowiązaniowego (terminy opłat w regularnych odstępach czasu przewidzianych umową – np. miesiąc, kwartał) powoduje, że klient zazwyczaj spodziewa się rachunku i powinien być przygotowany na jego opłacenie. W tego typu umowach nie można mówić o „zaskoczeniu” klientów terminem, w którym powinni dokonać zapłaty za świadczone usługi. W tym kontekście, brak przesłania danej faktury nie stanowi wystarczającej przesłanki do zaniechania zapłaty za faktycznie wykonaną w danym cyklu rozliczeniowym usługę.

Sprawą nie otrzymania rachunku zajmował się Prezes UOKiK. W ocenie Prezesa UOKiK, należy powyższe rozważania odróżnić od formułowanego przez operatorów wymogu uregulowania płatności przez abonentów w pierwotnym terminie oznaczonym w fakturze, która w ogóle nie dotarła bądź dotarła ze znacznym opóźnieniem. Biorąc pod uwagę, że konsument fakt nieotrzymania faktury zgłosi po upływie kilku dni oraz że najczęściej rachunki otrzymywane są w niewielkim odstępie od przewidzianego w nich terminu płatności – abonent nie jest w stanie zachować pierwotnego terminu płatności. Naliczenie w takiej sytuacji odsetek karnych z tytułu nieterminowej płatności nie powinno mieć miejsca. Również nie jest właściwym wyłączanie odpowiedzialności z zaistniałego stanu rzeczy przez operatora i wskazywanie operatora pocztowego jako podmiotu odpowiedzialnego za powstałe utrudnienia. Zauważyć należy, że przedsiębiorca telekomunikacyjny jako profesjonalista świadczy usługi z zachowaniem staranności wyznaczonej zawodowym charakterem swojej działalności (art. 355 § 2 k.c.). Tym samym może i powinien zapewnić taki przekaz korespondencji, by jego klienci otrzymywali rachunki na czas. W przypadku nie zapewnienia takich warunków przedsiębiorcy nie powinni wyprowadzać z tego tytułu negatywnych konsekwencji dla swoich klientów.

Należy podkreślić, że stanowisko Prezesa UOKiK nie ma charakteru wiążącego a stanowi jedynie wskazówkę do działania zgodnego z dobrymi obyczajami.



TO jest jedno. Iterpretacje zaleza w duzym stopniu od tego co masz w umowie.
Wiekoszsc firm dokladnie je okresla, jezeli nie to musisz miec fakture.
Itd itp
_________________
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 20-02-2011, 17:50   

W nowym poscie bo cos innego.
Tu jest regulamin UPC :
http://www.upc.pl/pdf/upc...nikacyjnych.pdf
Nie ma żadnego zapisu o płatnościach, fakturach i terminach.
Na jakiej więc podstawie abonent miał wiedzieć o fakturze ?

W telewizji N jest to jasno okreslone :
Cytat:
Rozdzia³ VI. Op³aty – zasady naliczania, termin i sposoby p³atnosci
1. Abonent zobowiazany jest regulowac Op³aty w terminach okreslonych przez ITI Neovision, wskazanych na formularzu zap³aty. W przypadku nieotrzymania formularza zap³aty, Abonent jest zobowiazany do uregulowania zap³aty do konca miesiaca kalendarzowego, w którym nie otrzyma³ formularza zap³aty.
2. Za termin dokonania p³atnosci uznaje sie dzien wp³yniecia srodków pienieznych na rachunek bankowy ITI Neovision. Wp³aty Abonentów zostana przez ITI Neovision zaliczone w pierwszej kolejnosci na poczet najstarszych zobowiazan Abonenta wobec ITI Neovision z zastrzezeniem, ze w pierwszej kolejnosci beda pokrywane naleznosci g³ówne, a dopiero po ich zaspokojeniu naleznosci odsetkowe.
3. Podstawowym Okresem rozliczeniowym jest okres 30 dni, o ile inny termin nie wynika z Umowy oraz z zastrzezeniem postanowien ust. 5 ponizej.
4. Op³aty za Abonament naliczane sa za Okres rozliczeniowy z góry.
5. Jezeli Aktywacja nastapi w trakcie Okresu rozliczeniowego, Abonent zobowiazany jest do uiszczenia Op³at w wysokosci proporcjonalnej do liczby dni pozosta³ych do konca tego Okresu rozliczeniowego, w terminie wskazanym przez ITI Neovision. Jako zasade proporcjonalnosci przyjmuje sie 1/30 Abonamentu za kazdy rozpoczety dzien Okresu rozliczeniowego.
6. W przypadku opóznienia wniesienia Op³aty w ca³osci lub w czesci, ITI Neovision zastrzega sobie prawo dochodzenia odsetek ustawowych oraz jednorazowych Op³at okreslonych w Cenniku.
........
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16