Poprzedni temat «» Następny temat
Spotkanie z Wojciechem Cejrowskim 2013-11-28
Autor Wiadomość
extra-wakacje
Kopacz



Dołączył: 07 Cze 2010
Posty: 6
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-10-2013, 13:26   Spotkanie z Wojciechem Cejrowskim 2013-11-28

"Boso do..." - spotkanie z Wojciechem Cejrowskim 2013-11-28
Bilety już w sprzedaży! 65zł/os
Zapraszamy!

Plakat
_________________
Biuro Podróży
Wieliczka,Rynek Górny 7
www.extra-wakacje.pl
12 378 92 02
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 03-10-2013, 13:44   

Fajny facet. Nawet kilka razy mieliśmy okazję porozmawiać, ale ze szczepionkami dał taką ignorancką plamę, że wstyd i hańba.
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-10-2013, 10:49   

MW napisał/a:
ze szczepionkami dał taką ignorancką plamę, że
A co konkretnie?
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 04-10-2013, 11:54   

Np.:
http://wiadomosci.gazeta...._Wystarczy.html
Generalnie dobrze jest jak ludzie wypowiadają się na tematy, na których się znają. No ale w Polsce to co drugi - lekarz.
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 07-10-2013, 09:54   

MW napisał/a:
Generalnie dobrze jest jak ludzie wypowiadają się na tematy, na których się znają. No ale w Polsce to co drugi - lekarz.


W cytowanym wywiadzie Cejrowski stwierdza: "Nie znam się na tym, nie jestem lekarzem, dlatego skorzystałem z formularza ściągniętego ze stron amerykańskich".
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 07-10-2013, 10:21   

Kozmicki napisał/a:
skorzystałem z formularza
A co ma formularz do samego sensu wypowiedzi?
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 07-10-2013, 14:44   

MW napisał/a:
Kozmicki napisał/a:
skorzystałem z formularza
A co ma formularz do samego sensu wypowiedzi?


Ok, tłumaczenie:
"Nie znam się na tym, nie jestem lekarzem, dlatego podparłem się autorytetem lekarzy amerykańskich".
Teraz jest związek?
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 07-10-2013, 17:59   

Lepiej.
Choć nie wiedziałem, że amerykańskie autorytety medyczne namawiają do nieszczepienia. Widać pan Cejrowski wie o jakiejś rewolucji w medycynie, która jeszcze do zacofanej Polski nie dotarła.
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-10-2013, 19:02   

Wiele dyskusji z zachodu jeszcze do Polski nie dotarło. Np. poruszona ostatnio przez prof. Talara sprawa śmierci mózgowej.

>amerykańskie autorytety medyczne namawiają do nieszczepienia
Różne są opinie, wystarczy poszukać w necie. Sam mam kolegę, którego dobrze rozwijające się dziecko po szczepieniu dostało gorączki, a potem objawiła się choroba (rodzaj autyzmu).
Bezpośredni związek ciężko udowodnić, ale to nie oznacza, że go nie ma. Wątpliwości są.

Cieszę się, że już mam starsze dzieci, bo jakbym wiedział wcześniej o tych zagrożeniach (prawdziwych lub nie) to i nerwy byłyby dużo większe :)
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 07-10-2013, 20:27   

pablo napisał/a:
Różne są opinie
Wydawało mi się, że stanowisko towarzystw lekarskich jest jedno, ale ja się nie znam. ;)
Są ludzie, którzy powiedzą każdą głupotę, byle zaistnieć, byle o nich mówiono. Że to społecznie szkodliwe, to nieważne. Istotne, że oni błyszczą na świeczniku mediów. Tak że nie traktujmy tego koniecznie jako głosu w dyskusji.
Co do Twoich wątpliwości... myślę, że mogły by je rozwiać miliony ofiar chorób zakaźnych, które opanowaliśmy dzięki szczepieniom. Niestety one już głosu nie mają.
Co do Twoich dzieci. Możesz je jeszcze zaszczepić przeciwko HPV. Nie ma leku bez możliwości powikłań. Pestką wiśni też można się zakrztusić. Nawet śmiertelnie. Czy to powód, żeby nie jeść wiśni?
A pomyśl teraz, na tym przykładzie HPV, jak za 10-20 lat córka zachoruje na raka szyjki, powiesz jej - sorry, mogłem temu zapobiec ale miałem wątpliwości? A zapewniam Cię, że jest to choroba dużo częstsza niż powikłania poszczepienne. Jeszcze powiem, że we wspomnianych USA, zaleca się już rutynowe szczepienie nie tylko dziewcząt, ale i chłopców.
Każdy więc decyduje ale niech nie wpływa na to parcie na szkło celebrytów a nauka.
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-10-2013, 21:39   

MW napisał/a:
Choć nie wiedziałem, że amerykańskie autorytety medyczne namawiają do nieszczepienia.
Czy polskie autorytety są jednomyślne? I czy szczepienie powinno być obowiązkowe? Bo to chyba sytuacja analogiczna do zapinania pasów w samochodzie. Niezapięcie pasów skutkuje konsekwencjami tylko dla niezapinającego.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-10-2013, 21:40   

Towarzystwa naukowe wiele rzeczy w przeszłości rekomendowały, które potem okazywały się być błędem. DDT, pierwsze środki antykoncepcyjne, można też obejrzeć listę leków, które kiedyś były dopuszczone, a potem okazało się, że naukowcy się mylili. Czyż nie?

Oczywiste jest, że jest korzyść ze szczepień, natomiast wątpliwości są i nawet jeżeli skutki uboczne są rzadkie, oznacza, że jest to loteria. M.in. HPV, który wymieniasz, budzi sporo kontrowersji, nie będę przytaczał, bo w necie nie brakuje. W skrócie mówiąc skuteczność jest tak dyskusyjna jak skuteczność szczepionek na grypę. Stąd rodzic może mieć obawy.

A parcie na szkło skutecznie równoważą budżety na marketing i lobbing koncernów farmaceutycznych ;)
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 07-10-2013, 22:13   

ygrek napisał/a:
sytuacja analogiczna do zapinania pasów w samochodzie
Nie do końca. A w zasadzie daleko. Chodzi o ograniczenie rozprzestrzeniania się chorób i zarażania innych. Dlatego wspomniałem o HPV u chłopców, gdyż tu szczepionka nie zabezpiecza w 100% przez zarażeniem ale ogranicza ich ilość. A jest to obecnie najczęstsza choroba weneryczna. Co zresztą sam zauważam.
Oczywiście można podpierać się "opiniami" z internetu, dzieci Neostrady. Ale jakie logicznie myślący człowiek może mieć wątpliwości? Kiedy ktoś ostatnio widział dziecko z polio? A czasy kiedy w każdej rodzinie ktoś umierał na gruźlicę? Że pominę epidemie, jak choćby "dyskusyjna" grypa - hiszpanka pochłonęła 50 mln ofiar.
Dyskusyjne :D
Co do autorytetów... teraz jednostki rzadko się liczą. Są oficjalne stanowiska WHO, MZ, towarzystw. Ale to już nie moja działka. :)
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
MW 
Bałwan solny



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 19 Wrz 2012
Posty: 256
Wysłany: 08-10-2013, 05:33   

ygrek napisał/a:
czy szczepienie powinno być obowiązkowe
A, zapomniałem. Uważam, że tak. Ze społeczeństwa eliminujemy ludzi, którzy czyhają na nasze życie. Choroby też czyhają.
Liczono, że do 2015 wyeliminuje się w Europie niektóre choroby. Niestety, dzięki takim panom Cejrowskim, wiadomo już, że termin ten się odwlecze.
A dzięki takim "ludziom z wątpliwościami" masz szansę iść do dentysty, fryzjera, na operację i złapać np. żółtaczkę. Teraz jest to dużo, dużo rzadsze właśnie z powodu wymagalności szczepień przed operacjami i od niedawna wprowadzenia do kalendarza szczepień obowiązkowych.
Czy można poważnie traktować kogoś, kto chce z tym walczyć?
_________________
www.marekwozniak.com.pl
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 08-10-2013, 05:51   

pablo napisał/a:
HPV, który wymieniasz, budzi sporo kontrowersji
Ja tam corke szczepilem. Wyobraz sobie, przezyla :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16