Poprzedni temat «» Następny temat
skręt w lewo w SUŁKOWIE z drogi E4
Autor Wiadomość
saltmine 
Magnum Sal


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 91
Wysłany: 30-04-2011, 18:29   skręt w lewo w SUŁKOWIE z drogi E4

dziś zauważyłem że na "czwórce" wykonywane są wysepki w miejscach gdzie kiedyś były pasy wyłaczone z ruchu, ile kasy w to poszło to masakra -(kostka krawężniki utwardzenie ) lepiej by było gdyby ktoś załatał za te pieniądze kilka dziur , w Sułkowie nawet zniknął lewoskręt i teraz trzeba skręcić w prawo i na wiadukt żeby się dostać do lewej części wioski , tylko nikt nie pomyślał że nie wszyscy jeżdżą osobówkami , a ciężarówką po tym wiadukcie to trochę głupio (2,5t)
Ostatnio zmieniony przez saltmine 03-05-2011, 19:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 30-04-2011, 18:43   

No to teraz sobie pomysl co się stanie jak ktos kołem najedzie na taka wysepke przy 100km /h ....
Zupełnie nie rozumiem tej inictaywy to zagrożenie na drodze, lepiej zainwestować w lepszą farbę bo wysepki sa na koncówkach mijanek gdzie czesto dochodzi do sytuacji zmieścimy sie czy nie ....:-)
 
     
saltmine 
Magnum Sal


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 91
Wysłany: 30-04-2011, 18:48   

no właśnie , totalny XXX, marnowanie kasy i tyle a jakii to ma cel - żaden chyba jedynie utrudnić jazdę , nawet w razie zdarzenia drogowego służby(policja pogotowie straż) mogły czy wyprzedzać inne pojazdy czy zatrzymać się w miejscu wyłaczonym z ruchu zamalowanym farbą (pasami)
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-04-2011, 19:32   

Cytat:
a jakii to ma cel - żaden chyba

jak to jaki
kolejne państwowe czyli niczyje pieniądze zostały zagospodarowane
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 30-04-2011, 20:19   

saltmine, przejedź się do Rzeszowa i z powrotem. Nagle uświadomisz sobie, że ktoś wyprzedzający na podwójnej ciągłej będzie miał gdzieś namalowane wysepki do skrętów. Dopiero kostka, krawężniki, itp. robią na nim wrażenie.
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 30-04-2011, 22:35   

Cytat:
kolejne państwowe czyli niczyje
......

.........NASZE
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 30-04-2011, 23:00   

Cytat:
jak ktos kołem najedzie na taka wysepke przy 100km /h

A tam gdzies jest tyle dozwolone ?
_________________
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 30-04-2011, 23:40   

Cytat:
A tam gdzies jest tyle dozwolone ?


Stanowczo nie ja zawsze jadę tam przepisowo czyli 3 bieg pod górkę a 4 po prosty i 70km/h :P
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 01-05-2011, 11:15   

Bartek napisał/a:
uświadomisz sobie, że ktoś wyprzedzający na podwójnej ciągłej będzie miał gdzieś namalowane wysepki do skrętów. Dopiero kostka, krawężniki, itp. robią na nim wrażenie.


Dokładnie.
Zgadzam się z obecnym działaniem i budowaniem wysepek, gdyż właśnie na omawianym skrzyżowaniu przy wiadukcie chcąc raz skręcić w lewo o mało się nie zes***em widząc zaskoczone moją obecnością czarne BMW pędzące po powierzchni wyłączonej z ruchu.

A wyglądało to mniej więcej tak
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-05-2011, 12:52   

Bo to jest tak, że najpierw spiep_rzono pasy do wyprzedzania, robiąc de facto zamiast pasu dla wolniejszych pas do wyprzedzania. Taka nowa moda. Totalnie głupia, bo zmusza do manewrów tych, co jadą znacznie z większą prędkością. I co po niektórych zaskakuje nagle, że pas znika - a wystarczy wyprzedzać tira, by ostrzeżenia o tym nie zauważyć. Jak to zrobili to się zastanawiałem, kiedy dojedzie do wypadku, bo takich sytuacji o jakich pisze Nietopesh widziałem wiele. Więc ratuje się sytuację budując wysepki. Teraz to bmw zamiast wybrać świadomie drogę zostanie gdzieś rzucone na chybił trafił.

Na modzie straciła więc przepustowość - ze względu na w/w sporo aut nie decyduje się na wyprzedzanie oraz bezpieczeństwo. Minusem starego rozwiązania było co najwyżej gdy trafiło się na idio.tę, który przyblokował, mus zwolnienia przy włączeniu się z powrotem z pasu dla wolniejszych, ale nie pamiętam, by był z tym jakikolwiek kłopot.
 
     
gonzo 
Gwarek


Osiedle: Piłsudskiego
Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 14
Wysłany: 03-05-2011, 15:03   

No tak, wysepki na zakończeniach pasów jak najbardziej słuszne, chociażby z powodu przedstawionego przez nietopesh'a. Tylko czy w tym przypadku pomiędzy wysepkami (od strony Wieliczki i od strony Tarnowa) nie można było zostawić lewoskrętów? Teraz na tym skrzyżowaniu, jadąc od strony Wileliczki, trzeba będzie postawić niezłe ograniczenie prędkości. Dlaczego? Bo chcąc skręcić w prawo na most (przypominam jadąc od Wieliczki) trzeba bardzo zmniejszyć prędkość żeby móc zmieścić się w ciasnym zakręcie. A z tyłu nie wiadomo jak szybko niektórzy będą jechać np. chcąć opuścić pas do wyprzedzania przed wysepką. A jak nie zwolnią i zaparkują mi w d... kiedy zwalniam do skrętu w prawo. Dawniej płynnie wjeżdżało się na pas do lewoskrętu nie blokując jadących w stronę Tarnowa. I tak mogło zostać, a wysepki zrobić swoją drogą ograniczając manewry jak wsponiane wcześniej BMW.
 
     
saltmine 
Magnum Sal


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 91
Wysłany: 03-05-2011, 16:44   

gonzo, masz rację a dodatkowo chciałbym dodać że na tym skrzyżowaniu nie było żadnych zdażeń drogowych przez lewoskręt to po co z niego zrezygnowali to nie wiem
 
     
markoantonio 
Kierat konny
markoantonio


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 328
Wysłany: 03-05-2011, 17:53   

saltmine napisał/a:
gonzo, masz rację a dodatkowo chciałbym dodać że na tym skrzyżowaniu nie było żadnych zdażeń drogowych przez lewoskręt to po co z niego zrezygnowali to nie wiem


Popieram ta nic się nie działo. Skręcało się super- to taka nasza polska polityka : jak coś jest dobrze- to trzeba to zepsuć.
_________________
markoantonio
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 04-05-2011, 00:26   

Stwierdzili widocznie, że po to postawili mostek, aby z niego w pełni korzystać ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
saltmine 
Magnum Sal


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 91
Wysłany: 04-05-2011, 06:33   

tylko ze kożystanie z mostu do dostania sie do lewej strony Sułkowa jest utrudnieniem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 17