Poprzedni temat «» Następny temat
skręt w lewo w SUŁKOWIE z drogi E4
Autor Wiadomość
saltmine 
Magnum Sal


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 91
Wysłany: 04-05-2011, 06:35   

nie dość że musisz wyhamować na drodze krajowej do skrętu w prawo to jeszcze wjeżdżając na most nie masz pewności czy nie pojedzie inny pojazd z drugiej strony i się zmieścicie bo most jest wąski i dwa pojazny się nie miną
 
     
saltmine 
Magnum Sal


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 91
Wysłany: 04-05-2011, 06:36   

kiedyś na moście było ograniczenie do 2,5 tony , teraz widzę że znikło czyli mogę jeździć tirem
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 04-05-2011, 07:09   

Cytat:
nie dość że musisz wyhamować na drodze krajowej do skrętu w prawo to jeszcze wjeżdżając na most nie masz pewności czy nie pojedzie inny pojazd z drugiej strony i się zmieścicie bo most jest wąski i dwa pojazny się nie miną

Za to w lewo nie musiałeś na nic uważać ani chamować :)
Cytat:
kiedyś na moście było ograniczenie do 2,5 tony , teraz widzę że znikło czyli mogę jeździć tirem

Szukasz problemów, które Cię nie dotyczą :)
_________________
 
     
markoantonio 
Kierat konny
markoantonio


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 328
Wysłany: 04-05-2011, 18:32   

saltmine napisał/a:
kiedyś na moście było ograniczenie do 2,5 tony , teraz widzę że znikło czyli mogę jeździć tirem


Nie ma ograniczenia , dzisiaj na tym mostku spotkałem 40 tonówke.... wyminąć się przed mostkiem nie ma szans - idea likwidacji tutaj lewoskrętu to głupota.
Lepiej było wyremontować jakąś drogę niż wydawać kasę na zbędne rzeczy...Widać jesteśmy zamożnym państwem.
_________________
markoantonio
 
     
Marcin 
Gwarek


Wiek: 41
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 17
Wysłany: 12-05-2011, 21:06   

Wczoraj właśnie przejeżdżałem przez Sułków. Jechałem ok 70km/h ponieważ często w tym miejscu łapią na radar.
Jakie było moje zdziwienie kiedy tuż na górce ukazała mi się wysepka z kostki brukowej a na niej znak pionowy nakazujący jazdę po prawej stronie :D

Mam pewne "ale" co do wykonania wysepki.
- jest usytuowana na wzniesieniu, wcześniej jej nie widać
- nawet jadąc z dozwoloną prędkością trzeba wysepkę ominąć dość dużym łukiem
- ktoś jadąc lewym pasem (od Wieliczki do Bochni) do jego końca i przy okazji wyprzedzając jadące prawym pasem samochody będzie musiał nieźle "po hamulcach dać" gdy zobaczy wysepkę a nie pomalowaną jezdnię
- tak jak wspomniał ktoś wcześniej na forum chciałbym widzieć jak się składa duży ciężarowy samochód z przyczepą wjeżdżając na wiadukt chcący jechać w stronę Tomaszkowic
- nie dość, że brak jest lewoskrętu to w dodatku szerokość wiaduktu podostawia wiele do życzenia

Pozostaje tylko pogratulować osobom odpowiedzialnym za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym :)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 12-05-2011, 21:21   

Marcin napisał/a:
tuż na górce ukazała mi się wysepka z kostki brukowej a na niej znak pionowy nakazujący jazdę po prawej stronie


Nie dramatyzuj. Znak jest widoczny z daleka.

Marcin napisał/a:
ktoś jadąc lewym pasem (od Wieliczki do Bochni) do jego końca i przy okazji wyprzedzając jadące prawym pasem samochody będzie musiał nieźle "po hamulcach dać" gdy zobaczy wysepkę a nie pomalowaną jezdnię


Widząc pomalowaną jezdnie reakcja takiego kogoś powinna być identyczną :!:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Marcin 
Gwarek


Wiek: 41
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 17
Wysłany: 12-05-2011, 21:36   

nietopesh napisał/a:
Widząc pomalowaną jezdnie reakcja takiego kogoś powinna być identyczną
Z tym się zgodzę, mam pewne ale...

Nie wchodzę w szczegóły dlaczego ktoś nie zauważył wysepki, pomalowanej jezdni...

Jeżeli z jakiejś przyczyny ktoś zobaczy pomalowaną jezdnię to ma dwa wyjścia: albo przejechać po pomalowanej jezdni albo wjechanie przed maskę pojazdu jadącego prawym pasem. Znając życie przejedzie po liniach.

Ta sama sytuacja lecz z wysepką: jedyne wyjście (nie licząc nagłego hamowania) to wjechanie przed maskę pojazdu jadącego prawym pasem.

Nie mam nic przeciwko wysepkom lecz lokalizacja ww opisywanej wg mojej oceny nie jest do końca przemyślana.

Przed postawieniem wysepki mogli spróbować zamalować lewy pas np 300, 400 a nawet 500 metrów od wzniesienia a nie tak jak było wcześniej, gdzie pas był zamalowany tuż przed wzniesieniem.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 12-05-2011, 21:46   

Marcin napisał/a:
dlaczego ktoś nie zauważył wysepki, pomalowanej jezdni


Bo jechał z zamkniętymi oczami ignorując informujący o kończącym się za X metrów pasie znak pionowy znajdujący się dużo wcześniej ??

Marcin napisał/a:
ma dwa wyjścia: albo przejechać po pomalowanej jezdni

Narażając się na mandat i/lub kolizję z tym który jadąc z naprzeciwka chce skręcić w lewo.

Marcin napisał/a:
wjechanie przed maskę pojazdu jadącego prawym pasem

Wymuszając pierwszeństwo i narażając się na kolizję, oraz mandat.

Jest jeszcze trzecie wyjście - Zatrzymanie się i przepuszczenie pojazdów skoro nie patrzyło się na znaki wcześniej.

Marcin napisał/a:
jedyne wyjście (nie licząc nagłego hamowania) to wjechanie przed maskę pojazdu jadącego prawym pasem.


Czytaj wyżej

Marcin napisał/a:
lokalizacja ww opisywanej wg mojej oceny nie jest do końca przemyślana


Bo wydłużyła ci drogę do domu o 50m ;) Poprawiając jednocześnie bezpieczeństwo na tym odcinku.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Marcin 
Gwarek


Wiek: 41
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 17
Wysłany: 12-05-2011, 22:08   

Nie chcę krakać, ale żeby nie dochodziło do takich sytuacji jak kilka lat temu na wielickiej poniżej salonu Opla. Wówczas też była wysepka i średnio raz na tydzień dochodziło tam do kolizji.
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 12-05-2011, 22:11   

Marcin napisał/a:
tak jak wspomniał ktoś wcześniej na forum chciałbym widzieć jak się składa duży ciężarowy samochód z przyczepą wjeżdżając na wiadukt chcący jechać w stronę Tomaszkowic


zawsze moze skrecic na wscchodnia obw. Wieliczki i ul. Gdowska dojechac do Tomaszkowic - droga duzo lepsza. Na Sułków mozna wjechac od strony Niepołomskiej. Tragedi nie ma.
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 12-05-2011, 22:17   

Marcin napisał/a:
Wówczas też była wysepka i średnio raz na tydzień dochodziło tam do kolizji.


Jak się ktoś bawi w Kubicę, nie patrzy na znaki, jedzie nieostrożnie i myśli, że jest władcą szos no to ja się nie dziwię że kolizje były.

Kursuje odcinkiem na Bochnie regularnie od ponad 5 lat i widziałem już wielu popyrdańców. Pyknięcie takiego w wysepkę będzie bolesnym doświadczeniem, które może przyczyni się do rozważnej dalszej jazdy.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Marcin 
Gwarek


Wiek: 41
Dołączył: 21 Mar 2009
Posty: 17
Wysłany: 12-05-2011, 22:25   

nietopesh napisał/a:
Pyknięcie takiego w wysepkę będzie bolesnym doświadczeniem, które może przyczyni się do rozważnej dalszej jazdy.


Jak nie jeżdżę jak XXX*ny. A tacy co tak jeżdżą niech się rozbijają o wysepki, ściany itp...

Chodzi mi tylko o to abym ja nie ucierpiał przez takiego pajaca.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 12-05-2011, 22:35   

Marcin napisał/a:
A tacy co tak jeżdżą niech się rozbijają o wysepki, ściany itp...

No to o co chodzi. Ja bym więcej tych wysepek malowanych przerobił na brukowane. Więcej XXX na słupkach = mniej na drodze.

Marcin napisał/a:
Chodzi mi tylko o to abym ja nie ucierpiał przez takiego pajaca.


No to wysepka akurat tutaj jedynie poprawia twoje bezpieczeństwo, a nie szkodzi. Patrz strona wcześniej - nawet wysłałem wizualizację.
Sytuacja z zajechaniem drogi którą opisujesz w porównaniu z moim przeżyciem to pryszcz.

Oznakowanie wysepek jest na tyle widoczne, że takich manewrów nikt nie będzie ryzykował. No chyba, że pajac jakiś, ale taki to takie typy muszą na własnej skórze wytestować jak smakuje wysepka ;) W najgorszym przypadku kupisz sobie nowe radio samochodowe ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-05-2011, 22:38   

niezrównana wysepka jest przed Łapczycą zaraz za tergowiskiem na podjeździe pod górkę są 2 pasy i na końcu lewego stoi sobie znak..

najfajniej jest jak jakieś wyrczące BMW chce wyprzedzić ciężarówkę która przed tym znakiem zjechała z lewego na prawy :D
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 13-05-2011, 00:36   

Taa, pewien Holender powiedział mi niedawno, że nie rozumie narzekań na polskie drogi. "Macie swietną siec dróg dojazdowych" (feeder roads)- tak powiedział.
Hehe, nie wiedział jednak, biedaczysko, że oprócz dróg dojazdowych nie mamy żadnych innych dróg. Drogi tranzytowe, miedzystanowe, autostradowe (jak je tam zwał) u nas wystepuja tak często jak platyna w zasobach Kieleczczyzny :D .

Te drogi, które w innych krajach (nawet osciennych) służą do wyjazdu z osiedla, u nas, bidulki, muszą służyc do przemieszczania się np. na trasie Kraków-Wieliczka-Tarnów-Rzeszów-granica UE.
Czego tu pomstować, że droga osiedlowa ma jakieś wysepki, ciasne skręty i inne spowalniacze? :)
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16