Poprzedni temat «» Następny temat
siatka między blokami
Autor Wiadomość
iwcia
Gość
Wysłany: 21-01-2008, 19:52   siatka między blokami

Mam pytanie do mieszkańców bloku nr 10 . Chodzi o siatkę którą spółdzielnia odgrodziła Państwa blok od naszego osiedla (jestem przyszłą mieszkanką nowych bloków). Moje pytanie jest proste - dlaczego została postawiona siatka, uniemożliwiająca najszybsze przejście w kierunku sklepów na szymanowskiego czy przystanku MPK? Jaka jest celowość tego działania? Czy chodzi o parkowanie naszych samochodów na Państwa terenie? Przecież my bedziemy mieć parking. Po co od razu wznosic niepotrzebne "mury"?
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-01-2008, 20:52   

myślę że to pytanie powinnaś zadać firmie, od której kupujesz mieszkanie
 
     
iwcia
Gość
Wysłany: 21-01-2008, 20:57   siatka między blokami

almayer, powiedz dlaczego? Coś tak przekombinowali że musieliście siatkę zakładać?O co w tym chodzi?
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 21-01-2008, 21:20   

Z tego co wiem sprawa siatki pewnie skończy się w sądzie. A znając życie jak już ludzie wprowadzą się do nowych bloków to zapewne siatka w tajemniczych okolicznościach ulegnie częściowemu zniszczeniu jakiejś nocy...
Spółdzielnie prawdopodobnie chce wykluczyć przejazd (i parkowanie) samochodów od tej strony ale dlaczego nie zostawiła miejsca na furtkę dla ludzi to juz nie rozumię.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
iwcia
Gość
Wysłany: 21-01-2008, 21:50   siatka między blokami

Ale przecież tam i tak były słupki uniemożliwiające przejazd przez parking 10 - tki. Firma Providentia bynajmniej nie jest różowa i jej nie bronię, i niestety moje pytanie do firmy napotka na milczenie dlatego was się bezpośrednio pytam o co tu chodzi.
 
     
iwcia
Gość
Wysłany: 23-01-2008, 11:09   siatka między blokami

Dodam jeszcze ze skrót który jest w tej chwili do naszych bloków (od sadowej) nie bedzie istniał po zakończeniu budowy gdyż jest tylko wynajęty od właściciela działki. Maja zostać zdemontowane płyty betonowe. W jaki więc sposób bedzie można "na nogach" iść w kierunku przystanku MPK. Ja rozumiem że spółdzielnia ma prawo ogrodzić swój teren ale chyba można by zostawić jakąc furtkę dla ludzi (inie dla samochodów). almayer co ty o tym wiesz i myslisz?
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 23-01-2008, 15:35   

iwcia napisał/a:
W jaki więc sposób bedzie można "na nogach" iść w kierunku przystanku MPK.

Tak jak samochodem. Bo dojazd chyba istnieje?
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-01-2008, 18:37   

iwcia napisał/a:
almayer co ty o tym wiesz i myslisz?


niestety moja wiedza na temat przedmiotowej siatki i celowości jej postawienia jest, powiedział bym szczątkowa - wiem tyle co napisano na tym forum.
Myślałem że siatkę postawiła firma, która bloki wybudowała, ale skoro jest to robota spółdzielni to należałoby ich zapytać co nimi kierowało.
Odnośnie dojścia od Sadowej nie wiem nic na ten temat.
 
     
TSW
Gość
Wysłany: 17-03-2008, 22:28   

heh jesli chcecie to wandali tu nie brakuje :P Siatka moze zniknac ;))
 
     
zdziwiony
Gość
Wysłany: 29-03-2008, 19:53   

iwcia napisał/a:
Dodam jeszcze ze skrót który jest w tej chwili do naszych bloków (od sadowej) nie bedzie istniał po zakończeniu budowy gdyż jest tylko wynajęty od właściciela działki. Maja zostać zdemontowane płyty betonowe.

Cztery bloki bez dojazdu. :506:
 
     
mazzi 
Kopacz
mazzi


Wiek: 43
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 2
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-09-2008, 10:57   

Powiem wam, że ta sprawa zaczyna mnie trochę męczyć, bo nowe osiedle na którym mieszkam zaczęło przypominać więzienie, ogrodzone ze wszystkich stron siatką oraz wspomnianą drogą dojazdową (tymczasową), która po deszczu zamieniła się w błotną rzekę.

Jestem spokojnym, praworządnym i sympatycznym obywatelem miasta Wieliczka, a czuje się ostatnio, jakbym brał udział w jakimś kiepskim filmie grozy :) Pojawiają się dziury w siatce, które następnie są łatane, a przejście na przystanek jest sporym problemem (dodatkowe 10 minut spaceru). Sprawa w perspektywie czasu pewnie zakończy się w sądzie, ale zastanawiam się, czy nie można tego rozwiązać jakoś szybciej i bez niepotrzebnych urzędowych zawirowań.

Domyślam się, że teren na którym powstały bloki miał wcześniej klimat rekreacyjny, a teraz stoją tam zasłaniające widok żółte bloki. Czy jednak obecny stan rzeczy to wina nowych lokatorów? Odnoszę wrażenie, że ludzie z sąsiedniego osiedla chcą nas ukarać za to, że Providentia postawiła tu wspomniane bloki. My tylko kupiliśmy mieszkania i chcielibyśmy w miarę możliwości cieszyć się z tego uroczego zakątka, ale jak sami widzicie, nie jest to możliwe.

Sprawa o zrobienie bramki w siatce będzie się toczyć długo i skończy się oczywiście zrobieniem tego przejścia, ale tyle niepotrzebnych nerwów po drodze to wszystkich kosztuje. Może jest jakaś możliwość, by załatwić to szybciej? Naprawdę nie wierze, że na sąsiednim osiedlu mieszkają mściwi ludzie, którzy jedyne czego pragną, to odgryźć się na nowych mieszkańcach za błędy Providentii...
 
  mazursan
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 27-09-2008, 13:30   

Mam nadzieję, że podobna sytuacja nie zaistnieje na osiedlu Ochota, gdzie postawiono dwa bloki deweloperskie i dwa lokatorskie. Początkowy pomysł zakładał takie rozwiązanie, lecz wycofano się z niego. Teraz robione jest ogrodzenie i... zrobiono siatkę (a raczej słupki) tylko do połowy osiedla, a prace ustały, czy aby na pewno ze względu na padający deszcz???
_________________
Dr Bernard Hazelhof twierdzi, że dobrze mieć cele...
 
 
     
iwcia
Gość
Wysłany: 27-09-2008, 17:27   

Musimy poczekac aż staniemy się wspólnotą i wystosować pismo do wspólnoty szymanowskiego. Myśle ze taki powinien byc pierwszy krok. Jak to nie zadziała trzeba bedzie znależć inne sposoby(pomoc zarządu osiedla krzyszkowice na przykład). Zresztą rozmawiałam z kilkoma mieszkańcami ul.Mieszka i tez są zainteresowani tym tematem(są bardzo zbulwersowani tą siatką)
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 27-09-2008, 18:43   

Ta siatka to po prostu kpina i hańba. Nie chcę rzucać bezpodstawnych oskarżeń, ale wydaje mi się, że to Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wieliczce odpowiada za ten stan rzeczy.
iwcia napisał/a:
Musimy poczekac aż staniemy się wspólnotą i wystosować pismo do wspólnoty szymanowskiego

Pismo powinno być skierowane do
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wieliczce
os. Sienkiewicza 24
32-020 Wieliczka


Może wcześniej warto zasiegnąć języka u Providentii - oni powinni wiedzieć jakie były przyczyny postawienia tej siatki.


Notabene Prezes tejże spółdzielni to mieszkaniec os. Szymanowskiego :)
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Czajek 
Skrzat



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 34
Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 34
Wysłany: 28-09-2008, 10:12   

Mur Berliński w wersji wielickiej.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16