Poprzedni temat «» Następny temat
Prywatne lądowisko dla potrzeb Zarządzania Kryzysowego?
Autor Wiadomość
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 24-08-2009, 23:56   Pionowe wznoszenie śmigłowca

ygrek napisał/a:
Śmigłowiec to pionowowzlot który został wymyślony własnie w celu eliminacji lądowisk

To nie tak. Pionowe wznoszenie śmigłowca wiąże się z najwyższym oporem indukowanym i wymaga dostarczenia do wirnika dużej mocy, czasem jest to moc maksymalna. Z tego też względu taki lot powinien być wykonywany tylko w razie konieczności, wiąże się on ze zwiększonym ryzykiem wypadku jeśli dojdzie w tym czasie do (choćby częściowej) awarii zespołu napędowego. Zarówno podchodzenie do lądowania, jak i wzlot odbywa się lotem ślizgowym. Teoretycznie pilotowi nie wolno przekroczyć 90 % mocy maksymalnej silników.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 25-08-2009, 09:32   

Wlasciciel w trakcie oczekiwania na ladowisko organizuje inne atrakcje :
http://www.landserwis.pl/8_letni.html


Zdjecie siedziby z zaznaczonym ladowiskiem



PS prosze o nie kasowanie zawartosci :)))
_________________
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 25-08-2009, 11:28   Podział lotnisk

przemo napisał/a:
Na zdjeciu "siedziby firmy" juz widac przygotowane ladowisko

Na prowizorycznym lądowisku, którego zdjęcie załączasz, sporadycznie lądują śmigłowce już od ponad roku. Jest ono również umieszczone „powszechnym spisie lotnisk”.

Usytuowanie firmy i projektowanego lądowiska prezentuje mapka: http://wikimapia.org/#lat...1&z=16&l=28&m=b

Podział lotnisk;
    Lotniska użytku publicznego
    Lotniska niepubliczne
    Lotniska wpisane do rejestru lądowisk
    Lotniska wojskowe
    Inne miejsce przystosowane do startów i lądowań
Obecnie lądowisko przy ul. Jedynaka jest właśnie „innym miejscem przystosowanym do startów i lądowań”
źródło: http://dlapilota.pl/wiado...s-lotniczy-2009
Ostatnio zmieniony przez nacomito 25-08-2009, 23:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
EPKK 
Kopacz


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-08-2009, 11:29   

Czytam te forum i nie wiem o co ten raban. Jeżeli chodzi o lądowisko to ja nie mam nic przeciw niemu a nawet jestem ZA. :)
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 25-08-2009, 12:36   

widocznie jesteś przygłuchawy i nie przeszkadza Ci wycie wirników. Jak powstanie lądowisko to śmigłowce już nie będą ladowały sporadycznie, bo przecież nikt nie pcha kasy w błoto. Wtedy bedziesz miał jak na lotnisku
Ostatnio zmieniony przez Tomek73 25-08-2009, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-08-2009, 14:30   

łał
wieliczka city z lotniskiem
to robi wrażenie

fajnie jest mieć dużo kasy :)
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 25-08-2009, 19:39   te forum i nie wiem

EPKK napisał/a:
Czytam te forum i nie wiem o co ten raban.

Pochwal się swoimi argumentami, może mnie przekonasz.
 
     
EPKK 
Kopacz


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-08-2009, 08:07   

LUDZIE !

Facet za swoje pieniądze, na swoim terenie buduje lądowisko które
ZA DARMO chce udostępnić dla służb które ratują życie.
Również TWOJE życie i TWOICH dzieci.
Czy jeśli miałbyś na tyle fantazji i pieniędzy zrobiłbyś tak samo ???

Teren na którym ma powstać lądowisko jest w planach zagospodarowania przestrzennego
Gminy Wieliczka określony jako "tereny obiektów produkcyjno - usługowych".

http://www.mpzp.salcity.e...ct_id=wieliczka

Czyli chyba lepiej jeśli będzie tam lądowisko i wystrzyżony trawnik niż wytwórnia mączki
kostnej z padliny, albo inna permamentnie uciążliwa produkcja.

Czemu nie protestujecie przeciwko złomowisku ciężarówek które jest bombą ekologiczną
pod naszymi oknami, gdzie zimą hala ogrzewana jest palonymi w "kozie"
kawałkami plastiku i opon ?

Dalej, czy odległość ok.300 metrów w prostej linii od planowanego lądowiska do najbardziej
wysuniętego bloku osiedla nie jest wystarczająca ?

Przecież tam nie będą lądować Jumbo Jety ani ruskie wiertaloty tylko nowoczesne i ciche
maszyny takie jak Eurocopter 135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Czasami mi wstyd że mieszkam w Polsce...
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 26-08-2009, 10:01   

Cytat:
Przecież tam nie będą lądować Jumbo Jety ani ruskie wiertaloty tylko nowoczesne i ciche
maszyny takie jak Eurocopter 135 Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.


Eurocpter jak na razie jest tylko w warszawie, w krakowie ma byc ale nie wiadomo czy dojedzie bo nie ma dla niego bazy. Narazie lataja Mi-2, które chałasują nieziemsko.
Pozatem po co mialbym ladowac helikopter LPR tam ? Zdaje sie ze on lata do wypadkow i zawsze bedzie szukal jakiegos miejsca w poblizu zdarzenia a nie czekal na karetke pale kilometrow od zdarzenia.
Domyslam sie ze poza wspomnianym eurocpterem beda ladowaly głownie robinsony ktore do najcichszych nie naleza.
Dodatkowo umiejetnosci pilotow smiglowcow turystycznych w polsce nie sa podobne to tych gdziekolwiek w europie czy USA
Licencje na helikopeter mozna dostac po 120 h lotu treningowego - czy to wystarczajaco ?
Wedlug mnie nikt nie uzyje tego do celow ratowania zycia naszego lub naszych dzieci.
Domyslam sie ze beda tam ladowaly helikoptery ktore beda pozniej serwisowane przez firme landserwis, bo firm robiacych przeglady w polsce jest naprawde malo.

Nie mieszkam na szymanowskiego wiec trudno mi oceniac sprawe zlomowiska i halasu jaki tam moze powstawac, ale mieszkajac przez jakas chwile blisko bazy wojskowej nato moge stwierdzic jedno : Nocne starty smiglowcow swiatowych marek i nie wojskowych kolosow potrafilo postawic na nogi polowe miasteczka.

Podsumowujac uwazam ze te tereny sa zdecydowanie dedykowane dla przmyslu, ale czy ten wybor o ktorym mowa w tym watku jest 100 % trafiony nie jestem przekonany.
_________________
 
     
EPKK 
Kopacz


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 25 Sie 2009
Posty: 4
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-08-2009, 11:35   

dzisiejszy artykuł z Gazety Krakowskiej:

tylko mnie zastanawia w którym to niby centrum i jakiego osiedla?
Plik ściągnięto 68 raz(y)
209,72 KB
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 26-08-2009, 13:41   

EPKK wez wyluzuj, 300 metrow to naprawde nie jest dystans ktory daje komfort.
Cos mi sie zdaje ze Ty raczej reprezentujesz inwestora niz mieszkanca osiedla Szymanowskiego.
Z takim podejsciem sukcesu nie wroze
_________________
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-08-2009, 15:25   

zasłanianie się helikopterami policji czy pogotowia to woda na młyn bezmyślności urzędników.. trzeba przyznać że gość ma głowę bo inaczej zgody by nie dostał.. pozostaje tylko współczuć mieszkańcom bo coś mi się zdaje że sprawa jest już przesądzona..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 26-08-2009, 17:18   Łopatą do głowy

EPKK napisał/a:
Facet za swoje pieniądze, na swoim terenie buduje lądowisko które
ZA DARMO chce udostępnić dla służb które ratują życie.

Myślałem, że nim przystąpisz do boju, zaznajomisz się z wszystkimi postami tego wątku.

LPR, nie, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe służy rzeczywiście ratowaniu ludzkiego życia. Dzięki dysponowaniu śmigłowcami dotrzeć może szybko i blisko poszkodowanego lub chorego człowieka, by bez pośrednictwa karetki dostarczyć go do szpitala.
Ratunek jest skuteczny, gdy jest profesjonalny, szybki i sprawny.
DK4 jest jedną z dróg, na których dochodzi do największej ilości wypadków. Paranoją byłoby wysyłać ratunkowy śmigłowiec na lądowisko British Garage celem udzielenia pomocy np na wielickiej obwodnicy. To przecież niedaleko, a jednak bardzo daleko. Pilot posadzi śmigłowiec jak najbliżej miejsca wypadku. Na pewno nie skorzysta z obietnic bezpłatnego lądowania u prezesa. Przewożąc poszkodowanego do szpitala również nie wstąpi na Jedynaka, by pokazać ratowanemu piękny obiekt. Wyląduje na lądowisku przyszpitalnym lub terenie do tego przystosowanym. Na to zezwala prawo lotnicze.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 26-08-2009, 17:46   Łopatą do głowy - ciąg dalszy

EPKK, 2-3 lata temu, u zbiegu ulic Sadowej i Krzyszkowickiej miał miejsce tragiczny wypadek. Na ratunek przyleciał śmigłowiec. Gdzie byś go posadził będąc pilotem lub dyspozytorem? Na "bezpłatnym" lądowisku prezesa? Chyba byś się nie odważył! Ja nie miałbym wątpliwości, podobnie jak pilot, który lądował na boisku.

Nikt nigdy nikomu nic za darmo. Zwłaszcza w biznesie. Te obietnice wkalkulowane są w działania pana Kowala: "mamy akceptację policji i pogotowia ratunkowego oraz kopalni".

Iloma śmigłowcami dysponuje polska policja? I po co mają lądować w naszym zaścianku? Dla celów operacyjnych zbędne im są lądowiska.

A poparcie kopalni? Już wieeem. Na koncert w kopalni przyleci Mandaryna helikopterem użyczonym przez tajemniczego adoratora. (info parę postów wcześniej).
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 26-08-2009, 18:20   Łopatą do głowy, aż do znudzenia

EPKK napisał/a:
tylko mnie zastanawia w którym to niby centrum i jakiego osiedla?

Podobno mieszkasz na os Szymanowskiego. Jeżeli nie wiesz jaka jest zabudowa wokół British Garage, to weź pieska i pospaceruj. Jeżeli nie wiesz jakie jest przeznaczenie zielonych (na razie) terenów "Półchłopka" i byłych ogródków działkowych to zaznajom się z Planem Zagospodarowania, na który się powołujesz. Jeśli będziesz miał wątpliwości - pomogę je rozwiać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 19