Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżka opłat za wodę i ścieki?
Autor Wiadomość
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
  Wysłany: 19-12-2007, 10:46   Podwyżka opłat za wodę i ścieki?

Jak słusznie zauważył jerzy.jan w wątku http://www.wieliczka24.in...05,15.htm#11023 zmianie uległy opłaty za wodę i ścieki

Tak było:
http://www.wrotamalopolsk...hwala+nr+8n.htm
Uchwała Nr III/8/2006 Rady Miejskiej w Wieliczce

Gospodarstwa domowe:
-> woda - 2,63 zł/m3
-> ścieki - 3,76 zł/m3
-> abonament - 4,26 zł/mc

Tak będzie od 1 stycznia 2008
http://www.wrotamalopolsk...ala%20nr147.htm
Uchwała Nr XIII/147/2007 Rady Miejskiej w Wieliczce

-> woda - 2,76 zł/m3
-> ścieki - 4,46 zł/m3
-> abonament - 4,01 zł/mc

Dopłaty z budżetu Gminy Wieliczka:
-> woda - 0,12 zł/m3 - bez zmian
-> ścieki - 0,37 zł/m3 - bez zmian

No na koniec spojrzałem na swój ostatni rachunek za wodę i ścieki. Wynika z tego że ta dopłata jest odejmowana od kwoty brutto za metr a zatem:

Poprzednio:
-> woda - 2,51 zł/m3
-> ścieki - 3,39 zł/m3
-> abonament - 4,26 zł/mc

Obecnie:
-> woda - 2,64 zł/m3
-> ścieki - 4,09 zł/m3
-> abonament - 4,01 zł/mc

Co oznacza zmianę [ liczone: (nowa-stara)/stara ]
-> woda - podwyżka o 5,2 %
-> ścieki - podwyżka o 20,6 %
-> abonamet - obniżka o 5,8 %
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-12-2007, 13:48   

Super porównanie! :!:
Ale wg mnie do Twoich wyliczeń wkradł się błąd. Abonament wzrósł. W latach poprzednich opłata abonametowa była jedna dla wody i ścieków. Zauważ, że w 2008 roku opłata abonamentowa występuje oddzielnie za dostarczoną wodę i oddzielnie za odprowadzone ścieki, czyli 8,02 zł/ m-c. Ponadto wg mnie ZGK nie stosuje się do przedstawionej taryfy - mam na myśli lata poprzednie: Uchwała mówi wyraźnie o stawce opłaty abonamentowej (rok 2007 tabela nr 3) w zł/miesiąc a więc winna być stała. Natomiast na fakturze jest obliczana za okres między odczytami (stawka m-czna / ilość dni w m-cu x ilość dni między odczytami) i nigdy nie jest stała.
Dwa lub trzy lata temu zwracałem uwagę na ten temat osobie wystawiającej fakturę, jak i kierownikowi do którego zostałem skierowany. Tłumaczenie absurdalne: tak wiemy o tym, ale mamy taki "program", który w ten sposób dokonuje obliczeń. :D Ciekaw jestem jak "program" poradzi sobie w tym przypadku!?
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-03-2008, 22:43   

jerzy.jan napisał/a:
Ale wg mnie do Twoich wyliczeń wkradł się błąd. Abonament wzrósł. W latach poprzednich opłata abonametowa była jedna dla wody i ścieków. Zauważ, że w 2008 roku opłata abonamentowa występuje oddzielnie za dostarczoną wodę i oddzielnie za odprowadzone ścieki, czyli 8,02 zł/ m-c.

Sprawdziłem ostatni rachunek zawierający już rozliczenie wg nowych wyższych stawek.
Z tego co widzę to abonament jest jeden.

jerzy.jan napisał/a:
Uchwała mówi wyraźnie o stawce opłaty abonamentowej (rok 2007 tabela nr 3) w zł/miesiąc a więc winna być stała. Natomiast na fakturze jest obliczana za okres między odczytami (stawka m-czna / ilość dni w m-cu x ilość dni między odczytami) i nigdy nie jest stała.

Próbowałem się doliczyć jak oni ustalają że to jest np. 1,333 miesiąca ale nijak mi nie wychodziło.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
gość
Gość
Wysłany: 28-11-2008, 21:02   

Gazeta Krakowska;
Od stycznia wzrośnie cena za wodę i ścieki w Krakowie
20.11.2008

Radni miasta ostro pokłócili się o przyszłoroczne stawki za wodę i ścieki. Woda podrożeje o 18 groszy za metr sześcienny, a za odbiór ścieków zapłacimy 39 groszy więcej. - Po przeprowadzonych analizach ustaliliśmy na rok 2009 stawkę 2,67 zł za metr sześcienny wody i 2,97 zł za odbiór ścieków - mówi Ryszard Langer, prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

A w Wieliczce (panorama);
CENA WODY I ŚCIEKÓW
a) cena brutto za dostarczoną wodę dla gospodarstw domowych - 2,84 zł/m
e) ceny brutto za odprowadzane ścieki dla gospodarstw domowych - 5,61 zł/m
 
     
Gościnnie Jacek
Gość
  Wysłany: 28-11-2008, 22:22   Przecież ZGK jest już spółką z b (bardzoa) o.o.

Ceny wysokie bowiem m.in. zmienił się standard pracy kierownictwa ZGK, które jest już spółką z o.o. i ponosi koszty postoju samochodów urzędników (b.wysokich) w strefie płatnego parkowania. A może z własnych pieniążków wykupić abonament za więcej niż 1 tys. Przy tych pensjach !!!
Przechodząc codziennie do pracy to widać. Nie podam nr rej ale zainteresowani wiedzą
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 29-11-2008, 05:48   

Jezeli chodzi o krakow to postuj miesieczny w strefie to 240 PLN wiec nie cuduje :)
_________________
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 29-11-2008, 10:34   

[quote="gość"]Gazeta Krakowska;
Od stycznia wzrośnie cena za wodę i ścieki w Krakowie
20.11.2008

Radni miasta ostro pokłócili się o przyszłoroczne stawki za wodę i ścieki. Woda podrożeje o 18 groszy za metr sześcienny, a za odbiór ścieków zapłacimy 39 groszy więcej. - Po przeprowadzonych analizach ustaliliśmy na rok 2009 stawkę 2,67 zł za metr sześcienny wody i 2,97 zł za odbiór ścieków - mówi Ryszard Langer, prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

master7 napisał/a:
J
-> woda - 2,64 zł/m3
-> ścieki - 4,09 zł/m3
-> abonament - 4,01 zł/mc


Woda pozostaje tańsza niż w Krakowie. Z ujec na Rabie od Krakowa kupujemy ok 1/3 wody reszta to ujęcia w Bierzanowie i studnie w Wegrzcach W. i M.wsi, w 2009 roku ma powstać kolejna studnia w m.wsi. Problem jest jednak z południem tu jesteśmy skazani na wodę z raby i ceny Krakowa.
Dla strasznie narzekających proponuje spóżcie na ceny w Biskupicach i Skawinie w 177
Co do ścieków odprowadzamy je do oczyszczalni w Płaszowie i ceny dyktuje Kraków.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 29-11-2008, 11:37   

Nord napisał/a:
Woda pozostaje tańsza niż w Krakowie.

Chyba pomyliły ci się lata. Cytujesz Mastera z poprzedniego roku.
 
     
Gościnnie Jacek
Gość
Wysłany: 29-11-2008, 18:38   Przemo i cudowanie

Przemo
Chodzi o zasady nie o kasę. Abonament roczny na parkowanie w strefie dla osób mieszkających poza mia wynosi ponad 1 tys. Bynajmniej nie chodzi o kasę ale o zasady. Jeżeli się wymaga od ludzi opłaty za postój a samemu się nie płaci zarabiając z naszych podatków niemałe pieniądze to jest naganne!!!
 
     
zdziwiony
Gość
Wysłany: 29-11-2008, 20:28   ceny i czy przemo cuduje ?

Gościu Jacku
Takie rzeczy (myślę o parkowaniu) dla wysoko postawionych osób w zamknietym kręgu wladzy i przywilejow to są oczywiste bonusy. Oczywiście sa one oczywiste dla tych ludzi. Inny czują niesmak, ktory bynajmniej im (ludzią władzy) nie przeszkadza i nie psuje samopoczucia.

Ceny wody i ściekow są droższe bo nasze miasto (sieć wodociągowa) jest dzuirawa jak druszlak. Za wodę z awarii placimy wszyscy.
Ścieki sa drogie bowiem licza nam rownież deszczówkę! bo nie ma osobnej kanalizacji samitarnej i deszczowej
Czy sie zmieni ? Za dwa lata dowiemy sie że 4 lata to za mało.
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 29-11-2008, 23:27   

zdziwiony napisał/a:
Ścieki sa drogie bowiem licza nam rownież deszczówkę! bo nie ma osobnej kanalizacji samitarnej i deszczowej
Czy sie zmieni ? Za dwa lata dowiemy sie że 4 lata to za mało.

To spróbuj w 4 lata rozdzielić kanalizacje w całej gminie. Jest to robione sukcesywnie przy remontach dróg, np na Słowackiego. Chyba troche bez sensu byłoby rozkopać wszystkie drogi żeby rozdzielić kanalizację. A gdzie inne inwestycje?
O potrzebie rozdzielenia kanalizacji mówiło się juz w czasach Dudy, ale wtedy lepiej było przed wyborami zrobić w calym mieście nowe chodniki i kilka nakładek asfaltowych nie poprawiając tego co pod ziemią. I teraz mamy tego skutki w postaci coraz droższych ścieków.
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-11-2008, 23:58   

gość napisał/a:
Nord napisał/a:
Woda pozostaje tańsza niż w Krakowie.

Chyba pomyliły ci się lata. Cytujesz Mastera z poprzedniego roku.

Nic mu się nie pomyliło. Mój post jest z grudnia 2007 a tak się składa, że stawki opłat za wodę, ścieki, podatek od nieruchomości są ustalane raz na rok. Tak więc podane stawki były na rok 2008 - obowiązują zatem i do teraz.

Nord napisał/a:
Problem jest jednak z południem tu jesteśmy skazani na wodę z raby i ceny Krakowa.


A to dla mnie ciekawostka. Zawsze myślałem że całą wodę Wieliczka ma z Raby.
Co do ścieków zapomniałeś podać że cena jest znacznie wyższa niż w Krakowie a to dzięki podawanemu już tutaj brakowi rozdziału ścieków od wody deszczowej.

Tomek73 napisał/a:
To spróbuj w 4 lata rozdzielić kanalizacje w całej gminie. Jest to robione sukcesywnie przy remontach dróg, np na Słowackiego.

W całej się nie da. Ale Kozioł szumnie zapowiadał rozdzielenie jako jedną z priorytetowych spraw. Podaj mi jeszcze jakieś działające rozdzielenia tej kanalizacji poza Słowackiego. Przyznam się że nie pamiętam o takich...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
gość
Gość
Wysłany: 30-11-2008, 09:20   

master7 napisał/a:
Nic mu się nie pomyliło.

Dyskutujemy nad cenami na 2009 rok. A te w Wieliczce jak podaje Panorama: woda brutto 2,84 za m3 i ścieki brutto 5,61 za m3, a nie 2,64 i 4,09.
 
     
żywokost 
Skarbnik
żywokost


Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 89
Skąd: 49.90N 20.00E
Wysłany: 30-11-2008, 16:09   Re: Przecież ZGK jest już spółką z b (bardzoa) o.o.

Gościnnie Jacek napisał/a:
Ceny wysokie bowiem m.in. zmienił się standard pracy kierownictwa ZGK, które jest już spółką z o.o. i ponosi koszty postoju samochodów urzędników (b.wysokich) w strefie płatnego parkowania. A może z własnych pieniążków wykupić abonament za więcej niż 1 tys. Przy tych pensjach !!!
Przechodząc codziennie do pracy to widać. Nie podam nr rej ale zainteresowani wiedzą


Ciekawe o kim piszesz? Z tego co wiem (i widziałem) Burmistrz wykupił sobie abonament za 100 zł miesięcznie, a więc płaci za postój w strefie jak każdy "Kowalski".
 
     
żywokost 
Skarbnik
żywokost


Dołączył: 26 Cze 2008
Posty: 89
Skąd: 49.90N 20.00E
Wysłany: 30-11-2008, 16:11   

zdziwiony napisał/a:
Takie rzeczy (myślę o parkowaniu) dla wysoko postawionych osób w zamknietym kręgu wladzy i przywilejow to są oczywiste bonusy.


W Wieliczce nie ma takich bonusów!!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16