Poprzedni temat «» Następny temat
Pisarek w roli administartora nieruchomości
Autor Wiadomość
12Martek 
Skrzat


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Cze 2009
Posty: 36
Wysłany: 16-09-2010, 22:40   Pisarek w roli administartora nieruchomości

Witam,
Mam pytanie, czy ktoś z forumowiczów miał wątpliwą przyjemność mieszkać w bloku administrowanym przez Państwo Pisarek? A może ktoś odbierał administrację Państwu P i przekazywał nowemu administratorowi??
Potrzebuję informacji czy drogą polubowną udało odzyskać się dokumenty wspólnoty, czy przekazana dokumentacja była kompletna i czy udało im się rozliczyć z wszelkich poniesionych przez wspólnotę wydatków?
Ja już od 4 miesięcy walczę z nimi o przekazanie jakichkolwiek papierów ... ;( Pomijając fakt że jedną z "niespodzianek" był odbiór i zapłata przez Państwa P za usługi budowlane, które do dnia dzisiejszego nie zostały zakończone (drobna kwota 90 tyś), to całkowity brak chęci w przekazaniu dokumentacji księgowej coraz bardziej wskazuje na bardzo "kreatywną księgowość" - szkoda tylko że cudzymi pieniędzmi ;(
Może ktoś prowadził już z nimi sprawę sądową?

Chętnie usłyszę o doświadczeniach innych wspólnot w tym temacie.

Czekam na informacje.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 16-09-2010, 23:40   

Daj sobie spokoj. Wywal ich na zbity pysk i ciesz sie jesli nie wpakowali cie w klopoty. Tacy amini dzialaja na zasadzie 'jakos to bedzie' do czasu az juz byc nie moze. Dokumentow, ktorych szukasz zazwyczaj nie ma bo nigdy nie bylo. Byla juz o tym mowa ale ludzie lubia sie uczyc wylacznie na swoich bledach.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-09-2010, 23:41   

Nie wiem o co chodzi, ale może pomogłoby pisemne wyznaczenie terminu zdania dokumentacji pod groźbą zawiadomienia prokuratury o możliwości oszustwa? Prokuraturze już się przed przekazaniem papierów nie wymigają. Tak mi się przynajmniej wydaje.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-09-2010, 07:55   

pablo napisał/a:
Nie wiem o co chodzi, ale może pomogłoby pisemne wyznaczenie terminu

Dokładnie, przy takich kwotach, to się wynajmuje kancelarię i oni już zrobią porządek, oczywiście przy założeniu, że nie koloryzujesz.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 17-09-2010, 08:19   

Raczej nie. Wspolnota i tak potrzebuje zarzadcy. Trzeba znalezc nowego i przekazac mu zarzad a on juz zalatwia sprawy z poprzednim. W ten sposob o wiele latwiej i szybciej odzyskac dokumentacje. Jesli stwiedzi naruszenie prawa to wystapi na droge prawna. Dziwi nieco jak zarzadca mogl sam zaplacic za roboty. Daliscie mu prawo do dysponowania kontem???
 
     
12Martek 
Skrzat


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Cze 2009
Posty: 36
Wysłany: 17-09-2010, 13:31   

Pism to już napisałam całe stosy - teraz wynajeliśmy prawnika - żeby można było zgłosić do prokuratury to trzeba mieć papiery ... i tak źle i tak niedobrze.

I cały czas czekam na informacje od kogoś kto w imieniu wspólnoty pozbywał się Państwa P z roli administartora.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 17-09-2010, 14:03   

Moge zadzwonic do przyjaciela, ktory pozbyl sie Pisarkow jakies 4-5 lat temu. Jesli cie to urzadza. Tylko o co mam zapytac?
 
     
12Martek 
Skrzat


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Cze 2009
Posty: 36
Wysłany: 18-09-2010, 21:35   

Dzięki.

Pytania mam 2: Czy udało mu się odzyskać dokumenty księgowe wspólnoty, sami oddali? - jeżeli tak to jakich argumentów używał ;) Jak mieli sprawę sądową to kto ich reprezentował?
 
     
kini@ 
Kopacz


Osiedle: Śródmieście
Dołączyła: 27 Lis 2009
Posty: 7
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-09-2010, 22:16   

z państwem P. są ogólne kłopoty, akurat niedawno jedna z wspólnot zrezygnowała z zarządu państwa P. o ile wiem odbyło się to na spotkaniu podsumowującym rok poprzedni dotyczącym spraw wspólnoty, przy wyborze nowego zarządu wspólnoty zdecydowano również o zmianie zarządcy na inną "znaną" w Wieliczce p. Kulik o której również chodzą niezbyt dobre słuchy...
na temat zarządzania państwa P. trudno spokojnie pisać... zero kontaktu, nie można się doprosić o nic... ciągłe obietnice, które są niezrealizowane :| czy w ogóle jest jakiś godny polecenia zarządca w Wieliczce ?? jeśli macie dobre doświadczenia i możecie kogoś polecić to bardzo proszę!
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 19-09-2010, 08:32   

12Martek napisał/a:
Dzięki. Pytania mam 2: Czy udało mu się odzyskać dokumenty księgowe wspólnoty, sami oddali? - jeżeli tak to jakich argumentów używał ;) Jak mieli sprawę sądową to kto ich reprezentował?
Sprawa dokumentow zajal sie nowy administrator, jezdzil, wydzwanial i odzyskal. Byl duzy balagan, zaleglosci platnicze, brak dopilnowania wplat. Nie bylo potrzeby angazowania sadu. Jednym z kilku powodow rezygnacji z nich bylo kumoterstwo WP z firma remontowa.
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 19-09-2010, 08:36   

kini@ napisał/a:
akurat niedawno jedna z wspólnot zrezygnowała z zarządu państwa P. o ile wiem odbyło się to na spotkaniu podsumowującym rok poprzedni dotyczącym spraw wspólnoty
Dziwne bo takie zebrania, zgodnie z ustawa, maja sie odbywac w pierwszym kwartale roku. Slyszalem, ze na Mickiewicza (nowa kamienica) zrezygnowali z nich, moze o tych piszsz. W Wieliczce jest jeszcze posrednictwo B12, ktore raczkuje z zarzadem ale przykladaja sie do pracy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 16