Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: master7
10-10-2011, 07:44
Kto z Wieliczki będzie kandydował do Sejmu/Senatu?
Autor Wiadomość
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 10-10-2011, 19:29   

nietopesh napisał/a:
napływowi akurat olali sprawę i w większości nie przyszli na wybory

jestem napływowy od 20 lat, ale znam większość Wieliczki - żona - ale nie olałem.
dziwicie się napływowym młodych stażem - co ma Tarnów do Wieliczki, co Wieliczka im oferuje? czym Wieliczka zachęca? oprócz tego, żeby objechać ją bokiem przez Krzyszkowice, Sierczę, DK 4 - ochronka i do domu? po północnej stronie obwodnicy nawet raz na rok/dwz nie wjeżdżać do miasta? gdyby nie rodzina, córka w szkole - to powiedcie - czego mam szukać w mieście? Dziwicie się, że olali? Ja się nie dziwię? Nie sądzę, żeby ich zaprosili na zjazd Dekanatu kościelnego do Solnego Miasta. Wchodzą (o tym wiem) na stronę EU i kult jednostki - na ilu zdjęciach nie ma Burmistrza? itp, itd
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 10-10-2011, 19:36   

Pretekst napisał/a:
nie może tego zrobić sama?

Nie znam osobiście p. Elżbiety. Wątpię jednak, by zapomniała o obowiązku wobec wyborców, a forum nie jest najlepszym do tego medium. Mam nadzieją, że druga przegrana z Wieliczki podziękuje Ci osobiście, nie wysługując się swym promotorem.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 10-10-2011, 20:13   

greg napisał/a:
jestem napływowy od 20 lat, ale znam większość Wieliczki - żona - ale nie olałem.


dlatego napisałem, że WIĘKSZOŚĆ

greg napisał/a:
czego mam szukać w mieście?


Tego czego nie masz w wiosce

greg napisał/a:
Dziwicie się, że olali?


No tak - napływowi nie poszli na wybory bo się pogniewali, że nie dostali zaproszenia na zjazd księży, a zakorzenieni zrozumieli, że to dla księży :diabel2:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
pt_kozlowski
Skarbnik


Dołączył: 17 Lis 2010
Posty: 85
Wysłany: 10-10-2011, 21:31   

izakot napisał/a:
PJN Andrzej Masny 441 głosów, porażka

Jaka partia taki wynik!I tak on jest bardzo dobry patrząc na innych kandydatów tym bardziej że ludzie głosowali na partie, nie na osoby(niestety).
Przeglądnąłem kilkanaście okręgów i wynik Masnego jest najlepszym z tych co startowali z listy PJN z osttanich miejsc(tak jak on).
Kolejna sprawa-działał sam, a nie z wielkim sztabem tak jak duże partie.
Te wybory pokazały, jak bardzo jest podzielony nasz powiat,okręg. Powinniśmy w końcu zostać przyłączeni do Krakowa. Albo może do Myślenic i zmiany powiatów należących do tych dwóch okręgów?!
 
     
MagnumSal 
Żupnik



Osiedle: Wieliczka
Dołączył: 18 Lut 2010
Posty: 78
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 10-10-2011, 21:37   

Mamy posła ziemi wielicko-niepołomickiej:)

Jan Ziobro z Zakrzowa z listy PIS dostał się do Sejmu

Gratulujemy!!!

Jak czytamy na stronie Prawa i Sprawiedliwości, Jan Ziobro jest mieszkańcem wsi Zakrzowiec pod Niepołomicami. Ma 21 lat, posiada licencjat z logistyki międzynarodowej, uzyskany w 2011 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Obecnie jest studentem IV roku kierunku Finanse i Rachunkowość również na Uniwersytecie Ekonomicznym.

Prawie od roku pracuje w banku w zespole zajmującym się wyceną nieruchomości. Odbył dwa półroczne staże, jeden w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Niepołomicach, drugi w Starostwie Powiatowym w Wieliczce.
W strukturach PiS działa od prawie 2 lat, co zaowocowało szansą w wyborach samorządowych do Rady Powiatu Wielickiego, gdzie uzyskał 195 głosów. Jest przewodniczącym Forum Młodych PiS Powiatu Wielickiego.

- Tematyka, którą chciałbym poruszyć w wyborach, to przede wszystkim duże bezrobocie wśród ludzi młodych. Również ważnym aspektem, którym chciałbym się zająć, jest rozwój infrastruktury wiejskiej: szybki internet, rozwój energii odnawialnej w gospodarstwach domowych oraz rewitalizacja zabytków na obszarach wiejskich. Moje zainteresowania to piłka nożna, kajakarstwo, siatkówka oraz gra na gitarze, której poświęcam wolne chwile - deklaruje potencjalny poseł.

http://www.kurierdabrowsk...zbieta-achinger
_________________
MagnumSal
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 10-10-2011, 21:50   

Cytat:
Ma 21 lat, posiada licencjat z logistyki międzynarodowej, uzyskany w 2011 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Obecnie jest studentem IV roku kierunku Finanse i Rachunkowość również na Uniwersytecie Ekonomicznym.

WOW co za doświadczenie !!!!!!!!!!!!!!
Cytat:
Prawie od roku pracuje w banku w zespole zajmującym się wyceną nieruchomości. Odbył dwa półroczne staże, jeden w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Niepołomicach, drugi w Starostwie Powiatowym w Wieliczce.

Szokujące :)
Cytat:
- Tematyka, którą chciałbym poruszyć w wyborach, to przede wszystkim duże bezrobocie wśród ludzi młodych. Również ważnym aspektem, którym chciałbym się zająć, jest rozwój infrastruktury wiejskiej: szybki internet, rozwój energii odnawialnej w gospodarstwach domowych oraz rewitalizacja zabytków na obszarach wiejskich. Moje zainteresowania to piłka nożna, kajakarstwo, siatkówka oraz gra na gitarze, której poświęcam wolne chwile - deklaruje potencjalny poseł.

Czyli jednym słowem gdyby nei nazwisko nie było by Diety :)


O tym pisąłem wczesniej. Taki ktoś wchodzi do sejmu a ludzie z 10 krotnie większym doświadczeniem nie. Jedno co trzeba w tej chwili wywalczyć to okręgi jednomandatowe !
_________________
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 10-10-2011, 22:59   

MagnumSal cytuje: Jan Ziobro napisał/a:
- Tematyka, którą chciałbym poruszyć w wyborach,

Jeśli w sejmie zacznie tak poruszać tematyką, jak w wyborach, to będzie z niego pożytek. W aspekcie tego duże bezrobocie wśród ludzi młodych spowoduje rozwój zabytków na obszarach wiejskich, a energia odnawialna poświęci swoje wolne chwile na grę na gitarze. Dzieki zainteresowaniu piłką nożną wzrośnie infrastruktura wiejska, a swe wolne chwile będzie mógł poświęcić obecności w sejmie. Do stolicy potencjalny poseł popłynie oczywiście kajakiem korzystając z szybkiego internetu.
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 11-10-2011, 02:16   

Student ze wsi pod Niepolomicami nie rozpłynął sie w zle skonstruowanym okregu wyborczym. Godna a zasluzona kandydatka z Wieliczki - przepadla.
Co zawazylo? Milosc do PiS (student), czy miejsce na liscie A?
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
izakot 
Sztolnia


Osiedle: Zadory
Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 15 Gru 2010
Posty: 154
Wysłany: 11-10-2011, 06:47   

pt_kozlowski napisał/a:
Jaka partia taki wynik!I tak on jest bardzo dobry patrząc na innych kandydatów tym bardziej że ludzie głosowali na partie, nie na osoby(niestety).
Przeglądnąłem kilkanaście okręgów i wynik Masnego jest najlepszym z tych co startowali z listy PJN z osttanich miejsc(tak jak on).
Kolejna sprawa-działał sam, a nie z wielkim sztabem tak jak duże partie.
Te wybory pokazały, jak bardzo jest podzielony nasz powiat,okręg. Powinniśmy w końcu zostać przyłączeni do Krakowa. Albo może do Myślenic i zmiany powiatów należących do tych dwóch okręgów?!


Wiesz każdy sobie zostawia interpretację wyniku czy sukces czy porażka, ale przypuszczam że sam pan Masny ma kaca wyborczego związanego z wyjątkowo słabym wynikiem.
_________________
Izabela
 
     
dawidsurowka 
Sztolnia


Osiedle: Lekarka
Wiek: 39
Dołączył: 22 Gru 2010
Posty: 152
Wysłany: 11-10-2011, 07:24   

przemo napisał/a:
Cytat:
Ma 21 lat, posiada licencjat z logistyki międzynarodowej, uzyskany w 2011 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Obecnie jest studentem IV roku kierunku Finanse i Rachunkowość również na Uniwersytecie Ekonomicznym.

WOW co za doświadczenie !!!!!!!!!!!!!!
Cytat:
Prawie od roku pracuje w banku w zespole zajmującym się wyceną nieruchomości. Odbył dwa półroczne staże, jeden w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Niepołomicach, drugi w Starostwie Powiatowym w Wieliczce.

Szokujące :)
Cytat:
- Tematyka, którą chciałbym poruszyć w wyborach, to przede wszystkim duże bezrobocie wśród ludzi młodych. Również ważnym aspektem, którym chciałbym się zająć, jest rozwój infrastruktury wiejskiej: szybki internet, rozwój energii odnawialnej w gospodarstwach domowych oraz rewitalizacja zabytków na obszarach wiejskich. Moje zainteresowania to piłka nożna, kajakarstwo, siatkówka oraz gra na gitarze, której poświęcam wolne chwile - deklaruje potencjalny poseł.

Czyli jednym słowem gdyby nei nazwisko nie było by Diety :)


Taki wynik świadczy tylko o jednym, wyborcy to motłoch który nie wie tak naprawdę na kogo głosuje. Porównując jego do Burmistrz Ruseckiej każdy normalny światły wybrałby
Rusecką. Ludzie zagłosowali tylko i wyłącznie na nazwisko, które im się kojarzyło.
KWALIFIKACJE DOŚWIADCZENIE PRACA SPOŁECZNA to się nie liczy :029:
SZKODA ŻE POLACY W TAKI SPOSÓB WYBIERAJĄ REPREZENTANTÓW DO SEJMU

swoim wpisem chcę pokazać przypadkowość i niesprawiedliwość
_________________
DAWID
 
     
cepeen 
Komora



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Paź 2009
Posty: 197
Skąd: D.E.V.A. Stacja
Wysłany: 11-10-2011, 08:53   

Nie znacie się. Pani Kurtyka, wie kto głosował, nie naród, tylko społeczeństwo. Narodem jest ona i jej podobni...

http://krakow.gazeta.pl/k...ne_wybory_.html

Ręce opadają jak czytam takie rzeczy. Na szczęście wybory zostały sfałszowane, ale nie w USA, dokąd wybiera się cały elektorat pis. http://warszawa.gazeta.pl..._falszuja_.html

Jak tam wyjadą to założą Unię Dwóch Narodów, i może skonsolidują swoje szeregi z :
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-10-2011, 09:22   

nacomito napisał/a:
Nie znam osobiście p. Elżbiety. Wątpię jednak, by zapomniała o obowiązku wobec wyborców, a forum nie jest najlepszym do tego medium.

Ano nie jest dobrym miejscem, bo a nuż ktoś złośliwy zacznie się jeszcze czepiać ;)

Tak na poważnie to się bierze z tego, że u nas pokutuje jeszcze takie myślenie, że internauta to jest ktoś inny, taki kosmita, którego głos się nie liczy (akurat Palikot po części udowodnił że tak do końca nie jest). Podejrzewam że większość tych osób, które w naszym regionie wybieramy ma bardzo blade pojęcie o "nowych" technologiach. Zakładają strony, profile na portalach społecznościowych po czym na 4 lata wszystko zamiera albo znika. No jeszcze trzeba umieć się promować w internecie, ale to już odrębna sprawa.

Choć i tutaj chyba pomału się coś jednak zmienia. Z ostatnich wyborów samorządowych:

http://www.maciejsporysz.eu/ - strona jest, ale nic się na niej nie dzieje

http://www.arturkoziol.eu/ - jakieś newsy się pojawiają - to dla mnie niespodzianka, bo poprzednia strona z wcześniejszych wyborów zniknęła

http://wyborywieliczka.eu/ - czyli strona wyborcza wielickiego PO - nie istnieje

http://terazwieliczka.pl/ - strona istnieje i jest nawet aktualizowana - kolejne zaskoczenie

http://przyjaznypowiat.com/ - tą stronę znamy od dawna

A w tych wyborach:
http://www.elaachinger.pl/
http://www.facebook.com/ela.achinger
http://www.maciejklima.pl/


Zobaczymy co z tego zostanie za rok, za cztery lata.

I jeszcze taka ciekawostka ze strony PO:
Przewodniczący Zarządu Powiatowego - Zbigniew Wojas z.wojas@platformawieliczka.pl
Z tym że strona www.platformawieliczka.pl nie funkcjonuje

Najsłabiej zatem na tym tle wypada wielicka PO, a to ciekawe jeśli wziąć pod uwagę docelowy elektorat.

Młodego Ziobry już się nie czepiajcie, niech pokaże co potrafi. Nic nie zdziała to za cztery lata zatonie.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 11-10-2011, 11:36   

master7 napisał/a:
Młodego Ziobry już się nie czepiajcie, niech pokaże co potrafi. Nic nie zdziała to za cztery lata zatonie.

Tylko, że taka nauka pływania zbyt wiele kosztuje.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-10-2011, 11:51   

nacomito, klamka już zapadła, więc nie ma co biadolić, teraz raczej trzeba oceniać po czynach.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Rozsądny
Kopacz


Dołączył: 07 Paź 2011
Posty: 3
Wysłany: 11-10-2011, 12:15   wybory

Powiedzmy sobie jasno w Wieliczce i w całym okręgu PO przegrywa z PiS

W wyborach do Senatu wieliczanin Klima (PiS) wygrywa z Kracikiem(PO)
W wyborach do Sejmu PiS ma przedstawiciela z Powiatu Wielickiego: Jana Ziobro niespodziewanie i w dużej mierze dzięki magii nazwiska ale fakt jest faktem. Platforma przedstawiciela z powiatu nie ma

Achinger kontra Rusecka no tutaj o prawie 1500 głosów wygrywa P. Achinger [b]lecz nie uważał bym tego za duży sukces dla PO
pomijając fakt znacznie większych nakładów finansowych na kampanię wyborczą PO względem kampanii PiS warto podkreślić ,że P. Burmistrz miała aż 3 kandydatów PiS z Powiatu Wielickiego na swojej liście (w tym posłankę B.Marianowską w samej gminie),którzy w sumie zdobyli w Powiecie Wielickim ponad 4000 głosów!
P.Achinger na swojej liście miała tylko 1 kandydatkę z Powiatu W.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 17