Poprzedni temat «» Następny temat
Kosciol sw.Klemensa
Autor Wiadomość
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 11-04-2010, 13:39   Kosciol sw.Klemensa

I znowu Wieliczka jak perelka zablysnela w szarosci kraju. W obliczu ogolnonarodowej zaloby, gdzie caly narod laczy sie w smutku, ksiadz proboszcz na mszy o 11.30 przesunal sobie minuty ciszy na 12.30, zeby nie zaburzyc sobie porzadku mszy. Zalosne, ze az brak slow.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 11-04-2010, 15:00   

Ja nei slyszalem o 12 zadnej syreny, wstyd mi ze nasze miasto olalo tak wazna chwile.
_________________
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 11-04-2010, 15:01   

A co miał przerwać liturgie i zrobić minute ciszy. Dla katolika wazniejsza od tej minuty ciszy jest modlitwa za zmarlych i tej modlitwy w czasie mszy nie zabrakło. Nawet ksiądz w kazaniu nawiazal do tragedii i patriotyzmu. W liturgii nie ma czegoś takiego jak minuta ciszy. Jezeli Ci to nie odpowiada, to mogłeś wyjść z kosciola o 12.00 i wrócić po chwili.
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 11-04-2010, 15:26   

Tomek73 napisał/a:
A co miał przerwać liturgie i zrobić minute ciszy
Oczywiscie! Jest to dla mnie wstretne, ze jako prawy katolik zlekcewazyles caly narod zeby nie przerwac liturgii. Mam nadzieje, ze twoja modlitwa byla zarliwa i ktos jej sluchal. Ja nie bylem na mszy, tylko moja rodzina, wrocila zniesmaczona.
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 11-04-2010, 15:54   

przemo napisał/a:
Ja nei slyszalem o 12 zadnej syreny, wstyd mi ze nasze miasto olalo tak wazna chwile.


To, że nie słyszałeś nie świadczy że syreny nie wyły, we wszystkich strażnicach rozesłano komunikaty i przynajmniej w mojej okolicy syreny wyły. Trzeba pokory a nie opowieści o olewaniu, dla strażaków z OSP zginął również prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego OSP RP a był nim W.Woda.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 11-04-2010, 15:56   

Cytat:
A co miał przerwać liturgie i zrobić minute ciszy.
dokładnie tak moim zdaniem powinien zrobić
_________________
Pozdrawiam
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 11-04-2010, 16:55   

A nie kłócicie się przypadkiem o XXX?

Smutek to intymna rzecz - tak jak seks.
Ustawowe regulowanie go odbieram za absurdalne.
Publiczne manifestacje smutku często (nie zawsze!) są płytkie i na pokaz (pprzykład: niektórzy z tych zapaląjący zdjęcia pod Pałacem Prezydenckim i cykający sobie na ich tle zdjęcia.)
Człowiek który po stracie bliskiej osoby z zewnątrz wyglada i zachowuje sie tak jakby nic sie nie stało, często w środku jest tak rozbity, że tylko przy pomocy codziennych zachowań jakoś się trzyma.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 11-04-2010, 17:28   

Ladnie powiedziane. Jednak te minuty ciszy odbieram jako wyraz solidaryzmu. A tu kiedy caly narod laczy sie w tej chwili, komus to przeszkadza w liturgii. Tylko tyle. Wyrazilem swoje prywatne uczucia.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 11-04-2010, 17:52   

Hmm, widać ksiądz nie czuł potrzeby solidaryzmu.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
jolakozaczka 
Kierat konny
usia



Pomogła: 1 raz
Wiek: 52
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 11-04-2010, 18:57   

solniak napisał/a:
Hmm, widać ksiądz nie czuł potrzeby solidaryzmu.

A to szkoda, bo kapelani tez TAM zginęli
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 11-04-2010, 21:13   

jolakozaczka napisał/a:
solniak napisał/a:
Hmm, widać ksiądz nie czuł potrzeby solidaryzmu.

A to szkoda, bo kapelani tez TAM zginęli

I dlatego łaczy sie z nimi tak jak to kapłan zrobic powinien - przez modlitwę. Jezeli ktos bardziej niz modlitwy potrzebowal tych dwóch minut właśnie o 12 to mial do wyboru wiele innych mszy. A liturgia to nie zbiór wierszyków, ktore mozna przerwac kiedy sie podoba. Bo kiedy to zrobić - w środku drugiego czytania czy Ewangelii, w polowie Przeistoczenia czy Wielkiej Doksologii. Bo jezeli nie przerwie to minie 12.00 i bedzie niektorym zle.
A swoja droga to jestem ciekaw czy w swoich domach o 12.00 przerwaliscie gotowanie obiadu, wstali z przed TV, zatrzymali samochody i wyszli z nich itd.
 
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-04-2010, 21:16   

Dobrze powiedziane, jak również uwaga solniaka.
Msza to nie koncert Sikorowskiego, który na dniach Wieliczki go nie przerwał ze względu na "światełko do nieba".
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 11-04-2010, 21:56   

Byłem w Kościele Klemensa na 11.30. Nieprawdą jest, że syreny w Wieliczce nie wyły - bo ja je słyszałem w Kościele (stałem blisko wejścia - ksiądz mógł ich nie słyszeć). A co do księdza - jakoś sobie nie wyobrażam, aby patrzył co chwilę na zegarek czy przypadkiem już nie ma godziny 12.00, albo ustawił na ołtarzu budzik...
Minuta ciszy - to symbol, chodzi o wspólną manifestację - właśnie na ulicy, w tłumie, w sklepie, na wykładzie. W Kościele ludzie przychodzą po to aby wspólnie zamianifestować wiarę. Ksiądz bardzo dobrze postąpił, że zarządził minutę ciszy po "Boże Coś Polskę" - na końcu Mszy. WSZYSCY zostali w kościele, nikt nie wyszedł - i to była wystarczająca manifestacja wspólnoty i solidarności - a że pół godziny później? Co z tego?
Jak słusznie master7 zauważył msza to nie koncert.
A swoją drogą tylu ludzi na 11.30 to dawno nie widziałem.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-04-2010, 22:02   

Może niech każdy najpierw spojrzy na siebie. Czy minutą ciszy, czy modlitwą czy też chwilą zadumy uczcił tą chwilę, czy zrobił to o 12 czy o 15, ważne że nie podszedł do tego obojętnie.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 11-04-2010, 22:08   

ygrek napisał/a:
Czy minutą ciszy, czy modlitwą czy też chwilą zadumy uczcił tą chwilę, czy zrobił to o 12 czy o 15, ważne że nie podszedł do tego obojętnie.


Amen bracie :-)
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16