Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: master7
22-02-2013, 08:24
KOLEKTORY SOLARNE
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 09-12-2008, 12:04   

Aby to się nie okazało tak, że firma jest już dawno wybrana, tylko trzeba ogłosić przetarg, na którym warunki bedzie spełniać tylko jedna firma. A ktoś z Urzędu zarobi pod stołem spore pieniądze. Niestety jakość urzedników jest jaka jest - nie potrafią sami merytorycznie zawalczyć o dotacje, wiec się próbuje "jakoś to zorganizować". A potem to "jakoś" przechodzi w bylejakość...
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Sceptyk
Gość
  Wysłany: 09-12-2008, 21:22   solary

Chyba nie ma takiej firmy w kraju aby mogła zainstalować ok 2 tysięcy kompletnych zestawów.
Mam nadzieje, że w projekcie będzie można:
1. Wybrać firmę montującą płacąc całość i uzyskując dofinansowanie w oparciu o fakturę
2. Czekać na montaż firmy wskazanej przez Gminę i płacić tylko udział własny ok 25% tj 3-4 tys.

Oba rozwiązania powinny być możliwe do wyboru: pierwszy daje możliwość wyboru a drugi osobą mniej zamożnym daje możliwość instalacji solarów.
 
     
pik 
Sztygar


Osiedle: Śródmieście
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 69
Wysłany: 10-12-2008, 00:11   

Zawistol już pisał, teraz przypominam nie środki UE tylko program szwajcarski z którego gmina na rok 2009 przewiduje dochód 300000 złotych. Jeżeli mówimy o montażu kolektorów nie mamy na myśli 2009 rok. Popieram wyważone i celne opinie hrabiego i zachęcam osoby zdecydowane na solary na montaż dobrej jakości kolektorów, przez wybraną firmę i za swoje pieniądze. Szybciej dokona się amortyzacja waszych kolektorów od tych darowanych do których i tak doliczycie koszty:
-dostosowania solarów do współpracy z gazem, węglem, pompą ciepła czy kominkiem,
-remontu pomieszczeń przez które będzie prowadzona instalacja solarna,
-przypuszczalnym remontem dachu,
-oczekiwaniem komu pierwszemu zamontują solary (dla ilości np. 2000 solarów jednej firmie braknie 5 lat),
i wielu jeszcze innym ukrytym sytuacją najważniejszej to tej wcześniej określonej "czeskim filmem" w informacji urzędniczej.
Tak dla informacji z moich obliczeń: np. 2000 instalacji solarnych po około 20000 zł to daje kwotę 40000000 zł wkład gminy 25% tj. 10000000 zł. może ta wirtualna kwota znajdzie inne przeznaczenie. Dla przypomnienia mam pytanie do mieszkańców południowej częśći gminy: ile dotowanych (50%) przydomowych oczyszczalni pracuje bezawaryjnie? Sądzę, że los kolektorów będzie zbliżony.
 
     
pik 
Sztygar


Osiedle: Śródmieście
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 69
Wysłany: 10-12-2008, 00:32   

"W dniu 19 listopada 2008 r. minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska zatwierdziła System zarządzania i wdrażania dla Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy z dnia 30 czerwca 2008 r. ze zmianami wprowadzonymi w wyniku konsultacji ze stroną szwajcarską. Dokument ten określa cele i zasady funkcjonowania Programu, strukturę instytucjonalną, system naboru i oceny wniosków oraz kwestie wdrożeniowe takie jak: podpisywanie umów, przekazywanie środków finanasowych, monitoring i raportowanie oraz kontrolę i audyt.
Beneficjenci
O dofinansowanie projektów w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy mogą starać się: instytucje sektora publicznego i prywatnego oraz organizacje pozarządowe.
Na jakie projekty będzie można uzyskać wsparcie?
-bezpieczeństwo, stabilność, wsparcie reform:
inicjatywy na rzecz rozwoju regionalnego regionów peryferyjnych i słabo rozwiniętych
zwiększenie ochrony wschodnich granic Unii Europejskiej
-środowisko i infrastruktura:
odbudowa, przebudowa i rozbudowa infrastruktury środowiskowej oraz poprawa stanu środowiska (m.in. zarządzanie odpadami stałymi, systemy energii odnawialnej, poprawa wydajności energetycznej
poprawa publicznych systemów transportowych;
bioróżnorodność i ochrona ekosystemów oraz wsparcie transgranicznych inicjatyw środowiskowych
-sektor prywatny:
poprawa środowiska biznesowego i dostępu do kapitału dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP)
rozwój sektora prywatnego i promocja eksportu MŚP
-rozwój społeczny i zasobów ludzkich:
ochrona zdrowia (m.in. profilaktyka i kampanie promocji zdrowia oraz poprawa opieki społecznej)
badania i rozwój (m.in. Fundusz Stypendialny, projekty badawcze)
Łącznie dla Polski Szwajcaria przeznaczyła 489 mln CHF."

Przepraszam za obszerny cytat ale kolektory o które walczymy są tutaj głęboko schowane i nie są najważniejsze.

Hrabio ja czekam co i kiedy Wieliczka dostanie od UE.
Z radości pochylę czoło Gminie.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 10-12-2008, 09:13   

Pytanie do znawców - czy jest różnica w instalacji solarów na dachu i na ziemi przed domem? Oczywiście teren nie jest zacieniony, a dojście do systemu grzewczego z takiego usytuowania byłoby u mnie prostsze (2 metry pod ziemią wprost do zbiornika c.w.u). Czy instalacja na dachu jest w czyms lepsza? Jak wygląda kwestia mocowania do dachu - dachówek?
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 10-12-2008, 10:23   

Czy uchwyty do dachówek zakładają konieczność wiercenia w dachówce, czy też jest to taki sposób jak np. zakładanie stoperów śnieżnych (nie wiem ile waży taki kolektor - ale chyba niemało).

I jeszcze jedna drobna sprawa - na deklaracji należy podawać PESEL i numer dowodu osobistego - czy to przypadkiem nie jest niezgodne z prawem? Wydaje mi sie że do niewiążącej deklaracji takie DANE OSOBOWE nie są potrzebne. Odnoszę wrażenie, że Panie z urzędu nie zdają sobie często sprawy z wagi ochrony danych osobowych i na wszelki wypadek żądają wszystkiego łącznie z nr kołnierzyka - "bo taka informacja może sie przydać". Ciekaw jestem kto i jak będzie te dane przetwarzał i pilnował aby nie wyciekły.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 10-12-2008, 10:42   

Uchwyty montujesz do więźby dachowej. Mniej wiecej tak jak niektóre systemy stoperów.
 
 
     
pik
Gość
Wysłany: 10-12-2008, 12:57   

Możesz zamontować kolektor na łatach tak jak okno dachowe. Od tego jest wykonawca, że doradza najlepsze roawiązania i tego oczekuję od gminy, profesjonalnych odpowiedzi na trudne i łatwe pytania.
 
     
romanK 
Magnum Sal


Wiek: 59
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 96
Wysłany: 10-12-2008, 18:53   

dzisiaj minął ostatni dzień składania deklaracji na kolektory słoneczne

akcja ogłoszeniowa w parafiach przyniosła skutek zainteresowanie bardzo duże jak gmina wywiąże się z deklaracji będzie sukces
_________________
Staram sie rzetelnie przekazywać informacje które posiadam lub które uzyskałem.
przedstawiam swoja opinie i przypuszczenia na różne tematy.
jeśli kogoś uraziłem to przepraszam
 
     
lasota 
Żupnik


Wiek: 45
Dołączył: 07 Paź 2008
Posty: 78
Wysłany: 10-12-2008, 22:44   

A czy jest szansa jeszcze złożyć wniosek czy już nie, po prostu się nie wyrobiłem
_________________
pozdrawiam
 
     
pik 
Sztygar


Osiedle: Śródmieście
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 69
Wysłany: 10-12-2008, 22:48   

Tak, jak najbardziej potwierdził to pełnomocnik burmistrza (Lasota) na ostatniej sesji.
 
     
gostek
Gość
Wysłany: 15-12-2008, 23:11   

Mnie tylko interesuje jeden fakt:
Składając deklarację o solary w UMIG Wieliczka trzeba sie liczyc z kosztami 3-4 tysięcy zł, zaś za to samo w UMIG Niepołomice około 2 tysiące złotych. Jak to jest skoro MIG Wieliczka ma na oko więcej mieszkańców? :029:
 
     
pik 
Sztygar


Osiedle: Śródmieście
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 69
Wysłany: 16-12-2008, 18:01   

Za około 2 tysiące złotych można sobie kupić zasobnik, oprawić go w ramkę i postawić w kąciku.
Żaden UMIG Wieliczka czy Niepołomice nie podał końcowej ceny kompletu zestawu solarnego z montażem pod tzw. "klucz", proponuję złożyć deklarację i czekać na efekty a z wyobrażnią wrócić na ziemię.
 
     
MisterWlck 
Żupnik
Górnik



Osiedle: Śródmieście, (wczesniej Lekarka)
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 74
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-01-2009, 20:21   

no chyba coś ruszyło z tą inwestycją słoneczną ;) http://www.wieliczka.eu/p..._sloneczne.html
_________________

 
     
Jaco 
Warzelnik


Osiedle: Środmieście
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 26
Wysłany: 19-03-2009, 18:16   czyżby jak zwykle klapa z programem kolektorów słonecznych

Po wczorajszym spotkaniu w sprawie kolektorów mam przeczucie że jak zwykle skończy się na nadziejach.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17