Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: master7
22-02-2013, 08:24
KOLEKTORY SOLARNE
Autor Wiadomość
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-12-2013, 10:33   

Podobno od wczoraj chodzą w Wieliczce po domach projektanci.

Wczoraj wieczorem miałem bardzo dziwny telefon.
Pani dzwoni z zastrzeżonego i pyta się czy zastanawiałem się już coś w sprawie solarów.
Ja na to że już jestem zapisany na solary, a Pani a w jakiej firmie.
Ja na to a z jakiej firmy Pani dzwoni - coś tam solar, padła odpowiedź.
No to Pani podziękowałem...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 10-12-2013, 11:15   

ahahha
Ktoś juz zdążył sprzedać dane ?
Brawo, moim zdaniem powinieneś to zgłosić na Policję, bo jest to kradzież danych wrażliwych.
Może w końcu znajdą "kreta" w urzędzie.
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-12-2013, 12:45   

Różne firmy próbują podszywać się pod program. Już kilka ulotek dostałem, które sugerowały, że to to.
 
     
pluttek 
Solanka


Osiedle: Ogrodowe
Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 40
Wysłany: 11-12-2013, 09:00   

Wczoraj około 13:00 z numeru 792 922 025 dostałem SMSa
Cytat:
Gmina Wieliczka informuje że będą kontaktować się z Państwem projektanci w celu ustalenia terminu wizyty związanej z wykonaniem projektu instalacji solarnej
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 13-12-2013, 10:38   

Solary także na infolinii
Cytat:
EKOLOGIA. W gminie Niepołomice ruszył montaż solarów z Programu Szwajcarskiego. Wieliczanie muszą poczekać na to do 2014 roku.

Wieliccy urzędnicy zapewniają, że choć w gminie nie ma jeszcze ani jednej "szwajcarskiej" instalacji solarnej, realizację ekologicznego przedsięwzięcia już rozpoczęto.

- Przekazaliśmy wykonawcy kolektorów słonecznych dane pierwszych 500 mieszkańców, którzy zdeklarowali udział w programie, teraz ich domy odwiedzają projektanci. Ta część przedsięwzięcia potrwa do końca roku, a w styczniu będziemy podpisywać pierwsze "solarne" umowy z mieszkańcami - zapowiada Henryk Wolak, kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska wielickiego magistratu.

Wyjaśnia także, że późniejszy termin rozpoczęcia montażu solarów w gminie Wieliczka (sytuacja ta niepokoi wielu mieszkańców, którzy chcą mieć na domach odnawialne źródła energii), wynika z harmonogramu realizacji tej inwestycji.

- Niepołomice, Miechów, Skawina, Wieliczka - taka jest kolejność rozpoczęcia instalacji kolektorów słonecznych. Natomiast potem prace będą prowadzone już równolegle w czterech gminach uczestniczących w projekcie - twierdzi Henryk Wolak.

Inauguracja solarnego programu sprawiła, że w gminach Niepołomice i Wieliczka pojawiły się osoby, które przychodzą lub telefonują do domów, oferując odnawialne źródła energii po "bardzo korzystnych cenach". - Dlatego wszyscy projektujący i montujący "szwajcarskie" kolektory słoneczne mają identyfikatory. Dodatkowo zamieściliśmy ich nazwiska na stronie internetowej projektu, a mieszkańcy mają prawo ich legitymować - podkreśla Stanisław Nowacki, który koordynuje projekt w gminie Niepołomice.

Mieszkańców gminy Wieliczka, u których projektanci kolektorów słonecznych pojawią się w tym roku, urzędnicy zawiadomili o tym także sms-ami. W razie wątpliwości można dzwonić również na nr tel. 801 081 999. To całodobowa infolinia, gdzie można uzyskać wszystkie informacje o solarnym programie.

W gminie Niepołomice, gdzie montaż solarów ruszył na początku grudnia, w odnawialne źródła energii zaopatrzono do wczoraj 19 domów. - Instalacja kolektorów słonecznych na jednym domu trwa dwa dni. Tygodniowo montowanych jest u nas około 10 solarnych zestawów, dlatego szacujemy, że do końca tego roku zyska je w sumie 50 budynków prywatnych - wylicza Stanisław Nowacki.
JOLANTA BIAŁEK
źródło: http://www.dziennikpolski...-infolinii.html
 
     
pluttek 
Solanka


Osiedle: Ogrodowe
Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 40
Wysłany: 14-12-2013, 08:17   

Takie małe przypomnienie:
Podczas zebrania w magistracie w dniu 13.11.2013r
- Szef zespołu projektowego - Adrian Piecuch twierdził, że w Wieliczce od 21 listopada ruszają prace projektowe dla pierwszy 500 instalacji.
- Kierownik - obecny na sali - NIC sie na to nie odzywa!

Artykuł Dziennika Polskiego z 13.12.2013r.(dokładnie miesiąc później)
- Kierownik Henryk Wolak wyjaśnia, że późniejszy termin rozpoczęcia montażu solarów w gminie Wieliczka (sytuacja ta niepokoi wielu mieszkańców, którzy chcą mieć na domach odnawialne źródła energii), wynika z harmonogramu realizacji tej inwestycji. Niepołomice, Miechów, Skawina, Wieliczka - taka jest kolejność rozpoczęcia instalacji kolektorów słonecznych. Natomiast potem prace będą prowadzone już równolegle w czterech gminach uczestniczących w projekcie.

Czy znowu musi być jak zawsze?!?

Wyjaśnienia są 2:
1. Albo gmina liczy na to że jesteśmy niedorozwinięci i nie kojarzymy faktów?
2. Albo jest taki bajzel, że w gminie czują się jak kot na pustyni, który "Nie ogarnia tej kuwety"

Jeżeli ad.1 - to spotkania organizowane przez gminę, służą dezinformowaniu mieszkańców (wspomniany niepokój mieszkańców jest związany z wprowadzeniem ich w błąd na spotkaniu), a jeżeli ad.2 - to jest jak zwykle i w sumie to nie powinniśmy się dziwić...

Dodam jeszcze, że ciężko opłacona strona projektu znowu milczy, a my musimy szukać informacji: po gazetach, forach i "kanałach", zamiast poczytać sobie spokojnie na oficjalnej stronie - jak w cywilizowanym świecie.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14-12-2013, 08:37   

Cytat:
1.Albo gmina liczy na to że jesteśmy niedorozwinięci i nie kojarzymy faktów?
2. Albo jest taki bajzel, że w gminie czują się jak kot na pustyni, który "Nie ogarnia tej kuwety"

Brawo, dopiero teraz się tego domyśliłeś ?
_________________
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 14-12-2013, 11:05   

pluttek napisał/a:
Czy znowu musi być jak zawsze?!?

Nie. Jest po prostu po wielicku.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 14-12-2013, 12:20   

U mnie cieknie bania na wodę o pojemności 300L - wiec warto się zapytać czy takie reklamacje po 5 latach wchodą w grę aby nie było wtopy , firma topowa Nimiecka ale sądzę że wykonawca pewnie ten sam , ciekawe jak wygląda gwarancja w tym projekcie Wielickim
 
     
pluttek 
Solanka


Osiedle: Ogrodowe
Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 40
Wysłany: 06-01-2014, 11:41   

www.wieliczkasolary.eu napisał/a:
Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że przedstawiciele Wykonawcy będą kontaktować się z Państwem od 07.01.2014 w celu ustalenia terminu montażu.

Jednocześnie prosimy o nie zmienianie ustalonego z Wykonawcą terminu rozpoczęcia montażu, gdyż będzie to powodować dezorganizację pracy grup montażowych i może znacznie opóźnić wykonanie instalacji u Państwa. Ponadto prosimy o wpłatę pozostałej części kwoty nie później niż 7 dni przed planowanym terminem montażu układu solarnego na Państwa nieruchomości zgodnie z paragrafem 5, pkt. 3 umowy. Montaż rozpocznie się tylko po dokonaniu wpłaty pozostałej części kwoty. Wszelkie uwagi i zastrzeżenia co do sposobu instalacji układów solarnych należy kierować do Inspektora nadzoru, Pana Grzegorza Ojczyka pod numer telefonu 602-766-992
LINK

A w Wieliczce, nawet nie byli wszędzie projektanci!!! SMSa o wizycie projektantów dostałem 10.12.2013r. i od tego czasu CISZA. Napiszcie, czy byli już u kogoś z Was?
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 06-01-2014, 12:29   

Dobre porównanie
http://www.wieliczkasolar...mem-szwajcaskim
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 06-01-2014, 14:25   

I ty w to wierzysz ?
Na próbę zadzwoń około 3 nad ranem na 24 godzinną infolinię i zobacz czy obierze żywy człowiek :)
_________________
 
     
pluttek 
Solanka


Osiedle: Ogrodowe
Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 40
Wysłany: 08-01-2014, 13:05   

No i mamy dowód, że Ktoś z "kręgów rządzących" czyta nasze posty na forum. Gdy pisałem 2 posty wyżej o informacji nt. montażu to TYTUŁ info na www.wieliczkasolary.eu - LINK brzmiał:
INFORMACJA O TERMINIE MONTAŻY DLA MIESZKAŃCÓW.

Dziasiaj patrzę, a tu tytuł zmienił się na:
INFORMACJA O TERMINIE MONTAŻY DLA MIESZKAŃCÓW SKAWINY.


Szkoda, że niewiele to zmienia w obrazie całościowym...
 
     
pluttek 
Solanka


Osiedle: Ogrodowe
Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 40
Wysłany: 13-01-2014, 09:37   

Wypróbowałem :D działanie solarnej infolinii i zadałem pytanie w kwestii niedoszłych "wizyt" projektantów. Przekazano mi numer do p.Justyny Bartczak - która zajmuje się niepołomickim projektem solarnym.
Od w/w Pani uzyskałem info, że projektanci po przerwie świątecznej wracają do pracy w Wieliczce od 15 stycznia.
"Troszku" się to projektowanie ciąąąąągnie :/
 
     
pluttek 
Solanka


Osiedle: Ogrodowe
Dołączył: 23 Lis 2007
Posty: 40
Wysłany: 30-01-2014, 11:47   

"WSPANIAŁE PROMIENIE" - reportaż Katarzyny Błaszczyk w Radiowej TRÓJCE - można posłuchać online na www: LINK

I znowu nowość :!: - ok. 11 minuty reportażu jest info, że gmina ma być właścicielem solarów przez 5 LAT :?: (wcześniej miało to być 10 LAT) - znowu jakieś zmiany?!?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,85 sekundy. Zapytań do SQL: 17