Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to Burmistrz wykiwał mieszkańców
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 29-11-2009, 21:39   Jak to Burmistrz wykiwał mieszkańców

W kwietniu 2008 roku mieszkańcy Koźmic Wielkich, Małych, Byszyc i Janowic wystosowali apel do Burmistrza o ujęcie w planach gminy dotacji dla powiatu do budowy chodnika przy drodze powiatowej Wieliczka - Koźmice. Droga jest powiatowa, ale powiat stawia warunek budowy chdonika - 50% kosztów ma pokryć gmina.
Hstoria tego aplelu - na stronie Koźmic: http://www.kozmice.pl/20.html#chodnik
W skrócie mówiąc Burmistrz poinformował mieszkańców, że chodnik na długości ok. 2 km jest w planach na lata 2010 - 2011 i że są na ten cel zarezerwowane środki. Od tego czasu przy tej drodze powstał chodnk w Gorzkowie (w 2008 roku) i w Sierczy (w 2009 roku).
Ponieważ w międzyczasie w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym nastąpiły liczne zmiany w realzowanych zadaniach, kilka tygodni temu do Burmistrza ponownie wystosowano pismo, z prośbą o potwierdzenie obietnic z 2008. Pismo tutaj: http://www.kozmice.wieliczka.eu/index.php?id=529
Okazało się, że dziwnym trafem zadanie budowy chodnka w Koźmicach wypadło z budżetu na 2010 rok. Kopia odpowiedzi burmistrza na stronie Koźmic:
http://www.kozmice.wieliczka.eu/index.php?id=536
Nie będę tu przytaczał licznych argumentów za budową chodnika, bo znajdują się one w przytoczonych pismach. Dziwi skłonność władz do traktowania mieszkańców Koźmic jako mieszkańców II kategorii. Przy 6% udziale w podatkach gminnych, środki na inwestycje w Koźmicach w ostatnich 3 latach nie przekroczyły połowy procenta środków inwestycyjnych gminy. Fakt, że znajdują sie tutaj 2 szkoły, przedszkole, ośrodek zdrowia, biblioteka zdaje sie władz nie interesować. Kolejność wykonywania inwestycji przy tej drodze też budzi wątpliwości - wieś o największym natężęniu ruchu pieszych została na razie pominięta przy budowie chodnika, a w 2 sąsiednich miejscowościach mimo mniejszego ruchu pieszych chodnik powstał. Jako mieszkańcy Koźmic liczyliśmy, że zgodnie z obietnicami w przyszłym roku będzie kolej na nas. Zobaczyliśmy "gest Kozakiewicza".
Tej sprawy na pewno tak nie zostawimy.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 29-11-2009, 21:47   

Powiem Ci tak
W miescie jest sporo ulic ktore prowadza do szkol ( gimnazjum , liceum ) do których nie ma chodników a ruch jest spory i dzieci które wędrują też nie brakuje.
Nie ma kladki nad DK4 i dzieci z rejonów ulicy wygoda, debowa i inne przechodza przez DK4 !!!

Ja Was rozumiem, ale pieniedzy brakuje wszedzie, a inwestycje i tak ruszyly do przodu w tym roku.
Macie nowa droge do kozmic, w miare odnowiona szkole, osrodek, boisko.
Dajcie po troche kazdemu skorzystac.
_________________
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 29-11-2009, 21:53   

przemo napisał/a:
Macie nowa droge do kozmic,


Nie wiem czy zauważyłeś Przemo, że remont skończył się na granicy Koźmic, a następny był po drugiej stronie - w Gorzkowie - bo tych 100 metrów wykonanych bez sensu w tamtym roku nie liczę. Pieniędzy jest mało - ale Koźmice dostają marny ułamek tego co wpłacają do kasy z podatków.
przemo napisał/a:
Dajcie po troche kazdemu skorzystac.

O nic innego nam nie chodzi!!! Pod tym zdaniem jako mieszkańcy Koźmic podpisujemy się 2 rękami. Przez 3 lata inwestycji było 2: 100 metrów remontu drogi (z resztą była w nienajgorszym stanie) i schody do przedszkola. Miszkańców jest 2500 tysiąca, czyli 6% gminy. :diabel2:
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 29-11-2009, 21:59   

Kiotari zobacz ze slowa nie napisalem o tym chodniku u Was.
Wiem ze to bylo bez sensu.
Ale uwierz mi sa takie miejsca w gminie gdzie dzieci musza pokonywac zdecydowanie gorsze miejsca niz u Was.
Ja proponuje abyście najpierw pogadali z policja o stalym fotoradarze albo chocby atrapie, co zapewni spokojniejsza jazde w tym rejonie.

Z czasem i tam sie pewnie ruszą inwestycje.
W moim rejonie ulice wyglądają masakrycznie, nikt ich nie remontuje, nikt nie robi chodnika.
_________________
 
     
Koźmiczanin
Gość
Wysłany: 29-11-2009, 22:10   

przemo napisał/a:
W miescie jest sporo ulic ktore prowadza do szkol ( gimnazjum , liceum ) do których nie ma chodników a ruch jest spory i dzieci które wędrują też nie brakuje.

Ale to raczej nie są drogi powiatowe i nie o takim natężeniu ruchu (również ciężarowym) jak w Koźmicach
przemo napisał/a:
Nie ma kladki nad DK4 i dzieci z rejonów ulicy wygoda, debowa i inne przechodza przez DK4 !!!

To powinna być inwestycja wojewódzka! a nie gminna. I o to władze powinny się starać u marszałka.

A tutaj jest pytanie - skoro pieniądze były zarezerwowane - a tak napisał Pan Burmistrz, to na co zostały przeznaczone? Czy nie jest dziwne, że w każdej wsi aż do Myślenic jest chodnik przy tej drodze, a w Koźmicach nie ma?
 
     
brodaty
Gość
Wysłany: 29-11-2009, 22:18   

Koźmiczanin napisał/a:
przemo napisał/a:
W miescie jest sporo ulic ktore prowadza do szkol ( gimnazjum , liceum ) do których nie ma chodników a ruch jest spory i dzieci które wędrują też nie brakuje.

Ale to raczej nie są drogi powiatowe i nie o takim natężeniu ruchu (również ciężarowym) jak w Koźmicach
przemo napisał/a:
Nie ma kladki nad DK4 i dzieci z rejonów ulicy wygoda, debowa i inne przechodza przez DK4 !!!

To powinna być inwestycja wojewódzka! a nie gminna. I o to władze powinny się starać u marszałka.

A tutaj jest pytanie - skoro pieniądze były zarezerwowane - a tak napisał Pan Burmistrz, to na co zostały przeznaczone? Czy nie jest dziwne, że w każdej wsi aż do Myślenic jest chodnik przy tej drodze, a w Koźmicach nie ma?


Kolego z Koźmic - pienicie się, trzeba meliskę wypić i się Wam humor poprawi.
To w Afryce dzieci z głodu umierają a Wam tylko luksusy w głowie.
I jaśnie pana burmistrza jeszcze jakimiś pismami dręczycie.

Wstydzilibyście się tam w tych Koźmicach - nie ładnie tak kąsać rękę pana dobrodzieja :diabel2:
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 29-11-2009, 22:23   

Oj tam w Koźmicach przyzwyczaili się i do innego burmistrza i do innych kwot, które szły na Koźmice...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 29-11-2009, 22:30   

solniak napisał/a:
Oj tam w Koźmicach przyzwyczaili się i do innego burmistrza i do innych kwot, które szły na Koźmice...


Weź nie pisz bzdur - popatrz w stare dokumenty, zobacz te kwoty i daruj sobie te głupoty. Jakby za Dudy było tak dobrze, to ten chodnik by już dawno był i teraz nie musielibyśmy o nic pisać apeli. Duda bał się o takie właśnie opinie i każdą złotówkę planowaną na Koźmice oglądał 50 razy, a potem przeznaczał ją na Wieliczkę.
Pewnie powiesz, że mamy Gimanzjum - a gdzie miało być gimnzjum w południowej części gminy, jak nie w największej wsi?
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 29-11-2009, 22:54   

Kiotari nie w kazdej :)
Pokaze CI wiele gdzie jest gorzej niz w kozmicach :)

Popieram Wasze dzialania, ale moej zdanie jest takie ze nie da sie wszystkiego wszedzie naraz zrobic.
Pomyslcie o tym zeby to jakas fundacja z dotacji UE zrobila :)
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 29-11-2009, 22:55   

Moja obserwacja jest taka, że chodniki w naszym mieście i gminie traktowane są po macoszemu.
Szczególnie drogi o największym natężeniu w terenie zabudowanym powinny mieć jak najszybciej chodniki wybudowane. Ruch duży, prędkość spora, a dzieciaki poboczem lub rowem.
Przyglądając się drodze na Gdów, znacznie biedniejsza gmina Biskupice potrafiła znaleźć kasę na chodnik i jest prawie na całej długości. Patrząc na drogi na Dobczyce i Myślenice gmina Wieliczka nie potrafiła.
I nie ma co porównywać lokalnych dróg - na mojej ulicy też nie ma chodnika, ale spokojnie go może nie być.

Co ciekawe na Gdowskiej powstaje teraz na wysokości Żabki chodnik z drugiej strony ulicy - pewnie, że fajnie, bo tak powinni być wszędzie, ale patrząc na to, że gdzie indziej nie ma w ogóle, mam wrażenie, że w temacie tym panuje całkowity chaos.

Powoływanie się, że Wy mieliście dobrze za tego czy tamtego burmistrza jest śmieszne, bo bezpieczeństwo powinno być nr.1 dla gminy.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 29-11-2009, 23:02   

ja to się ciesze że w ogóle pojawiają się jakieś chodniki. Jak się tu przeprowadziłam 9 lat temu to nie było prawie żadnego
_________________
Pozdrawiam
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 29-11-2009, 23:03   

pablo napisał/a:
że w temacie tym panuje całkowity chaos.

Oby tylko chaos - ja mam wrażenie, że chodnik budują temu kto wyrwie kasę od burmistrza. Jak inaczej można wytłumaczyć fakt, że zadanie z WPI nagle ma nie byc realizowane? 2 lata temu były na to pieniądze (ZAREZERWOWANE, jak napisano w odpowiedzi), teraz nagle nie ma? Jak porównasz dokument WPI sprzed 2 lat i obecny - to pojawiło się tam dużo nowych zadań, nie ujętych 2 lata temu. I te nowe zadania jak widać znajdują się w bardziej strategicznej części gminy, jeśli się popatrzy na zblizające się wybory. Koźmice do tego strategicznego elektoratu jak widać się nie zaliczają.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 29-11-2009, 23:08   

kiotari napisał/a:
każdą złotówkę planowaną na Koźmice oglądał 50 razy, a potem przeznaczał ją na Wieliczkę.


A przez pomyłkę księgował na Wieliczki,
albo się pieniądz pod bazyliszkowym spojrzeniem roztapiał,
bo śladów tych pieniędzy w Wieliczce nie było widać.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Koźmiczanin
Gość
Wysłany: 29-11-2009, 23:13   

agga napisał/a:
ja to się ciesze że w ogóle pojawiają się jakieś chodniki. Jak się tu przeprowadziłam 9 lat temu to nie było prawie żadnego


A jak ja się urodziłem w Koźmicach xx lat temu było 100 metrów chodnika - i dalej jest :-) . Jestem wdzięczny władzom, że go nie usunęli :D
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 29-11-2009, 23:17   

kiotari, tytul tego tematu powinien być chyba inny. To nie burmistrz Was wykiwal, ale ci których sobie wybraliscie na radnych. Burmistrz tylko podpisuje to co oni uchwala. Ale że Wasi i nasi radni byli dobrzy tylko w okresie wyborów, a teraz wiekszośc z nich tylko liczy na comiesieczne diety, to mamy taki chaos . Zmiana burmistrza nic nie poprawi, zmienic trzeba tych ktorzy decyduja o kasie.
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 16