Poprzedni temat «» Następny temat
Jak to Burmistrz wykiwał mieszkańców
Autor Wiadomość
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-12-2009, 15:54   Re: To nie nowość

Jaco napisał/a:
Czyli wracamy do tematu Praca włodarzy.
Tylko czy praca?, czy inkasowanie kasy z zajmowanych stanowisk i otwieranie sobie nowych perspektyw na przyszłość.
Może i entuzjazm początku kadencji w zetknięciu z szechobecnymi ukladami i powiązaniami persolano-towarzysko-biznesowymi wygasł i pozostała szara rzeczywistość pod zmienionym szyldem.
"Kupiony" stary burmistrz może przecież się odwzajemnić jak wyborcy podczas wyborów zmienią zdanie. To nie jedyna postać "kupiona" stanowiskiem.
Tymczasem trzeba zadbać o posadki w radach nadzorczych spółkach zarządzających majątkiem gminnym może i powiatowym. Nie trzeba walczyć i niszczyć oponentów i sceptyków wystarczy " zaprosić" ich obiecując pieniądze lub władzę.


Nie dramatyzuj kolego. Podsumuj inwestycje zrealizowane i w trakcie realizacji za czasów bieżącej kadencji i porównaj z poprzednią. Poczytaj o inwestycjach planowanych. Może zmienisz zdanie. Albo przynajmniej będziesz miał lepszą orientację w temacie.
 
     
Jaco 
Warzelnik


Osiedle: Środmieście
Dołączył: 22 Gru 2008
Posty: 26
Wysłany: 05-12-2009, 16:17   

Mówisz inwestycje.
Oczywiście po latach stagnacji i marazmu potrzeb jest dużo.
Mam nadzieje że ich pozytywne skutki odczujemy wszyscy oby nie za 10-20 lat. Ta perspektywa czasowa nie satysfakcjonuje mnie.
Chodzi o rzeczy bardziej banalne. Przywiezienie choćby 1 ciężarówki kamienia na droge szutrową aby możnaby było przejść.
Nastawienie osób decyzyjnych w UMiG w większości jest nadal jak za PRL-u tzn zmów coś chce, zbędziemy obietnicą byleby sobie poszedł.
Część osób pracujących w Urzędzie (niestety nie mała) nie ma świadomości że oni maja pracować dla nas, bo z naszych podatków maja pensje.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 07-12-2009, 02:02   

Jaco napisał/a:

Chodzi o rzeczy bardziej banalne. Przywiezienie choćby 1 ciężarówki kamienia na droge szutrową aby możnaby było przejść.


Takie sprawy zgłoś do sołtysa, czy jakiegoś zarządcy dzielnicy bo właśnie zauważyłem że jesteś ze śródmieścia (on przekaże to wyżej) jak dobrze pamiętam gmina co rok przeznacza fundusze na ok. 6 ciężarówek kamienia na wioskę, kto nie wykorzysta jego strata, a z tego co mi wiadomo nigdy nie było z tym problemów. (chyba że droga nie jest własnością gminy)
Domniemam iż zasady się nie zmieniły.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
merevel
Groty kryształowe


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 102
Wysłany: 07-12-2009, 15:02   

no niestety nie jest tak różowo bo np na moją ulicę nie możemy się doprosić kamienia od 3 lat. 3 lata temu nawieźli kamień ale tylko na część ulicy, więc zadzwoniłem do urzędu i pan stwierdził że nie mają już na tej ulicy sprzętu więc nie mogą nic zrobić, a poza tym to u nich w papierach jest że zrobili całość...............
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-12-2009, 16:40   

Cytat:
a poza tym to u nich w papierach jest że zrobili całość...............

hehe, przypomniał mi się kawał o autostradzie :) [/quote]
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 07-12-2009, 20:12   

ja mówiłem o kamieniu na drogę a nie o ekipie która go rozrzuci i jeszcze najlepiej zagęści specjalnym sprzętem - marzenie :diabel2:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
merevel
Groty kryształowe


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lip 2009
Posty: 102
Wysłany: 08-12-2009, 16:07   

no nie wiem czy chciałbyś pewnego ranka się obudzić i stwierdzić że masz przed bramą wykiprowane 3 ciężarówki kamienia, i żadnego innego dojazdu do posesji :kosci:
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 09-12-2009, 00:55   

nieraz tak bywało :!!: nie pozostawało nic innego jak skrzyknąć sąsiadów i dotlenić się chociaż czasem wiedziało się o niespodziance :diabel2:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Inny - lepszy -świat
Gość
Wysłany: 09-12-2009, 09:26   

Poczytałem ten wątek i tak stwierdzam, z całym szacunkiem do Koźminczan, że po czasach tzw. swojego burmistrza troszkę przesadzają.
Każdy chce mieć piekne drogi i chodniki to oczywiste i tu sie wam nie dziwię ale mówienie, że u was nie było robione nic to bzdury.
Po pierwsze droga Siercza-Koźmice-Gorzków wyremontowana z tzw. Schetynówni za ładnych kilka milionów jest teraz jedną z najlepszych dróg w gminie i powiecie, nawierzchnia lux zapraszam np. do Węgrzc W. Kokotowa to podobne miejscowości zobaczcie jak tam wygląd droga powiatowa.
Nowa nawierzchnia na drodze Koźmice-Pawlikowice, czy już zapomniano tamtejsze dziury. Nowy asfalt na drogach w kierunku Byszyc, pod stadion Wilgi, na drodze nad Kościołem
W przyszłorocznym budżecie jest kolejne 500 tys. na drogi.
Jest bardzo zaawansowana sprawa ze zdobyciem środków na remont płyty boiska sportowego, projekt budowy przydomowych oczyszczalni przewiduje powstanie w Koźmicach W. ponad 70 oczyszczalni przydpomowych na które mieszkańcy złozyli wnioski.
Z programu Leader gdzie gmina zapewnia wkład finansowy powstanie plac zabaw.
Ale oczywiście niektórzy zezłoszczeni Koźmiczanie piszą, że nic sie nie dzieje, że odstawiono Koźmice. To zwykłe brednie. Co maja powiedziec inne miejscowości, gdzie nie robi sie dróg bo czekamy na kanalizację a kanalizacja lezy i kwiczy bo Woj. Fundusz Ochrony środ. i Gosp. Wod. nie kwapi sie do szybkiego podpisania umowy.
Nieiele mniejszy od Koźmic Kokotów musi czekać na drogi i w ostatnich budżetach ma znacznie mniejsze środki niż Koźmice.
Ale najlepiej jęczeć zrażac do siebie wszystkich, umniejszać wszystkie dokonania. Czy dlatego że droga Koźmicka zaczyna sie w Gorzkowie i Sierczy, to należało tam nie robić chodnika tylko w Koźmicach.
W Koźmicach będzie w tym roku budowany chodnik pod CPN. Ale pewnie zdaniem malkontentów będzie nierówny, za mały, kostka za słaba i wogóle.
I proszę nie żonglować liczbami mieszkańców bo Siercza i Gorzków razem wzięci są więksi niż Koźmice W, a Koźmice naprawde niewiele wygrywają z Kokotowem i Węgrzcami.
A mieszkańcy innych miejscowości słysząc lament tych kilku koźmiczan mówiących, że gmina u nich nic nie robi, stwierdzaj skoro im wszystko mało to może właśnie nie róbmy tam nic i ściągmy środki z tego budżetu, które pójdą na Koźmice W. czyli ok. 1 mln. i dajmy na inne miejscowości. Tam sie ucieszą a tu będą tylko narzekać.
Niech ta garstka narzekaczy pamięta, że tzw. "Wielkie Koźmice" posługując się argumentem ludnościowym szastanym tu przez przedmówców to ludnościowo stanowią tylko niecałe 5 % mieszkańców gminy. Przyrost mieszkańców w ostatnim roku na poziomie niedużej Zabawy.

Tym tekstem nie chce urazić mieszkańców Koźmic Wielkich, ale wywołać refleksię u garstki non stop narzekających jakoby nic sie nie robi w Koźmicach. Nie wierze oczywiście w zmiane ich postaw dlatego nie miałem na celu ich przekonywać.
Pozdrowienia z realnego świata.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-12-2009, 11:06   

Nie wchodząc w spór, bo nie jestem mieszkańcem Koźmic bym mógł go oceniać - a i pytanie które zadał autor dlaczego coś wyleciało z budżetu nadal pozostaje. Ale plus za wpis. Wydaje się rzeczowy i w temacie, chciałbym więcej takich.
Pozdrawiam
 
     
trop
Gość
Wysłany: 09-12-2009, 20:49   

Inny - lepszy -świat napisał/a:
Poczytałem ten wątek i tak stwierdzam, z całym szacunkiem do Koźminczan, że po czasach tzw. swojego burmistrza troszkę przesadzają.


Koźmice nie chcą nikomu nic zabrać. Cieszymy się z chodnika w Gorzkowie i Sierczy. Chcemy tylko, aby złożone publicznie obietnice były dotrzymywane.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 09-12-2009, 20:55   

_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Koźmiczanin
Gość
Wysłany: 09-12-2009, 22:22   

Inny - lepszy -świat napisał/a:
Niech ta garstka narzekaczy pamięta, że tzw. "Wielkie Koźmice" posługując się argumentem ludnościowym szastanym tu przez przedmówców to ludnościowo stanowią tylko niecałe 5 % mieszkańców gminy. Przyrost mieszkańców w ostatnim roku na poziomie niedużej Zabawy.


No właśnie - 5% mieszkańców gminy. Przez ostatnie 3 lata nakłady inewstycyjne dla tych 5% mieszkańców na poziomie poniżej 0,5% srodków inwestycyjnych w Gminie. I nie mówię o srodkach na Basen - tylko tych na drogi i inną infrastrukturę. Siądź, policz i potem krytykuj to, że ktoś się dopomina o swoje pieniądze.
A teraz sie okaże, że nawet tego nie dostaniemy, bo doatcja na chodnik była największą inwestycją gnminy w Koźmicach w planie 2007-2013. Sam piszesz - zrobiono w Sierczy, zrobiono w Pawlikowicach, zrobiono w Gorzkowie. Miało być zrobione w Koźmicach - ale dla nas pieniędzy zabraknie....

Inny - lepszy -świat napisał/a:
I proszę nie żonglować liczbami mieszkańców bo Siercza i Gorzków razem wzięci są więksi niż Koźmice W, a Koźmice naprawde niewiele wygrywają z Kokotowem i Węgrzcami.

I kto tu żongluje? Sam piszesz, że Koźmice "niewiele wygrywają" - a w inwestycjach jak policzysz - to "istotnie przegrywają". Po co więc ta demagogia?
Siercza i Gorzków razem wzięte są większe - i co z tego? - Czy to jest jedyny powód dla którego tam jest chodnik a u nas nie ma? Daruj sobie to dzielenie mieszkańców gminy. My naprawdę się cieszymy z każdego chodnika w sąsiednich wsiach i czekaliśmy na naszą kolej. I musieliśmy się rozczarować.
 
     
nowy-lepszy-swiat
Gość
Wysłany: 10-12-2009, 23:36   

Inny - lepszy -świat napisał/a:

W Koźmicach będzie w tym roku budowany chodnik pod CPN. Ale pewnie zdaniem malkontentów będzie nierówny, za mały, kostka za słaba i wogóle.

Pozdrowienia z realnego świata.
 
     
figo
Gość
Wysłany: 11-12-2009, 10:20   

nowy-lepszy-swiat napisał/a:
Inny - lepszy -świat napisał/a:

W Koźmicach będzie w tym roku budowany chodnik pod CPN. Ale pewnie zdaniem malkontentów będzie nierówny, za mały, kostka za słaba i wogóle.

Pozdrowienia z realnego świata.


Skąd te informacje ? Nie wiedzą o tym radni, sołtysi, wydział inwestycji UMiG też nic nie wie. Skąd ta informacja ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17