Poprzedni temat «» Następny temat
DZIECI ŚMIE(R)CI
Autor Wiadomość
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 13-01-2010, 00:44   DZIECI ŚMIE(R)CI

Od pewnego czasu, bulwersuje mnie sytuacja na ul. Sienkiewicza, gdzie znajduje się przejście dla pieszych, z którego w znacznym stopniu korzystają dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce. Fakt, że są one głównymi użytkownikami tego przejścia został zasygnalizowany przez odpowiedni znak:



Dzień w dzień, w bezpośrednim sąsiedztwie przejścia, a czasem nawet na nim, stoją zaparkowane auta, podczas gdy przepisy wyraźnie mówią, że zabrania się zatrzymywania pojazdu na przejściu dla pieszych oraz w odległości mniejszej niż 10 m przed tym przejściem. Tam auta nie tylko się zatrzymują, ale i parkują na całe dni!

Irytująca jest nie tylko bezczelność tych kierowców, ale także bezczynność tych, którzy mogliby, czy wręcz powinni byli interweniować w tej sprawie o wiele wcześniej. Polscy kierowcy, cóż, pijaczki-zabójcy, którym nawet Ojciec Rydzyk chętnie wybacza. Niewiele od nich oczekujemy, niewiele nas dziwi: dlaczego mieliby się troszczyć o jakiś tam gó****rzy. Spróbujmy jednak zapytać tych, którzy zawodowo mogliby zająć się problemem, dlaczego nic w tej sprawie się nie dzieje.
Wśród tych, którym moim zdaniem, nie chce się wyjść poza rutynowy zakres obowiązków są Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3, Spółdzielnia Mieszkaniowa, Straż Miejska i zarządca tej drogi.

Czy dwie pierwsze instytucje na tej czarnej liście nie uważają za stosowne albo konieczne, aby zwrócić się do dwóch pozostałych o interwencję? Nie wiedzą którędy dzieci dochodzą do szkoły?
Czy Straż Miejska nie mogłaby chociaż raz dziennie podjechać tam i wystawić mandaty (Wiadomości, że "tu łapią" szybko się rozchodzą, a stracona na mandat kasa boli.) A może łapanie kierowców w strefie płatnego parkowania jest bardziej intratne lub łatwiejsze, albo też sami po godzinach parkują przy przejściach dla pieszych, więc są "tolerancyjni"?
Czy zarządca drogi nie mógłby przed przejściem dorzucić oznaczeń poziomych i/lub dodatkowo znaków zakazu zatrzymywania się i parkowania?

Mogę się domyślić, że instytucje, którym zarzucam bierność i "tumiwisizm" będą argumentować, że przecież są kilkadziesiąt metrów wcześniej progi zwalniające, że jest zakręt, więc auta muszą trochę zwolnić.

Nie przekona mnie to. Każdy kto znajdzie się na tym przejściu, z łatwością zauważy, że tak zaparkowane auta poważnie ograniczają widoczność nadjeżdżającemu kierowcy i dziecku o wzroście 120 cm. Kierowca nie będzie miał żadnych szans, aby zobaczyć dziecko wbiegające na jezdnie, gdyż ten odcinek przesłonią mu auta, a wbiegające na ulicę dziecko nie będzie miało szansy zobaczyć szybko jadącego (nie wszyscy boja się progów) samochodu.

Nie jestem święty. Zdarzało mi się łamać przepisy i wiem też, że na osiedlu brak miejsc do parkowania. Ale tu chodzi o dzieciaki - te same, co prawda, które można bić jak się rodzicowi spodoba - ale żal jak giną podwójny.

Może nie zdarzył się jeszcze na tym skrzyżowaniu wypadek, ale jeśli są warunki, a czasu jest nieskończenie wiele, to wcześniej czy później do niego dojdzie. Dyrekcjo Szkoły Podstawowej nr 3, Zarządzie Spółdzielni Mieszkaniowej, Komendancie Straży Miejska i zarządco tej drogi - będziemy czekać?

---------------------------------------------
Lokalizacja przejścia dla dzieci śmieci:
http://maps.google.pl/map...99&ie=UTF8&z=17
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
Ostatnio zmieniony przez solniak 21-10-2011, 20:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
moje3grosze
Gość
Wysłany: 13-01-2010, 02:18   

W Polszcze, Solniaku mily ( :P ), policja lapie na przekraczaniu predkosci 50 km/h w terenie zabudowanym, na dwu-, a najchetniej na na trzypasmowych ulicach (jest gdzie ustawic radiowoz i radar).
Straża Miejska lapie za niewykupienie biletu parkingowego w Strefach Platnego Parkowania.
Innego lapania kierowcow w tym kraju - nie ma :D .
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-01-2010, 03:01   

jest :P za niezapalone światełka w dzień :( ale na poważnie to teraz gdy jest ślisko, śnieg i każdy chyba wie że jak się jedzie i doda gazu to auto hamuje a jak chce się na gwałt zahamować to auto jedzie dalej a dzieciaki jak dzieciaki nie każde patrzy czy coś jedzie tylko jak widzi że jedno przeszło to biegnie za nim :/ miejscowi to już trochę przywykli tzn nie którzy i jadą w tym miejscu wolniej ale zdarzają się "młode" osoby chętne pokazać co to oni nie są i na progach nie lubią hamować :/
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
ll66 
Skarbnik


Osiedle: cyntrum
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 83
Wysłany: 13-01-2010, 06:11   inne myślenie

w Polszcze panuje inny sposób niż w normalnych krajach myślenia. Odśnieżać dachy i ścigać za nieodśnieżone zaczęto po katastrofie na ślasku. Nie ma więc co liczyć że ktoś się zajmię sprawa przeładownych 200% busów, chyba że będzie wypadek gdzie wpadnie taki pod tira i zginie ze 40 osób, aaa to wtedy tak, zaczną się pytania gdzie była policja kto na to pozwalał itd itp, dziś jak ktoś się za to chce zabierać to sami pasażerowie tych busów parasolką pogonią, bo przecie jak my do siebie na wieś mamy wrócić? W przypadku przejścia dla pieszych, raczej mało prawdopodobne jest że w jakimś spektakularnym wypadku zginie tam >10 osób więc nikt tym się nie zajmie.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-01-2010, 07:35   

Wydaje mi się, że zagrożenie tam jest niewielkie, tak jak mówisz, auta z powodu ciasnoty jadą powoli. Co do stania na samym przejściu, to dzwoń na policję, ja dzwoniłem, niechętnie, ale interwencję przyjęli. Ta sama sytuacja jest dużo groźniejsza np. na Piłsudskiego, ostatnio trochę w mniejszym stopniu, bo postawili słupki, ale jest.
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-01-2010, 08:14   

A może próg zwalniający z drugiej strony przejścia (od góry, czyli od strony ul. Asnyka jest)?
moje3grosze napisał/a:
Straża Miejska lapie za niewykupienie biletu parkingowego
No i za zaśnieżone gałęzie zwisające nad chodnikiem, za palenie śmieci w ogrodzie i stare babcie handlujące bez zezwolenia na tragu. Czyli łapie tych którzy nie są w stanie im uciec. Do dresa z amstaffem bez kagańca już raczej nie podskoczą.
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-01-2010, 08:29   

no ja nie widziałam tam jeszcze nikogo parkującego na pasach, no a zaraz przed...cóż w tamtej okolicy nie ma gdzie parkować - współczuję mieszkańcom zwłaszcza, że dużo osób dowozi/odbiera dzieci ze szkoły (ja też :D ), no i usiłuje przy okazji zaparkować na chwilę gdzie się da, no a jak są zebrania w szkole jak np. dzisiaj, to koło 17 będzie zajęta cała Sienkiewicza....
...bardziej mnie wkurza w chwili obecnej brak jakiegokolwiek odśnieżania ulicy Sienkiewicza, która jako jedyna w mieście jest nietknięta przez jakikolwiek sprzęt czy sól, co stwarza chyba większe zagrożenie dla pieszych, którzy z reguły nie "używają" pasów... :/ ... o możliwości stłuczek samochodowych nie wspominając...
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-01-2010, 08:36   

atam a mierzaczka od tylu nie prosciej podjechac ?
Blizej i bez zbednego szukania miejsca
_________________
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-01-2010, 08:40   

przemo, czasami też tam parkuję...ale koło 16 jak kończą się lekcje wszędzie pełno...
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 13-01-2010, 09:25   

pablo napisał/a:
Wydaje mi się, że zagrożenie tam jest niewielkie, tak jak mówisz, auta z powodu ciasnoty jadą powoli.


Ja mówię o sytuacji gdy gościu wjedzie na skrzyżowanie z prędkością 40 km/h (to nie tak dużo przecież, ale wg statystyk pieszy raczej już nie przeżywa), a zza tych aut będzie wybiegać dziecko niskiego wzrostu. To chyba nie jest sytuacja z tych nieprawdopodobnych? Ten pasek widoczności dla kierowcy i dzieciaka, pozwoliłby takiego wypadku uniknąć.

W USA dzieci nie wolno bić, a jak zatrzymuje się autobus szkolny aby wyładować dzieci, to muszą się ZATRZYMAĆ auta jadące za tym autobusem, dopóki autobus nie odjedzie.

Kultura dbania o dzieci idzie razem z rozwojem cywilizacyjnym danej społeczności.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 13-01-2010, 10:09   

Straż Miejska w tamtych okolicach stała na początku września i wtedy w okolicy pasów było OK. Teraz ludzie parkują gdzie popadnie. Niejednokrotnie wzdłuż obu krawędzi ulicy, obok kiosku ruchu na skrzyzowaniu, albo na miejscu dla gimbusa Ale tym skrzyżowaniem nikt się nie interesuje. Jest w ogóle nie oznaczone i ludzie jezdżą na pamięc. Mało kto wie że pierszeństwo tam ma samochód wjadący z Długosza a nie Sienkiewicza od strony Asnyka. Brak jakilkolwiek oznaczeń był już zgłaszany policji i zarządcy drogi. Ale jak widać bez skutku.
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-01-2010, 11:14   

Cytat:
a zza tych aut będzie wybiegać dziecko niskiego wzrostu

To dotyczy każdego skrzyżowania, nie tylko tamtego. Wskazuję tylko na fakt, że tam to prawdopodobieństwo jest mniejsze. Większe jest tam, gdzie indziej, gdzie prędkości są większe, a i kierowcy nie spodziewają się dzieciaków.

Co nie oznacza, że SM powinna przyzwalać na to zjawisko gdziekolwiek.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 13-01-2010, 13:21   

Cytat:
Kultura dbania o dzieci idzie razem z rozwojem cywilizacyjnym danej społeczności.
Pięknie napisane tylko szkoda że nie w naszym mieście. Ja również zauważam tam duże zagrożenie i nie zgodzę się z tym, że go tam nie ma. Temat poruszony przez Solniaka moim zdaniem dotyczy wszystkich szkól w Wieliczce. Oznakowania są mało czytelne nie wiem czy zauważyliście w Niepołomicach tam znaki są co kilka metrów do tego odblaski na drodze. Szkoda słów Kozieł może zacznie o tym myśleć jak jego dziecko będzie w wieku szkolnym.
_________________
Pozdrawiam
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 13-01-2010, 17:07   

agga napisał/a:
Kozieł może zacznie o tym myśleć jak jego dziecko
Już za rok przystąpi do grona forumowiczów.
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-01-2010, 08:25   

no i wczoraj stał się CUD !!! po południu Sienkiewicza była pierwszy raz tej zimy posypana solą :) może dzisiaj straż miejska zacznie sprawdzać poprwaność parkowania przy pasach ???
odnoszę po raz kolejny wrażenie, że WŁADZA to forum jednak czyta :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 16