Poprzedni temat «» Następny temat
Dewastacja i zniszczenia w mieście
Autor Wiadomość
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
  Wysłany: 14-09-2007, 23:27   Dewastacja i zniszczenia w mieście

Byłem kilka dni temu z dzieciakami na placyku zabaw na os.Boża Wola i to co zobaczyłem można określić tylko jednym słowem - dewastacja !!!

Placyk ten przeszedł w zeszłym roku gruntowny remont: został ogrodzony, posiano trawę, postawiono parę ławek i co najważniejsze kilka urządzeń zabawowych dla dzieciaków. I właśnie to miejsce przyciąga od jakiegoś czasu bande osobników płci męskiej oraz żeńskiej mających ok. 15-16 lat. którzy niszczą i dewastują wszystko co znajduje się w zasięgu ich wzroku, piją alkochol a język jakim sie posługują jest na pograniczu rynsztoku i szamba. Z relacji mieszkańców dowiedziałem się że dzieje się to w nocy jak i w dzień na oczach rodziców i ich dzieci. Smaczku całej sprawie dodaje fakt że ogrodzenie tego placu zabaw graniczy z siedzibą straży miejskiej ...

Dzieciaki w piaskownicy wykopały to:



i kilka fotek











PS. Stawiam pytanie:
Czy jest sens w Wieliczce budować place zabaw ???
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 15-09-2007, 09:13   

Sid
Cytat:
I właśnie to miejsce przyciąga od jakiegoś czasu bande osobników płci męskiej oraz żeńskiej mających ok. 15-16 lat. którzy niszczą i dewastują wszystko co znajduje się w zasięgu ich wzroku,

Wydaje mi się że młodzież w tym wieku nie ma w Wieliczce totalnie nic do roboty , może się mylę i młodsza część forumowiczów mnie uświadomi. Wiemy że miasto nic nam nie oferuje wiec cóż pozostaje he he siąść upić się a że w młodzieży dużo młodej krwi pewnie to ze złości.
Zachowanie ludzkie jest wynikiem wychowania i kultury osobistej jak wiadomo wszędzie, zawsze znajdzie się czarna owca.
Cytat:
Czy jest sens w Wieliczce budować place zabaw ???
Każdy bezsens ma sens
Tutaj trzeba się zastanowić jak je zabezpieczyć przed wandalizmem.
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 15-09-2007, 10:32   

Tak Agga masz racje w Wieliczce nie ma totalnie nic do roboty !!! Zwłaszcza dla osób 16 lat. Owszem jest jedna fajna hala przy kopalni , pub zaścianek i to wszystko. A gdzie jakies kino, kręgle, gokardy, nie ma nic !!! Choć wcale nie usprawiedliwiam spijania sie i niszczenia wszystkiego jak leci.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-09-2007, 23:29   

Nie chcę was martwic ale nie sądzę aby w najbliższej przyszłości cokolwiek się zmieniło.
Jeśli by ktoś pogrzebał w wydaniach Panoramy Powiatu Wielickiego znalazłby tam teksty poświęcone placom zabaw jeszcze za poprzedniego burmistrza. Z tego co pamiętam oddano do użytku jakiś plac zabaw po czym stosunkowo szybko został on zdewastowany przez "polską złotą młodzież". Oczywiście zostało to wykorzystane w innym celu ale mniejsza z tym.
Zastanawiam się kiedy zdewastują ten plac zabaw przy parku Mickiewicza :?:
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 16-09-2007, 10:44   

to prawda w wieliczce dla młodzieży nie ma atrakcji ,dlatego popieram każdą cenną inicjatywa powstaniu tu infrastruktury przedewszystkim sportowej.Wychowanie przez sport!. Wiem że ma być w przyszłości monitoring tego placu zabaw więc może się uratuje.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-09-2007, 14:40   

Mówiłam że tak będzie! :P Już na samym początku mówiłam że tam przesiaduje nie ciekawe towarzystwo.. ale i tak wam powiem iż długo wytrzymał bez dewastacji ten placyk..
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 16-09-2007, 15:45   

master7 napisał/a:
Nie chcę was martwic ale nie sądzę aby w najbliższej przyszłości cokolwiek się zmieniło.
Jeśli by ktoś pogrzebał w wydaniach Panoramy Powiatu Wielickiego znalazłby tam teksty poświęcone placom zabaw jeszcze za poprzedniego burmistrza. Z tego co pamiętam oddano do użytku jakiś plac zabaw po czym stosunkowo szybko został on zdewastowany przez "polską złotą młodzież". Oczywiście zostało to wykorzystane w innym celu ale mniejsza z tym.
Zastanawiam się kiedy zdewastują ten plac zabaw przy parku Mickiewicza :?:


Na dzień 14.09 wyrwano 2 deski z jednej ławki. Innych zniszczeń nie zauważyłem.


EDIT:

Obecnie (16.09) brakuje 2 desek z jednej ławki oraz całego oparcia z drugiej ławki.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 16-09-2007, 21:46   

Z jednym co tutaj napisaliście nie mogę się zgodzić.
A mianowicie, że dzieciaki nie mają co robić w mieście to w związku z tym muszą dewastować i niszczyć wszystko co popadnie. My kiedyś też byliśmy młodzi i wychowywaliśmy się w czasach gdzie w Wieliczce niebyło więcej "atrakcji" niż teraz i nie oznaczało to wcale że mamy być wandalami, pijakami i ćpunami. Gdzie są rodzice, szkoła ??? przecież te dzieciaki mają ok.15 lat i są już tak bardzo zdegenerowani, przecież placyk ten jest w centrum miasta obok jest osiedle, gdzie są mieszkańcy tych bloków, nic nie słyszą nie widzą ??? W końcu 20 metrów obok jest siedziba straży miejskiej, oni też nic nie wiedzą co się dzieje w tym miejscu, czy może nie chcą wiedzieć ???
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-09-2007, 22:19   

Abrakadabra napisał/a:
Na dzień 14.09 wyrwano 2 deski z jednej ławki. Innych zniszczeń nie zauważyłem.

EDIT: Obecnie (16.09) brakuje 2 desek z jednej ławki oraz całego oparcia z drugiej ławki.


Czyli dewastacja postępuje.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 17-09-2007, 07:46   

Na wczoraj brakowało jednej deski - oparcia na ławce na placu zabaw w Parku Mickiewicza.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-09-2007, 12:00   

a dzisiaj rano dziecko wbiło sobie szkło do łapki
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 17-09-2007, 12:17   

oseczka napisał/a:
a dzisiaj rano dziecko wbiło sobie szkło do łapki


... i właśnie dlatego, że mamy takie społeczeństwo a nie inne, wysypywanie piachem całego placu zabaw było pomysłem bardzo chybionym ... wręcz niebezpiecznym !!!

Ja osobiście teraz boję się puszczać moje dzieciaki na ten placyk ... :<
Ostatnio zmieniony przez Sid 17-09-2007, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-09-2007, 12:21   

Weźmy się zbierzemy wyznaczymy jakąś delegacje niech idą do zarządu tego placyku żeby coś robili.. Na pewno jakieś ogrodzenie najlepiej takie jak są na boiskach do piłki nożnej (tzn wysokie na około 2m, a na górze puszczone 3 druty kolczaste) i jakiś może struż do tego.. :PPPP
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 17-09-2007, 12:46   

Cytat:
ogrodzenie najlepiej takie jak są na boiskach do piłki nożnej (tzn wysokie na około 2m, a na górze puszczone 3 druty kolczaste) i jakiś może struż do tego


jest to śmieszne ale i jednocześnie tragiczne, no ale chyba nie ma innego wyjścia :<
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 17-09-2007, 15:17   

No dobrze ale kto zapłaci za takiego stróża??? A może było by lepiej zrobić takie zabezpieczenie ale i też znaleść jakąś rozrywke dla tych młodych osób. Taka moja propozycja to np. jakiś turniej Wielicki w pilke nożną ( mamy 2 ładne hale ), jakiś koncert wieczorem. Wymyślić coś takiego co by ich zaintresowało i odciągneło od rozrywki typu rozwalmy plac zabaw...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 17