Poprzedni temat «» Następny temat
Dewastacja i zniszczenia w mieście
Autor Wiadomość
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-09-2007, 17:34   

A ja bym była jak już o tym gadamy za klubem w stylu karaoke :)) dużo osób by chodziło dawniej jak był organizowany konkurs karaoke na rynku jak był jeszcze okrąglak była cała masa ludzi i wszyscy się dobrze bawili i Ci młodzi i Ci starsi
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 17-09-2007, 18:41   

No to jest karaoke w pubiue zaścianek. Tylko ze jedno karaoke to za mało jak na wieliczke i okolice... Ale masz racje to tez dobey pomysł...
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 17-09-2007, 19:25   

Tańszym rozwiązaniem była by kamerka, może odstraszyła by wandali
_________________
Pozdrawiam
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-09-2007, 20:37   

wydaje mi się że ogrodzenie, np takie jak na placu w Niepołomicach koło basenu. Siatka wysokość ok. 1,8m by wystarczyła. Tu bardziej chodzi o postawienie bariery, która będzie działała podświadomi i będzie wyznaczała jasną granicę. Jak do tego dodamy zainteresowanie ze strony policji i tzw. społeczeństwa (na SM nie ma co liczyć) to powinno się udać.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-09-2007, 23:22   

almayer, ja tam jestem kandydatem do ORMO.. Ponoć... Ogrodzenie łatwo jest przeskoczyć albo nawet rozplątać kamerę można łatwo zdewastować np kamieniami..
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 18-09-2007, 13:45   

Tak nie można podchodzić ze wszystko sie zniszczy bo tak to nic sie nie stworzy. Po za tym myśle ze ogrodzenie i kamery budzą jednak jakiś respekt i napewno cześć tych ludzi XXX od bezmyślnego niszczenia albo przynajmniej znacznie im utrudni. Chciałbym też dodac ze niszczenie kamer nie jest w intersie miasta, firmy ochroniarskiej czy innego właściciela kamery. Myśle ze taka kamera była by tak ulokowany pierwszy lepszy kamień jej nie zniszczył.
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 18-09-2007, 17:58   

Trzeba zacząć od podstaw...czyli wpojenia od najmłodszych lat szacunku dla cudzej własności...co możemy zaobserwować w cywilizowanych krajach zachodu...w przeciwnym wypadku nawet przysłowiowy chiński mur nie będzie stanowił przeszkody.
Oczywiście zwrócimy baczną uwagę na przedmiotowy plac zabaw...choć z drugiej strony...
Cytat:
Art. 124.Kodeksu Wykroczeń
§ 1. Kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 250 złotych,
podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2. Usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo są karalne.
§ 3. Ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego.
§ 4. W razie popełnienia wykroczenia można orzec obowiązek zapłaty równowartości wyrządzonej szkody lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

Nie spotkalem się z jakąkolwiek "oficjalną" informacją o "dewastacji" i "chuligaństwie"w opisywanym miejscu.
Za kilka dni sytuacja sama się rozwiąże aż do wiosny...czyli fatalne warunki meteo...ale żywię nadzieję iż zdążymy choć kilka osób ukarać za "niewłaściwe" korzystanie z tego placu...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 18-09-2007, 18:42   

Jurkovia
Cytat:
Tak nie można podchodzić ze wszystko sie zniszczy bo tak to nic sie nie stworzy.
zgadzam się z Tobą
_________________
Pozdrawiam
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 18-09-2007, 19:26   

Madafaker napisał/a:
Nie spotkalem się z jakąkolwiek "oficjalną" informacją o "dewastacji" i "chuligaństwie"w opisywanym miejscu.

Nie mogę się z tym zgodzić, ponieważ znajomy który mieszka w sąsiedztwie tego placyku kilkakrotnie dzwonił pod 997 i informował o zakłócaniu ciszy nocnej ... to jest chyba chuligaństwo ???

Madafaker napisał/a:
ale żywię nadzieję iż zdążymy choć kilka osób ukarać za "niewłaściwe" korzystanie z tego placu...

... te kilka osób, to ta banda małolatów która codziennie przesiaduje tam na ławkach, popija pivko i pali marihuane !!! ... to jest chyba niewłaściwe korzystanie z tego miejsca ???

Wydaje mi się, że gdyby służby odpowiedzialne w mieście za utrzymanie porządku publicznego, wykazały trochę więcej zaangażowania, winni tej dewastacji już dawno byliby ukarani a dzieciaki i ich rodzice w spokoju i z przyjemnością mogliby korzystać z tego miejsca.
Ostatnio zmieniony przez Sid 25-09-2007, 10:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Asia
Gość
Wysłany: 18-09-2007, 22:15   

przechodzilam kolo placyku chwile temu i pierwsza mysl jaka mi sie nasunela to ...brak oswietlenia, jest ciemno wiec fajnie jesli chce sie cos zdewastowac, latarnia nikogo nie powstrzyma ale widac byloby z ulicy i przejezdzajacy patrol moglby "rzucic okiem" a to juz cos
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-09-2007, 22:25   

wcześniej ci co dewastują zobaczą patrol niż patrol ich :)
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
Jurkovia 
Poprzecznia


Wiek: 38
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 133
Wysłany: 25-09-2007, 00:08   

No i uciekna przed patrolem !!! no a o to chodzi, zobacza ze chodzi tam patrol i sie wycofaja z przesiadywania tam i defastacji przy okazji .... :one:
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 11-10-2007, 16:14   

Na dzień dzisiejszy plac zabaw na Bożej Woli jest zamykany na noc. Częściej można tam zobaczyć patrol Straży Miejskiej i Policji. Brawo !!!

Wydaje mi sie, że sytuacja zmieniła się po publikacji na tym forum ... :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16