Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
16-11-2010, 11:43
Czy w Wieliczce powstanie wielka galeria handlowa?

Czy jesteś za powstaniem "Galerii Wieliczka" na "Polach Półchłopka"?
Tak
69%
 69%  [ 87 ]
Nie
25%
 25%  [ 32 ]
Nie wiem, trudno powiedzieć
4%
 4%  [ 6 ]
Głosowań: 125
Wszystkich Głosów: 125

Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-08-2007, 13:56   

Przynajmniej bedalepsze widoki :)
Byly kominy nei ma ich a wy znowu narzekacie :)
 
     
sylwia.wk 
Bałwan solny



Wiek: 41
Dołączyła: 01 Mar 2007
Posty: 223
Skąd: wieliczka
Wysłany: 09-08-2007, 14:17   

widze ze jest ogólny "atak" na moje zdanie tak więc dalej wypowiadać sie niebede bo bez sensu.............................
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 09-08-2007, 19:55   

kurde przemo chyba sie zgadzamy :)
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 09-08-2007, 21:25   

sylwia.wk napisał/a:
widze ze jest ogólny "atak" na moje zdanie tak więc dalej wypowiadać sie niebede bo bez sensu.

Dlatego proszę wszystkich "atakujących" o docenienie, że istnieje też zdanie odrębne w tym temacie. Zauważcie, że sylwia.wk nie występuje z perspektywy wielickiego kupca, dla którego galeria jest "zagrożeniem" i "nie bo nie".
Jej chyba chodzi o to, aby Wieliczka zachowała autonomiczność, bo trzeba przyznać, że po zbudowaniu Galerii Wieliczka w tym regionie granica pomiędzy Karkowem a Wieliczką się już zupełnie zatrze. Z wszystkimi tego plusami i minusami.
Ja zawsze doceniać będę osoby, które wbijają kij w mrowisko, a nie przyklaskują miażdzącej większości.
AMEN ;)
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-08-2007, 22:11   

Jak się tak zastanowić to trochę racji w tym jest, że wszystko jest blisko... Kino - Borek, 15 minut drogi z Wieliczki, SuperMarket np. Tesco 5-10 minut, Drogie sklepy z ciuchami, tzw. "galerie" raptem z 20 minut... Właściwie to faktycznie najbardziej brakuje basenu, bo sensownego w pobliżu nie ma, w dodatku jest to miejsce gdzie byłoby fajnie, aby dzieciaki mogły dotrzeć same. Właściwie mieszkaniec Wieliczki jest w podobnej sytuacji jak mieszkaniec np. Bieżanowa. Byłem zwolennikiem budowy na Półchłopkach jakichś sklepów, ale z drugiej strony spowoduje to zakorkowanie i tak już zatłoczonej drogi do Krakowa :/

Z innej beczki jak Wieliczka będzie tak dalej tak urbanizowana jak obecnie, to ciekawe kiedy pojawią się znów głosy o włączenie Wieliczki do Krakowa... granica coraz bardziej się zaciera.
Oby nie... ale już nie takie satelity Kraków wessał ;)
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-08-2007, 22:21   

Ty chlopie nie masz chyba mozliwosci nie widzenia w czyms problemu ?

Nie kazdy ma samochodo i nie kazdy ma ochote z kina czy knajpy wracac po pijaku.
Nie kazdy tez ma ochote lazic po galeriach w krakowie do ktorych rowiez tworza sie korki i ciezko dojechac.

Ogolnei jestem za budowa bo sicagnie to ludzi a drogami nie ty sie masz martwic tylko panstwo, bo neistety aut jest coraz wiecej :)
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-08-2007, 22:56   

Widzę, że Ty za to masz hobby komentować każdy mój post.

Nie kazdy ma samochodo i nie kazdy ma ochote z kina czy knajpy wracac po pijaku.
Staram się w kinach alkoholu nie pić, ale różne są gusta :)
Są też taksówki. 25 zeta z Krakowa do Wieliczki wieczorem to jak sam twierdzisz nie majątek.

Nie kazdy tez ma ochote lazic po galeriach w krakowie do ktorych rowiez tworza sie korki i ciezko dojechac.
No tak, to trzeba przenieść te korki do Wieliczki.

Ogolnei jestem za budowa bo sicagnie to ludzi a drogami nie ty sie masz martwic tylko panstwo, bo neistety aut jest coraz wiecej :)

A po co nam więcej ludzi w Wieliczce?
Martwię się bo dróg nie przybywa, a po Wieliczce coraz ciężej się poruszać. Czekam niecierpliwie na autostradę, może trochę ruch zelżeje...
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-08-2007, 23:01   

2 komentarze.
25 PLN za taksowke to nic a za dowod 30 pln zalujesz :)
No coz ja wole wydac na dowod niz taksowke :)


a po drugie po co ludzie w miesice ?
Uczyles sie kiedys ekonomii ?
LUdzie napedzaj interes, wiecej ludzi wiecej inicjatyw, sklepow knajp, itd itp.
Zobacz jak sie niepołomice rozwiaja a prawie tam nic nie ma poza super centrum.
Wystarczy ze jest lodziarnia i ja jezdze tam i tam zostawiam pieniadze a nie w wieliczce, i podatki z tej lodziarni ida do kasy niepolomic a nie wieliczki :) Kapujesz ?
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-08-2007, 23:11   

O ile właściciel lodziarni wyda zapewne pieniądze lokalnie, to w galerii sklepy mają głównie sieci, i to że zarobią na klientach nijak się nie odbije pozytywnie na budżecie Wieliczki. Jedynie trochę z podatku od nieruchomości. Natomiast galerie mają to do siebie, że klienci przyjadą, zrobią zakupy i wyjadą - z wyjątkiem zwiększonego ruchu żadnego pożytku dla lokalnej społeczności. Gdyby pojawiły się pomysły na rozruszanie centrum, gdyby pojawiła się szansa że pojawią się knajpki etc. jak np. na Kazimierzu, mógłbym być za, bo z tego faktycznie i mieszkańcy mogą skorzystać (osobiście i ekonomicznie).
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 09-08-2007, 23:19   

Musi byc cos co tu ludzi sicagnie, do samej kopalni krakow i okolice nie przyjada do samych knajp tez nie.
Trzeba metoda zabich skokow ianczje nei wyjdzie.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-08-2007, 00:01   

Tylko dalej nie wiem po co chcesz tych ludzi tutaj ściągać. Chciałbyś mieszkać na Krupówkach?
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 10-08-2007, 06:36   

Wiesz mieszkalem 1 rok w zakopanem i jakos mi krupówki nie przszkadzały :)
A swoja droga moze bym wtedy jakis interes sam otworzyl :)
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-08-2007, 11:01   

To stąd ta różnica zdań. Ja na Krupówkach mieszkać bym nie chciał i wielkiego spędu ludzi nie lubię. Wolę pospacerować w spokoju :) . Ale pomijając moje gusta, galeria Krupówek w Wieliczce nawet gdybyś chciał nie uczyni, jej znaczenie dla Wieliczki będzie zerowe, co najwyżej negatywne. Przykład - co z galerii Kazimierz mają mieszkańcy Grzegórzek? Nic. Tylko zwiększony ruch przez ich uliczki - było w dzienniku, że już praktycznie dzielnica się zatyka. Zapewne też byłeś w galerii Kazimierz i ani grosza na osiedlu obok nie zostawiłeś... I tak 99,9%...
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-08-2007, 11:03   

Nadzieję na to, że Wieliczka się ożywi, łącze natomiast z otwarciem szybu naprzeciw Kingi (Regis?). I tu jestem za, bo turyści wymogą, że o 17 Wieliczka się już nie będzie zamykać :)
 
     
rakocz
Sztygar



Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 64
Wysłany: 10-08-2007, 18:49   

pablo napisał/a:
Nadzieję na to, że Wieliczka się ożywi, łącze natomiast z otwarciem szybu naprzeciw Kingi (Regis?). I tu jestem za, bo turyści wymogą, że o 17 Wieliczka się już nie będzie zamykać


jak za?? przecież ty lubisz sobie pospacerować w ciszy i spokoju, a to sie jakoś nijak ma do ściagania jeszcze wiecej turystów i to do samego centrum. po co ci dłużej otwarte sklepy? to też bedzie ci przeszkadzać w spokojnym spacerowaniu.

nie gadajcie głupot że ta galaria poprostu zrobi z Wieliczki taką metropolie że normalnie nie bedzie sie można poruszać po miescie, bo nikt jej nie chce zbudować w centrum miasta tylko na peryferiach wiec jesli nawet ludzie z Bochni, Niepołomic bedą tam chcieli przyjechać to zrobią to prawdopodobnie omijając miasto. ważne jest top że mieszkańcy bedą mieli gdzie wyskoczyć na kawke, do kina czy coś.

pablo napisał/a:
Kino - Borek, 15 minut drogi z Wieliczki

zostaw samochód w domu i wybierz sie tam autobusem - czas ok 45 minut, a no i nie zapominaj o tym że ostatni do Wieliczki jest o 22:26
no ale skoro 25 zł za taxi to dla ciebie pikuś no to chyba nie bedziesz miał z tym problemu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14