Poprzedni temat «» Następny temat
Cmentarz komunalny w Wieliczce
Autor Wiadomość
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-06-2007, 12:56   Cmentarz komunalny w Wieliczce

Witam!!
Nie wiem czy ktoś zauważył ale nie tak dawno może góra 3 miesiące temu była malowana i odnawiana "murowana" ściana cmentarza.. po niecałych 3 dobach od końca remontu tej części cmentarza mur od nowa był pomalowany... Czy można jakoś temu zapobiec w stylu posadzenia koło muru np żywopłotu??:> Albo w jakiś inny sposób...

PS
Na nowym cmentarzu powinno być więcej drzew ze względu na to ze tam sa tereny BAGNISTE drzewa a raczej korzenie drzew ta w ode będą wpijały a po 2 dadzą trochę cienia na te groby które są na samym słońcu...
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 10-06-2007, 17:49   

Moja rodzina ma grób na tym cmentarzu (stara część) w poblizu drzewa i zapewniam Cię, że nie zyczę nikomu. Małe drzewko - tuja jest fajne ale duże ma duże i mocne korzenie a konary tez się czasem łamią (jakiś czas temu udeżyły w grób obok).
Oczywiście broń Panie Boże aby to nie były modrzewie, tracace igiełki w październiku i pocz. listopada, a np. na cmentarzu w Strumianach tak jest.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-06-2007, 17:51   

ale p[owiem ci jedno ze jezeli ma trumna plywac w wodzie i groby maja pekac co 2-3 lata to wiesz cos z tym czeba zrobic..
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 10-06-2007, 17:54   

cos trzeba ale może wystarczy zrobic odwodnienie cmentarza, bo dużych drzew specjalnie nie polecam
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-06-2007, 17:56   

jak chcesz zrobic odwodnienie? zywcem nie ma jak ;/ tam gdzie jest nowy cmentarz to sa dawne bagna .. ;/
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-06-2007, 22:54   

oseczka napisał/a:
Czy można jakoś temu zapobiec w stylu posadzenia koło muru np żywopłotu??:> Albo w jakiś inny sposób...

może by tak poprosić profesjonalnych graficiarzy wybrać spokojny temat rysunków odpowiedni do miejsca, dać farby niech pomalują. Wszystkich sceptyków odsyłam do Krakowa na ul. Powst. Wielkopolskich (dawna Telewizyjna) po prawej stronie jadąc od Huty została pomalowana właśnie w ten sposób ściana, naprawdę jest na co popatrzeć.
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-06-2007, 23:00   

almayer napisał/a:
oseczka napisał/a:
Czy można jakoś temu zapobiec w stylu posadzenia koło muru np żywopłotu??:> Albo w jakiś inny sposób...

może by tak poprosić profesjonalnych graficiarzy wybrać spokojny temat rysunków odpowiedni do miejsca, dać farby niech pomalują. Wszystkich sceptyków odsyłam do Krakowa na ul. Powst. Wielkopolskich (dawna Telewizyjna) po prawej stronie jadąc od Huty została pomalowana właśnie w ten sposób ściana, naprawdę jest na co popatrzeć.


zgadzam się z tym :) u ns w szkole graficiaza zeby ladnie szatnia wygladala i biblioteka tak samo dali farby i pomalowali :) i o dziwo nikt tego nie niszczy :P a co naszego wielickiego cmentarza to sprawa jest taka ze ludziska zaplaca pomaluja inni a inni skrochmala ;/
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 12-06-2007, 06:08   

A nie prosciej pod ogrodzenie podpiac 220 V ?
Jakby jednem z drugim burakiem przetrzepalo XXX pradem to moze by nei robili sobie tam miejsca schadzek :)
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 27-06-2007, 09:24   

almayer napisał/a:
może by tak poprosić profesjonalnych graficiarzy wybrać spokojny temat rysunków odpowiedni do miejsca, dać farby niech pomalują. Wszystkich sceptyków odsyłam do Krakowa

Ano, ładnie tam to wygląda. Pomysł powiązany z jubileuszem 750 lecia Krakowa, zatem i malowidła nawiązują do historii miasta





opis pomysłu i więcej zdjęć tu: http://www.mojageneracja....884649a21ad0576
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 27-06-2007, 17:26   

bardzo dobry pomysł , w krakowie jest wiele miejsc z takimi dziełami sztuki ,ale te są ekstra
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-06-2007, 19:55   

A Jak to zrobić żeby ci z cmentarza się zgodzili na takie coś?? :> ktoś podsunie im jakaś proźbę i przede wszystkim kto to za sponsoruje??:>
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-06-2007, 22:07   

oseczka napisał/a:
kto to za sponsoruje??:>
według mnie ewentualne malowidła powinno zasponsorować miasto, bo centarz (chyba?) należy do miasta
 
     
oseczka 
Zawalisko



Osiedle: Lekarka
Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 14 Maj 2007
Posty: 926
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-06-2007, 22:11   

almayer napisał/a:
powinno zasponsorować miasto


taa z tego co słyszałam to p. Koziołowi zaczyna funduszu brakować na poprawienie stanu miasta (chodniki ulice) więc chyba w tym roku możemy zapomnieć o tych grafficiarzach .. :(
_________________
Nadeszło w pore lato powiedz mi co Ty na to? Słoneczko ładnie tańczy ma kolor pomarańczy przy Tobie zaraz płone Twe ciało opalone całuje kiedy tańczy bo smak ma pomarańczy....
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 28-06-2007, 06:29   

No i musi lustro postawic na skrzyzowaniu brodzinskiego i kraszewskiego :)
Bo bym wczoraj mu jego chevroleta skasowal :) hehehehe.

Duzo jest do zrobienia a swiatla pod cmentarzem i na dole pod apteka sie prosze i kwicza zrobcie mnie !
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 28-06-2007, 23:04   

Jeśli chodzi o cmentarz to wczoraj (tj. 27.06.2007) nastąpiło (a przynajmniej powinno nastąpić) otwarcie ofert w przetargu pod tytułem: Budowa alejek i ogrodzenia na cmentarzu komunalnym w Wieliczce.

Był to przetarg nieograniczony o wartości zamówienia powyżej 60 000 EURO.

Wygrana firma musi wykonać:

Zadanie nr. 1
Budowa alejek na cmentarzu komunalnym w Wieliczce „polegająca na robotach rozbiórkowych istniejącej nawierzchni bitumicznej, istniejącego wodociągu oraz wykonaniu podbudowy i nawierzchni z kamienia tłuczonego na pow. 648,13m2 wraz z odcinkiem kanalizacji deszczowej na dług. 68,73m.

Zadanie nr. 2
Budowa ogrodzenia na dług. 227,2m na cmentarzu komunalnym w Wieliczce polegająca na robotach rozbiórkowych istniejącego ogrodzenia oraz budowie nowego ogrodzenia- ogrodzenie z siatki w ramach na podmurówce betonowej.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17