Poprzedni temat «» Następny temat
Budżet 2009
Autor Wiadomość
koźmiczanin
Gość
Wysłany: 12-01-2009, 15:26   

Nord napisał/a:
Poprzednio stosunkowo duże pieniądze szły na budowe gimnazjów w Koźmicach, remont szkoły, boiska nie płaczcie bo jak pogadacie z kimś z drugiej strony gminy też ze wsi to powie, że Koźmicom nic sie teraz nie należy bo poprzednio brały wszystko-


Nord - te mityczne, wielkie pieniądze, które poprzednio rzekomo szły kiedyś na Koźmice tak naprawdę sfinansowały prawie wyłącznie budowę gimnazjum !
Nie dróg, chodników czy kanalizacji - bo tych nie ma w Koźmicach - a jedynie na budowę gimnazjum, które musiało być gdzieś wybudowane a obsługuje 10 sąsiednich wsi.


Chciałbym zapytać czy wiesz ile pieniędzy i na co otrzymały Koźmice Małe ? W zeszłym roku, albo dwa lata temu albo w tym roku ?
Czy z naszych podatków wróciła do nas choćby jedna złotówka w postaci jakichkolwiek inwestycji ?
 
     
gość
Gość
Wysłany: 12-01-2009, 16:52   

Nord napisał/a:
Nie da sie ukryc, że priorytety obecnie to duże inwestycje miejskie basen-hala, rynek, kanalizacja strefa przem. chodniki przy drogach woj. bo woj. samo chce dopłacać, a powiat ma ograniczone środki. Kończono salę gimn. przy gimn. w Wieliczce, rozsypywała się szkoła nr2 w Wieliczce, brak sali przy szkole nr 3, rozgrzebano wczesniej remont szkoły wegrzcach brakowało sali w sierczy i podstolicach, buduje się nowe przedszkole w wieliczce i jeszcze wiele jest braków na tym tle w innych częściach. Ta kadencja pcha gmine w przód i to znacznie , wczesniejszych czasów nie chcę oceniać bo nie ma czego, to jak tłumaczenie, że komuniści odbudowali Polske po II wojnie.

Nie wszyscy kończyli szkoły w klasztorze i nie wszyscy patrzą na rzeczywistość jak Ty.
Basen! Kiedyś myślałem, że basen popękał i go zlikwidowano. Nie. Kopalni nie było stać na utrzymanie więc chciała podrzucić kukułcze jajo Gminie. Duda nie chciał więc zlikwidowano. I buduje się z funduszy Gminnych.
Hala sportowa! Jest na starym basenie, ale teren potrzebny więc trzeba wybudować nową, jeszcze taką rozdymaną. Na garnuszek Gminy.
Boisko Górnika jest, ale teren potrzebny, )pan prezes miał nawet inwestorów w przeszłości). Więc na Psią górkę i na garnuszek Gminy. Jako ciekawostkę podam, że na Psiej Górce Kopalnia planowała nie tak dawno kryty stok narciarski.
Strefa przemysłowa! Pcha się w nią duże środki, ale czy jeszcze aktualna w nadchodzącym kryzysie? I czy w tym samym miejscu. Bo na razie to drobne zagospodarowywanie pasa przy autostradzie.
Kanalizacja! Niestety bez Południa. Dopóki nie zobaczę to nie uwierzę. Temat wałkowany od 10 lat z marnymi skutkami.
Sala przy trójce jest, mała do remontu ale jest więc mijasz się z prawdą.
Sala w Sierczy i jeszcze kilka innych w planach miały być normalne. Będą kontenerowe ze względu na niższe koszty.
Gratuluję Ci dobrego samopoczucia z powodu pchania Gminy naprzód.
Muszę sobie kupić nowe okulary, może takie do trójwymiarowego widzenia
Miłych spacerów po chodnikach w Czarnochowicach i po ścieżce wzdłuż potoku w Zabawie. Po chodnikach na Lekarce (chociaż nie wiem po co one są potrzebne). Po ulicy Złotej i Orzechowej. Obie powołane do życia grubo po 2000 roku jedna już gotowa, druga w najbliższych planach. Pełnego komfortu obsługi w publicznym ZLO (chociaż jego dyrektorka w przeszłości była zdecydowaną zwolenniczką niepublicznego).
I nie dopłacania do ZGK, ZCK i ZBK bo taka chyba była intencja powstania tych spółek.
 
     
fox
Gość
Wysłany: 13-01-2009, 09:05   

gość napisał/a:
Basen! Kiedyś myślałem, że basen popękał i go zlikwidowano
gość napisał/a:
I buduje się z funduszy Gminnych.

I bardzo dobrze ze się buduje. Jak na starość będziesz łaził po reumatologach to sie zastanowisz co było lepsze siedziec w fotelu czy pływać. To samo dotyczy dzieciakó - łatwiej jest kupic dzieciakowi kompa i niech siedzi w domu niz nauczyc go pływać.
gość napisał/a:
Hala sportowa! Jest na starym basenie, ale teren potrzebny więc trzeba wybudować nową

Hala jest na terenie kopalni i gmina nic do niej nie ma. Kopalnia moze z nia robic co chce. I nie jest to hala tylko duzy barak.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-01-2009, 09:13   

Mecze koszykowi w baraku ciekawe :)
_________________
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 13-01-2009, 09:28   

gość napisał/a:

Nie wszyscy kończyli szkoły w klasztorze i nie wszyscy patrzą na rzeczywistość jak Ty.

A Ty poznajesz to po pismie węchu czy masz skaner wirtualny - pytam bo to znaczy że bardzo sie mylisz.
Jesli poziom dyskusji merytorycznej mamy sprowadzać do "oskarżania" kogoś o ukończenie szkoły w klasztorze z całym szacunkiem do tamtejszego liceum. Ja jej nie kończyłem ani nie mialem z nią nic wspólnego tak jak w Zabawie nie pospacerujesz po chodniku wzdłuz potoku Zabawka jak i w Czarnochowicach chodnik będzie krótszy niz obecny w Koźmicach.
Basen tez dla ciebie be choc na basenie w Niepołomicach większośc odwiedzających to wieliczanie a obecnie realizowany projekt Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego uzyskał poparcie jeszcze poprzedniej rady miejskiej i burmistrza.
 
     
Obserwator
Gość
Wysłany: 13-01-2009, 09:57   

Nord napisał/a:
Czarnochowicach chodnik będzie krótszy niz obecny w Koźmicach.

Nie wiem jaki chodnik bedzie w Czarnochowicach - w Koźmicach jest 100 m chodnika odremontowanego w ubiegłym roku przy okazji przebudowy 150 mb drogi powiatowej.
W kwestii podziału srodków - sprawiedliwego - w Koźmicach mieszka ok 2 razy więcej mieszkańców niż w Czarnochowicach (wg stanu na 2003 rok).
Nie mam nic przeciw Czarnochowicom i ich mieszkańcom i ciesze sie że będą mieć chodnik - natomiast Ty nie próbuj antagonizować mieszkańców na zasadzie; "Wy nie macie tego co mają Koźmice" - bo to bardzo krótkowzroczna polityka dla samorządowca i prędzej czy później obróci się przeciw Tobie.
Dla mnie jako argumenty służą liczby w budżecie - a te w ubiegłym i obecnym roku są wyjątkowo niekorzystne dla Koźmic - Małych i Wielkich. I mieszkańcy to widzą, a wnioski wyciągną.
 
     
N
Gość
Wysłany: 13-01-2009, 12:08   

[quote="Nord"]
Mieszkańców nie interesuje kto włada drogą oni chcą chodnika i ich słuszne prawo ale jest tez niewesoła rzeczywistość powiatu.

Przyczyna jest prosta nie buduj na całej drodze bo jednorazowo na całość od Gorzkowa po Wieliczkę nie ma kasy dlatego robią etapami od początku drogi do środka na ile kasy starcza a Koźmice są w środku zrobią Siercza i Gorzków to kolejno zrobią Koźmice.

Nie ma sie co licytować, gdzie jest bardziej niebezpiecznie, bo każdy powie, że u niego, i każdy bedzie miał racje. Ja nigdy nie powiem, że chodnika gdzies niepotrzeba.[/quote/]

Tyle w temacie życząc WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM MIESZKAŃCOM GMINY chodników asfaltów i basenów
 
     
koźmiczanin
Gość
Wysłany: 13-01-2009, 12:37   

N napisał/a:
Tyle w temacie życząc WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM MIESZKAŃCOM GMINY chodników asfaltów i basenów


Widzisz "N" - tu właśnie jest punkt sporu: jak mam w chałupie gołe wylewki zamiast podłogi i wiaderko z konewką zamiast łazienki to nie przeznaczam skromnych środków na ozdobną sadzawkę przed domem zanim nie załatwię tematu podłogi i łazienki.

Ale to jest myślenie prostego chłopa ze wsi. Pany z miasta, myślą inaczej zgodnie z zasadą: "Syty głodnego nie zrozumie".

Basen jest luksusem dla tej gminy - jeśli tyle w niej miejscowości jest bez kanalizacji, dróg i chodników.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 13-01-2009, 12:52   

Z tą wypowiedzią się zgodze, mozna było najpierw zrobic kanalizacje i poprawic bezpieczeństwo na drogach a później robić takie inwestycje w parku.

Ale nei ma to jak podlizac się przed wyborami hasłem :
"A kto wybudował basen w wieliczce .."
bo jak by przmiało
" A kto wybudował chodnik w koźmicach i kanalizacje w mietniowie .."
mysle ze wtedy poparcia z miasta by nie dostal.


Niestety polityka i na szczeblu lokalnym decyduje o tym jak ma sie wszystko rozgrywac.
_________________
 
     
gość
Gość
Wysłany: 13-01-2009, 13:05   

Nord napisał/a:
Basen tez dla ciebie be choc na basenie w Niepołomicach większośc odwiedzających to wieliczanie a obecnie realizowany projekt Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego uzyskał poparcie jeszcze poprzedniej rady miejskiej i burmistrza.

Polecam artykuł obiektywnej B.Zapadlińskiej z Panoramy 2002 nr 4 str.3 Basen nieczynny.
Dlaczego? Całkowicie się z tą panią zgadzam. Tylko czy jej zdanie dzisiaj jest takie samo?
 
     
gość
Gość
Wysłany: 13-01-2009, 13:23   

A w temacie nowej hali sportowej, o którą przed zaledwie czterema laty wzbogaciła się Wieliczka zapraszam do tekstów Michała Roelicha:
Panorama 2004 nr 11 str 17 i
Panorama 2004 nr 12 str 21.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 14-01-2009, 13:38   

Liczę na to że kolega Nord zabierze głos w sprawach poruszonych powyżej.
Do dalszej dyskusji polecam:
Panorama 2004 nr 8 str 5
Interwencja przewodniczących Zarządów Osiedli w sprawie podziału środków budżetowych.
Czy mieli rację? Pewnie tak. Czy wieś ( z małymi wyjątkami) ma teraz rację. Ja uważam że tak.
i w sprawie bezpieczeństwa Panorama 2005 nr 1 str 12
Artykuł podpisany przez R.U. Ulica Gdowska. Horror na chodniku.
A w czym bezpieczeństwo mieszkańców ul. Gdowskiej i Lednicy Górnej różni się od bezpieczeństwa mieszkańców zamieszkałych np. przy 964 południe czy K 2027?
Gdowska już nie ma horroru i na to samo czekają inni.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14-01-2009, 13:54   

Czekaja tez na zmiane ujecia wody , bo mamy jedno z najabrdziej zakamienionych ujec wody w Wojewodztwie o ile nie w polsce.
Malo brakuje a producenci na pralkach i zmywarkach beda dopisywali "Gwarancja 24 miesiace - nie dotyczy miasta Wieliczki"


Ogolnie sa potrzebniejsze rzeczy niz basen , ale jasnie Pan Burmistrz nie widzi tego :) woli agitowac na wyborach wlasnie przez tego typu budowle :)
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-01-2009, 20:37   

Skąd Wieliczka ma ujęcie wody? Byłem przekonany, że z Dobczyc. Ale po kilku miesiącach pobytu w Wieliczce jestem w szoku, jak ta woda jest zakamieniona.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14-01-2009, 20:52   

Z biezanowa z ujec na glebokosci kilkuset metrow.
Woda lezy pod pokladami ilow i zbiera wszystko co z nich wypluka.
Koszmarne ilosci kamienia powoduja ze u nas sprzet AGD psuje sie kilka razy szybciej.
Woda z dobczyc jest duzo mniej zakamieniona.
_________________
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17