Poprzedni temat «» Następny temat
Budowa Domu
Autor Wiadomość
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-09-2013, 23:44   

solniak napisał/a:
Z przyjemnościa zarabiam te 3600 zł różnicy w ten sposób.
Tak, rocznie. Wychodzi 10 zł dziennie (wiem, wiem, sezon trwa góra pół roku i wychodzi 20 zł w sezonie). Jeden się pokusi a inny nie. Pozwól człowiekowi samemu podjąć decyzję.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 16-09-2013, 08:09   

Nie widzę sposobu, aby to nie ON SAM podjał decyzję.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 16-09-2013, 08:26   

ygrek napisał/a:
Pozwól człowiekowi samemu podjąć decyzję.

Za człowieka decyzje podjeli już inni. Wg przepisów kominek nie może być jedynym źródlem ciepła. Musi być drugie np. piec gazowy czy na wegiel. Dz. U. Nr 75 z 2002 §132
 
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 16-09-2013, 10:47   

To miłe, że tak dbają o człowieka.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 16-09-2013, 11:00   

solniak napisał/a:
To miłe, że tak dbają o człowieka.

Szczególnie o górnika (gazowego czy węglowego). Bo z czego by wypłacili te dodatki branzowe, gdybyś tylko drewnem palił?
 
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 16-09-2013, 13:40   

To są ludzie pracy. W przeciwieństwie do Ciebie czy mnie, ciężko pracują, to im sie należy.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
DdAdam
Kopacz


Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 4
Wysłany: 16-09-2013, 14:06   

Mogę powiedzieć że zabrałem się do roboty :)
Odwiedziłem 2 składy budowlane w Niepołomicach , Dorbud oraz BudRol , jeśli się pomyliłem w nazwie to mnie poprawcie i od razu przepraszam :P A także proszę o informacje gdzie mogę znaleźć kolejne składy . Pamiętajcie że nie jestem stąd także proszę o wyrozumiałość .
Jeśli dostanę wycenę to na pewno napiszę Wam co i jak .
Co do kominka , myślę że wezmę go pod uwagę.
Koszty drewna rzeczywiście są tańsze niż gaz który ciągle idzie do góry :)
Dzięki wielkie za ten pomysł :D
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 16-09-2013, 14:56   

Duży skład jest też na Sierczy jak sie jedzie na Koźmice. Głównie tam kupowałem.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 16-09-2013, 21:47   

Ja rocznie za gaz na co + cwu płacę ok. 4500zł. Z czego na cw ok 1800. Czyli 2700 na c.o przy 21-23 stopniach w ciągu doby. Na węglu lub kominku zaoszczędziłbym pewnie jakieś 4-5 stów.
Biorąc pod uwagę dodatkową pracę totalnie nieopłacalne.
 
     
0lek
Kopacz


Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 2
Wysłany: 17-09-2013, 08:31   

Ja kupowalem materialy na budowe glownie na duzych skladach w Krakowie, bylo taniej. Mieszkam w odleglosci <4 km od czterech "wielickich" skladow, bralem od nich oferty, ale byly niekorzystne.
Za gaz (CWU z cyrkulacja 4h na dobe, CO, kuchenka gazowa) place ok 2500-3000 zl rocznie. Mam ocieplony dom, w ktorym w sezonie grzewczym, utrzymuje temp. 20.5"C.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-09-2013, 09:41   

pablo napisał/a:
Biorąc pod uwagę dodatkową pracę totalnie nieopłacalne.

Dokładnie, mało kto z tych gadających o oszczędnościach, bierze pod uwagę ile czasu trzeba poświęcić na opalanie drewnem/węglem, a stosunkowo łatwo to policzyć.
Mam takiego sąsiada co pali węglem, kupuje gdzieś niby tanio takie wielkie bryły i potem rąbie to po nocach w piwnicy...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-09-2013, 10:08   

Wiesz, z 2 strony oszczędza na siłowni ;)
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 17-09-2013, 10:29   

Mówiąc o czasie:
Przerzucenie 12 kubików porabanego drewna na miejsce i potem wrzucenie do domu: koszt zero - dzieciaki robią za friko. :P

Dorzucanie do kominka:
Przyjmijmy 10 minut na rozpalenie i 4 razy dorzucenie drew, 4 razy po 30 sekund, to 4 minuty, czyli 14 minut na dzień. I jeszcze raz na 3-4 dni wywalenie popiołu do ogródka, ok. 4 minuty.

Oczywiście jedni moga sobie pozwolić by z tego zrezygnować, inni nie. Ja za oszczędzone jadę na 3 tygodnie na wakacje. :)
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-09-2013, 10:49   

a zamiatanie pokoju po przeniesieniu drewienka?
a częstsze malowanie?
 
     
Bronek 
Zawalisko



Osiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-09-2013, 11:30   

solniak napisał/a:
Mówiąc o czasie:
Przerzucenie 12 kubików porabanego drewna na miejsce i potem wrzucenie do domu: koszt zero - dzieciaki robią za friko. :P

Dorzucanie do kominka:
Przyjmijmy 10 minut na rozpalenie i 4 razy dorzucenie drew, 4 razy po 30 sekund, to 4 minuty, czyli 14 minut na dzień. I jeszcze raz na 3-4 dni wywalenie popiołu do ogródka, ok. 4 minuty.

Oczywiście jedni moga sobie pozwolić by z tego zrezygnować, inni nie. Ja za oszczędzone jadę na 3 tygodnie na wakacje. :)


Pali się u mnie kominkiem odkąd żyję. Opiekuje się tą kwestią od kilkunastu lat. Jestem młody i naprawdę, nie raz mi się śpieszy więc robię wszystko na pełnych obrotach. Nigdy w życiu nie trwa to 14 minut dziennie. To co podałeś, to mogłaby być norma narzucona, ale nie osiągniesz takich wyników.

Za domem leży mi sterta 9 kubików drewna do pocięcia na kawałki i poukładania. W kilka minut chyba tego nie zrobię.

Pablo ma rację - kominek wymaga czasu. Ja nie mam połączonego ogrzewania z gazem, przychodzi się w zimie do domu po pracy/szkole i zimno, pies się trzęsie - zanim się nagrzeje to mija trochę czasu.

Kominek - a i owszem, jak najbardziej - ale tylko z dogrzewaniem gazowym sterowanym elektrycznie.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16