Poprzedni temat «» Następny temat
Cmentarzysko psów w Wieliczce
Autor Wiadomość
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-09-2008, 12:03   Cmentarzysko psów w Wieliczce

Za portalem Gazeta.pl:
http://miasta.gazeta.pl/k..._Wieliczce.html

Gazeta.pl napisał/a:
Cmentarzysko psów w Wieliczce

W ręce małopolskiej policji wpadł 70-letni mieszkaniec Wieliczki, który od 50 lat zabijał psy i przerabiał je na smalec.
W jego domu funkcjonariusze znaleźli słoiki ze smalcem, a także psie obroże, kagańce, smycze oraz żywego psa w worku. Mężczyzna przyznał się, że od ok. 50 lat trudni się zabijaniem psów i przetapia je na smalec, który sprzedaje okolicznym mieszkańcom. Także znaleziony na posesji pies miał być tego dnia zabity. Policja w najbliższych dniach planuje przekopać posesję, ponieważ mężczyzna podał, że tam zakopywał szczątki zabitych zwierząt.

W czwartek 70-latkowi postawiony zostanie zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
Ostatnio zmieniony przez master7 25-09-2008, 14:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
  master771
     
Majka 
Żupnik


Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 77
Wysłany: 25-09-2008, 12:13   Re: Cmentarzysko psów w Wieliczce

master7 napisał/a:
Za portalem Gazeta.pl:
http://miasta.gazeta.pl/k..._Wieliczce.html

Gazeta.pl napisał/a:
Cmentarzysko psów w Wieliczce

W ręce małopolskiej policji wpadł 70-letni mieszkaniec Wieliczki, który od 50 lat zabijał psy i przerabiał je na smalec.
W domu mężczyzny funkcjonariusze znaleźli słoiki ze smalcem. Skala tego procederu jest tak duża, że policja w najbliższych dniach planuje przekopać posesję właściciela.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków


Przez 50 lat nikt sie tym nie zajął??
 
     
@
Gość
Wysłany: 25-09-2008, 13:02   

do czego wykorzystuje się psi smalec ?
 
     
Czajek 
Skrzat



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 34
Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 34
Wysłany: 25-09-2008, 13:05   

a mówią, że nasze miasto nie jest ciekawe :p
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 25-09-2008, 13:21   

@ napisał/a:
do czego wykorzystuje się psi smalec ?

Wedle zabobonnych przesądów "uzdrawia"

A tu taki ciekawy materiał:

http://www.superfakty.pl/...=2568&Itemid=44
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-09-2008, 13:23   

Psi smalec ponoć jest dobry na różne schorzenia, także do smarowania żeby wygrzać, nie wiem dokładnie, nie stosowałem :)
A tak w ogóle czy ktoś mi może wytłumaczyć, dlaczego można zabić i zjeść świnię (która ponoć jest mądrzejsza od psa), a nie można psa? Przy założeniu, że zabija się humanitarnie, chociaż zestawienie słów humanitarne zabijanie zawsze było dla mnie sprzeczne.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-09-2008, 14:11   

Aktualizacja artykułu: patrz wyżej
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-09-2008, 14:21   

pablo napisał/a:
A tak w ogóle czy ktoś mi może wytłumaczyć, dlaczego można zabić i zjeść świnię

Uwarunkowania kulturowe :?:
Zauważ, że jest jednak różnica wynikająca z hodowania i przeznaczenia czy to psów czy to świń w kulturze europejskiej. Jak ktoś chce trzymać świnkę, tak jak psa i czuje się z nią emocjonalnie związany, tak jak z psem, to też jej pewnie nie odda do przerobienia na szynkę.
Są kraje gdzie psy się jada, a są takie, gdzie np krów się nie jada.
Skoro jednak w takich uwarunkowaniach kulturowych żyjemy to trzeba się z tym pogodzić, albo wyemigrować do kraju gdzie one nie obowiązują.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-09-2008, 15:13   

Jest coś takiego jak uwarunkowania kulturowe w ustawie? Nie.
Jeżeli mówi się o mięsie z psów to mówi się o bestialstwie, a o mięsie z krów czy innych zwierzaczków nikt tak nie mówi. Jak gość to robił od kilkudziesięciu lat, to pewnie miał wprawę i robił to sprawnie, więc w czym problem...
Ja wiem, że się czepiam i bynajmniej nie jestem za zabijaniem psów, ale jest to dla mnie hipokryzja.
 
     
ups
Gość
Wysłany: 25-09-2008, 15:15   

podobno dzisiaj przed godz. 11-tą przy ul. Krzyszkowickiej tuż obok szkoły stała Policja i samochód tv POLSAT - reporterzy coś kręcili i co chwile zatrzymywali ludzi na chodniku....nie chce nic sugerować, ale by to pasowało....tymbardziej, ze coś kiedyś mi się obiło o uszy, o takim facecie z Krzyszkowic co handlował smalcem ....
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 25-09-2008, 18:07   

Cytat:
Zabijał psy i przerabiał na smalec

70-letniego mieszkańca Wieliczki podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami zatrzymała policja. Mężczyzna przyznał się, że od około 50 lat zabija psy i przetapia je na smalec. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Na posesji mieszkańca Wieliczki znaleziono uwięzionego w worku psa, który miał być tego dnia zabity (fot. arch.)


Jak poinformowała w czwartek Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji, policjanci i działacze Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami znaleźli na posesji 70-letniego mieszkańca Wieliczki słoiki ze smalcem, a także psie obroże, kagańce, smycze oraz żywego psa w worku.

Mężczyzna przyznał się, że od ok. 50 lat trudni się zabijaniem psów i przetapia je na smalec, który sprzedaje okolicznym mieszkańcom. Także znaleziony na posesji pies miał być tego dnia zabity.

W najbliższych dniach policja planuje przekopanie posesji zatrzymanego, ponieważ podał on, że tam zakopywał szczątki zabitych zwierząt.

W czwartek 70-latkowi postawiony zostanie zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. (PAP)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 25-09-2008, 18:36   

psim smalcem smaruje się w czasie chorób układu oddechowego, przeziębień itd. ogólnie w celu wygrzania ... znam ludzi którzy stosują takie praktyki dla mnie to trochę niesmaczne osobiście bym nie skorzystała z takiego lekarstwa. W aptece można kupić sadło z świstaka i ma takie samo działanie.
_________________
Pozdrawiam
 
     
dzika79 
Kierat konny


Osiedle: centrum
Wiek: 45
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 377
Wysłany: 25-09-2008, 19:26   

agga napisał/a:
psim smalcem smaruje się w czasie chorób układu oddechowego, przeziębień itd. ogólnie w celu wygrzania ... znam ludzi którzy stosują takie praktyki dla mnie to trochę niesmaczne osobiście bym nie skorzystała z takiego lekarstwa. W aptece można kupić sadło z świstaka i ma takie samo działanie.



świstak pies żadna róznica
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 25-09-2008, 19:51   

no troche jest różnica bo świstak jest traktowany jak dziczyzna ;p jak to master napisał uwarunkowania kulturowe
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 25-09-2008, 21:18   

Cytat:
świstak pies żadna róznica
też racja
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17