Poprzedni temat «» Następny temat
Cmentarzysko psów w Wieliczce
Autor Wiadomość
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 25-09-2008, 22:58   

Tutaj relacja z Wydarzeń Polsatu:

http://wiadomosci.gazeta....zyjaciela_.html
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Majka 
Żupnik


Dołączyła: 04 Mar 2007
Posty: 77
Wysłany: 25-09-2008, 23:07   

pablo napisał/a:
Jest coś takiego jak uwarunkowania kulturowe w ustawie? Nie.
Jeżeli mówi się o mięsie z psów to mówi się o bestialstwie, a o mięsie z krów czy innych zwierzaczków nikt tak nie mówi. Jak gość to robił od kilkudziesięciu lat, to pewnie miał wprawę i robił to sprawnie, więc w czym problem...
Ja wiem, że się czepiam i bynajmniej nie jestem za zabijaniem psów, ale jest to dla mnie hipokryzja.


Proponuje Ci Pablo żebyś się przeszedł do schroniska dla zwierząt np. Krakowie i zobaczysz jak każdy ale to każdy z nich dosłownie 'błaga' żeby go stamtąd zabrać i pragnie kontaktu z człowiekiem, to może przestanie to być dla Ciebie hipokryzją..
Tragiczne jest moim zdaniem to, że wiadomo że okoliczni ludzi wiedzieli o tym hyclu i nikt przez tyle lat tego nie zgłosił. Rozumiem, ze jako sąsiad ktoś może się bać, ale można przecież anonimowo zgłosić sprawę policji albo właśnie towarzystwu opieki nad zwierzętami - oni już zrobią co trzeba.
 
     
Joint
Gość
Wysłany: 25-09-2008, 23:22   

XXI wiek a ludzie jeszcze wierzą że ten smalec pomaga dobrze że złapali tego dziada co zabijał te psy. :(:
 
     
student
Gość
Wysłany: 26-09-2008, 07:53   

Cytat:
Mężczyzna przyznał się, że od ok. 50 lat trudni się zabijaniem psów i przetapia je na smalec, który sprzedaje okolicznym mieszkańcom.


Winnego już mamy a co z tymi niewinnymi "oklicznymi mieszkańcami". Przecież to dzięki nim, stałym odbiorcom, proceder trwał w najlepsze przez tyle lat. Ktoś, do diabła musiał to kupować ! Psi smalec można kupić na wszystkich krakowskich targowiskach z wielickim włącznie. I ludzie to kupują - dlatego proceder wciąż trwa i będzie nadal trwał.

Mdli mnie od tych pełnych hipokryzji głosów oburzenia, nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że zadenuncjowała go konkurencja.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-09-2008, 08:57   

Kolejna aktualizacja artykułu
gazeta.pl napisał/a:
Cmentarzysko psów w Wieliczce

W ręce małopolskiej policji wpadł 70-letni mieszkaniec Wieliczki, który od 50 lat zabijał psy i przerabiał je na smalec.

Szczątki przerobionych psów zakopywał we własnym ogrodzie. Czy to możliwe, żeby przez tyle lat nikt z sąsiadów nie zorientował się, co dzieje się za ogrodzeniem? - Mieszkańcy prawdopodobnie kupowali od niego "produkty". Na wsiach ciągle pokutuje pogląd, że smalec z psów jest bardzo zdrowy. Niektórzy mogli mu nawet sprzedawać własne psy, by się ich pozbyć, a przy okazji jeszcze zarobić - twierdzi Jadwiga Osuch, prezes krakowskiego Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami.

Sąsiedzi oprawcy nie są rozmowni. - Pogłoski o tych psach chodziły, ale czy to była prawda, to nie wiem - mówi jedna z mieszkanek Wieliczki. - Ja od niego nie kupowałem - dodaje sąsiad i pospiesznie odchodzi. Nie zorientował się pan, że obok dzieją się takie rzeczy? - pytam jednego z mieszkańców. - Chodzili do niego różnie ludzie. Dziwne towarzystwo się tam zbierało, głównie wieczorami. Ale o psach nic nie wiedziałem - zarzeka się mężczyzna.

Informacje o zabijaniu zwierząt dotarły do pracowników TOnZ. Inspektorzy przeprowadzili zakup kontrolowany. Mężczyzna poinformował ich, że weźmie psa od sąsiada. - Na szczęście zdążyliśmy ocalić zwierzę - mówią z ulgą. Gdy inspektorzy wraz z policją przyjechali na miejsce, pies czekał na śmierć w worku. W domu policjanci znaleźli słoiki z psim smalcem, kagańce, obroże i smycze. Mężczyzna przyznał się do winy. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi mu do 2 lat więzienia.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-09-2008, 09:24   

W relacji Polsatu mowa jest o kilkudziesięciu znalezionych obrożach.
Facet łapał jak leci. Czyli jak komuś uciekł pies albo się zgubił, a to się przecież zdarza, to takiego też wyłapał i przerobił.
Normalnie taki szwendający się pies powinien trafiać do schroniska, gdzie przechodzi kwarantannę oraz kilka tygodni "czeka" na ewentualnych poszukujących go właścicieli i to też się zdarza - przykłady z naszego forum:
http://www.wieliczka24.in...ador-vt1205.htm
http://www.wieliczka24.in...-kot-vt1938.htm
Sam też onegdaj zwróciłem zapłakanym właścicielom ich psiaka - na szczęście miał blaszkę z telefonem.

pablo napisał/a:
Jest coś takiego jak uwarunkowania kulturowe w ustawie?

Bezpośrednio nie ma ale pobieżna lektura polskiego prawodawstwa daje mi coś takiego zwierzę domowe - zwierzę hodowlane - zwierzę dzikie (dziczyzna).
Taki podział, moim zdaniem właśnie wynika z tych uwarunkowań.

Gdyby nawet hodowla psów miała mieć miejsce, celem przetworzenia na smalec i sprzedawania go innym, to ten zły człowiek powinien prowadzić działalność gospodarczą oraz spełniać szereg wymogów tak jak to ma miejsce np. w ubojniach.
Tak więc nawet skoro twierdzicie, że nie ma różnicy między psem, świnią czy świstakiem to i tak kłania się inspekcja weterynaryjna, sanepid, prokurator (kradzież zwierząt) i może nawet urząd skarbowy.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 26-09-2008, 11:17   

agga napisał/a:
W aptece można kupić sadło z świstaka i ma takie samo działanie.

Świstak w Polsce podlega ochronie ścisłej. Jeszcze na początku XX wieku był obiektem zainteresowania kłusowników, którzy sprzedawali "świstacze sadło" jako remedium na wiele dolegliwości. W polskich Tatrach żyje ich około 1000. A w aptekach można kupić sadło ze świstaka?
 
     
anhelli 
Kierat konny



Osiedle: Kshyshcovice
Dołączył: 26 Wrz 2007
Posty: 373
Skąd: znienacka
Wysłany: 26-09-2008, 12:29   

Najlepsze są relacje sąsiadów, w stylu: "dobry chłopak był i mało pił", ale ciemnogród zareagować nie może, bo przeca taka tradycja jest i to z dziada pradziada i podobno smalczyk pomaga... Oj "ciemno wszędzie, głucho wszędzie..."
Onegdaj był taki incydent w Słomnikach :(
_________________
Dr Bernard Hazelhof twierdzi, że dobrze mieć cele...
 
 
     
mattihau 
Siuda Baba


Wiek: 35
Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 26-09-2008, 12:44   

Abrakadabra napisał/a:
Tutaj relacja z Wydarzeń Polsatu:

http://wiadomosci.gazeta....zyjaciela_.html


Z relacji wynika, że ten człowiek mieszkał tuż obok jednej z wielickich szkół podstawowych.

A tłumaczenie, że sąsiedzi nie wiedzieli jest co najmniej śmieszne - przecież tam każdy o każdym wszystko wie.

Ciekawi mnie też jakim cudem TV jest obecna przy zatrzymaniu? Przecież to jakaś paranoja jest, żeby policja i TV dowiadywały się o sprawie w jednym czasie.
_________________
Szkolenia Komputerowe w Wieliczce - www.uzytecznainformatyka.pl
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 26-09-2008, 12:50   

Zapewne takim cudem, iż prowokacje zorganizowała TVP3 Kraków, a dokładnie redaktorzy z programu Kundel Bury .... - a czy TVP czy Polsat to jedna wielka rodzina i zapewne ze sobą współpracują, albo maja przecieki :diabel2:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 26-09-2008, 13:13   

Cytat:
A w aptekach można kupić sadło ze świstaka?
tak sadło
bynajmniej jakiś czas temu mam tu na myśli 2,3 lata można było
_________________
Pozdrawiam
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 26-09-2008, 13:20   

Ja w to wierze że sąsiedzi mogli nic nie wiedzieć. Myśę że psa ba nawet człowieka można ubić w taki sposób że ani widu ani słychu. Zresztą policja wie najlepiej. Sądząc po ostatnich wydarzeniach w naszym mieście np parę miesięcy temu facet zamordował córkę i żone zakopał w własnym ogrodzie. Jak ktoś chce coś zrobić a jest to niezgodne z prawem to zrobi to tak aby inni o tym nie wiedzieli. Ja np. pojęcia zielonego nie mam co robią moi sąsiedzi jak siedzę w domu to nie słychać. Naprawdę nie dziwi mnie to co innego w bloku gdzie tam przez ścianę wszystko słychać.
_________________
Pozdrawiam
 
     
ups
Gość
Wysłany: 26-09-2008, 13:39   

ponura historia ...
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-09-2008, 16:42   

szkoda ze to tylko 2 lata wiezienia.. a i tak pewnie "zawiasy" dostanie i bedzie znow robil to samo.. powinni jakos zaostrzyc prawo w kwestii znecania sie nad zwierzetami :/
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 26-09-2008, 20:29   

Jednak nie pomyliłam się co do balsamu z sadła świstaka
http://www.fabrykazdrowia.pl/go/_info/?id=35
Ładnie nazwany a w rzeczywistości jest to po prostu smalec.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 17