Poprzedni temat «» Następny temat
Znów pożar domu w Wieliczce
Autor Wiadomość
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-02-2009, 16:49   Znów pożar domu w Wieliczce

Mam nadzieję, że bez ofiar ...
O ile się nie mylę, to jest przy ulicy Chopina.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 07-02-2009, 16:51   

A Ty masz dziś dyżur reporterski dla serwisu wieliczka24 :) ?
Chopina to ta obok kolonii górniczej, wygląda ze zdjęcia że to tam :)
Ale glowy uciac nie dam :)
_________________
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 07-02-2009, 17:09   

Jechałem tamtędy wracając do domku... A aparat zawsze staram się mieć pod ręką. Wracając do pożaru tym razem to nie jakaś rudera, dach wyglądał na całkiem nowy :/
 
     
suire 
Warzelnik



Osiedle: Śródmieście
Wiek: 53
Dołączyła: 15 Mar 2007
Posty: 21
Wysłany: 07-02-2009, 17:24   

Tak to ta okolica.Wyglądało naprawdę bardzo groźnie.Mam nadzieję,że nie ma ofiar w ludziach.Karetek nie widziałam.Tylko mnóstwo wozów strażackich.

 
     
Silene
Gość
Wysłany: 07-02-2009, 19:14   

Kawałek od nas zapaliły się domy, taka "czwórka", charakterystyczny dla Kolonii podwójny bliźniak - paskudnie to wszystko wyglądało, a właściwie nadal wygląda, bo nadal sprawdzają i zabezpieczają wszystko.
Straż dojeżdżała jeszcze z Krakowa - sześć czy osiem wozów wszystkiego, i wszyscy mieli robotę. Zablokowano też część Chopina, więc póki nie skończą, będzie trzeba objeżdżać. A już widziałam idąc ze sklepu, jak się ktoś gwałtownie zatrzymał, bo nie mógł skręcić, i mało brakowało do wypadku z następnym jadącym, bo po ciemku za późno tę blokadę widać.
 
     
jamacho 
Siuda Baba



Osiedle: Kolonia Górnicza
Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: już Wieliczka
Wysłany: 09-02-2009, 17:03   

Niestety znow sie komus spalil dom. A wlasciwie to spalily sie dwa domy, dobrze ze nie wszystkie cztery. W dwoch pozostalych widzialem juz ze ludzie mieszkaja. Szkoda ze nieszczescie dotknelo starsze osoby. Straz miala pelne rece roboty, akcja trwala od 16.30 do 22, a wozy przyjechaly nawet z Krakowa i widzialem jak jakis mknal od strony Roznowej. Jak juz ugasili, to potem chyba badali budynek kamera termowizyjna, bo jeden strazak jezdzil w koszu i przesuwal sie wzdluz calej sciany frontowej domu. Generalnie to sie chlopaki zwijali jak w ukropie i naprawde podziwiam ich za odwage i ciezka prace. Mam nadzieje ze juz sie wiecej nie bedzie u nas palilo.
_________________
Próżność to zdecydowanie mój ulubiony grzech!
 
     
jamacho 
Siuda Baba



Osiedle: Kolonia Górnicza
Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 58
Skąd: już Wieliczka
Wysłany: 17-02-2009, 10:27   

W ubiegłym tygodniu w ramach pomocy sąsiedzkiej udało się zebrać wśród mieszkańców Kolonii kwotę blisko 3 tys. PLN którą przekazano poszkodowanym rodzinom. Za każdy datek serdeczne dzięki. Jeżeli ktoś z forum chciałby także wesprzeć poszkodowanych, można to zrobić za pośrednictwem organizacji pożytku publicznego:
Stowarzyszenie Solny Gwarek
ul. Pocztowa 1, 32-020 Wieliczka
NIP 6831907214 Regon 356765592
KONTO: 7886190006 0010 0200 7650 0001

przy wpłatach proszę dodać dopisek - dla ofiar pożaru przy ul. Chopina i Górniczej
_________________
Próżność to zdecydowanie mój ulubiony grzech!
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 17-02-2009, 12:36   

W "Klemensie" po maszach w najbliższą niedzielę też będzie prowadzona zbiórka. Jeżeli komuś się nie chce wypełniać przekazó pocztowych to też ma okazję do pomocy.
 
 
     
anonim
Gość
Wysłany: 17-02-2009, 22:20   

Skontaktujcie się z Paleo ( dyrekcja jest na Wincentego Pola ) , oni jeszcze nikomu nie odmówili pomocy .
 
     
ryś
Gość
Wysłany: 18-02-2009, 14:23   

W sytuacjach trudnych , dotyczących biednych ludzi , dotkniętych przez kataklizm , można liczyć tylko na pomoc bliznich , poprzez zbiórki wśród sąsiadów ,ewentualnie firmy , które potrafią się podzielić z potrzebującymi , tutaj wymieniana jest nawet przez księży z ambony jedna z Wielickich firm , przytoczona powyżej ,. A jak pomagają Ci którzy powołani zostali do tego z urzędu i mają do dyspozycji publiczne pieniądze, czyli nasze podatki ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16