Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany w Wieliczce
Autor Wiadomość
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 27-12-2009, 22:31   

koźmiczanin napisał/a:
Tak samo nie mogę się pogodzić z budowaniem jednym kolejnych atrakcji i luksusów podczas gdy inni nie mają zaspokojonych elementarnych potrzeb.


Budowy chodników we wszystkich wsiach gminy, bo tylko tak byłoby sprawiedliwie, spowodowałby, że orlika i basenu nie byłoby (dla całej gminy) przez kilkanaście lat jeszcze albo i więcej. I nie mów, że żadne dzieci z gminy nie korzystają z orlika lub wielickiego basenu.

Co do drugiego orlika, to moim zdaniem, jeśli ktoś daje kasę, to należy ją wykorzystać, nawet kosztem koźmickich, i nie tylko koźmickich, chodników. Ale rozumiem, że ktoś może myśleć inaczej.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 27-12-2009, 23:03   

Inaczej patrzac to w dawnej Polsce w takich sytuacjach zaciskalo sie pasa i jednemu dziecku kupowalo ksiazki, wynajmowalo stancje w miescie i posylalo do szkol. A inne pozostawaly na roli. A potem dopiero przyszedl ten system gdzie wszystkim mialo byc po rowno. Ale ogolnie sie z toba zgadzam choc nie wiem czy budowa jakiegos boiska powoduje az taki rozdzwiek cywilizacyjny miedzy miastem a reszta.
 
     
gość
Gość
Wysłany: 19-01-2010, 20:27   

nietopesh napisał/a:
Gmina nie sponsoruje orlika jedynie z własnej kasy. Załapali się na kolejna edycje tego projektu i podobno będzie to ostatnia edycja.
Owszem na początku muszą wyłożyć kasę na stół, ale później otrzymają zwrot w postaci dofinansowania programowego w postaci ok 65%. W efekcie orlik nie będzie nas wszystkich kosztował powiedzmy tam 1 mln zł a jedynie 35% tej kwoty. Resztę kasy można w późniejszym terminie zainwestować w drogę czy chodnik na wioskach mając zarazem świetne boiska za przysłowiowe grosze.

Dla ścisłości państwo dokłada do Orlika 333 tys. województwo 333 tys. nie ważne czy orlik kosztuje 1 czy 2 mln zł. Ponieważ Orlik w Parku kosztował 1,3 mln zł więc gmina nie dodała 33 % a 50 %. Uchwała Rady Miasta i Gminy opiewała na całkowity koszt 1 mln.zł . Co się z nią stało? W BIP nie mogę jej znaleźć.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 19-01-2010, 21:01   

Orlik w parku to była zdaje się 1 edycja i tam jak dobrze pamiętam faktycznie było 50% a teraz na stronie programu orlik widniała informacja o 3 edycji i dofinansowaniu w postaci do 65% wartości inwestycji. Tak czy siak wychodzi na to samo, a mianowicie ktoś nam na to czy owo dokłada pieniążki a nie robimy tego sami. W przyszłości otrzymujemy po inwestycji zwrot funduszy którymi dalej obracamy.

O tych % dokładnych dowiemy się po rozliczeniu 2 projektu orlikowego i będzie tutaj można porównać sytuacje i dokładnie określić kto ile wydał.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
gość
Gość
Wysłany: 20-01-2010, 12:20   

nietopesh napisał/a:
porównywalnie za czasów Dudajskich wykonano u nas jedynie drogę 48, a i tak było to za pieniądze unijne, ale nie ważne już wykonane.

Gratuluję dużej wiedzy w temacie inwestycji w Koźmicach Wielkich w czasach Dudajskich. Co do wiedzy w sprawie Pawlikowic (rodzinnej wioski kolegi) mam zastrzeżenia. Bo kiedy zostały wykonane droga od krzyża w stronę Sierczy, parking przy cmentarzu czy droga od kościoła w stronę Koźmic Małych.
A dopisywanie planowanych inwestycji w Pawlikowicach przy niewykonanym budżecie 2009 i zagrożonym budżecie 2010 jest mocno naciągane (słowa burmistrza - będą realizowane tylko inwestycje już rozpoczęte i realizowane ze środków zewnętrznych).
 
     
gość
Gość
Wysłany: 25-01-2010, 14:23   

nietopesh napisał/a:
Chcesz dowody proszę bardzo, przygotowałem się merytorycznie.

Nie otrzymałem odpowiedzi na wcześniejszy post, natomiast jestem pod wrażeniem przygotowania merytorycznego do liczenia pasażerów w 304.
I co z tą drogą nr 59? W "Planie odnowy miejscowości Pawlikowice "ujęta na lata 2010-2011 za 470 140 zł.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 25-01-2010, 16:58   

Przygotowuje się spokojnie, czekam na odpowiedz z urzędu jeszcze w sprawie owej drogi na brzeziny.

Odnośnie 59 to już mówiłem wyżej jak wyglądała sytuacja i jak przeciągała się na kolejne lata.
W czasie wyborów zrobiło się głośno i już miało to przedsięwzięcie zostać zrealizowane kiedy to nagle znów (dziwnym trafem) brakło funduszy. Zaraz po wyborach zorganizowano zebranie na którym przedstawiono zaistniałą sytuację iż w kasie brakuje ok 200 tysięcy zł na realizację tego zadania w związku z czym chciano zaniechać tej inwestycji z jednoczesnym przeniesieniem (kolejnym) na dalsze lata (Widać iż wpis ten jednak dodano, a droga już istnieje od kilku lat bo ty cytujesz jakiś plan). Ostatecznie wykonano to za jakieś 550 tysięcy (kwota z pamięci więc mogłem się troszkę machnąć) Jak dobrze poszukasz to znajdziesz w planach zapisy z realizacją tej drogi też w innych latach.


O drodze od kościoła na Koźmiczki też pisałem wyżej.

Parking przy kościele coś chyba pomylił ci się z Raciborskiem, gdzie gmina sponsorowała przebudowę - ten u nas powstał ze środków własnych z tego co mi wiadomo.

Odnośnie drogi na Brzeziny czekam, bo osobiście nie pamiętam.

No a powiedz mi co z tym boiskiem w takim razie:

Budowa boiska sportowego na działce nr 268/2 w Koźmicach Wielkich

a z tą drogą bo tak średnio pamiętam

Przebudowa drogi gminnej w Koźmicach Wielkich (240m)


Tak czy siak dyskusja jest o tym, iż skarżycie się na brak inwestycji, a to wcale taka prawda do końca nie jest bo przy okazji znajduje różne inwestycje które obecna ekipa wykonała właśnie w Koźmicach.
Ja rozumiem walczyć trzeba - tak jak u nas była sytuacja z oświetleniem owej drogi 59 - też miało go nie być, ale jest. Dlaczego?? Bo mieszkańcy zrobili ściepę na plany, a gmina zapłaciła za wykonanie, materiały i utrzymanie.

Teraz realizowane będzie zadanie mające na celu regulacje rzeki Wilgi w kilku newralgicznych miejscach.
Nie ma zapisu o tym w żadnym planie rozwojowym, więc nie prawdą jest iż
Cytat:
"będą realizowane tylko inwestycje już rozpoczęte i realizowane ze środków zewnętrznych"
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
gość
Gość
Wysłany: 25-01-2010, 18:15   

nietopesh napisał/a:
a droga już istnieje od kilku lat bo ty cytujesz jakiś plan

Jakiś plan?
Może zainteresuj się bardziej Pawlikowicami, zamieszczałeś przecież ogłoszenie na portalu o zebraniu wiejskim (patrz punkt 4 tego zebrania). W sprawie drogi 59 zacytowałem z uchwały 554/2010 z ostatniego posiedzenia Rady Gminy. Nie wiem dlaczego tam trafiła bo 59 została zrealizowana w 2008 roku,a odwodnienie do cieku wykonano po protestach mieszkańców których posesje były zalewane przez wodę z drogi 59.
Planowane są chodniki przy 964 w Pawlikowicach . Szkoda , że tylko krótkie odcinki (około 50m)w rejonach przystanków autobusowych. Przy takich drogach powinny być na całej długości, szczególnie w rejonie szkół. Przy szkole w Pawlikowicach w temacie bezpieczeństwa dzieci najgorzej w Gminie.
Cytat o inwestycjach pochodzi ze sprawozdania z XXXII sesji Rady, zapraszam do lektury w BIP i do lokalnej prasy,( może nie będziesz wtedy pisał: wydaje mi się, z tego co pamiętam, nie pamiętam) lecz podawał fakty (np nr drogi ,rok, koszt) i nie będziesz zmuszony do korzystania z pomocy Urzędu.
Ciekawa informacja: Pawlikowice - 58 gospodarstw rolnych. Jak na Gminę gdzie nie ma rolnictwa sporo. Jak Sawicki ma zestawienia gospodarstw w wioskach i ewentualnie wykaz dopłat unijnych z terenu gminy Wieliczka to wcale się nie dziwię, że nie zgodził się na odrolnienie gruntów.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 25-01-2010, 19:09   

Gdybym był sołtysem to interesował bym się na takim poziomie jakiego ode mnie wymagasz, a to że zamieszczam informacje nie znaczy że byłem na danym zebraniu i sporządzałem protokół. Sugerujesz iż na tym zebraniu poruszono temat drogi nr 59 i jej remoncie no to faktycznie cuda i dziwy, a może pralnia pieniędzy lub chwyt wyborczy ??
Zacytowałeś fragment uchwały, której autorem nie jestem więc niekompetencja również nie leży po mojej stronie w związku z pomyłką, albo błędną numeracją dróg.
Odwodnienie owszem zgadzam się zostało wykonane po akcji mieszkańców tak jak i oświetlenie, oraz ta właśnie droga 59 za która się chodziło i to długo. Nie wspomnę o oświetleniu drogi 48 w sprawie którego tez mieszkańcy długo chodzili - zbierali podpisy i walczyli.
O tym nie napisali w BIP??
Poczytałeś trochę raportów i gratuluję że poświęciłeś na to czas, bo ja chętnie podyskutuje, jednak konkrety przedstawiałem wyżej, a tak jak wspomniałem w BIP nie ma wszystkiego i czasem trzeba wspomóc się urzędem, parafią, biblioteką - od czegoś w końcu są. Subiektywne odczucia i własne obserwacje opisuję jeżeli mam informacje o danej rzeczy, a jeśli nie wiem to piszę iż "nie wiem", a nie wciskam kit że było tak i siak - to tak dla jasności.

Kwestia odrolnienia dotyczyła zdaje się rejonów Bogucic, jednak u nas zapewne też ktoś taki problem może mieć.

Wracając jednak do chodników to tutaj miło słyszeć, iż cokolwiek będzie. Z informacji zawartych jednak w SIWZ do przebudowy drogi 964 widnieje jak byk zapis informujący o chodniku na całej długości drogi, pomimo informacji jakie dochodzą właśnie z owych zebrań itp. A może to gmina sponsoruje te 50m przy zatokach a resztę województwo ??
Jeżeli na ten temat masz informacje to chętnie też porozmawiam.

Przy okazji podsunąłeś mi dobrą myśl na rozstrzygnięcie wszelkich nieścisłości i jeśli faktycznie jesteś takim gorliwym czytelnikiem BIP'u do poduszki, a na dodatek pochodzisz z Koźmic co by podsumowanie było obiektywne to napisz do mnie PW.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
gość
Gość
Wysłany: 25-01-2010, 20:51   

nietopesh napisał/a:
Kwestia odrolnienia dotyczyła zdaje się rejonów Bogucic, jednak u nas zapewne też ktoś taki problem może mieć.

Znowu posługujesz się zwrotem "zdaje się" więc jak mam z Tobą rozmawiać o konkretach?
Wystarczyło wklepać w Google wieliczka odrolnienie gruntów i wyskakuje ci;
Władze Wieliczki wnioskowały o zniesienie rolnego statusu dla:
636,45 hektarów gruntów znajdujących się w okolicach miasta, m.in. w: Pawlikowicach, Sierczy, Rożnowej, Mietniowie, Lednicy Górnej, Zabawie, Sułkowie, Czarnochowicach i Śledziejowicach (tzw. obszar B)
390,97 hektarów gruntów w południowej części gminy, m.in. w: Dobranowicach, Golkowicach i Jankówce (obszar C)
237,27 hektarów gruntów w północnej części gminy, m.in. w: Brzegach i Grabiu oraz części Kokotowa i Węgrzc Wielkich (obszar D)

Mnie nie chodzi o żadne podsumowania inwestycji za Dudy czy Kozioła. Mnie chodzi o rzetelność informacji. Ty w sporze z kolegami z Koźmic Dudzie odejmowałeś a Koziołowi dodawałeś. Z moich wstępnych obliczeń wynika, że Kozioł zadłuży każdego mieszkańca Gminy na 1600 zł. Czy za te pieniądze realizuje te inwestycje na które ludzie liczyli? Według mojej oceny nie. Jesienne wybory pokażą kto ma rację czy Ty czy ja.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 25-01-2010, 21:29   

Zdaje mi się, iż miałem na myśli temat z tego forum dotyczący odrolnienia terenów w Bogucicach, a nie odrolnienie samo w sobie na terenie gminy, gdyż takie wrażenie odniosłem z twojej wypowiedzi - ustosunkowałem się do tego tematu stwierdzając iż tutaj też są ludzie z podobnymi problemami. - czy to jest kłamstwo ?? nierzetelność ??

Wg ciebie Ja dodawałem Koziołowi a wg mnie to koledzy dodawali Dudzie.
Ty uważasz że zadłużenie jest złe bo i tak nic z tego nie ma czy też nie będzie. Ja uważam iż jest to dobre działanie - nie jesteśmy gminą posiadającą olbrzymi budżet dzięki któremu możemy postawić sobie co tydzień nowy basen. Inwestycje wymagają nakładów finansowych, których nie posiadamy.
Gmina bierze kredyt inwestuje i działa w stronę dalszego rozwoju. Powstają nowe obiekty, które już mamy i możemy używać. Oczywiście nie musimy brać kredytu i możemy odkładać, odkładać, odkładać i wyjdziemy na tym uważam gorzej, - dochodzą nam tutaj takie czynniki jak inflacja, wzrost kosztów pracy, czy wzrost cen materiałów budowlanych i paliwa.
Po pewnym czasie okazać się może, iż po uwzględnieniu wskaźników gospodarczych i oprocentowania kredytu wychodzi na to samo z tą tylko różnicą, iż przy kredycie ten basen już mamy od X lat, a przy oszczędzaniu i odkładaniu dopiero zaczynamy ogłaszać przetarg.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 17