Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiany w Wieliczce
Autor Wiadomość
viga
Gość
Wysłany: 24-12-2009, 14:41   

nietopesh napisał/a:
odam też iż w okresie planowania szkoły w Koźmicach, u nas takie plany już były - miała powstać nowa szkoła - mało tego sołectwo przekazało działkę na jej budowę - do dnia dzisiejszego mamy ładną łączkę. Dziwne że w Koźmicach się w tym samym okresie dało się wykonać i nie było że kasy brakuje,


Z tą szkołą to Ci się całkiem pomieszało. Szkoły w Koźmicach są dwie - podstawowa i gimnazjum. Podstawowa została zbudowana w 1920 roku. Gimnazjum dla uczniów z 11 wsi powstało w 2000 roku a lokalizacja podyktowana była względami pragmatycznymi - decydowała gęstość zaludnienia i jak najmniejsza liczba uczniów którą trzeba dowozić autobusami.
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 24-12-2009, 14:54   

viga napisał/a:
lokalizacja podyktowana była względami pragmatycznymi - decydowała gęstość zaludnienia i jak najmniejsza liczba uczniów którą trzeba dowozić autobusami.


Coś takiego jak z Orlikiem w Wieliczce?
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 24-12-2009, 15:05   

Pisałem o gimnazjum od początku, gdyż to właśnie ono powstało za poprzedniej ekipy, fakt datę pomyliłem w 1998 był to wpis w plany.

Co do szkoły - ok po części masz rację, decydowało zaludnienie i z tym się muszę zgodzić to jest nie do podważenia wybrano inną lokalizację dokładnie tak jak w sytuacji o której mówi solniak.

Nie zmienia to jednak faktu ciągłych narzekań jaka to Kozia Wólka jest z Koźmic i jacy to wszyscy biedni tam są bo chodnika nie ma. I co temat to afera chodnikowa.
A ja tutaj chcę uświadomić jeden fakt, iż są miejsca bardziej zaniedbane niż wasze, a które tez by coś chciały dostać, które też walczą tak jak i WY o różne inwestycje. Skwitować tą sytuację można jedynie słowami mojego przedmówcy "raz przy żłobie, a raz nie"
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
koźmiczanin
Gość
Wysłany: 24-12-2009, 23:19   

nietopesh napisał/a:
A ja tutaj chcę uświadomić jeden fakt, iż są miejsca bardziej zaniedbane niż wasze, a które tez by coś chciały dostać, które też walczą tak jak i WY o różne inwestycje.


Przeczytaj uważnie co napisałem. Autor wątku akcentował świetną jego zdaniem politykę inwestycyjną obecnej ekipy. Nie zgodziłem się z tą tezą, twierdząc że obecna polityka nie jest polityką zrównoważonego rozwoju gminy a jest to inwestowanie w miasto kosztem wsi.

Zostaw więc tą "listę dobrobytu" bo mylisz daty i nie znasz faktów.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 24-12-2009, 23:38   

No to ty przeczytaj uważnie, co ja napisałem. Dla przypomnienia wskazałem listę inwestycji wykonanych przez poprzednią ekipę, która to rozwijała gminę równomiernie, co widać w załączonej liście.
Tym samym uważam, iż krytykowana przez ciebie obecna ekipa jest niesłusznie oskarżana i nie zaniedbuje wsi, co również można zobaczyć w moim poprzednim poście dotyczącym obecnych i przyszłych inwestycji.

Chciał byś abym zostawił tą listę "dobrobytu" bo obala twoją teorię biednych koźmiczan ciągle pokrzywdzonych przez los. Dat nie pomyliłem, bo nie stwierdziłem iż w 1998 wybudowano szkołę, lecz napisałem "okolice 1998" co samo w sobie świadczy iż nie stwierdzam, a przypuszczam, a dla wyjaśnienia sprostowałem ten fakt w kolejnym poście pisząc iż jest to data na dokumencie w którym zatwierdza się plan budowy.

Faktów może nie znam, ok - ale dokumenty, plany, sprawozdania, przetargi i lokalna prasa znają, a to właśnie z nich korzystałem.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Rumcajs
Gość
Wysłany: 25-12-2009, 18:17   

nietopesh napisał/a:
Już jest 10:2 dla was, a znalazło by się pewnie więcej tylko nie mam czasu na wnikliwe przeglądanie archiwum.


Nie mam zamiaru grzebać w archiwum, bo też mógłbym się czegos doszukać. teraz z Twojej listy wykreślę:
- szkołę gimanzjum, bo jak sam napisałeś decyzja była racjonalna
- Sala gimnastyczna przy Gimnazjum - bo służy całemu południu Gminy (tak jak basen czy Orlik w Wieliczce)
- drogę Koźmice Małe - Koźmice Wielkie bo leży w całości w obrębie Koźmice Małych
- buidowę przydomowych oczyszczalni ścieków - sam pomimo że jestem z Koźmice nie dostałem dotacji i musiałem płacić za wszystko sam. Wnioski rozpatrywała komisja - nie wiem kto i dalczego dostawał a kto nie. Ja pomimo, że jestem z Koźmic - nie dostałem - więc Twoja teza jest lekkim nadużyciem semantycznym, aby nie powiedzieć że kłamstwem
- co do pozostałych dróg nie będę sie spierał - bo nie chce mi się sprawdzać gdzie one dokłądnie są.
Z Twojej listy zamiast 10:2 zrobiło sie 6:2 co sokłądnie odzwierciedla stosunek liczby mieszkańców Koźmic Wielkich i Pawlikowic. Czyli podział środków był RÓWNOMIERNY - i o taki podział chodzi też teraz. To, że poprzedni burmistrz nie potrafił prowadzić inwestycji to odrębny temat i temu nikt nie przeczy. Chodzi tylko o to, aby przy obecnym przyspieszeniu w inwestycjach śrdoki dzielić RÓNOMIERNIE.
Tak więc Twoje argumenty przczą Twoim tezom, a potwierdzają tezy tych, którzy mają pretensje o brak równomiernego podziału.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 25-12-2009, 20:14   

Rumcajs napisał/a:


Twojej listy wykreślę:
- szkołę gimanzjum, bo jak sam napisałeś decyzja była racjonalna
- Sala gimnastyczna przy Gimnazjum - bo służy całemu południu Gminy (tak jak basen czy Orlik w Wieliczce)


Od początku tematu daję fory dla was i traktuję sam Pawlikowice bokiem jak dawna ekipa.

Rumcajs napisał/a:

- drogę Koźmice Małe - Koźmice Wielkie bo leży w całości w obrębie Koźmice Małych

Skoro ta droga jest w całości w Małych to droga Mietniów - Pawlikowice jest w całości w Mietniowie. Chłopskim targiem 7:1

Rumcajs napisał/a:

- buidowę przydomowych oczyszczalni ścieków - sam pomimo że jestem z Koźmice nie dostałem dotacji i musiałem płacić za wszystko sam. Wnioski rozpatrywała komisja - nie wiem kto i dalczego dostawał a kto nie. Ja pomimo, że jestem z Koźmic - nie dostałem

Ja nie piszę o oczyszczalniach dotowanych tylko o tych które są w całości wybudowane za pieniądze gminy i należą do jej własności. Oczyszczalnie dotowane to inna bajka.

Rumcajs napisał/a:

Z Twojej listy zamiast 10:2 zrobiło sie 6:2 co sokłądnie odzwierciedla stosunek liczby mieszkańców Koźmic Wielkich i Pawlikowic.


Jeżeli wykreślimy z mojej listy - no powiedzmy nawet i te oczyszczalnie niech ci będzie nadal idę Koźmicom na rękę to mamy 6:1.

Mówisz stosunek mieszkańców odzwierciedla to dokładnie ??

To ja się teraz pytam kto cię matematyki uczył ??

Wg danych ze strony wieliczka.eu - stan mieszkańców na dzień 06.11.2009

Pawlikowice - 1301
Koźmice Wielkie - 2401

Jak to jest stosunek 6:1 to ja jestem święty Wincenty, bo jak dla mnie to tu nie ma nawet 2:1 :diabel2:
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 25-12-2009, 22:13   

Rumcajs napisał/a:
teraz z Twojej listy wykreślę:
- szkołę gimanzjum, bo jak sam napisałeś decyzja była racjonalna

A to ładny argument: jak coś jest racjonalne, to się nie liczy. :D
Rumcajs napisał/a:
- Sala gimnastyczna przy Gimnazjum - bo służy całemu południu Gminy (tak jak basen czy Orlik w Wieliczce)

Czyli raz Orlik służy Ci budowie swojego punktu widzenia, a raz do obalania tez przeciwnika - mistrzostwo demagogii!!! :one:
Rumcajs napisał/a:
pomimo że jestem z Koźmice nie dostałem dotacji

To tez ładny argument - bo ja sam osobiście nie ma z tego korzyści... :diabel:

Myślę, że w tym meczu lecą petardy na boisko...
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
Kibic
Gość
Wysłany: 26-12-2009, 11:06   

solniak napisał/a:
Czyli raz Orlik służy Ci budowie swojego punktu widzenia, a raz do obalania tez przeciwnika - mistrzostwo demagogii!!!

Wiesz Solniak - przejrzałem ten wątek i Rumcajs nigdzie nie podważa zasadności budowy Orlika czy basenu w Wieliczce. Więc kto tu uprawia demagogię?

Budowa basenu czy orlika (jeżeli wogóle jest zasadna) - powinna mieć miejsce tylko w Wieliczce. Budowa tego gdzie indziej byłaby głupotą. Podobnie jak budowa Gimanzjum dla południa gminy w miejscu innym niż Koźmice też byłaby głupotą.

solniak napisał/a:
Myślę, że w tym meczu lecą petardy na boisko...


Tak - a Twój post - niby utrzymany w tonie obiektywnego obserwatora - jest jedną z większych petard.... Na dodatek wmawiasz innym coś czego nie powiedzieli.
 
     
Kibic
Gość
Wysłany: 26-12-2009, 11:33   

Nietopesh - zapomniałeś o 2 pozycjach, które poprzednia ekipa wsadziła do wieloletniego PLanu Inwestycyjnego w 2006 roku:
- przebudowa drogi 59 Pawlikowice
- budowa oświetlenia zewn. drogi w miejscowości Pawlikowice

A przejrzałem na razie tylko dokumenty za 2006 rok, kiedy rządziła tak krytykowana przez Ciebie poprzednia ekipa. I proporcje się zmieniają. Mam przeglądać dalej?
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 26-12-2009, 15:39   

Kibic napisał/a:
Wiesz Solniak - przejrzałem ten wątek i Rumcajs nigdzie nie podważa zasadności budowy Orlika czy basenu w Wieliczce.


Faktycznie, pojawia się to u koźmiczanina. Swoją droga tyle głosów w obronie Koźmic, a z tego tak mało zalogowanych, co rodzi podejrzenia, że to i tak ta sama osoba...

Kibic napisał/a:
a Twój post - niby utrzymany w tonie obiektywnego obserwatora

Ależ ja wcale nie jestem w tym wątku obiektywny!
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
koźmiczanin
Gość
Wysłany: 26-12-2009, 20:03   

Solniak, nie obracaj kota do góry ogonem ! Nie byłem przeciwny budowie orlika w Wieliczce. Byłem i jestem przeciw budowie KOLEJNEGO orlika w Wieliczce PRZED zaspokojeniem elementarnych potrzeb wsi z terenu gminy.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 27-12-2009, 00:28   

Kibic napisał/a:
Nietopesh - zapomniałeś o 2 pozycjach, które poprzednia ekipa wsadziła do wieloletniego PLanu Inwestycyjnego w 2006 roku:
- przebudowa drogi 59 Pawlikowice
- budowa oświetlenia zewn. drogi w miejscowości Pawlikowice

A przejrzałem na razie tylko dokumenty za 2006 rok, kiedy rządziła tak krytykowana przez Ciebie poprzednia ekipa. I proporcje się zmieniają. Mam przeglądać dalej?


No to dawaj :diabel:

Oświetlenie drogi w Pawlikowicach, ale której ?? Konkretnie proszę.
Takie wpisy inwestycyjne to co roku są tylko gorzej z realizacją, bo jak sprawdzisz w tych wpisach znajdują się wszystkie miejscowości w gminie. Teraz sobie sprawdź gdzie faktycznie zostały te oświetlenia wykonane. Ja wypisałem konkretną trasę Koźmice - Zalas Jeżeli w takim razie chcesz uważać to za miarodajne to do mojej listy dopisz punkt:

- budowa oświetlenia zewn. drogi w miejscowości Koźmice Wielkie

Jak sprawdzisz dokładniej to zobaczysz że wpis dotyczący drogi 59 pojawiał się wielokrotnie w planach inwestycyjnych, po czym przesuwany jest na dalsze lata na rzecz innych inwestycji. Dopiero jak nóż na gardle był przed wyborami, bo statystyki były niepomyślne to coś ruszyło. Skończyło się jednak na tym iż inwestycja była opóźniona w związku z przedawnionymi planami (urzędowo ważne podobno 5 lat, więc jak długo z tym zwlekano??), które trzeba było wykonać od nowa, tak jak cała procedurę, czym zajmowała się nowa ekipa.

Czekam na dalsze konkrety, bo nawet jeśli wykreślę polowe z mojej listy to i tak proporcje pomiędzy mieszkańcami nie zostaną zachowane.

PS: Ja też nie przeglądałem wszystkich lat :diabel2:

Wniosek z całości tej dyskusji wyjdzie jeden - zrównoważonego rozwoju nie było i nie ma, a sytuację obecnie występującą idealnie określa stwierdzenie solniaka "raz przy żłobie, a raz nie".
U was wykonano inwestycje, których u nas nie można było się doprosić, teraz właśnie występuje zwrot akcji i fundusze kierowane są między innymi na Pawlikowice w celu właśnie zrównoważenia rozwoju gminy.

koźmiczanin napisał/a:
Byłem i jestem przeciw budowie KOLEJNEGO orlika w Wieliczce PRZED zaspokojeniem elementarnych potrzeb wsi z terenu gminy.


Rozumiem i z pewnej strony popieram stanowisko dotyczące elementarnych potrzeb wsi.

Mam tylko jedną uwagę nie myślisz globalnie.
Gmina nie sponsoruje orlika jedynie z własnej kasy. Załapali się na kolejna edycje tego projektu i podobno będzie to ostatnia edycja.
Owszem na początku muszą wyłożyć kasę na stół, ale później otrzymają zwrot w postaci dofinansowania programowego w postaci ok 65%. W efekcie orlik nie będzie nas wszystkich kosztował powiedzmy tam 1 mln zł a jedynie 35% tej kwoty. Resztę kasy można w późniejszym terminie zainwestować w drogę czy chodnik na wioskach mając zarazem świetne boiska za przysłowiowe grosze.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 27-12-2009, 18:35   

koźmiczanin napisał/a:
Solniak, nie obracaj kota do góry ogonem ! Nie byłem przeciwny budowie orlika w Wieliczce. Byłem i jestem przeciw budowie KOLEJNEGO orlika w Wieliczce

A co powiesz na ten cytat z Ciebie:

"Wasze dzieci będą grać na Orlikach zbudowanych także za nasze pieniądze."
Użyta przez Ciebie liczna mnoga chyba obejmuje ten pierwszy Orlik, no chyba, że założyłeś, że powstanie w Wieliczce też i trzeci...
Reasumując, użyłeś Orlika jako argumenty przeciw, a inny Koźmiczanin, użył go jako argumentu za - co chciałem tylko wykazać.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
koźmiczanin
Gość
Wysłany: 27-12-2009, 21:43   

solniak napisał/a:
Reasumując, użyłeś Orlika jako argumenty przeciw, a inny Koźmiczanin, użył go jako argumentu za - co chciałem tylko wykazać.


Jak mam za mało kasy na wszystkie potrzeby i np. 4 dzieciaków to nie kupuję jednemu wypasionych butów sportowych, markowych ciuchów, mp4 i innych gadżetów podczas gdy pozostałe chodzą w za małych, spranych kurtkach i dziurawych butach.

Tak samo nie mogę się pogodzić z budowaniem jednym kolejnych atrakcji i luksusów podczas gdy inni nie mają zaspokojonych elementarnych potrzeb. I uprzedzając głupie komentarze - nie uważam żeby orlik czy basen był luksusem w Polsce XXI wieku tak w ogóle . Ale niestety jest luksusem w konkretnej sytuacji konkretnej gminy. I tylko to chciałem wykazać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16