Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
21-11-2010, 22:54
Wybory samorządowe 2010
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 10-12-2010, 21:22   

nacomito napisał/a:
Zgadza się. Poglądy najwygodniej mieć jak skarpetka. Pasuje na lewą i prawą nogę.

Czy to oznacza, że ten pan już nie ma nic wspólnego z PO? Startował z listy KWW - czy ma cos wspólnego z PIS, czy też jest "bezpartyjny"? Bo Pani Rusecka - to zdaje się PIS?
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 10-12-2010, 21:24   

kiotari napisał/a:
Bo Pani Rusecka - to zdaje się PIS?
Tak. Jakies nieporozumienie chyba.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 10-12-2010, 21:28   

Rzeczpospolita 16-04-2008 napisał/a:
Kuźnia politycznych talentów Marcinkiewicza

W sobotę pierwsze zajęcia w szkole liderów. Te studia to trampolina, która może mnie wybić gdzieś wyżej – uważa Łukasz Sadkiewicz, 25-letni sołtys wsi Grabie
Naukę w elitarnej Szkole Liderów Politycznych, czyli na nowych podyplomowych studiach w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, rozpocznie w sobotę 40 osób.

[…] Wśród studentów jest kilku samorządowców. Jednym z nich jest Łukasz Sadkiewicz. Rok temu mieszkańcy wsi Grabie wybrali go na sołtysa. 25-latek ma już za sobą dwa licencjaty z finansów i bankowości oraz z europejskiej integracji gospodarczej, studia podyplomowe o funduszach europejskich, a teraz kończy magisterski handel zagraniczny.

Pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy Wieliczka, jest instruktorem ZHP, działa w lokalnym klubie sportowym, założył koło Platformy Obywatelskiej. – Jak się sprawdzę na sołtysostwie, to pomyślę, co dalej. Szkoła liderów mi w tym pomoże – ma nadzieję Sadkiewicz.

Studia w Szkole Liderów Politycznych w Krakowie będą trwały dwa semestry. W programie pięć bloków tematycznych: funkcjonowanie państwa i zarządzanie nim, ekonomia polityczna, międzynarodowy kontekst prowadzenia działalności politycznej, komunikacja medialna i marketing polityczny oraz polityka i etyka. Wśród wykładowców są: Adam Bielan, Jerzy Buzek, Rafał Dutkiewicz, Marek Cichocki, Grażyna Gęsicka, Jarosław Gowin, Paweł Kowal, Kazimierz Marcinkiewicz, Jan Rokita, Jarosław Sellin, Grzegorz Schetyna, Radosław Sikorski, o. Maciej Zięba.

I tak oto, dzięki trampolinie, wygryzie swego pryncypała.
 
     
pik 
Sztygar


Osiedle: Śródmieście
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Wrz 2008
Posty: 69
Wysłany: 10-12-2010, 21:30   

Pretekst, spróbuj proszę skomentować w podobnym tonie donos, że Sadkiewicz zrezygnował dzisiaj z wiceprzewodniczącego (kto mu kazał).
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 10-12-2010, 22:06   

kiotari napisał/a:
Ktos wie - kto zacz?

Gazeta Bezpłatna nakład 9 000 - Panorama Powiatu Wielickiego napisał/a:
Urszula Rusecka, lat 44.

Rodzina: mąż Piotr, mgr inż. towaroznawstwa, własna firma syn Paweł, lat 21- student III roku Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz syn Jakub. lat 10 uczeń IV klasy Szkoły Podstawowej nr 2 \v Wieliczce

Wykształcenie: wyższe magisterskie - Akademia Ekonomiczna w Krakowie

Praca: w latach 1996-2008 własna firma handlowo-usługowa, obecnie Dyrektor Zarządu Budynków Komunalnych w Wieliczce, członek Rady Nadzorczej "Solne Miasto" Sp. z 0.0.

Praca społeczna: radna Rady Miejskiej w Wieliczce w latach 1998-2002 i 2006-2008. Przewodnicząca zarządu Osiedla "Śródmieście" w latach 2003-2007; bezpartyjna, członek założyciel i pierwszy Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół L.O. w Wieliczce, do 2008 roku członek Zarządu Wielickiej Izby Gospodarczej

** Szanowni Państwo niebawem dokonacie wyboru swoich reprezentantów we władzach samorządowych. Pragnę zaprezentować Państwu swoją kandydaturę do Rady Powiatu Wielickiego.
** Całe swoje życie prywatne i zawodowe związałam z Wieliczką, od zawsze byłam lokalną patriotką, Chciałabym wykorzystać swoje doświadczenie, umiejętności, a przede wszystkim chęci do działania na rzecz naszej społeczności .
** Zawsze starałam się angażować w sprawy istotne dla Wieliczki poprzez pracę w terenie, rozmowy z mieszkańcami i przedsiębiorcami. Jestem osobą otwartą na wszelkie uwagi i pomysły mieszkańców, które zmierzają do poprawy jakości naszego wspólnego życia w mieście .
** Na podstawie doświadczeń mijającej kadencji mam przekonanie, że metodą dialogu i dobrej współpracy Zarządu i Rady Powiatu Wielickiego, można osiągnąć wymierny dla regionu sukces. Uważam, że mieszkańcy Wieliczki zasługują na silną reprezentację w Radzie Powiatu, aby wspólnie dbać o dynamiczny rozwój naszej małej ojczyzny.

Materiał KW Prawo i Sprawiedliwość, ul. Nowogrodzka 84/86, 02-018 Warszawa
 
     
paweltxt 
Komora


Dołączył: 28 Sie 2008
Posty: 182
Wysłany: 11-12-2010, 05:38   

Oczywiście że Pani Rusecka i Pan Sadkiewicz to ludzie związani z PISEM, Pani Rusecka w wyborach do rady powiatu zdobyła 259 głosów jest to wynik dość kiepski, po zatym nie patrząc na wynik jest kiepska merytorycznie i jest żądna władzy. Pan Sadkiewicz 323 głosy do rady miasta wynik porównując do Pani Ruseckiej dużo lepszy lecz totalny brak doświadczenia samorządowego i wielkie mniemanie o sobie może być trochę plamą na działalności zastępcy burmistrza. W poprzedniej kadencji kawał dobrej roboty robił zastępca burmistrza Henryk Gawor, kto teraz będzie pracował jakie będą wyniki tej pracy czas pokaże, ale obawiam się że rewelacji nie będzie obym się mylił.
 
     
jolakozaczka 
Kierat konny
usia



Pomogła: 1 raz
Wiek: 52
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 11-12-2010, 09:37   

Jak tak czytam ten wątek, to mam dziwne wrażenia oglądania telenoweli brazylijskiej - tak każdy z każdym i nikt z nikim.
Ale to może tylko takie wrażenie ;)
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
asiamala1
Szyb


Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 163
Wysłany: 12-12-2010, 09:08   

Witaj Jolu, pozwól że uzupełnie Twoją wypowiedź to tragikomedia !!!!!!!!!!!!!! Szkoda że to odbywa się w realu a nie na scenie teatru, naszym kosztem kosztem mieszkańców podatników
_________________
Asia
 
     
mattihau 
Siuda Baba


Wiek: 35
Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-12-2010, 12:47   

A ja tam się śmieje... bo sami mieszkańcy Wieliczki wybrali jak wybrali...

gratulujemy!
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 12-12-2010, 17:05   

a ja uazam,ze wstretne jest takie oszukiwanie wyborcow. Sadkiewicz mial napedzic liste i byl tylko figurantem. Od poczatku taki byl plan,ze zostanie pewnie zastepcą i przez durną ordynacje wyborczą, wejdzie nastepna osoba z listy, a nie istotnie ktos (zapewne z innego komitetu), kto uzyskal wiecej glosow. Nie powinno tak byc i uwazam, ze Sadkiewicz oszukal lidzi, ktorzy na niego zaglosowali i ze naprawde ordynacja powinna sie zmienic, bo na odpowiedzialnosc czy sumienie osoby, ktora sie chwieje, jak chorągiewka na wietrze, w zaleznosci od tego, w ktora strone wiatr zawieje, nie ma co liczyc.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 12-12-2010, 18:15   

Debris napisał/a:
Od poczatku taki byl plan,ze zostanie pewnie zastepcą

Jest to prawdopodobne. Nie był natomiast lokomotywą ani kołem zamachowym listy, gdyż zajmował na niej ostatnie 14 miejsce i chyba on sam był faktem awansu najbardziej zaskoczony. Nawiasem, Henryk Wolak - 2 na liście, nie wszedł do rady, może wskoczy za Sadkiewicza.
 
     
Debris 
Bałwan solny



Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 236
Wysłany: 12-12-2010, 22:59   

nie liczy sie miejsce, a raczej wiek. jak mozna zauwazyc nie tylko w tej, ale i przyleglej gminie, wielu bardzo mlodych ludzi sie dostalo - wiesz znajomi z podstawowki, gimnazjum, liceum i juz masz elektorat...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 17