Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
21-11-2010, 22:54
Wybory samorządowe 2010
Autor Wiadomość
asiamala1
Szyb


Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 163
Wysłany: 25-11-2010, 11:45   

Mówiło się w kuluarach że Tatuś (Z.Zarębski) miał dwóch synów Artura i Jacka obu wypromował włożył na odpowiednie krzesła i z tylnego fotela rządził gminą i powiatem. Większy syn (Jacek) szybko się usamodzielnił i nie pozwalał wtrącać się tatusiowi, gdy dochodziło do spięć synek konkretnej postury nie dawał się zastraszyć. Drugi synek stanął na nogi i próbował podejmować różne decyzje sam aż w końcu doszło do potyczki ale nie słownej. Teraz gdy tatusia nie ma powinno być lżej, ale czy będzie miał kto rządzić kierować urzędem i synusiem...... Oby nie stała się rzecz straszna, oby tatuś nie chciał być vice burmistrzem, bo będzie dopiero tragedia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
WYBORCY PODZIĘKOWALI NARESZCIE DOŚWIADCZONEMU SAMORZĄDOWCOWI
_________________
Asia
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 25-11-2010, 12:22   

Tardas napisał/a:
Krakuska napisał/a:
Urzędasy przeszczęśliwe, aż im się pyski śmieją


Uważam, że cała ta wypowiedź jest obraźliwa i nie przystoi osobie udzielającej się w tej dyskusji. W Wieliczce są urzędnicy kompetentni i zaangażowani, są prawdopodobnie także niekompetentni i lekceważący swoje obowiązki. Jednak niedopuszczalne jest traktowanie wszystkich (obrażanie wszystkich) w taki sposób.
Życzę więcej dystansu i choć trochę poszanowania ludzi :)


Taaak? Kogo obraziłam, gdzie użyłam słów uważanych za takowe? Na innym wątku proponowałam utworzenie listy urzędników przyjaznych petentowi. I sama na początek zaproponowałam pierwszego. Odzew zerowy. Więc gdzie te rzesze rzekomo kompetentnych i zaangażowanych? :D Chyba siedzą na tym forum i klepią posty ;)

Dystans miałam ogromny kiedy się tu przeprowadzałam. Jakiś kredyt zaufania to normalna sprawa. W ciągu paru lat latach tutejsi urzędnicy obrócili go w pył, pozostał niesmak i zażenowanie.
A na szacunek trzeba sobie po prostu zapracować. Albo przynajmniej nie dawać powodów do tego żeby źle nas oceniano. Wiem, w Wieliczce się takich rzeczy nie praktykuje ;)

I będzie ich coraz więcej, więcej, więcej.... Nie wiadomo skąd, nie wiadomo po co... Bo z szacunku i dla dobra petenta - na pewno nie.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 25-11-2010, 21:29   

Tak jak to już kiedyś tobie powiedziałem w tym temacie.

NIGDY w żadnym wydziale nie zostałem obsłużony niemile.

Nie dziw się, że któryś urzędnik popatrzy na ciebie krzywo, gdy wchodzisz do pokoju otwierając drzwi kopniakiem z półobrotu :P
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 25-11-2010, 22:33   

Widocznie siedzisz po drugiej stronie biurka :P Tudzież zamiatasz grzywą podłogi. Tak jak to już tobie (polszczyzna się kłania) powiedziałam w tym temacie - to już nie ten system, choć PRL w Wieliczce trzyma się mocno.

A ten wątek dotyczy wyborów a nie mojej osoby, więc może na temat, co? Moim zdaniem katastrofą są te wyniki ze względu na to, że wielicka kasta próżniacza będzie się czuła przez przynajmniej cztery najbliższe lata dalej bezkarna. Przed wyborami w wydziałach które odwiedzałam dało się odczuć lekko podminowaną atmosferę, trochę stresu co niektórzy mieli, że polecą ze stołków. A tymczasem mogą spać spokojnie. Mało tego - zatrudnianie kolejnych niedouczonych pasożytów będzie zapewne kwitło. Oj, zaroi się od "mgr-ów" ze szkółek pod tytułem Kup Se Dyplom czy z maturkami przykościelnych przybytków.
 
     
T
Kierat konny


Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 331
Wysłany: 25-11-2010, 23:14   

solniak napisał/a:

Jak tam zapadaja decyzje? Tzn. Czy wystarczy połowa by przegłosowac coś czy może 2/3?


Z ustawy o samorządzie gminnym z dn. 8 marca 1990 r:
Art. 14. Uchwały rady gminy zapadają zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady, w głosowaniu jawnym, chyba że ustawa stanowi inaczej.

Nie pamiętam późniejszych zmian i nie mogę znaleźć linka do statutu gminy (tam też może być wpisana regulacja dotycząca głosowania).

Oczywiście statut jest w BIPie czyli tutaj w PDFie i też mówi o zwykłej większosci głosów.
_________________
Zawsze wyorbrażałem sobie Raj jako bibliotekę; nigdy jako ogród.
Jorge Luis Borges
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-11-2010, 09:08   

Pierwsze podchody w radzie powiatu:

http://www.dziennikpolski...a-koalicji.html

Dziennik Polski napisał/a:
Krucha przewaga koalicji

POWIAT. Wybory zmieniły znacząco układ sił w Radzie Powiatu. Liczna opozycja zapowiada walkę.


Pewne jest, że powiatowym samorządzie nowej kadencji zachowana zostanie koalicja z minionych czterech lat, a więc PiS - "Przyjazny Powiat", licząca teraz 12 radnych. Porozumienie w tej sprawie popisano już na początku tego tygodnia. Siły zamierzają połączyć też dwa nowe ugrupowania w Radzie Powiatu: mająca osiem mandatów PO oraz "Ponad Podziałami", która zdobyła trzy miejsca w radzie. Tym samym opozycja będzie dysponować tylko jednym mandatem mniej niż koalicja.

- Jeden głos więcej to wcale nie jest mało! Do przegłosowania uchwał wystarczy. Dlatego postawiliśmy w zasadzie na status quo z poprzedniej kadencji i nie planujemy rozmów z PO - powiedział nam anonimowo jeden z lokalnych działaczy PiS-u. Przed rozmowami o współpracy samorządowej z PO oraz "Ponad Podziałami" broni się także "Przyjazny Powiat". - Na dzisiaj takie współdziałanie nie wchodzi w grę - twierdzi jeden z radnych klubu Przyjazny Powiat.

Koalicjanci chcą samodzielnie rządzić i rozdawać karty. Trwają przymiarki do obsady najważniejszych stanowisk w powiatowym samorządzie. Wstępnie ustalono, że w nowej kadencji wielickim starostą będzie Jacek Juszkiewicz (PiS, Wieliczka), a jego zastępcą Mirosław Mrozowski (Przyjazny Powiat, Gdów), czyli zachowane zostanie status quo z minionych czterech lat. Natomiast pozostali potencjalni członkowie pięcioosobowego Zarządu Powiatu Wielickiego to: Roman Wcisło (PiS, Gdów), Jan Kot (PiS, Biskupice) oraz Andrzej Masny (Przyjazny Powiat, Wieliczka). Na przewodniczącego Rady Powiatu typowany jest jej szef w minionej kadencji - Wiesław Bobowski (Przyjazny Powiat, Niepołomice). Taki funkcyjny scenariusz będzie jednoznaczny z pozbawieniem 11-osobowej opozycji najmniejszego nawet wpływu na decyzje Zarządu Powiatu. Przedstawiciele wielickiego PO zapowiadają, że nie zgodzą się na taki stan rzeczy. - Dzisiaj wieczorem mamy spotkać się z przedstawicielami ugrupowania "Ponad Podziałami", by ustalić wspólną linię działania, a od jutra spróbujemy rozpocząć rozmowy z koalicją PiS - Przyjazny Powiat - powiedział nam wczoraj jeden z nowych radnych powiatowych, związany ze środowiskiem PO; nie chce on, by zdradzać jego nazwisko. Dodał: - Uważamy, że w zarządzie powinna być przynajmniej jedna osoba z naszego ugrupowania.

Koalicjanci czują się mocni. Jednak to, że jeden głos to krucha przewaga, może pokazać już sesja inaugurująca pracę Rady Powiatu kadencji 2010 - 2014, podczas której wybierany jest zwyczajowo nowy przewodniczący samorządowego gremium. Obrady te zostaną zwołane w ciągu 7 dni od ogłoszenia Dziennika Urzędowego z oficjalnymi wynikami wyborów, a więc najprawdopodobniej pod koniec następnego tygodnia. Podczas tej sesji przysięgi nie będzie mógł złożyć Henryk Gawor, który - wybrany i wójtem Biskupic, i radnym powiatu wielickiego - zdecydował się przyjąć pierwsze ze stanowisk. Bez niego stosunek sił w samorządzie powiatowym, jeśli chodzi o liczbę głosów będzie - 11 do 11... - Rozważamy, czy jeśli nie uda się porozumieć z koalicją, nie zablokować wyboru przewodniczącego rady, a w razie potrzeby także kolejnych uchwał - mówi jeden z radnych opozycyjnych, chcący zachować anonimowość.

Innymi słowy: w sytuacji, gdy nie będzie międzykoalicyjnego porozumienia ugrupowań - lub jeśli któryś z radnych nie zdecyduje się na zmianę barw klubowych, co także jest możliwe - może dojść do sytuacji, że w Radzie Powiatu nastąpi pat. Samorządowcy powiatu wielickiego nie będą w stanie podjąć żadnej uchwały. Również i tej dającej koalicji dwunasty - w tej sytuacji bezcenny - głos, a więc dokumentu w sprawie wygaszenia mandatu Henryka Gawora i powołaniu na jego miejsce Henryka Kowala, który otrzymał następną w kolejności liczbę głosów na liście PiS.
Jolanta Białek
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 26-11-2010, 11:05   

Krakuska napisał/a:
Widocznie siedzisz po drugiej stronie biurka


chciałbym, jednak na myśl o ewentualnym petencie w postaci krakowskiego ą ę miastucha dostaje obrzydzenia :diabel2:

mam kilku takich nowych sąsiadów z WIELKIEGO miasta, których pół wsi chętnie by wycięło

Krakuska napisał/a:
A ten wątek dotyczy wyborów a nie mojej osoby


Masz rację, ale z twoich wypowiedzi bije wyjątkowe podobieństwo do pewnych osób z mojej okolicy, czym jestem zaszczycony wręcz :diabel2:

Co do wyborów to niestety nie zgadzam się z tobą, tak jak zapewne większość głosujących mieszkańców gminy, którzy uważają wybrane władze za dobre.
Niestety przegrywać też trzeba umieć i musisz uszanować wybór większości. Za 4 lata kolejne glosowanie - może wtedy władza zostanie wybrana zgodnie z twoimi upodobaniami.
Pamiętać też trzeba, że wybory samorządowe nie powodują przeważnie zmian osób pracujących w konkretnych wydziałach na "okienkach"
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Armadam
[Usunięty]

Wysłany: 27-11-2010, 01:25   

Witam,

Czy wiadomo już jaki będzie skład zarządu województwa małopolskiego?

Jakieś wieści?
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 27-11-2010, 12:34   

nietopesh napisał/a:
Krakuska napisał/a:
Widocznie siedzisz po drugiej stronie biurka


chciałbym, jednak na myśl o ewentualnym petencie w postaci krakowskiego ą ę miastucha dostaje obrzydzenia :diabel2:

mam kilku takich nowych sąsiadów z WIELKIEGO miasta, których pół wsi chętnie by wycięło

Krakuska napisał/a:
A ten wątek dotyczy wyborów a nie mojej osoby


Masz rację, ale z twoich wypowiedzi bije wyjątkowe podobieństwo do pewnych osób z mojej okolicy, czym jestem zaszczycony wręcz :diabel2:


Do poziomu dna, tony mułu i wodorostów nie będę się odnosić. Widać po tej wypowiedzi wyraźnie, że jakie społeczeństwo, takie jego władze. Żal.pl


nietopesh napisał/a:
Co do wyborów to niestety nie zgadzam się z tobą, tak jak zapewne większość głosujących mieszkańców gminy, którzy uważają wybrane władze za dobre.
Niestety przegrywać też trzeba umieć i musisz uszanować wybór większości. Za 4 lata kolejne glosowanie - może wtedy władza zostanie wybrana zgodnie z twoimi upodobaniami.


Oczywiście, że szanuję ten wybór. Niemniej mam prawo głośno mówić o tym co mi się w funkcjonowaniu gminy nie podoba. A może nie?
Co do upodobań - nie miałam swoich faworytów, bo nie znam Artków, Piotrków i innych Jurków czy Jacków. Głosowałam PRZECIW obecnej władzy. A moja decyzja wynikała z tego, że trzeźwo oceniam to co się w tej gminie dzieje.

nietopesh napisał/a:
Pamiętać też trzeba, że wybory samorządowe nie powodują przeważnie zmian osób pracujących w konkretnych wydziałach na "okienkach"


Owszem. Jednak przeważnie powodują zmiany na stanowiskach kierowniczych. I z tego co wiem za starej-nowej władzy w Wieliczce tak było. Dobry naczelnik wydziału potrafi ze swojego zespołu zrobić świetnie funkcjonujący mechanizm, co automatycznie przekłada się na jakość m.in. pracy i obsługi petentów. Wieliczce - sądząc z doświadczeń - to nie grozi. Może być tylko gorzej.
Obym się myliła.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 27-11-2010, 12:54   

Krakuska napisał/a:
Widać po tej wypowiedzi wyraźnie, że jakie społeczeństwo, takie jego władze.


Trudno aby ludzie tolerowali mości paniczów z wielkiego miasta, którzy mając spory ogród wyprowadzają pieski na spacerek pod ogrodzenie sąsiadów. Już pomijam aspekt wyrzucania śmieci do rowów.
Proponuję powrót do Krakowa, gdzie spotkać można wyjątkowo miłych i przyjaznych urzędników, którzy od progu całują petenta po stopach.
5 grudnia jest jeszcze dogrywka wyborcza więc jest szansa zagłosować na "dobre" władze.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 28-11-2010, 19:20   

_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
jolakozaczka 
Kierat konny
usia



Pomogła: 1 raz
Wiek: 52
Dołączyła: 10 Gru 2009
Posty: 340
Skąd: tomaszkowice
Wysłany: 28-11-2010, 19:50   

solniak napisał/a:
Obrazek

Kurczę, Solniak rośniesz nam na wielickiego Mleczkę :mikolaj:
_________________
nad wizerunkiem wrednej jędzy usilnie pracuję
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 29-11-2010, 16:00   

nietopesh napisał/a:
Krakuska napisał/a:
Widać po tej wypowiedzi wyraźnie, że jakie społeczeństwo, takie jego władze.


Trudno aby ludzie tolerowali mości paniczów z wielkiego miasta, którzy mając spory ogród wyprowadzają pieski na spacerek pod ogrodzenie sąsiadów. Już pomijam aspekt wyrzucania śmieci do rowów.
Proponuję powrót do Krakowa, gdzie spotkać można wyjątkowo miłych i przyjaznych urzędników, którzy od progu całują petenta po stopach.
5 grudnia jest jeszcze dogrywka wyborcza więc jest szansa zagłosować na "dobre" władze.


Arogancja i żałośc przemaia przez Twoje wypowiedzi. Całe szczęście nie zamieszkałam w Pawlikowicach :D bo to byłaby już podwójna porażka.

Co do krakowskich urzędników to idealni na pewno nie są, ale w ostatnim czasie coraz częściej zdarzało mi się spotykać wyjątkowo kompetentnych i kumatych. W Tarnowie również. Młodzi, po STUDIACH (a nie szkółkach!), znający prawo i języki, no i przede wszystkim zaagażowani. W Wieliczce spotykamy ciekawy mix PRL-u i klerykalizmu. Może to taki zabieg marketingowy? Nie chcemy/potrafimy być dobrzy, to bądźmy inni? :D

Z tego co się orientuję, to najgorszy wybór (pana ze szkółki niedzielnej, z dyplomem tysięcznej "uczelni" pt. szkoła biznesu) został ostatecznie dokonany ;) Widziałam nawet dziś plakat z podziękowaniami dla mieszkanców za zapewnienie wygodnego stołka (zapewne wydrukowany za środki wyjęte z własnego portfela :P )

Nie mam ochoty więcej odpowiadać na bezsensowne zaczepki, świadczące tylko o kompleksach. EOT
 
     
Krakuska 
Groty kryształowe



Dołączyła: 14 Sty 2010
Posty: 107
Wysłany: 29-11-2010, 16:01   

solniak napisał/a:
Obrazek


Fajne.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 29-11-2010, 16:22   

Krakuska napisał/a:
Całe szczęście nie zamieszkałam w Pawlikowicach


Uff całe szczęście. Zrobimy dożynki z tej okazji :D

Co do wyborów to prawie 60% głosujących uznało nowe władze za "godne" a to już o czymś świadczy. Wybór został dokonany nie ze względu na posiadanie "dyplomu" tylko na osiągnięcia jakie poczyniono w przeciągu poprzedniej kadencji. Zmiany widoczne są gołym okiem.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 17