Poprzedni temat «» Następny temat
współpraca firm z mieszkańcami Wieliczki
Autor Wiadomość
Katarzyna Góral 
Gwarek


Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 10
Wysłany: 27-04-2011, 19:07   współpraca firm z mieszkańcami Wieliczki

Witam,

na potrzeby pracy naukowej zbieram materiały na temat form współpracy firm - mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z ze społecznością lokalną, konkretnie mieszkańcami Wieliczki.

Czy ktoś z Was spotkał się ze współpracą typu:

- finansowe lub innego rodzaju wsparcie firm dla placówek oświatowych (np. przekazywanie swoich produktów, nieodpłatne świadczenie usług)

- współpraca z różnymi instytucjami przy projektach na rzecz konkretnych grup społecznych/imprezach/wydarzeniach kulturalnych

- inicjowanie społecznych projektów, które mieszczą się w „zainteresowaniach” firmy (np. projekt edukacji obywatelskiej w przedszkolach Polak Mały: polakmaly.blox.pl)

- informowanie społeczności o planowanych inwestycjach, planach przedsiębiorstwa, także konsultowanie tych planów z okolicznymi mieszkańcami

- wychodzenie poza przysłowiowe minimum oferowania swoich usług czy produktów – w postaci na przykład zniżek czy bonusów dla stałych klientów

- pierwszeństwo przy zatrudnianiu osób ze społeczności lokalnej

- pomoc firm indywidualnym osobom np. poszkodowanym w wyniku powodzi, pożaru
- współpraca firm z lokalnymi organizacjami, stowarzyszeniami

- wsparcie firm dla osób dyskryminowanych przez rynek pracy, mających niepełne wykształcenie

- wsparcie firm dla swoich pracowników, którzy angażują się lokalnie w działania charytatywne

- lub zupełnie inną

Interesuje mnie punkt widzenia właścicieli firm, pracowników firm, mieszkańców. Jeśli tylko dostrzegasz nić porozumienia między firmą a społecznością lokalną, będę bardzo wdzięczna za informacje na ten temat.

Jeśli na przykład jako właściciel firmy chciałbyś zrobić „coś” więcej, ale nie masz pomysłu co – daj znać:)

Jeśli uważasz, że taka współpraca jest bez sensu albo po prostu na dłużą metę niemożliwa – chętnie poznam Twoje zdanie.

Jeśli ktoś ma ochotę, bardzo proszę pisać na mojego maila katarzyna.goral@gmail.com albo po prostu na forum.

Ogólnie myślę, że jest to ciekawy temat dla każdego mieszkańca Wieliczki i jeśli ktoś będzie zainteresowany, chętnie podzielę się wynikami mojej pracy.


Z góry dziękuję za wyrażenie opinii
Katarzyna Góral
 
     
AdR 
Poprzecznia


Osiedle: W. Pola
Wiek: 36
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-04-2011, 21:32   

Katarzyna Góral napisał/a:
Witam,

na potrzeby pracy naukowej zbieram materiały na temat form współpracy firm - mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z ze społecznością lokalną, konkretnie mieszkańcami Wieliczki.

hej, niedawno pisałem pracę dyplomową także na temat lokalnej przedsiębiorczości (tylko w drugą stronę - pomoc lokalnej społeczności dla rozwoju firm :P ), przeglądnę notatki, może mi się coś rzuci w oczy w Twoim kierunku :P

Katarzyna Góral napisał/a:
- pierwszeństwo przy zatrudnianiu osób ze społeczności lokalnej
może HERZ i to, że zatrudniają generalnie z Urzędu Pracy? jakieś pierwszeństwo jest :) wysyłanie e-maili do nich nie skutkuje niczym :zly:

Katarzyna Góral napisał/a:
- współpraca firm z lokalnymi organizacjami, stowarzyszeniami
może zapytać się w fundacji Leonardo na Sienkiewicza, skądś muszą brać pieniądze i produkty na swoją działalność :) na pewno podzielą się wiedzą :one:


Katarzyna Góral napisał/a:
- finansowe lub innego rodzaju wsparcie firm dla placówek oświatowych (np. przekazywanie swoich produktów, nieodpłatne świadczenie usług)

właściciel PALEO często chyba pomaga różnym ubogim i potrzebującym - przynajmniej kapłan z ambony chwali go :D czy dla oświaty? nie wiem... warto podejść i się zapytać.

Katarzyna Góral napisał/a:
- współpraca z różnymi instytucjami przy projektach na rzecz konkretnych grup społecznych/imprezach/wydarzeniach kulturalnych

możesz zainteresować się działalnością filantropijną firmy ELSTA - na stronie www coś jest ale polecam napisanie podania i złożenie osobiście - jest odzew (sprawdzone) :one:


Katarzyna Góral napisał/a:
- wychodzenie poza przysłowiowe minimum oferowania swoich usług czy produktów – w postaci na przykład zniżek czy bonusów dla stałych klientów

Kopalnia Soli wypuszcza (lub wypuszczała) akcje z tańszymi biletami dla mieszkańców - ZTCP to raz na rok wejście darmowe było czy coś w tym stylu ;)


póki co to wszystko co mi przychodzi do głowy :one: polecam podejść do biblioteki i porozmawiać z Panią Jadwigą Dudą - ma sporą wiedzę i lubi pomagać, są tam też prace dyplomowe związane z naszym rejonem - zawsze coś może wpaść w oko ;)
 
 
     
Katarzyna Góral 
Gwarek


Dołączyła: 03 Sie 2009
Posty: 10
Wysłany: 27-04-2011, 21:42   

bezcenna wiedza, ogromnie dziękuję! jeśli po przeglądnięciu notatek, co jeszcze wpadnie Ci do głowy - czekam z niecierpliwością:)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 28-04-2011, 11:34   

Katarzyna Góral napisał/a:
form współpracy firm - mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z ze społecznością lokalną


Jeśli okolice najbliższe wchodzą w grę to mam jeden przykład ;)

Katarzyna Góral napisał/a:
- finansowe lub innego rodzaju wsparcie firm dla placówek oświatowych (np. przekazywanie swoich produktów, nieodpłatne świadczenie usług)


Jeśli wymieniamy firmy to do tego można podciągnąć firmę Artefico z Pawlikowic, która nieodpłatnie świadczy usługi informatyczne na rzecz sołectwa Pawlikowice, a także udostępnia własne zasoby serwerowe pod stronę internetową pawlikowice.info

Co do opinii jako właściciel to uważam, że współpraca pomiędzy podmiotem gospodarczym, a jednostką organizacyjną jaką jest sołectwo niesie ze sobą obopólne korzyści, oraz powoduje rozwój społeczności lokalnej przy często stosunkowo niskich wkładach firm wspomagających .
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 28-04-2011, 12:27   

nietopesh napisał/a:
współpraca pomiędzy podmiotem gospodarczym, a jednostką organizacyjną jaką jest sołectwo niesie ze sobą obopólne korzyści,
Jak i ryzyko kumoterstwa i ukladow pozaformalnych :)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 28-04-2011, 12:36   

ArturSosin napisał/a:
Jak i ryzyko kumoterstwa i ukladow pozaformalnych


No zwłaszcza na szczeblu sołectwa to już w ogóle. Sprawa dla CBA jak się patrzy ;)
A pieniądze jakimi się tu obraca to przyprawiają o zawrót głowy czasami.
1500 zł budżetu rocznego do wyrwania i możliwość posady głównego palacza w Domu Ludowym :D A gdy się będzie spoufalać z proboszczem to może się zgodzi przyjąć do noszenia feretronu. ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 28-04-2011, 12:40   

Przygladnij sie naszej rzeczywistosci a zauwazysz zadziwiajaca zaleznosc: im przestepstwo dotyczy wiekszych kwot tym latwiej uniknac odpowiedzialnosci a procesy ciagna sie w nieskonczonosc. Wiec uwazaj. ;)
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 28-04-2011, 12:59   

ArturSosin napisał/a:
Przygladnij sie naszej rzeczywistosci a zauwazysz zadziwiajaca zaleznosc: im przestepstwo dotyczy wiekszych kwot tym latwiej uniknac odpowiedzialnosci a procesy ciagna sie w nieskonczonosc


Tak - tylko ty mówisz o lewym wyciąganiu kasy z sejfu publicznego itp, a ja tu inwestuje własne środki i wiedzę na cele rozwojowe w zgodzie z przepisami prawa. Wychodzi to każdej stronie na plus.
Nie można być ciągłym materialistą mającym w nosie własną społeczność lokalną, tak samo jak nie można dopatrywać się wszędzie spisków i przestępstw, choć co prawda jest to nasz sport narodowy ;)


ArturSosin napisał/a:
Wiec uwazaj


Grozisz mi :?: :D :D :D
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-04-2011, 13:00   

Nietopesh nie pisz za dużo o darmowej współpracy bo może ktoś z US też czyta nasze forum :P
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 28-04-2011, 13:07   

nietopesh napisał/a:
ja tu inwestuje własne środki
Kiedys mozesz sie upomniec o rewanz. Jak sam napisales 'inwestuje'. Ludzie zmieniaja stanowiska, awansuja a znajomosci i uklady pozostaja :D
nietopesh napisał/a:
nie można dopatrywać się wszędzie spisków i przestępstw, choć co prawda jest to nasz sport narodowy
Nie tylko, caly swiat tak dziala. Dlatego w niektorych krajach firmy i osoby fizyczne nie moga swiadczyc darmowych uslug instytucjom publicznym, co uwazam za sluszne. A skala nie ma znaczenia.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 28-04-2011, 13:12   

Tsubasa napisał/a:
Nietopesh nie pisz za dużo o darmowej współpracy bo może ktoś z US też czyta nasze forum


A widzisz gdyby to nie było legal i gdybym nie był w US z zapytaniem, czy mogę tak zrobić to bym tu nie pisał ;)

ArturSosin napisał/a:
Jak sam napisales 'inwestuje'


W doświadczenie i reklamę. Takie wstępne założenie, ale widzę że kombinujesz, co potwierdza moje stwierdzenie, że jest to nasz sport narodowy ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 28-04-2011, 13:26   

nietopesh napisał/a:
potwierdza moje stwierdzenie, że jest to nasz sport narodowy
A widzisz! Potwierdzasz, ze jest to wasz sport :D
I nabierasz w tym doswiadczenia :D
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 28-04-2011, 13:34   

ArturSosin napisał/a:
A widzisz! Potwierdzasz, ze jest to wasz sport
I nabierasz w tym doswiadczenia


:D :D
Wszystko można zinterpretować na dwojaki sposób i możemy tak do rana :P
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 28-04-2011, 13:46   

nietopesh napisał/a:
Wszystko można zinterpretować na dwojaki sposób
Poza prokuratorem. On widzi zawsze wine. ;)

A powaznie: rozumiem i fajnie, ze chcesz cos robic. Tylko odrozniam dzialanie na rzecz spolecznosci, stowarzyszen czy organizacji non-profit od swiadczen na rzecz urzedu jaki by nie byl.
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 28-04-2011, 14:58   

No wiesz ja ciebie rozumiem i tak samo się mi wydawało do chwili jak się dowiedziałem, że nasze sołectwa to są organizacje - NON-BUDŻET ;)

Otrzymuje toto kapke kasy z podatków starych mieszkańców, bo ci nowi nie zmieniają meldunku i oddychając naszym powietrzem ;) oddają kasę najczęściej do Krakowa :(
Budżet roczny to 1500 zł z czego po opłaceniu 1 tony węgla, rachunku za prąd i wodę zostaje praktycznie zero.
No i za darmo się nic nie zrobi jeśli się ludzie nie zbiorą w celu zmiany własnej okolicy. Co innego wtranżalanie się do obcych, bo wówczas faktycznie można pomyśleć, że chodzi tu o coś więcej.

Przykład z życia wzięty jest taki, że doszły mnie słuchy o pozyskaniu jakichś komputerów dla sołectwa od gminy, ale to sołectwo ma sobie zorganizować ich obsługę itp. Teraz pytanie za co ma zatrudnić informatyka :?: Efekt będzie taki jak niedawno pokazywali w TV z cyklu absurdy roku. Jakieś małe miasto na mazurach otrzymało sprzęt multimedialny z programu wyrównywania szans, ale wszystko leży pozamykane w szafach bo nie ma kasy na kogoś, kto się tym zajmie.
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 17