Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
29-06-2007, 09:37
WSE im. ks. Józefa Tischnera w Wieliczce
Autor Wiadomość
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 31-12-2007, 20:05   

cc napisał/a:
Zobaczymy jak wam wszystkim miny zrzedną gdy Gowin pójdzie do Michałowic.

A mają tam światła? Bo mamy specjalistów.
 
     
flash 
Solanka
:-)



Wiek: 43
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 43
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-01-2008, 14:27   

cc napisał/a:
Zobaczymy jak wam wszystkim miny zrzedną gdy Gowin pójdzie do Michałowic.

Nom to będzie straszne Michałowice staną się centrum wszechświata.....
Studenci z WSE będą zachwyceni mając campus 20 km od cywilizacji, w końcu będą mogli w spokoju kontemplować niepojęte zdarzenia w zaciszu Wyżyny Krakowskiej.
Nie mogę się doczekać tak radykalnej decyzji, Kraków może się obawiać o statut miasta królewskiego a Warszawa może nie być już stolicą.....
Ale będzie ubaw...
:one:
 
     
lala
Skrzat


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 39
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 03-01-2008, 21:55   

kto nie rozumie, że szkoła wyższa w Wieliczce to prestiż i przytacza casus Gronostajowej (sic), a do tego bredzi coś o karczowaniu parku, niech może poszuka innego miejsca do zamieszkania i pozwoli wreszcie temu miastu się rozwijąć. Też mam nadzieję CC, że Gowin w Wieliczce zainwestuje :)
 
     
flash 
Solanka
:-)



Wiek: 43
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 43
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-01-2008, 22:44   

Ciągle uczymy się słuchać, bo słyszeć, słyszymy... Tylko, że w zgiełku czasem gdzieś umyka to co najważniejsze, co rzeczywiście warte wysłuchania, ...
to tak odemnie do ”lala” uczmy się czytać bo litery już znamy... ;)
proponuje przeanalizować całą dyskusje wszczególności ostatni post "master7" a potem zabierać głos... miejmy nadzieje że decyzji nie podejmie fachowiec od sygnalizacji w Wieliczce ;)
 
     
lala
Skrzat


Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 39
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 04-01-2008, 00:37   

tak się składa Flesh, że nie muszę niczego analizować, bo promo: znam temat, a secundo: czytam biegle ze zrozumieniem i wyrażam sie dość jasno, a czasem dosadnie (czego nie można powiedzieć o Tobie i choćby Twoim ostatnim wpisie).

Znam argumenty obu stron i wiem na pewno, że tzw władza, odsądzana przez Was od czci i wiary, nie zrobi żadnego kroku niezgodnego z prawem, wymogami konserwatorskimi itp itd, bo nie żyjemy w Burkina Faso.

Z drugiej strony histeryczne larum o wycince drzew, manipulacyjne teksty o wielickiej Rospudzie w tej gazetce - nie pamiętam tytułu - to są cyniczne szczyty i celowe wprowadzanie w błąd opini publicznej.

Mam nadzieję, że Burmistrz Wieliczki będzie co najmniej tak zdeterminowany w realizacji tej inwestycji, co Burmistrz Niepołomic przy budowie basenu, która przeciągała się w nieskończoność z powodu "lokalnego konfliktu". :)
 
     
Podszyszkownik
Gość
Wysłany: 04-01-2008, 06:59   

Lala krotko i na temat, WSE dla wieliczki przyniesie takie korzysci jak nowa kolejna na kasprowy wierch.
Niby cudownie i wspaniale ale zawsze bedzie druga strona.
Wieliczka nigdy nie byla i ni ebedzie osrodkiem akademickim i nawet burmistrz nie zrobi z niej tego.
A jezeli piszesz o rozwoju miasta, to ja chetnie sie do tego doloze, ale bardziej w strone turystyki i infrastruktury dla mieszkancow niz czegokolwiek innego.
Po co szukac nowych sciezek rozwoju jak mamy juz je wydeptane ?
Lala ciagle jestes przeciw ludzia z tego poratlu, pamietam Twoje texty o dniach kingi itp.
Czy Ty jestes jakos blisko zwizana z tzw niezadowoleniem społecznym czy o co chodzi ?
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 04-01-2008, 14:12   

Podszyszkownik napisał/a:
Czy Ty jestes jakos blisko zwizana z tzw niezadowoleniem społecznym czy o co chodzi ?

Znalazłem, że jest z Urzędu Wojewódzkiego. Pewnie Krakowianka jak CC.
 
     
flash 
Solanka
:-)



Wiek: 43
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 43
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 04-01-2008, 17:40   

... przepraszam lala ale nie znam tylu mądrych słów, wiem tylko że żyjemy jeszcze w państwie demokratycznym i mamy wpływ na to co się dookoła nas dzieje. Zabieram głos w dyskusji i wyrażam swoją opinie zgodnie z prawem jakie mi przysługuje. Nie lubię atakować ludzi i być atakowany nawet w tak pseudo–inteligentny sposób, więc odpuść sobie. :one:
 
     
zdziwiony
Gość
Wysłany: 28-02-2008, 20:47   

Tematy: platforma obywatelska
06:20, 28.02.2008 /"Rzeczpospolita"
Gowin na celowniku
POSEŁ PO: CHCĄ MNIE SKOMPROMITOWAĆ

Gowin na celowniku krakowskich działaczy PO
PAP
Grupa młodych polityków Platformy sama chce rozdawać karty w Krakowie i zamierza w tym celu pozbyć się Jarosława Gowina - pisze "Rzeczpospolita". Jeden z krakowskich działaczy miał się chwalić, że "ma na niego papiery".
Niektórym krakowskim działaczom PO nie podoba się, że lider listy wyborczej Platformy w tym mieście zaczyna ingerować w lokalne sprawy. W Gowinie widzą konkurenta i wypominają mu, że do PO zapisał się dopiero przed wyborami. Jego propozycje są często odrzucane. Nie pozwolono mu na przykład założyć swojego koła Platformy.

"Papiery na Gowina"

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita”, jeden z działaczy Platformy niedawno opowiadał kolegom, że ma "papiery na Gowina". A kilka dni temu ktoś anonimowo rozesłał do redakcji i polityków informacje, że Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera, której rektorem jest Jarosław Gowin, wyrokiem sądu będzie wkrótce eksmitowana z wynajmowanych budynków. Powodem ma być 1,2 mln zł zaległości wobec Arcybractwa Miłosierdzia, właściciela gmachów.

W anonimie znalazła się też sugestia, że Gowin szuka wsparcia w tej sprawie u ministrów z Platformy.

– Nie wiem, kto wysłał te listy. Ale wiem, że chodziło o obrzucenie mnie błotem przed sobotnim posiedzeniem Rady Krajowej, na którym mam kandydować do zarządu partii - komentuje Gowin.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 01-03-2008, 08:38   

zdziwiony napisał/a:
Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita”, jeden z działaczy Platformy niedawno opowiadał kolegom, że ma "papiery na Gowina". A kilka dni temu ktoś anonimowo rozesłał do redakcji i polityków informacje, że Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera, której rektorem jest Jarosław Gowin, wyrokiem sądu będzie wkrótce eksmitowana z wynajmowanych budynków. Powodem ma być 1,2 mln zł zaległości wobec Arcybractwa Miłosierdzia, właściciela gmachów.


Ta sprawa jest akurat mocno skomplikowana:
http://superwizjer.onet.pl/1383289,archiwum.html
http://krakow.naszemiasto...nia/685542.html

Generalnie wygląda na to że chodzi tam o potężne pieniądze.
Czytałem we wczorajszym dzienniku, że Gowin zapłacił ale temu drugiemu bractwu ;)
A obecnie toczy się sprawa o wykreślenie pierwszego z rejestru.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 01-03-2008, 10:12   

To jeszcze jeden artykuł o tej sprawie: http://miasta.gazeta.pl/k...008-03-01-03-06
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
wicked 
Skarbnik


Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 81
Wysłany: 02-03-2008, 13:21   

jak dla mnie czeski film;)
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 04-03-2008, 17:34   

Znowu o sprawie w Gazecie Wyborczej: http://miasta.gazeta.pl/k...008-03-04-03-06
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 04-03-2008, 22:15   

za:
http://miasta.gazeta.pl/k...98,4978693.html
Cytat:
toczą się procesy o wykreślenie Arcybractwa z KRS -u, a następnie przejęcie majątku. W grę wchodzą warte co najmniej kilkadziesiąt milionów nieruchomości położone w centrum miasta, do których obecnie rości sobie prawo świecki zarząd.

Miłosierni są właścicielami m.in. kamienicy przy ul. Floriańskiej, gdzie kiedyś był bar mleczny Dworzanin. Niestety w ciągu jednego miesiąca Dworzaninowi podnieśli czynsz czterokrotnie do - kwoty 24 tys. netto. Mleczak musiał powiedzieć pas, co nie tylko mnie głęboko zasmuciło :/ Dla studentów ci bracia nie byli miłosierni :P
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 17