Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: master7
29-06-2007, 09:37
WSE im. ks. Józefa Tischnera w Wieliczce
Autor Wiadomość
cc
Gość
Wysłany: 29-12-2007, 13:29   

Kampus to same plusy - siedziba, sale dydaktyczne, nowe technologie. Cała infrastruktura edukacyjno-sportowa Przecież to będzie teren wysokiej jakości usług (edukacja) a nie zakład przemysłowy! Oczywiście kampus WSE będzie mikroskopijny ale od czegoś trzeba zacząć.
Mieszkam w Krakowie przy nowym kampusie i wiem jak pozytywny wpływ ma na okolicę.

Podejrzewam że chodzi o kawałeczek Parku, jeżeli jest to teren gminny (korty, nieużytki) to nie powinno być problemów. Jednak zawsze znajdą się ci którym to nie pasuje...

PS za 2 lat przenoszę się w okolice Wieliczki i wiążę z tym miejscem spore nadzieje :))
 
     
brzeziniak
Poprzecznia


Dołączył: 26 Paź 2007
Posty: 132
Wysłany: 29-12-2007, 14:56   

cc napisał/a:
Mieszkam w Krakowie przy nowym kampusie i wiem jak pozytywny wpływ ma na okolicę.

To postaw sobie ten kampus na Błoniach.
 
     
cc
Gość
Wysłany: 30-12-2007, 15:16   

brzeziniak napisał/a:
cc napisał/a:
Mieszkam w Krakowie przy nowym kampusie i wiem jak pozytywny wpływ ma na okolicę.

To postaw sobie ten kampus na Błoniach.


Nie chcecie przemysłu, nie chcecie dróg, nawet najlepszego rodzaju usług na świecie czyli edukacji... Czy Wieliczka ma być totalną wiochą czy też prężnie rozwijającym się ośrodkiem???
Burmistrz ma myśleć o priorytetach strategicznych dla tego miasta i jestem pewny że podejmie właściwą decyzję.
 
     
flash 
Solanka
:-)



Wiek: 43
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 43
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-12-2007, 15:44   

cc napisał/a:

Podejrzewam że chodzi o kawałeczek Parku....


...to jak już skończysz podejrzewać to zobacz o jaki kawałeczek parku chodzi....
a tak serio to może wyjaśnisz mi o jaki prestiż chodzi z tym WSE bo jakoś nadal nie wiem :(: Jeszcze jedno pytanie do „cc” napisałeś że ....” Mieszkam w Krakowie przy nowym kampusie...” powiedz czemu ten campus wybudowano na obrzeżach miasta a nie na przykład jak „brzeziniak” napisał/napisała „...na Błoniach...”. Wieliczce jest podobna sytuacja chcą nas obdarzyć taką „świetną” budowlą w całkiem spokojnym miejscu jakim jest park.

cc napisał/a:

Burmistrz ma myśleć o priorytetach strategicznych dla tego miasta i jestem pewny że podejmie właściwą decyzję.


Wieliczka ma znacznie więcej strategicznych i priorytetowych inwestycji.... niż budowa "kolejnego sezonowego okrąglaka na rynku"... zainteresowani wiedzą o co chodzi.
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-12-2007, 18:14   

Jak dla mnie szkoła wyższa w Wieliczce to żaden prestiż.
Gdyby to było w mieście, gdzie do najbliższej szkoły wyższej jest 50 albo 100 km to jeszcze rozumiem taką argumentację.
Ale my pod nosem mamy Kraków z kilkoma naprawdę prestiżowymi uczelniami.

Ja bym tam wolał żeby władze skoncentrowały się nie na prestiżu ale na sprawach bardziej istotnych z punktu widzenia mieszkańców, czyli np. pełna kanalizacja gminy, budowa kanalizacji opadowej czy rozwiązanie problemów z korkami w centrum.

cc napisał/a:
Mieszkam w Krakowie przy nowym kampusie i wiem jak pozytywny wpływ ma na okolicę.

Jaki to pozytywny wpływ jeśli można spytać :?:
Masz na myśli III kampus :?:
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Gość

Wysłany: 30-12-2007, 21:19   

master7 napisał/a:
Jak dla mnie szkoła wyższa w Wieliczce to żaden prestiż.
Gdyby to było w mieście, gdzie do najbliższej szkoły wyższej jest 50 albo 100 km to jeszcze rozumiem taką argumentację.
Ale my pod nosem mamy Kraków z kilkoma naprawdę prestiżowymi uczelniami.

Ja bym tam wolał żeby władze skoncentrowały się nie na prestiżu ale na sprawach bardziej istotnych z punktu widzenia mieszkańców, czyli np. pełna kanalizacja gminy, budowa kanalizacji opadowej czy rozwiązanie problemów z korkami w centrum.

cc napisał/a:
Mieszkam w Krakowie przy nowym kampusie i wiem jak pozytywny wpływ ma na okolicę.

Jaki to pozytywny wpływ jeśli można spytać :?:
Masz na myśli III kampus :?:



Często bywam i tam się po prostu uczę. Tak jak wielu studentów. Miasto się na tym mocno bogaci a wszystko dzięki moim sensownym działaniom. Bez wiedzy bym tego nie osiągnął.
Sam przyjedź to zobaczysz...

Każda wyższa uczelnia to prestiż dla miasta. Jeżeli tego nie rozumiesz to ci tylko współczuję...

WSE powstanie w WIeliczce, jestem tego pewien, Kozioł jest zbyt dobry żeby to zmarnować.
 
     
cc
Gość
Wysłany: 30-12-2007, 21:24   

Anonymous napisał/a:
master7 napisał/a:
Jak dla mnie szkoła wyższa w Wieliczce to żaden prestiż.
Gdyby to było w mieście, gdzie do najbliższej szkoły wyższej jest 50 albo 100 km to jeszcze rozumiem taką argumentację.
Ale my pod nosem mamy Kraków z kilkoma naprawdę prestiżowymi uczelniami.

Ja bym tam wolał żeby władze skoncentrowały się nie na prestiżu ale na sprawach bardziej istotnych z punktu widzenia mieszkańców, czyli np. pełna kanalizacja gminy, budowa kanalizacji opadowej czy rozwiązanie problemów z korkami w centrum.

cc napisał/a:
Mieszkam w Krakowie przy nowym kampusie i wiem jak pozytywny wpływ ma na okolicę.

Jaki to pozytywny wpływ jeśli można spytać :?:
Masz na myśli III kampus :?:



Często bywam i tam się po prostu uczę. Tak jak wielu studentów. Miasto się na tym mocno bogaci a wszystko dzięki moim sensownym działaniom. Bez wiedzy bym tego nie osiągnął.
Sam przyjedź to zobaczysz...

Każda wyższa uczelnia to prestiż dla miasta. Jeżeli tego nie rozumiesz to ci tylko współczuję...

WSE powstanie w WIeliczce, jestem tego pewien, Kozioł jest zbyt dobry żeby to zmarnować.


to ja czyli cc :))

nie pozwólmy aby głośna mniejszość blokowała rozwój Wieliczki. Tę ostatnią popiera milcząca większość.
Podobny case był z kolejką na Kasprowy...
 
     
jakiś ludek
Gość
Wysłany: 30-12-2007, 23:21   .

master7 napisał/a:
Jak dla mnie szkoła wyższa w Wieliczce to żaden prestiż.
Gdyby to było w mieście, gdzie do najbliższej szkoły wyższej jest 50 albo 100 km to jeszcze rozumiem taką argumentację.
Ale my pod nosem mamy Kraków z kilkoma naprawdę prestiżowymi uczelniami.

Ja bym tam wolał żeby władze skoncentrowały się nie na prestiżu ale na sprawach bardziej istotnych z punktu widzenia mieszkańców, czyli np. pełna kanalizacja gminy, budowa kanalizacji opadowej czy rozwiązanie problemów z korkami w centrum.

cc napisał/a:
Mieszkam w Krakowie przy nowym kampusie i wiem jak pozytywny wpływ ma na okolicę.

Jaki to pozytywny wpływ jeśli można spytać :?:
Masz na myśli III kampus :?:


To forum jest naprawdę ciekawe! chyba się zarejestruję?
Nie wiem czy wiesz, jak nie to poczytaj na stronie gminy, jakie są plany dotyczące kanalizacji. Korki były i będą do chwili, kiedy paliwo nie będzie tak drogie, że kierowcy zostawią fury w domu. Nie było świateł- żle, są światła-żle! Ludzie co z wami?
Jeśli ci nie pasuje nauka w Wieliczce to korzystaj z Krakowa, albo Wrocławia. Daj szansę innym, którzy może nie mają czasu jeździć daleko, albo będzie ich kosztowało taniej chodzić do Wieliczki!
A skoro piszesz "Gdyby to było w mieście, gdzie do najbliższej szkoły wyższej jest 50 albo 100 km to jeszcze rozumiem taką argumentację." No to pytam.
Po co nam basen? Przecież w jest Krakowie, Bochni, Tarnowie......to nie 100 km
Po co nam kino? Przecież w Krakowie jest wystarczająco dużo! I mniej niż 100 km
Po co nam place zabaw? Przecież mamy Park Jordana.... jakieś 20 km

Nie sądzicie, że jest to dobra sprawa?
Piszecie, że mamy trzy knajpki. No właśnie jeśli pojawią się żaczkowie to i knajpek nam przybędzie, chyba, że po co? Przecież w Krakowie jest ich dużo!

Zastanówmy się czy Wieliczkę stać na dalszą bezczynność?
A może chcemy wrócić do okresu " dudowania"?
 
     
flash 
Solanka
:-)



Wiek: 43
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 43
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 30-12-2007, 23:40   

cc napisał/a:

Każda wyższa uczelnia to prestiż dla miasta. Jeżeli tego nie rozumiesz to ci tylko współczuję...


Jest w tym troszkę prawdy, wyższa uczelnia to prestiż dla miasta tak jak dla Krakowa UJ AGH, Politechnika, AE, AR są to uczelnie z historią gdzie od lat pracowały na swój prestiż i renomę. Nie jestem przeciwnikiem budowy tego typu instytucji ale nie kosztem zabytkowego terenu... WSE tak ale nie w centrum Wieliczki. :one:

Krzyki typu :
cc napisał/a:

WSE powstanie w WIeliczce, jestem tego pewien, Kozioł jest zbyt dobry żeby to zmarnować.


Są zdecydowanie niepoważne nie masz na tyle odwagi żeby się zalogować na forum a tyle do powiedzenie masz w sprawie która Ciebie bezpośrednio nie obchodzi... to smutne jest przypomina trosze „prawdziwą prawdę”.

„jakiś ludek” napisał/napisała post ale chyba nie doczytał o co chodzi właściwie w całej dyskusji.
Zupełnie zgadzam się z master7 Wieliczka ma ważniejsze inwestycje niż WSE.
 
     
jakiś ludek
Gość
Wysłany: 31-12-2007, 00:00   .

flash napisał/a:
cc napisał/a:

Każda wyższa uczelnia to prestiż dla miasta. Jeżeli tego nie rozumiesz to ci tylko współczuję...


Jest w tym troszkę prawdy, wyższa uczelnia to prestiż dla miasta tak jak dla Krakowa UJ AGH, Politechnika, AE, AR są to uczelnie z historią gdzie od lat pracowały na swój prestiż i renomę. Nie jestem przeciwnikiem budowy tego typu instytucji ale nie kosztem zabytkowego terenu... WSE tak ale nie w centrum Wieliczki. :one:

Krzyki typu :
cc napisał/a:

WSE powstanie w WIeliczce, jestem tego pewien, Kozioł jest zbyt dobry żeby to zmarnować.


Są zdecydowanie niepoważne nie masz na tyle odwagi żeby się zalogować na forum a tyle do powiedzenie masz w sprawie która Ciebie bezpośrednio nie obchodzi... to smutne jest przypomina trosze „prawdziwą prawdę”.

„jakiś ludek” napisał/napisała post ale chyba nie doczytał o co chodzi właściwie w całej dyskusji.
Zupełnie zgadzam się z master7 Wieliczka ma ważniejsze inwestycje niż WSE.


Ja wiem, że bez uczelni da się żyć a w 21 wieku bez kanalizacji nie bardzo. I wiem, że mamy większe problemy.
Tutaj chodzi raczej o coś rozwojowego ogólniej.
Uważam, że w perspektywie powstania sklepów wielkopowierzchiowych na polach Półchłopka, alternatywnie w jakimś stopniu uczelnia, a raczej jej uczniowe mogą pomóc przetrwać, trudne chwile, które nadejdą dla małych sklepków. Co więcej, mogą powstać nowe, co raczej wpłynie korzystnie również dla mieszkańców.
Również te sklepiki bedą miały szansę być otwartę dłużej niż do 16.30 czy 17.00 bo będzie popyt na towar.
Krakowskie uczelnie mają renomę i historię, ale wszystkie kiedyś zaczynały od zera i pracowały na swój prestiż.
Niestety UJ nie złożył propozycji i obawiam się, że tego nie zrobi.
 
     
flash 
Solanka
:-)



Wiek: 43
Dołączył: 08 Mar 2007
Posty: 43
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-12-2007, 09:50   Re: .

cc napisał/a:

Uważam, że w perspektywie powstania sklepów wielkopowierzchiowych na polach Półchłopka...

To może postawmy na polach półchłopka campus i wszyscy będą szczęśliwi, blisko traktu komunikacyjnego (kolejowego i szosowego) niedaleko centrum Wieliczki, nie daleko od Krakowa. Co najważniejsze nie niszczymy parku ani kortów i uratujemy drobnych sklepikarzy z Wieliczki (rzeczywiście możemy sobie podarować kolejny sklep typu Lidl)
ja tu widzę same plusy.... :one:
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 31-12-2007, 09:55   

Ludzie , obawiam się że się nie rozumiecie.Tutaj naprawde 90 % jest za powstaniem tej uczelni w Wieliczce.Sprawa idzie o coś innego .O lokalizacje.
Nikt nie neguje pozytywnego wpływu szkoły na rozwój Wieliczki .Chodzi o to że jedyne możliwe miejsce odpoczynku i spacerów , pomnik przyrody Park bedzie zagrożony przez tę inwestycje.Naprawde istnieją w Wieliczce lepsze lokalizacje .Sprawa druga to my, burmistrz , radni możemy tylko z otwartymi rękami czekać na takich inwestorów jak p.Gowin , ale to on podejmuje decyzje gdzie swój biznes umieścić i napewno nie kieruje się tu aspektami , że tu jest więcej drzew a tu mniej.Chodzi o to kto mu da lokalizacje odpowiednią dla tego typu biznesu oraz o to by jak najtaniej uzyskać dośc rozległy teren.Wieliczka uwazam ma tu swoje argumenty nie do podwazenia
a) bliskośc Krakowa
b) dobry dojazd
c) ceny gruntów
d) perspektywiczny rozwój Wieliczki jako miasta ponad 100 tyś.
e) przychylność władz
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-12-2007, 10:27   

I żeby była jasność:
Osobiście jestem przeciwny budowie tej szkoły w tej lokalizacji. Nie jestem przeciwny jej budowy w innym miejscu. Na pewno się znajdą chętni i się komuś przyda.
Co do aspektów ekonomicznych to już taki pewien nie jestem. Wiadomo zysk jakiś by był. Ale czy taka argumentacja, że powstanie w Wieliczce masa sklepów i knajpek z powodu jednej szkoły wyższej jest słuszna :?:
Moim zdaniem nie do końca.
Tak się składa że jeżdżę na Gronostajową, na III kampus UJ, raz w miesiącu i powiem szczerze że jeśli chodzi o okolice to jakoś cudu gospodarczego naokoło i rozkwitu prywatnych inicjatyw nie widzę, co innego w rynku ale tam tez przewala się kilka milionów turystów. Skąd zatem taka pewność że w Wieliczce przybędzie knajp, barów i sklepów :?: A może Wieliczka zostanie potraktowana tak jak kopalnia, przyjeżdżamy, studiujemy, wyjeżdżamy.

cc napisał/a:
WSE powstanie w WIeliczce, jestem tego pewien, Kozioł jest zbyt dobry żeby to zmarnować.

Trochę mi to przypomina apele pewnego jegomościa z Rady Miasta do Burmistrza żeby nie przejmował się ludźmi tylko robił swoje. Że Wieliczka jest "protestancka"....
... komuno wróć

cc napisał/a:
nie pozwólmy aby głośna mniejszość blokowała rozwój Wieliczki. Tę ostatnią popiera milcząca większość.


Czy dysponujesz jakimiś wiarygodnymi danymi na ten temat :?:

A no i nauczcie się cytować fragmenty a nie całość
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
cc
Gość
Wysłany: 31-12-2007, 11:30   

Zobaczymy jak wam wszystkim miny zrzedną gdy Gowin pójdzie do Michałowic.
Ale będzie ubaw :)
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 31-12-2007, 12:43   

droga wolna.. jak dla mnie to moze isc nawet do Pacanowa.. mniej ludzi w Wieliczce to mniejsze kolejki, korki w miescie, mniej poronionych pomyslow typu stok narciarski, WSE, i tym pomniejsze podobne..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 17