Poprzedni temat «» Następny temat
Wielimed w Wieliczce ..
Autor Wiadomość
strogov
Kopacz


Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: 28-10-2009, 15:24   Wielimed w Wieliczce ..

Witam .
Chcialbym z rodzina przejsc do Wielimedu .
Czy ktos ma jaklies doswidczenia a ta firma ?
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 28-10-2009, 15:42   

Polecam.
 
     
strogov
Kopacz


Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: 28-10-2009, 21:53   dzieki za odpowiedz

Dziekuje za odpowiedz ,no to przechodzimy rodzinnie .
Do tego ruchu sklonilo mnie aroganckie zachowanie pan w Przychodni na Szpunara.
Nie podnosza sluchawki ,obcesowo traktuja pacjentow.
Mam wrazenie ,ze zyja jeszcze w okresie gdzie istnial monopol leczniczy.
Kilku lekarzy odeszlo m.in pediatrzy.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 28-10-2009, 23:43   

strogov napisał/a:
Czy ktos ma jaklies doswidczenia a ta firma ?


Ja nie polecam tam chyba nikogo oprocz doktora Bukowca, reszta oprocz pielegniarek to wogole niekompetentne osoby, ktorzy wola nie przepisywac specjalistycznych badan a diagnozy stawiac na zawołanie ktore w moim przypadku mogły mogły jednej osobie zrujnowac życie !
Zauważyłem tendencje do wydawania diagnozy bez poparcia o specjalistyczne badania.
Bez wyjątku.

Jeden plus, idziesz rejestrujesz się dostajesz recepte na jakies przeziebienie, grype itp. a może uda się wysupłać skierowanie do jakiegoś specjalisty.
W przypadku powaznego schorzenia lepiej żeby nam nikt z tego personelu nie stawiał diagnozy a kierował od razu do specjalistów.
Nie wiem może są osoby które zostały tam gruntownie przebadane a w razie wątpliwości skierowano je na badania specjalistyczne w celu potwierdzenia diagnozy, mnie sie to nie zdażyło.

Niezaprzeczalnym plusem jest szybkosc obslugi, male kolejki, fajne pielegniarki w rejestracji, które naprawde zawsze służą dobra rada i pomocną dłonia, to duzy plus w porownaniu z przychodnią.


pozdrawiam
 
     
strogov
Kopacz


Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: 29-10-2009, 08:39   

Nikt nie jest doskonaly i zawsze jest cos za cos .
Mysle ,ze jest tak :
Reforma sluzby zdrowia przyniosla instytucje lekarza pierwszego kontaktu .
NFOZ za kazdego ubezpieczonego placi lekarzowi ok 12 zl miesiecznie.Ponoc srednio lekarz ma ok4 tys pacjentow.
Oczywiscie ,tylko czesc z nich idzie do lekarza.
Jezeli lekarz da skierowanie do specjalisty to dla jego firmy jest to dramat , bo musi za to zaplacic.
W duzych przychodniach ,ktore zatrudniaja lekarzy wielu specjalnosci problemu nie ma ..Jest to przekladanie pieniedzy z lewej kieszeni do prawej - wszystko zostaje w firmie a jest jeszcze dochod za leczenie specjalistyczne.
Natomiast jak jest to mala firma ,to jak ognia lekarze wystrzegaja sie wysylania do 'obcego" specjalisty ,a jezeli firma nie zatrudnia specjalistycznego lekarza to ..trzeba pacjenta leczyc samemu .
I stad wynika niechec do wysylania pacjenta do specjalisty .
Firma na tym finansowo zdecydowanie traci ,zarzad firmy grzmi ze duze koszty itd.
Wniosek taki ,ze jak ktos potrzebuje specjalistycznego leczenia- np osoby starsze -to zdecydowanie nie oplaca sie przechodzic do takich malych przychodni .
Taka sytuacje mozna wrecz uznac za zagrozenie zdrowia i zycia.
Lekarz bedzie staral sie leczy sam a nie kazdy jest geniuszem.
Natomiat jak wystarczy zwykly lekarz internista czy pediatra to nie widze problemu .
Chyba zrobie tak :dziecko przepisze do Wielimedu ,bo jest tam juz kontaktowa dr.M.J a sam zostaje w przychodni - ale nie w Wieliczce .
A w takiej przychodni jak wchodze do lekarza to ...praktycznie nie jestem badany .
Pyta sie mnie pani doktor co dolega i otrzymuje plik skierowan ...do specjalisty .
terminy krotkie ogolne zadowolenie ,brak kolejek i wizyta na godzine.
Jedyny problem do taki ,ze musze tam dojechac ale ....cos za cos .
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 29-10-2009, 09:06   

strogov napisał/a:
Wniosek taki ,ze jak ktos potrzebuje specjalistycznego leczenia- np osoby starsze -to zdecydowanie nie oplaca sie przechodzic do takich malych przychodni .


O to prosty przykład:
Jak ktos myli padaczkę z cukrzycą to cos tu jest nie tak, wystarczy trochę zainteresowania i dobrej woli a nie widziec tylko czubek swojego nosa albo tłumaczyć jakieś symptomy chorobowe tym że ktos sobie cos wymyśla itp.
Co Ciekawe przychodnia na Grotgera i specjalista neurolog tez chce leczyć cukrzyce albo jej początkowa faze lekami psychotropowymi, zapisując takowe i każąc je brac przez pół roku, nóz sie w kieszeni otwiera.


Nie chodzi tu o osoby starsze bynajmniej, poziom wiedzy u nas w Wieliczce jest w ogromnej większości godny pozałowania ale prosze to powiedziec któremus lekarzowi.. :D

Ale dalej podpowiadam warto sie tam zarejestrować, bo czas oczekiwania na wizyte zamyka się zazwyczaj w jednej godzinie a nie kilku
 
     
strogov
Kopacz


Dołączył: 26 Paź 2009
Posty: 6
Wysłany: 29-10-2009, 11:57   

Widac na tym przykladzie ,jak latwo o pomylke lekarska.
Mysle ,ze czekaja nas niestety spektakularne procesy sadowe .
Obecnie liczy sie profesjonalizm . I byc moze czeka nas wygaszanie takich malych przychodni i przyszloscia beda duze specjalistyczne zaklady opieki zdrowotnej .
Kazdy z nas raczej chcialby aby lekarz zajmowal sie jego zdrowiem profesjonalnie.
Nikt nie lubi byc oceniany .
Nie tylko lekarze protestuja ale i np nauczyciele ,prawnicy i urzednicy.
Ta mentalnosc trzeba zmienic.
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 29-10-2009, 12:11   

To ze ktos skonczył uczelnie i odbył praktyki nie oznacza że posiadł juz wszystki rozumy, pokora to wcale nie taka zła cecha.
A niekiedy kilkuletnia słuzba w placówce to za mało.
poza tym mało który lekarz leczy przyczyne ale skutek a to błedne koło.

Trzeba chcieć i wzgłebiać temat bo organizm ludzki i jego procesy nie da sie poznac w ciagu jednego skromnego życia.
Słyszałem że wielu profesorów dopiero w podeszłym wieku odkrywa pewne zależności, poznaje pewne działania, odruchy .

Polecam od siebie jeszcze skorzystać niekiedy z pomocy tzw. bioenergoterapeutów ale z certyfikatami :-)
To oni a nie wyuczeni lekarze pomogli znaleźć przyczyne i u mnie w rodzinie jak i znajomych różnych chorób jak sie okazało prawidłowa diagnozą.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16