Poprzedni temat «» Następny temat
Wieliczka nocą
Autor Wiadomość
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-05-2007, 23:42   Wieliczka nocą

Od kilku dni nocą (dla Wieliczan po... 21-szej) zwiedzam różne zakątki miasta.
Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. Iluminacja wspaniała. Zabytki fajnie wyeksponowane. Parking przy kopalni robi wrażenie - podświetlany wjazd zachęcający mimo zamkniętej o tej porze bramy , czysto, początki zadrzewienia, znaki drogowe itp. - EUROPA.
Nasza kolejka, oglądana ze starego nasypu odchodzącego w kierunku kopalni, w ciemnościach na tle oświetlonych ogrodów kościelnych wyglada jak początek "Pendolino".
Jedno jest pewne - można robić zdjęcia i nikt nie wejdzie w obiektyw. Nie dziwię się - jedyny "żywy" ogródek restauracji (chyba "Królewska")w parku był właśnie zwijany po wyjściu ostatnich gości. Spotkane dwie grupki młodzieży okupowały murki w parku JPII.
Najbardziej smutne wrażenie robi Rynek Górny. Dlaczego?
Proponuję wieczorny spacer.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 15-05-2007, 07:04   

Wieliczka jest piekna noca ale i neibezpieczna.
Niestety Rynek faktycznie zamarl a przydalby sie choc jedna restaracjo kawiarnia czynna do 22-23 !?
Moze ktos kiedys, galeria handlowa moze przyciagnie ludzi, o ile powstanie
 
     
mattihau 
Siuda Baba


Wiek: 35
Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 50
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-05-2007, 10:07   

przemo napisał/a:
Moze ktos kiedys, galeria handlowa moze przyciagnie ludzi, o ile powstanie


Przyciągnie ale do galerii nie do centrum Wieliczki. Raczej wyciągnie ostatnich klientów z centrum do galerii.
:diabel2:
_________________
Szkolenia Komputerowe w Wieliczce - www.uzytecznainformatyka.pl
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-05-2007, 16:00   

przemo napisał/a:
Wieliczka jest piekna noca ale i neibezpieczna

zgadzam sie z tym, jeszcze pare lat temu nie czułem dyskomfortu w trakcie spacerów po zmroku niezależnie od godziny.
Myślę że knajpa lub dwie ożywiły by trochę miasto, wystarczy spojżeć jak w krótkim czasie zmienił się krakowski Kazimierz z dzielnicy budzacej grozę w centrum życia nocnego miasta. Być może udało by się wylansować "modę na Wieliczkę" ale to już powinny zrobić osoby odpowiedzialne za promocję miasta.
 
     
Baj3czka
Kopacz
baj3czka


Dołączył: 30 Mar 2007
Posty: 5
Wysłany: 17-05-2007, 21:31   

Fajnie by było żeby Wieliczka zaczęła żyć i żeby ludzie z karkowa przyjeżdżali do nas nie tylko do kopalni no i myślę że turyści też chcieli by dłużej zostać. a co do rynku to uważam że jest strasznie zaniedbany i niereprezentacyjny i coś trzeba by było z tym zrobić no ale może kiedyś się doczekamy na jakieś zmiany.
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 17-05-2007, 23:08   

Teraz dopiero zwróciłem uwagę na zdjęcie wykonane przez Tardasa, które znajduje się na stronie www.wieliczka24.info.
Gratuluję - ujęcie super.
jerzy.jan napisał/a:
Nasza kolejka, oglądana ze starego nasypu odchodzącego w kierunku kopalni, w ciemnościach na tle oświetlonych ogrodów kościelnych wyglada jak początek "Pendolino".

Mam nadzieję, że AUTOR nie będzie miał mi za złe, że pozwoliłem sobie na wyeksponowanie tego ujęcia na pulpicie.

Plik ściągnięto 9586 raz(y)
1,27 KB
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 18-05-2007, 07:09   

jerzy.jan napisał/a:
pozwoliłem sobie na wyeksponowanie tego ujęcia na pulpicie.

Oczywiście, że nie. A nawet postaram się przerobić to zdjecie żeby rozmiarami pasowało do tapety na komputerze. Dam znać :)

[ Dodano: 18 Maj 2007, 20:31 ]
Oto obiecana tapeta. Dopasowana do rozdzielczości 1024x768. Mam nadzieję, że się spodoba :)

tapeta
Plik ściągnięto 87 raz(y)
126,1 KB
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-05-2007, 22:48   

no tapeta jest profi :)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-05-2007, 12:06   

Tardas napisał/a:
Oto obiecana tapeta. Dopasowana do rozdzielczości 1024x768. Mam nadzieję, że się spodoba

Jest super.
Jeszcze raz gratuluję udanego ujęcia i dziękuję za dopasowanie.
 
     
jadu 
Żupnik



Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 43
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 71
Wysłany: 30-06-2007, 12:16   

w/s knajp owszem ożywia, ale przez to nasilą się protesty i takie knajpy o tej porze skupia na sobie uwagę Policji.

generalnie imho knajpy typu krakowskie: Alchemia, Stajnia, Mleczarnia, Stalowe magnolie itp nie maja sensu bytu w Wieliczce.
_________________
:::::: Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku ::::::
 
     
sal city 
Siuda Baba
.............


Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 55
Wysłany: 30-06-2007, 12:37   

mnie też sie tak wydaje ale slyszalam ,ze ta kawiarnia w dawnym hotelu pod Aniolem czyli w obecnym budynku różowym jest calkiem sympatyczna.
 
     
jerzy.jan 
Bałwan solny


Osiedle: MARDIMEX
Wiek: 74
Dołączył: 07 Mar 2007
Posty: 283
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 05-07-2007, 00:19   

Nie podchodziłbym do tematu kawiarni czynnych do godz.22 - 23 tak nieufnie. Jeżeli dla policji nie jest uciążliwa "piwna kawiarnia" o godz. 19 - 20, to dlaczego miałaby być o 23.
Cisza nocna w okolicach "Królewskiej" czy "Zamku"? Komu tam przeszkadza ogródek na wolnym powietrzu.
Jak na razie jest uciążliwa ale dla właścicieli i obsługi, którzy po 20-tej nie obsłużą bo właśnie (cytuję) : "jest już po 20-tej i zamykamy". Widać z tego, że właściciele wolą oglądać tv w zaciszu domowym niż liczyć kasę. Dobrze chociaż, że "Zaścianek" nie bierze z nich przykładu.
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 05-07-2007, 18:04   

hmm myśle ze dobre knajpy zawsze mają sens , wszystko zależy od zapotrzebowania i odpowiedzi na nie .tzn podaż i popyt .i tu wieliczka zdecydowanie jest poniżej podaży dobrych knajp, klubów bo ludzie żeby sie zabawić muszą jechać do krakowa zamiast bawić sie u siebie w fajnym ogródku itd.,choć to się zmienia w ciągu ostatnich paru lat .
 
     
sal city 
Siuda Baba
.............


Dołączyła: 03 Sty 2007
Posty: 55
Wysłany: 05-07-2007, 18:59   

no ale ludzie majac wybor dwie knajpy w sennym miescie czy Krakow ze swoim klimatem itd.zawsze wybiora to drugie ,trzeba sie troche pogodzic z tym ,że mieszkajac w malym miescie mieszka sie na peryferiach co ma swoje wady i zalety ( jak np.cisza ,spokoj ,zielen ..bloki socjalne itd.)
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 05-07-2007, 19:20   

co nie znaczy ze musimy zadowolić się 2 sennymi knajpami ( bloki soc są w krakowie też) :) a po zatym do dobrej zabawy potrzebne jest dobre towarzystwo niekoniecznie Kraków
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 19