Poprzedni temat «» Następny temat
Wielickie śmieci
Autor Wiadomość
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-12-2007, 20:11   

no coz.. chyba nie ma na to rady bo nasz narod sam w sobie jest gnojarski niestety..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-12-2007, 20:45   

Cytat:
no coz.. chyba nie ma na to rady bo nasz narod sam w sobie jest gnojarski niestety
przykre ale prawdziwe. W pojęciu większości "obywateli" funkcjonuje przekonanie że to tylko jeden papierek, jedna butelka, przecież nic się nie stanie jak to wyrzuci. Dzisiaj wyrzucałem śmieci do kontenerów służących do segregacji odpadów. Segregacja jest tylko z nazwy, w kontenerze na papier (ponieważ ma największy otwór) można zauważyć reklamówki ze zwykłymi śmieciami gospodarczymi. I tak się zastanawiam czy jest sens segregować odpady??? Co z tego że ja czy 10 innych posegreguje, skoro 5 to olewa i wrzuca wszytko jak popadnie.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 11-12-2007, 14:01   

almayer napisał/a:
I tak się zastanawiam czy jest sens segregować odpady???


Zdecydowanie tak, jest sens, to jest konieczne. Trzeba jednak społeczeństwa wychowanego i zdyscyplinowanego. Począwszy od papierka po cukierku chowanego do kieszeni, peta z papierosa, kabzli z butelki, psiego prezentu na środku chodnika ...

Cóż z tego, że w pomieszczeniu śmietnika umieszczone mieliśmy stojaki z workami do segregacji śmieci, gdy Panowie Śmieciarze bezceremonialnie wysypywali posegregowane śmieci do wspólnego gara?

Kto przekona spragnionego męta, że z puszki czy butelki nie wyrośnie trawa?
Kto przyłapie uczynnego sąsiada podrzucającego reklamówkę z rodzinnymi pamiątkami?

Tu nie pomoże żadna straż, policja ani inne służby, gdyż musielibyśmy wszyscy chodzić w mundurach. Potrzebne jest wychowanie i dyscyplina.
I przykład służb komunalnych.

Wieliczka jest brudnym, bardzo brudnym miastem.
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 10-02-2008, 22:10   

Jak zwykle można liczyć na wspaniałe widoki obok Lidl'a:























_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-02-2008, 23:45   

jak już tam byłeś trzeba było pozbierać ;)

a tak poważnie to po zniknięciu resztek śniegu tak w Wieliczce jak i w Krakowie, wyszedł jeden syf, którego nikt nie sprząta...
 
     
jadu 
Żupnik



Osiedle: Krzyszkowice
Wiek: 43
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 71
Wysłany: 15-02-2008, 13:17   

ech teraz dopiero widze

dodaje swoje










zalamka
_________________
:::::: Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku ::::::
 
     
gość
Gość
Wysłany: 07-04-2008, 14:33   

nacomito napisał/a:
Wieliczka jest brudnym, bardzo brudnym miastem.

Mała wycieczka rowerowa:
ul.Dobczycka (dom w którym straszy) wysypisko śmieci.
dolina Wilgi w Koźmicach (między rurociągami Raba) wysypisko śmieci.
ul. Czubinów (200 m od góry) piękny widok na Wieliczkę i śmieci.
Wzdłuż ulic śmieci.
Może otwórzmy temat "Gdzie nie ma śmieci".
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 11-04-2008, 11:14   

Dziennik w Wieliczce 11-04-2008 donosi:
Cytat:
Likwidacja dzikich wysypisk śmieci, montaż brakujących ławek i drewnianych kładek, wtrównywanie linii brzegowej, zabiegi pielęgnacyjne drzew i krzewów - to niektóre z prac, jakie wykonywane są w okolicach zbiorników wodnych i lasach w gminie Wieliczka. Wiosenne porządki, prowadzone przez Wydział Ochrony Środowiska wielickiego UMiG, trwają m.in. na terenie użytku ekologicznego na Grabówkach, przy stawie w Brzegach oraz w lesie w Zabawie, gdzi zamontowano także budki lęgowe dla ptaków.

A co z zasyfionym potokiem-ściekiem wzdłuż ul. Jedynaka? Już w latach 70-tych czyniono wysiłki schowania go w betonowe przepusty, których część przez lata tkwiła obok parku. "Zagospodarowane" zostały jednak gdzie indziej.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-04-2008, 22:46   

Może przydałaby się jakaś akcja uświadamiająca, co ze śmieciami robić...?
Ja ostatnio miałem problem z odpadami z budowy, nie wiedziałem co z taką większą ilością odpadów robić. Za kontener firmy krzyczą od 250 w górę. No i dowiedziałem się, że w pierwszą sb miesiąca na Barycz można zawieźć śmieci za darmo. Ale kiedy wypadł mi kurs w połowie miesiąca, też okazało się, że nie jest to takie drogie, za całą przyczepę zapłaciłem 30zł.
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 18-04-2008, 18:50   Razem młodzi przyjaciele ...

Tadras na forum UMiG Wieliczka Wto Sty 23, 2007 8:13 am napisał/a:
wiggy napisał: Po to wybralismy wladze, zeby te wlasnie codzienne i przyziemne sprawy za nas rozwiazywaly. Placimy podatki - czyli wynagradzamy panstwo i urzednikow za okreslone uslugi.

Tadras; Prawda. Jednak jeśli władza notorycznie lekceważy swoje podstawowe obowiązki to najpierw należy jej nich przypominać. Stąd mój pomysł napisania petycji. Żeby nie być gołosłownym - może wspólnie spróbujemy właśnie czegoś takiego?
1. Wypunktujmy miejsca gdzie jest najbardziej syfnie i gdzie nie jest sprzątane od dłuższego czasu.
2. Napiszmy o tym do UMiG Wieliczka.
3. Domagajmy się reakcji.
Kto jest chętny? Od razu zaznaczam, że wymaga to podania swoich danych osobowych. Oczywiście taką akcję przeprowadzalibyśmy już poza Forum. Ja nie mam nic do ukrycia, jeśli znajdą się chętni to zapraszam


Sporo wody w Serafie (XXX) upłynęło, a w naszej okolicy ruszyła budowa basenu, szum medialny wokół WSE, obietnica chodnika wzdłuż Jedynaka, plac zabaw dla dzieci (?), przymiarka do rewitalizacji parku i koniec.
Nigdy nie sprzątane ulice i chodniki, syf w "grabówczańskim" potoku i Serafie, co krok śmietnik, niekompletne znaki drogowe ...

Podejmuję Twoją, Tadras, propozycję, nie wstydzę się swojego nazwiska.
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-04-2008, 21:29   

nacomito napisał/a:
Kto jest chętny?


ja też w to wchodzę
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 21-04-2008, 16:40   Dzień Ziemi

Cytat:
…18 kwietnia, dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Wieliczce odwiedziły burmistrza Artura Kozioła w jego gabinecie i wręczyły swoją obietnicę troski o czystą Ziemię… Na całym świecie w organizację Dnia Ziemi włączają się organizacje społeczne, media, samorządy oraz przedstawiciele biznesu. W Polsce Dzień Ziemi organizowany jest od 1991 r. W tegoroczną akcję ekologiczną zaangażowało się ponad 200 mln osób w przeszło 140 krajach…
…Od burmistrza dzieci otrzymały cukierki oraz zapewnienie, że przychyla się do wszystkich haseł i jest dumny z aktywnej postawy małych mieszkańców gminy.
http://www.wieliczka.gmina.pl/dzien-ziemi.html

Ponad 200 mln osób w przeszło 140 krajach…, a pan burmistrz przychyla się do wszystkich haseł i jest dumny z aktywnej postawy małych mieszkańców gminy. To się nazywa obywatelska postawa!
 
     
Tardas 



Osiedle: Szymanowskiego
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 722
Skąd: Magnum Sal
Wysłany: 22-04-2008, 22:01   

Cytat:
Ponad 200 mln osób w przeszło 140 krajach…, a pan burmistrz przychyla się do wszystkich haseł i jest dumny z aktywnej postawy małych mieszkańców gminy. To się nazywa obywatelska postawa!

Hehe, a dzieciaki spontanicznie i samodzielnie podjęły się odwiedzenia Burmistrza. To się nazywa obywatelskie zaangażowanie od najmłodszych lat ;)
_________________
http://www.wieliczka24.info - niezależna strona miasta
 
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 22-04-2008, 22:17   

Ciekawe, że Burmistrz przyjmuje tylko dzieci a na petycje mieszkańców odpowiada przez niekompetentnych pełnomocników. Widać łatwiej grać władzę wobec dzieci niż stawić czoła problemom... :/
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-04-2008, 23:34   

Pytanko. Sprzedałem auto, zostały mi po nim opony zimowe, które miały szanse przejeździć jeszcze jedną zimę. I teraz pytanie - co zrobić z takimi oponami? Barycz? Czy jest tak jak z AGD, że są miejsca gdzie się to oddaje...?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17