Poprzedni temat «» Następny temat
Wielickie śmieci
Autor Wiadomość
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 21-08-2007, 12:45   

Polecam spacer przez mostek łączący park Mickiewicza ze stacją Lotosu. "Zapachy" i widoki niezapomniane :kosci:
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-08-2007, 14:31   

pamietam ze jak bylem w podstawowce to tam chodzilismy "topic marzanne".. widocznie teraz sie rozklada :D
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
gebet
Siuda Baba


Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 58
Wysłany: 21-08-2007, 15:26   

Niestety posesje przy Kubusia Puchatka nie są podłączone do kanalizacji, natomiast z każdej posesji poprowadzona jest kanalizacja burzowa, która prowadzi właśnie do Serafy i pewnie dlatego Serafa wyglada jak wyglada.
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-08-2007, 22:35   

Tsubasa napisał/a:
pamietam ze jak bylem w podstawowce to tam chodzilismy "topic marzanne".. widocznie teraz sie rozklada :D
z tego co pamiętam to wszytkie szkoły tam chodziły, a ta Twoja się rozklada boście jej nie spalili jak nakazuje tradycja.
Patrząc z perspektywy czas to Roman G. miał trochę racji zeby zkakzać tego niecnego procederu, jakby to zrobili kilka lat temu mielibyśmy teraz czystą Serafkę (która od kąd siegam pamięcią była sciekiem a nie rzeczką)
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 23-08-2007, 12:03   

a tak apropos smieci.. jak czesto powinny byc oprozniane kosze na plantach w wieliczce?? ostatnio jak bylem na kebabie (byla kolo 19) to 5/6 koszy byla przepelniona i wrecz z nich smieci wylatywaly..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 15-09-2007, 21:05   

Kończy się lato więc poprawia się widoczność wszelkich śmieci. Na zdjęciach poniżej tradycyjnie okolice Lidla:

















Zdjęcia zrobione od "reprezentacyjnej" strony tzn. wzdłuż chodnika. Strach pomyśleć co musi być z drugiej strony.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 16-09-2007, 10:48   

podobno był odważny co 3 dni temu poszed łna drugą stronę robić zdjęcia ,ale jeszcze nie wrócił ,słuch o nim zaginął ,w najbiższym czasie mają na drugą strone Lidla wysłać grupę radio- biologiczną.
Jednocześnie informuje ze trwa akcja zbierania baterii.Nie wyrzucajmy ich do śmietników.Są w Wieliczce specjalne pojemniki.Więcej na
http://www.wieliczka.eu/i...i&nrwiad=146851
 
     
ruda 
Warzelnik



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 28
Wysłany: 12-10-2007, 15:49   Śmieci do kosza

Jeszcze jeden post na temat naszego wspólnego dobra, czyli szeroko pojętych śmieci. Otóż mieszkam przy jednej z bardziej uczęszczanych ulic miasta, uczęszczanych pieszo należy dodać, i na całej jej długości nie zauważam obecności ani jednego kosza na śmieci. Ba, nawet śladu po takowym nie zauważam. Zauważam za to potężne ilości pustych butelek, papierków po batonach, papierosach, samotnych celofanów, zalegających zarówno na całej długości chodnika, jak i na prywatnych posesjach- wrzucone bezczelnie ponad płotem (również do mnie). miewam na to konto regularne wizyty straży miejskiej nieśmiało sugerującej konieczność utrzymywania obejścia w ładzie i porządku. Niby racja- śmieć przekraczający granicę mojej posesji, staje się śmieciem moim, ale czyż nie prościej i higieniczniej byłoby ustawić parę publicznych śmietników?
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 12-10-2007, 16:50   

Generalnie problem śmieci w naszym mieście jest i to dość poważny, było to poruszane na tym forum wielokrotnie, np. tu:
http://www.wieliczka24.in...hlight=%B6mieci
więc niekoniecznie trzeba zakładać nowy temat.

Napisz jaka to ulica, zrób kilka fotek, forum odwiedzają ludzie z UMiG, może coś temu zaradzą ... :)
 
     
ruda 
Warzelnik



Wiek: 45
Dołączyła: 15 Wrz 2007
Posty: 28
Wysłany: 13-10-2007, 10:31   

Racja, widzę, że mój błąd lokalizacyjny został już poprawiony :P

co do samego tematu, to mnie najbardziej boli fakt, że przechodnie robią, co chcą, a za ich niechlujstwo karani są mieszkańcy. Mnie w dzieciństwie uczono, że papierek, którego nie ma gdzie wyrzucić chowa się do kieszeni i niesie do domu. Obecnie preferowane są cudze podjazdy.

Miejscem akcji zaś pozostaje odcinek drogi między Kolonią a SSp nr3.
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 13-10-2007, 12:15   

ruda,
Cytat:
Mnie w dzieciństwie uczono, że papierek, którego nie ma gdzie wyrzucić chowa się do kieszeni i niesie do domu.

mnie tez tak uczono ale nie dzisiejszą młodzież choć powiem Ci że kosze na śmieci na pewno rozwiązały by problem jest ich mało w Wieliczce a właśnie w okolicy szkół powinno być ich więcej. Ja mieszkam w okolicy 2 i dlatego Cię rozumiem. Panom z SM powiedz do widzenia mnie kiedyś kazali kosić trawę za moim ogrodzeniem uprzejmie im powiedziałam że nie będe się tym zajmować bo po a nie mam podkaszarki po b nie i już heheh nie mają prawa w takiej sytuacji dać Ci mandatu to nie są twoje śmieci. Uprzejmie w takiej sytuacji odeślij ich do wiecznie stojących meneli na dworcu.

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
     
Sid 
Kierat konny



Dołączył: 06 Wrz 2007
Posty: 411
Wysłany: 09-12-2007, 15:37   

Na zdjęciach tradycyjnie okolice Lidla, masakra jaki tam jest syf, "gospodarz" tego terenu powinien się spalić ze wstydu !!!



 
     
Abrakadabra 
Zawalisko



Osiedle: Szymanowskiego
Wiek: 45
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 891
Skąd: Przemyśl / Wieliczka
Wysłany: 09-12-2007, 22:00   

Ale jest szansa na poprawę. W ostatnim czasie wycieto wszystkie krzaki oraz wycieto gałęzie z drezw tak do wysokości 2m. Wszystko zagrabiono. Zostały "tylko" śmieci.
_________________
Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
 
     
mieszkaniec
Gość
Wysłany: 10-12-2007, 16:56   

Mieszkam na ulicy Podgóskiej i w sobote zabrałem się za porządki, zebrałem 2 worki śmieci, które były rzucone koło drogi (obok mojej posesji). Niestety dzisiaj rano jakiś pajac wyrzucił butelkę po piwie. Jak walczyć z XXX?
 
     
aizuk
[Usunięty]

Wysłany: 10-12-2007, 19:30   

ciekawe pytanie , może zna ktos odpowiedz?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 17