Poprzedni temat «» Następny temat
Wielickie Miodobranie
Autor Wiadomość
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-08-2010, 18:54   Wielickie Miodobranie

Czy ktoś może wie, jaka impreza szykuje się na rynku? Postawili drewniane budki, jak na Boże Narodzenie na rynku w Krakowie...
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-08-2010, 19:15   

Plakaty wiszą i w oczy kłują. Miodobranie.
 
     
rak
Gość
Wysłany: 27-08-2010, 19:49   

ygrek napisał/a:
Plakaty wiszą i w oczy kłują. Miodobranie.


burmistrz robi wszystko aby plyte pustynna ożywić i organizuje co popadnie.

w najblizszym czasie maja sie odbyc Dni Pacanowa
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 27-08-2010, 19:59   

Z każdych igrzysk na rynku obecne władze będą spijać miód przy nadchodzących wyborach.
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 27-08-2010, 20:47   

rak napisał/a:
burmistrz robi wszystko aby plyte pustynna ożywić i organizuje co popadnie.



nie wiem czy wprowadziłeś się tutaj wczoraj, ale Miodobranie organizowane jest od X lat
na starej płycie również się odbywała ta impreza i to corocznie w ostatni weekend sierpnia
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
raphalsky 
Mina



Dołączył: 09 Lut 2009
Posty: 1129
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-08-2010, 23:23   

rak napisał/a:


burmistrz robi wszystko aby plyte pustynna ożywić i organizuje co popadnie.

w najblizszym czasie maja sie odbyc Dni Pacanowa



Rynek pusty - źle bo pustynia; ożywiony - jeszcze gorzej...

Trudno Wieliczanom dogodzić :027:
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 28-08-2010, 07:55   

Za to ja bylem swiadkiem innego spektaklu na rynku. Wesoly staruszek wywijal piekne piruety na slawnym progu zanim przeszedl do parteru. Toz to nie re-witalizacja a proba exterminacji wspomnianych Wieliczan
 
     
luuv 
Komora


Osiedle: Lekarka
Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 198
Wysłany: 28-08-2010, 09:33   

Wieliczka zaprasza na miodobranie

Polska Gazeta Krakowska

2010-08-26 09:12:39
W najbliższą niedzielę 29 sierpnia na płycie Rynku Górnego w Wieliczce swoje wyroby prezentować będą wieliccy pszczelarze.
Tego dnia będzie można degustować miody i zakupić produkty pszczelarskie lub ludowe rękodzieło artystyczne. Organizatorami tradycyjnego już Wielickiego Miodobrania są Centrum Kultury i Turystyki oraz Koło Pszczelarzy w Wieliczce.
_____________________

Ja tam chętnie się przejdę, bo uwielbiam miód.

Dziwne jest dla mnie tylko, że nic nie zostało wspomniane o tym na stronie wieliczka.pl
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 28-08-2010, 11:33   

Specjalnie ze strony wieliczka.pl dla luuv:
Cytat:
Miodowe święto
W najbliższą niedzielę 29 sierpnia na płycie Rynku Górnego w Wieliczce swoje wyroby prezentować będą wieliccy pszczelarze. Tego dnia będzie można degustować miody i zakupić produkty pszczelarskie lub ludowe rękodzieło artystyczne. Organizatorami tradycyjnego już Wielickiego Miodobrania są Miasto i Gmina Wieliczka, Centrum Kultury i Turystyki oraz Koło Pszczelarzy w Wieliczce.

Po Mszy św. o godzinie 10.00 pszczelarze i Orkiestra Dęta „Hejnał” z Byszyc przemaszerują na Rynek, gdzie odbędzie się pasowanie na honorowego pszczelarza wielickiego oraz wybór najpiękniejszego stoiska produktów pszczelich. Następnie na scenie prezentować się będą: Orkiestra Dęta „Hejnał” z Byszyc, teatr dla dzieci ART-RE, Zespół Pieśni i Tańca Raciborsko, UKS Gimnazjon, Zespół Pieśni i Tańca Sułkowianie oraz zespół Bluesfera. Nie zabraknie także konkursów o tematyce pszczelarskiej. Serdecznie zapraszamy!!

Dołączony jest także plakat.
 
     
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 28-08-2010, 14:02   

ygrek napisał/a:
Plakaty wiszą i w oczy kłują

no mnie w tej części miasta, w której bywam jakoś nic nie ukłuło... mogli przylepić te plakaty na tyłach budek, to jadący/chodzący przez rynek wiedzieliby o co chodzi... :027:
 
     
luuv 
Komora


Osiedle: Lekarka
Dołączyła: 21 Cze 2010
Posty: 198
Wysłany: 30-08-2010, 09:25   

przyszłam za późno i już miodu nie było :(

dziękuję za wyszukanie mi na wieliczka.pl :)

ale jednak myślę, że to powinno znaleźć się na stronie głównej i wydarzeniach a tam nie znalazłam.
 
     
rak
Gość
Wysłany: 30-08-2010, 09:34   

a czy urzednicy maja na takie imprezy przychodzic obowiazkowo czy z własnej woli (ich miny na to nie wykazywały na radość )
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 30-08-2010, 09:42   

Mnie tylko zabraklo dwojniaka :) Oby wiecej takich imprez
 
     
old
Gość
Wysłany: 30-08-2010, 10:20   

miodek pyszny, pszcólki pomykały w tym roku między kropelkami ale było warto przyjść
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 30-08-2010, 23:51   

A oto fragment relacji z miodobrania:
Cytat:
Miody dla zdrowia i urody!

Tegoroczne Wielickie Miodobranie, które odbywało się na płycie Rynku Górnego w niedzielę 29 sierpnia, cieszyło się sporym zainteresowaniem wieliczan i gości naszego miasta. Z ciekawością odwiedzali oni stoiska, na których prezentowane były różne rodzaje miodu. Wieliccy pszczelarze chętnie opowiadali o miodowych walorach, smakach, a także jego korzyściach dla zdrowia. Organizatorami tradycyjnego już wielickiego święta miodu byli: Miasto i Gmina Wieliczka, Centrum Kultury i Turystyki oraz Koło Pszczelarzy w Wieliczce.

Jedną z atrakcji miodobrania był konkurs na najpiękniejsze stoisko produktów pszczelich. Pierwszą nagrodę, ufundowaną przez burmistrza Wieliczki otrzymał Stanisław Szymski z Wieliczki.

Uchwałą Zarządu wielickiego Koła Pszczelarzy burmistrz Wieliczki Artur Kozioł otrzymał tytuł honorowego członka wielickiego koła. Z rąk zarządu odebrał kapelusz ochronny – narzędzie pracy pszczelarza.

Przy specjalnie na tę okazję przygotowanym ulu wieliccy pszczelarze zaprezentowali burmistrzowi Wieliczki jak zbudowane jest gniazdo rodziny pszczelej.
źródło: http://www.wieliczka.eu/p...ia_i_urody.html

Najważniejsze, że dopisali goście i pogoda lecz gdyby nie burmistrz to impreza nie mogłaby się udać. A miody znakomite, zwłaszcza gryczany. Zaś półtorak - palce lizać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16