Poprzedni temat «» Następny temat
Wielicki fotoradar
Autor Wiadomość
sierot 
Kierat konny


Wiek: 39
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 414
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 08-06-2008, 14:17   

pan_s. napisał/a:
Nie bez kozery się mówi,że jak 5x nie zdałeś, to zdasz za 6...

... w Sączu :mikolaj:

Nowy Sacz to akurat KN :P

pan_s. napisał/a:

Poszedłem do świetnej szkoły Rysia Sudra (Moto-fart, polecam!)

Nie chodzi tylko o Pana Ryska, co o Pana Tadzia, ktory uczyl jezdzic wlasnie w Moto-Farcie :)

Tsubasa napisał/a:
wg mnie na kursach nikt nie potrafi dobrze nauczyc jezdzic poza tym jak sie rusza, hamuje i uzywa kierunkowskazow.. nauczyc to sie mozna ale dopiero na drodze, kiedy sie juz wyjedzie w ten tumult, zgielk i chaos..

Nie zgodze sie. Wlasnie wspomniany Pan Tadziu w trakcie jazd przekazywal naprawde sporo cennych uwag dotyczacych stylu PLYNNEJ i bezpieczniej jazdy. Wiadomo, ze wprawy nabiera sie majac juz prawo jazdy i jezdzac juz bez stresu, ale pewne sprawy (nazwalbym to tips and tricks ;) ) musza zostac czlowiekowi wyjasnione. I najlepiej, zeby zrobil to wlasnie instruktor.
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 09-06-2008, 22:21   

Zmiany na kursach prawa jazdy? Więcej z faktycznej jazdy, ze stylu jazdy, a mniej z parkowania. Tego i tak kierowca uczy się w praktyce. Oblewanie 5-6 razy to totalny bezsens, bo zdanie egzaminu to traf szczęścia, a nie faktycznych umiejętności, tych nabiera się potem. Jak ja zdawałem egzamin na 50 osób nie zdała jedna :) , ale to czasy przed mord'owskie.

Co mnie irytuje na drogach? Np. zwężenie lewego pasa do jednego, prawego, kierowca zatrzymuje się przed zwężeniem już 100 metrów wcześniej i czeka, aż go wpuszczą w prawy, zamiast dojechać do końca i wejść na "zameczek" :/
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 11-06-2008, 07:14   

Cytat:
W Legionowie trwa wyjazdowe posiedzenie Sejmowych Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Infrastruktury z udziałem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Adama Rapackiego oraz Komendanta Głównego Policji nadinsp. Andrzeja Matejuka. Podczas posiedzenia omawiany będzie nowatorski projekt Automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym.
Podczas trwającego w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie XXI Finału Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Ruchu Drogowego Roku 2008" odbyło się wyjazdowe posiedzenie Sejmowych Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych oraz Infrastruktury z udziałem Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Adama Rapackiego oraz Komendanta Głównego Policji nadinspektora Andrzeja Matejuka. Omówiono projekt "Automatycznego systemu nadzoru nad ruchem drogowym" - projekt , który może być rewolucją w podejściu do problematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym w Polsce.
Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych w naszym kraju. Tylko w zeszłym roku z tego powodu doszło do 11978 wypadków, w których zginęło 1749 osób, a 17933 zostało rannych. Jedną z najskuteczniejszych broni, jaką dysponuje Policja w walce z piratami drogowymi są stacjonarne i przenośne fotoradary. Tam, gdzie zostały zainstalowane, radykalnie spada liczba wypadków. Jednak procedury związane z egzekwowaniem naruszeń przepisów są długotrwałe i odciągają część policjantów od służby na drodze. Stad pomysł zmian w prawie pozwalających na maksymalne wykorzystanie efektywności tych urządzeń i szybkie i proste egzekwowanie prawa.
Zakłada on stworzenie na polskich drogach usystematyzowanej sieci fotoradarów i maksymalne wykorzystanie ich efektywności. Aby system ten mógł spełniać swoje zadanie, muszą istnieć odpowiednie mechanizmy, które pozwolą łatwo i szybko wyciągać konsekwencje wobec osób dopuszczających się naruszeń w ruchu drogowym.
Wymaga to zmian w obecnie obowiązujących przepisach. Nie będzie trzeba, tak jak dotychczas, prowadzić żmudnego i długotrwałego postępowania, w trakcie którego trzeba ustalić, kto prowadził samochód. Mandat zostanie od razu przesłany do właściciela pojazdu. Jeżeli nie będzie on się zgadzał z takim rozstrzygnięciem, będzie musiał wskazać, kto prowadził auto. Podobnie jak w innych krajach system będzie całkowicie zautomatyzowany.
Autorzy projektu zakładają utworzenie, "Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym", które ma funkcjonować w ramach istniejącej struktury Inspekcji Transportu Drogowego. Będzie to miejsce, gdzie będą spływać wszystkie zarejestrowane naruszenia przepisów ruchu drogowego. Spowoduje to usprawnienie postępowania w sprawach o naruszenia przez kierowców przepisów, szczególnie dopuszczalnych prędkości. Pozwoli także na uwolnienie około 600 policjantów od dotychczasowych długotrwałych procedur i umożliwi skierowanie ich do pełnienia służby na drogach.
Pracownicy centrum będą prowadzić posterowania administracyjne i egzekucyjne w sprawach o ukaranie za naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz obsługiwać urządzenia rejestrujące na większości dróg. Mają również współdziałać z zarządcami dróg co do instalacji i usuwania tych urządzeń.
Koniec z papierkową robotą, wzywanie na komendę i ustalaniem, kto prowadził samochód. Z klucza będą odpowiadali właściciele pojazdu, chyba że wskażą kierującego pojazdem - mówi wiceszef MSWiA Adam Rapacki. Na pocieszenie za zdjęcie z fotoradaru nie będzie punktów karnych, bo te mogą przyznawać tylko policjanci, a nie bezduszny automat.
Ale coś za coś: Sankcja finansowa będzie zdecydowanie wyższa, niż jest w chwili obecnej. Średnio o 50 proc. więcej - wyjaśnia szef polskiej drogówki Jacek Zalewski.



Źródło:KGP Warszawa
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-06-2008, 09:43   

I słusznie, bo z tego co słyszałem od wielu policjantów, starają się jak najmniej używać fotoradaru bo to dla nich "skaranie boskie".

Ale zastanawia mnie jedno:
Cytat:
Mandat zostanie od razu przesłany do właściciela pojazdu.

Jak to się ma do zasady domniemania niewinności (kierowca musi udowodnić niewinność, a nie policja jego winę) i
Cytat:
Jeżeli nie będzie on się zgadzał z takim rozstrzygnięciem, będzie musiał wskazać, kto prowadził auto.

do prawa odmowy zeznań dotyczących najbliższej rodziny.

Jednym słowem wg konstytucji możesz przyjść i powiedzieć "Nie ja prowadziłem, sami ustalcie kto, bo to ktoś z mojej rodziny, więc mam prawo odmowy składania zeznań". Żadne przepisy tego nie zmienią, bo są poniżej konstytucji.

Oby nie powstał kolejny knot prawny, który zostanie obalony przez trybunał za niezgodność z obowiązującym prawem.
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 11-06-2008, 10:26   

Zapewne jeszcze długa i kręta droga przed projektodawcami do etapu finalnego.
Wracając do sprawy związanej ze wskazaniem kierującego...przedmiotowy obowiązek wynika z zapisów art. 78 ust. 4 Kodeksu Drogowego :
4. Właściciel lub posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, chyba że pojazd został użyty wbrew jego woli i wiedzy przez nieznaną osobę, czemu nie mógł zapobiec.
Osoba która odmówi z mniej lub bardziej formalnych przyczyn podania kto kierował jej pojazdem i tak w końcu wyląduje w Sądzie Grodzkim jako sprawca wykroczenia z art. 97 lub 65 KW i to Sąd na podstawie zebranych materiałów w tym odmów składania wyjaśnień oceni i wyda stosowny wyrok.
Nie słyszałem aby ktoś zdecydował się na taką ewentualność i wybierał celowo dla ochrony sprawcy wykroczenia...nawet członka rodziny, swoją własną drogę sądową.
Cytat:

Uchwała Sądu Najwyższego - Izba Karna
z dnia 30 listopada 2004 r.
I KZP 26/2004
Odpowiednie stosowanie - z mocy art. 41 § 1 kpsw - w postępowaniu w sprawach o wykroczenia przepisu art. 183 § 1 kpk, w jego brzmieniu ustalonym przez ustawę z dnia 10 stycznia 2003 r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania karnego... (Dz. U. 2003 r. Nr 17 poz. 155), nie oznacza, aby osoba przesłuchiwana w charakterze świadka (składająca oświadczenie dowodowe w tym charakterze) w sprawie o wykroczenie mogła uchylić się od odpowiedzi na pytanie, jeżeli jej udzielenie mogłoby narazić osobę dla niej najbliższą na odpowiedzialność za wykroczenie.

Ale to już zupełnie "inna para kaloszy"...na razie lepiej noga z gazu i żyjemy długo i szczęśliwie. :)
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-06-2008, 11:48   

Możemy pofilozować? ;) A co w przypadku, kiedy nie ma mnie w domu np2 tygodnie, kluczyki i dowód zostały, w domu są 3 upoważnione przeze mnie osoby, które mogły jeździć, a żadna się nie przyznaje? Czy też z definicji mandat pójdzie na właściciela?
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 11-06-2008, 11:53   

Mandatu nie będzie bo nikt się nie przyzna do kierowania...zakładając "filozoficznie" że zdjęcie z fotoradaru będzie nie czytelne... :)
Właściciel nie wskaże kierującego i znów równie "filozoficznie" wyląduje w Sadzie Grodzkim...gdzie sędzia rozpatrzy wszelkie za i przeciw...i tak się można "bawić" długo i namiętnie...
;)
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 11-06-2008, 12:03   

Więc każdy da sobie spokój i mandat zapłaci ;)
A jakość podobno niezła, znajomy ostatnio został złapany i mówi, że myślał, że będzie ściemniał,a tu okazało się, że poszczególne włoski na brodzie było widać ;)
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 12-06-2008, 22:45   

Według mnie największym zagrożeniem na drogach jest nie prędkość, a łamiący inne przepisy. Czy świadek jakiegoś wykroczenia drogowego, może coś z tym zrobić? Czy można to zgłosić na policję i policja coś z tym zrobi?
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 12-06-2008, 22:59   

Tak zapewne zrobi...jeżeli świadek nie będzie chciał być anonimowy i z otwartą przyłbicą wystąpi w przewodzie dowodowo-sądowym...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-06-2008, 07:34   

A jeżeli nagram wyczyny kierowcy, gdzie będzie widoczny nr rejestracyjny, to też będzie szło przez sąd czy też policja może wystawić mandat tak jak to robi na podstawie fotoradarów? Bo gdyby tak było, to biorąc pod uwagę, że znakomita większość ma telefony z nagrywaniem filmów, to gdyby rozeszła się wieść, że na podstawie tego karacie, brzmiało by to odstraszająco. Obecnie każdy lokalny kierowca wie gdzie spodziewać się policji i to co czasem się dzieje na drodze przyprawia o siwy włos. Zresztą pewnie sam to obserwujesz.
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 13-06-2008, 08:07   

Każde wykroczenie jest inne,nie da się tego zaszufladkować i jednoznacznie ocenić.Niestety dowód z nagrania telefonem komórkowym może ale nie musi zostać uznany przez niezawisły Sąd jako główny znacznik winy domniemanego sprawcy...w takim wypadku tylko postępowanie sądowe i wszystko w rękach sędziego...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-06-2008, 09:28   

Ale chyba nie do końca musi być świadek, etc, z tego co pamiętam policja sama z siebie znalazła kierowcę z tego filmiku
http://youtube.com/watch?v=SttRDej8nNU
właśnie na podstawie filmu na youtube.
Czy więc zasłanianie się tym, że musi być świadek, rozprawa etc nie jest jednak trochę Waszym wygodnictwem, aby nie podjąć żadnych działań? Wiadomo, że 99,9% kierowców odpuści i po sądach włóczyć się nie będzie.
 
     
domin
Gość
Wysłany: 13-06-2008, 10:21   

nie wiecie czasem czy ten radr pod KORALEM w PRZEBIECZANACH przy E4 to pustak czy blyska??????????? :( prosze o pilna odpowiec:)pozdrawiam wszystkich forumowiczów :( :kosci:
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-06-2008, 15:13   

pustak.. dzis jechalem i nie mowili ze tam cos "siedzi"
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16