Poprzedni temat «» Następny temat
Wielicka Strefa Aktywności Gospodarczej
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 12-02-2015, 14:41   

Pełen węzeł, 90 mln budżetu, trwaja starania o pozwolenia.
_________________
 
     
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 12-02-2015, 21:08   

Węzeł w Podłężu będzie?? Toście mnie zaskoczyli! Akurat mieszkańcom Wieliczki wiele ten węzeł nie pomoże. Jak ktoś chce jechać A4 na Tarnów to równie dobrze może wjechać w Szarowie, a jak ktoś będzie chciał jechać na S7 to i tak mu bliżej do węzła Wielickiego, już nie mówiąc o planowanym połączeniu do węzła Bieżanowskiego. To co mnie niepokoi, to że "wszystkie drogi prowadzą do Wieliczki" z 3 kolejnych węzłów.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 12-02-2015, 21:14   

Cytat:
Akurat mieszkańcom Wieliczki wiele ten węzeł nie pomoże.

Ro raczej dla nich nie był planowany
Cytat:
Jak ktoś chce jechać A4 na Tarnów to równie dobrze może wjechać w Szarowie,

Zawsze tka robie :)
Cytat:
To co mnie niepokoi, to że "wszystkie drogi prowadzą do Wieliczki" z 3 kolejnych węzłów.

Bo tu niektórzy budują centrum Sexu i Biznesu w Węgrzcach i tu jest ściernisko, ale będzie Nowy York do kwadratu.

Żyć złudzeniami można, tylko jak długo.
_________________
 
     
marcinkk
Poprzecznia


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 134
Skąd: Węgrzce Wielkie
Wysłany: 13-02-2015, 11:08   

LZK napisał/a:
już nie mówiąc o planowanym połączeniu do węzła Bieżanowskiego.


?? Planowanym ktoś coś planuje ??
 
     
n-ce
Gwarek


Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 14
Wysłany: 13-02-2015, 11:21   

Pięknie Pan Sadkiewicz pokazywał na mapie te "doskonałe" skomunikowanie strefy z autostradą. Ale są dwa ale:
1. Kraków nie ma w planach budowy odcinka pomiędzy węzłem Rybitwy a nowobudowaną drogą ( która po wybudowaniu będzie kończyć się w polach). A znając Majchrowskiego, który nie jest skory do współpracy z sąsiednimi gminami to wyproszenie budowy tego odcinka będzie dłuuuuuuuuugie.
2. Niepołomice mają zaklepany swój węzeł w Podłężu ( zresztą starania były długie) i też nie mają w planach budowy swojego odcinka do połączenia jednej i drugiej strefy ( No chyba że starostwo weźmie to zadanie na siebie :diabel2: ) a połączenie to będzie dość kosztowne bo trzeba zbudować wiadukt nad torami kolejowymi ( Podłęże- Batowice) i most nad Podłężanką.
Najlepsza perspektywa czasowa to może 10 lat.
Jakie firmy ulokują się w takiej strefie gdzie nie ma dobrego dojazdu i z tego co wiem są tam wysokie klasy gruntów więc opłata za wyłączenie z produkcji rolnej może być bolesna dla kieszeni ?
Ta firma logistyczna może być pierwszą i ostatnią w takiej strefie.
 
     
LZK
Kierat konny


Dołączył: 16 Sty 2015
Posty: 313
Wysłany: 13-02-2015, 12:22   

marcinkk napisał/a:
LZK napisał/a:
już nie mówiąc o planowanym połączeniu do węzła Bieżanowskiego.


?? Planowanym ktoś coś planuje ??

Zobacz na MPZP. Cały czas trzymana jest rezerwa terenowa pod to połączenie.
 
     
marcinkk
Poprzecznia


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 134
Skąd: Węgrzce Wielkie
Wysłany: 13-02-2015, 13:13   

n-ce napisał/a:
Pięknie Pan Sadkiewicz pokazywał na mapie te "doskonałe" skomunikowanie strefy z autostradą. Ale są dwa ale:
1. Kraków nie ma w planach budowy odcinka pomiędzy węzłem Rybitwy a nowobudowaną drogą ( która po wybudowaniu będzie kończyć się w polach). A znając Majchrowskiego, który nie jest skory do współpracy z sąsiednimi gminami to wyproszenie budowy tego odcinka będzie dłuuuuuuuuugie.
2. Niepołomice mają zaklepany swój węzeł w Podłężu ( zresztą starania były długie) i też nie mają w planach budowy swojego odcinka do połączenia jednej i drugiej strefy ( No chyba że starostwo weźmie to zadanie na siebie :diabel2: ) a połączenie to będzie dość kosztowne bo trzeba zbudować wiadukt nad torami kolejowymi ( Podłęże- Batowice) i most nad Podłężanką.
Najlepsza perspektywa czasowa to może 10 lat.
Jakie firmy ulokują się w takiej strefie gdzie nie ma dobrego dojazdu i z tego co wiem są tam wysokie klasy gruntów więc opłata za wyłączenie z produkcji rolnej może być bolesna dla kieszeni ?
Ta firma logistyczna może być pierwszą i ostatnią w takiej strefie.


Czy masz na to jakieś dowody wysyłałeś pytania, dostałeś odpowiedzi czy wyssałeś je z palca. Jeszcze kilka miesięcy temu pisano tu że żadnej strefy nie będzie a dziś mamy wygrane przetargi.
Dla mnie jak ktoś pisze że np. Kraków nie planuje takiej inwestycji to powinien mieć to jakoś udowodnione. Jak ja interesowałem się czy zostaną wybudowane ekrany to wysłałem maile do gddkia i dostałem jasną i klarowną odpowiedz że ich nie będzie a czy ty masz takie potwierdzone informacje ?
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 13-02-2015, 13:23   

LZK napisał/a:
Akurat mieszkańcom Wieliczki wiele ten węzeł nie pomoże

I tu sie z Tobą nie zgodzę. Bezpośrednio w Wieliczce sie może nic nie zmieni, ale w najblizszej okolicy już tak. Przez Zabawę, Sułków codziennie jedzie nie mało ciężarówek do Niepołomic. Jak bedzie węzeł to pojadą autostradą. I sie na 964 zrobi ciszej i bezpieczniej.
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14-02-2015, 09:32   

Cytat:
Czy masz na to jakieś dowody wysyłałeś pytania, dostałeś odpowiedzi czy wyssałeś je z palca. Jeszcze kilka miesięcy temu pisano tu że żadnej strefy nie będzie a dziś mamy wygrane przetargi.

Podobnie było z Pisą Areną. Wielickie centrum lekkoatletyki, centrum treningowe dla AWF itd itp. A jedyne co zostało to nieliczne grupki fanatyków haratania gałę i kikudziesięciu biegaczy. Tak samo będzie ze strefą. Co z przetargów i wydanych milionów jak nie ma chętnych na inwestycje ??????
Cytat:
Dla mnie jak ktoś pisze że np. Kraków nie planuje takiej inwestycji to powinien mieć to jakoś udowodnione.

To możę odwrotnie, Sadkiewicz gadając takie głupoty powinien się wesprzeć decyzją nr UMK. Chyba raczej nic takiego nie pokazał ?
Cytat:
Jak ja interesowałem się czy zostaną wybudowane ekrany to wysłałem maile do gddkia i dostałem jasną i klarowną odpowiedz że ich nie będzie a czy ty masz takie potwierdzone informacje ?

Aleś porównanie walnął WOW
_________________
 
     
marcinkk
Poprzecznia


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 134
Skąd: Węgrzce Wielkie
Wysłany: 14-02-2015, 11:44   

Dalej swoje. Ja się pytam czy macie na to dowody a tu dalej swoje że mrzonki i marzenia. Zobaczę że ktoś odpowiedzialny udzieli takiej informacji to uwierzę na dzień dzisiejszy wypowiadają sie tu tylko osoby kompletnie nie wtajemniczone w temat tylko wypowiadające się z tego co znajdą w necie włącznie ze mną. Ja widzę że ogłoszono przetarg na etap pierwszy budowy drogi i tyle widzę. Wiem też że Wieliczka jest strasznie napalona na tą strefę bo wszystkie nasze postulaty odrzuciła i miała nas mieszkańców za przeproszeniem gdzieś. Widzę też prace w Kokotowie, widzę wygrane przetargi, widzę dosyć często w Węgrzcach W różne firmy geodeci itd nie wiem co robią ale ich widzę. I uwierzcie mi jestem ostatnią osobą która chce strefę w tym miejscu ( mówię o Węgrzcach wielkich gdzie mamy tylko i wyłącznie same domy ) a ktoś postanowił miedzy nimi wywalić hale magazynowe , drogi itd !
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 14-02-2015, 19:20   

Wskaż mi w tym dokumencie łącznik węzeł rybitwy, fragment drogi do strefy.
Jak wskażesz przeproszę. Ja jakoś nie umiem znaleźć :)
_________________
 
     
marcinkk
Poprzecznia


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 134
Skąd: Węgrzce Wielkie
Wysłany: 16-02-2015, 09:13   

Gmina Wieliczka informuje o wyborze oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie: Utworzenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej – Etap II: Uzbrojenie terenu dla Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej w formule zaprojektuj i wybuduj

http://bip.malopolska.pl/...id,1024471.html
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 16-02-2015, 09:36   

"gwarancja i rękojmia znaczenie 3 %"

:))
Cena 97 % - witaj jakości !

Druga oferta z rzędu była o 1,5 mln wyższa, a między najtańszą a najdroższą jest tylko 6,998 tysięcy różnicy :)
_________________
 
     
marcinkk
Poprzecznia


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 134
Skąd: Węgrzce Wielkie
Wysłany: 16-02-2015, 17:12   

Dla tych co dalej są w przekonaniu że Kraków nie ma nic w planach

Odnośnie połączenia nowej drogi z Węzłem Rybitwy
Budowa połączenia węzła „Rybitwy” ze strefami„Wieliczka - Niepołomice”
informacje z budżetu Krakowa na 2015

Zakres rzeczowy w 2015 r.:
1) Ogłoszenie i przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wykonani
robót budowlanych.
2) Zawarcie umowy na wykonanie robót budowlanych.
3) Rozpoczęcie budowy połączenia drogowego.

a tutaj cały budżet Krakowa na 2015
https://www.bip.krakow.pl/?sub_dok_id
 
     
marcinkk
Poprzecznia


Dołączył: 11 Wrz 2012
Posty: 134
Skąd: Węgrzce Wielkie
Wysłany: 04-03-2015, 22:16   

Dla potwierdzenia tak jak pisałem wcześniej najpierw należy się dowiedzieć a potem pisać głupoty w stylu że Kraków nie planuje takiego połączenia

Przetarg nieograniczony: Znak sprawy: 14/II/2015

Budowa drogi powiatowej stanowiącej połączenie drogowe drogi powiatowej nr 2039K (Śledziejowice - Brzegi) z węzłem Rybitwy (w ciągu drogi S-7) na odcinku położonym w granicach miasta Krakowa oraz łącznice z S-7 (połączenie węzła Rybitwy ze strefami Wieliczka- Niepołomice). Znak sprawy: 14/II/2015
Zakończenie prac: 31.03.2016
http://zikit.krakow.pl/sp...sprawy-14ii2015
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16