Poprzedni temat «» Następny temat
W Wieliczce powstała nowa Parafia
Autor Wiadomość
daro
Gwarek


Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 12
Wysłany: 24-11-2013, 21:23   W Wieliczce powstała nowa Parafia

Nową parafią został zabytkowy modrzewiowy kościółek p.w. św Sebastiana.
Dekretem Metropolity Krakowskiego z dnia 20 listopada 2013 r ówczesny rektorat został parafią a pierwszym proboszczem został mianowany ówczesny rektor ks. Mateusz Rys
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 24-11-2013, 21:29   

Od kliku lat proboszcz Klenensa nie wtraca sie w sprawy tamtej wspólnoty i zostawił im wolna rekę. Tak więc ta decyzja jest tylko zatwierdzeniem tego co juz od jakiegoś czasu funkcjonuje.
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-11-2013, 22:10   

Najczęściej na msze jeżdżę tam. Inteligentny ksiądz + klimat tego kościoła to jest to :)
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 25-11-2013, 13:11   

pablo napisał/a:
to jest to
Znaczy co? Bo kiedys tak reklamowano coca-cole.
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 25-11-2013, 15:46   

Bezproblemowy i bardzo konkretny do pogadania ksiądz. Nie ma dla niego w zasadzie rzeczy nie do zrobienia. Nawet indywidualna msza z chrzcinami dla niego to nie problem. Jak generalnie jestem do kleru uprzedzony tak ten człowiek przeczy chyba wszelkim stereotypom o księżach..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 25-11-2013, 15:56   

Tsubasa 100 % racji.
_________________
 
     
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 25-11-2013, 19:39   

Tsubasa napisał/a:
Nawet indywidualna msza z chrzcinami dla niego to nie problem
Nie znam i nie korzystam, ale chwalic Pana, ze tak jest. Choc troche pewnie niezrecznie wychwalac to co powinno byc norma.
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 26-11-2013, 21:41   

Z moich doświadczeń z księżmi to jest norma.
Wszystkie dzieci miały porządnych księży prowadzących do komunii.
Dwóch niesamowitych proboszczy było w poprzedniej parafii w Dobranowicach.
Właściwie pierwszy i ostatni, z który miałem bezpośredni kontakt (a nie przez ploty), który był się skompromitował to 96 rok, kiedy się żeniłem i nie chciał dać zgody na ślub poza parafią (w Krakowie). Bilans więc zdecydowanie korzystny :)

Z tą opinią o księżach to jest jak ze wszystkim. Wystarczy jeden kiepski, by zepsuć opinię 100 rzetelnie pracującym. A że jest sporo zmanipulowanych ludzi, w których sercach rozpalono nienawiść wobec kleru, to i taka wieść się niesie i powstaje opinia jak przetoczyłeś odnośnie normy ;)

Natomiast ten z Sebastiana jest nie tylko ok, ale ma też naprawdę świetne i celne kazania.
 
     
Acharavi 
Kopacz
Acharavi


Osiedle: Krzyszkowice
Dołączył: 17 Sie 2013
Posty: 6
Wysłany: 27-11-2013, 08:17   

Daleki jestem od wrzucania wszystkich kapłanów do jednego worka i twierdzenia,że wszyscy są zli,natomiast przypadki o których ostatnio słyszymy bardzo często nie są wydumane tylko niestety prawdziwe,a fakt,że zajmuje się tym prokuratura to raczej też nie efekt tylko i wyłącznie nienawiści do kleru,KK ma w Polsce mocną pozycję i możesz mi Pablo wierzyć każdy prokurator zastanawia się dziesięć razy zanim oskarży księdza,duchowny też człowiek,też ma swoje słabostki,ale to nie powód,żeby traktować go inaczej i zamiatać sprawy pod dywan...
 
     
Joanna Kulawik
Sztolnia


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 159
Wysłany: 27-11-2013, 08:36   

Cytat:
niezrecznie wychwalac to co powinno byc norma.


No dokładnie. Ja bym tu odwróciła proporcje: nie wystarczy jeden porządny, żeby naprawić opinię o zgrai XXX
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 27-11-2013, 09:01   

Joanna Kulawik napisał/a:
nie wystarczy jeden porządny

Porządnych jest więcej. Tylko sie nie wychylają z szeregu, a swoja pracę wykonują bez szumu medialnego. O nich sie nie wspomina bo to przecież nie jest afera, którą mozna zapełnić strone tytułową gazety.
 
 
     
Joanna Kulawik
Sztolnia


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 159
Wysłany: 27-11-2013, 09:30   

Osobiście nie opieram się na doniesieniach brukowców, lecz na doświadczeniach własnych. W każdej grupie zawodowej są porządni i b.ce, ale np. zwalanie winy za pedofilię na dzieci przekracza wszelkie granice
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 27-11-2013, 13:34   

pablo napisał/a:
A że jest sporo zmanipulowanych ludzi, w których sercach rozpalono nienawiść wobec kleru

Jeszcze krok i dojdziemy do wniosku, że każda krytyka odrażających postepków to manipulacja gawiedzią. Czy gdyby pedofil nie był księdzem, ale np. politykiem partii rzadzącej - też byś go bronił, że atakuje go zmanipulowane społeczeństwo?
Nie wolno uogólniać - ale nie wolno tez zamiatać pod dywan żadnych przewinień. I dotyczy to zarówno pospolitych przestępców, urzędników, polityków, kleru, nauczycieli itd.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 27-11-2013, 21:49   

Nigdy nie mówiłem, by nie krytykować. Ale trzymajmy skalę.
Cytat:
No dokładnie. Ja bym tu odwróciła proporcje: nie wystarczy jeden porządny, żeby naprawić opinię o zgrai XXX

Ale to taka sama prawda, jak mówienie, że wszyscy policjanci są skorumpowani, wszyscy lekarze biorą w łapę, bo trafiają się czarne owce.

W tamtych przypadkach to rozumiemy. Natomiast dla części społeczeństwa wyćwiczono już odruch pawłowa, że na info księdzu pedofilu, czy idiocie następuje... no tak, ten kler, winni wszystkim nieszczęściom na świecie.
 
     
Joanna Kulawik
Sztolnia


Dołączył: 13 Kwi 2011
Posty: 159
Wysłany: 28-11-2013, 15:09   

Ale skorumpowany policjant wylatuje ze służby, lekarz- łapówkarz idzie siedzieć, a nie słyszałam, żeby kiedyś jakiś ksiądz był przykładnie ukarany
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16