Poprzedni temat «» Następny temat
Urzedy Pracy po co??
Autor Wiadomość
Joshua
Bałwan solny


Dołączył: 24 Maj 2011
Posty: 228
Wysłany: 18-10-2013, 13:48   Urzedy Pracy po co??

Mam pytanie do forumowiczów co sądzicie o Powiatowych Urzędach Pracy m.in. w Wieliczce? Pracowników tam od licha nie wiem po co i komu aż tylu? Ilość ofert mizerna jeśli w ogóle są jakieś co nieco interesującego to na palcach można je wyliczyć w ciągu roku, a na stanowiskach doradczych, pośredniczych itp. w tym urzędzie jest zatrudnionych rzędu chyba ok. 30 i to ma być walka z bezrobociem? Śmieszne to jest, że urząd który walczy z bezrobociem jednocześnie żyje z bezrobocia ;) Jakie macie stanowisko w prawie Urzędów Pracy w ogóle?
_________________
Joshua
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-10-2013, 14:08   

Urzędy pracy to niezbędny element walki z bezrobociem. Dzięki urzędom pracy bezrobocie jest mniejsze o ilość zatrudnionych w urzędach pracy.
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 18-10-2013, 16:36   

Cytat:
Urzedy Pracy po co??

Po nic.
Gdyby zamiast urzedników zatrudnić za te same pieniądze osoby do pielęgnacji rówów wzdłuz dróg powiatowych i gminnych - efekt byłby znacznie lepszy a i w perspektywie kilku lat oszczędności na remontach dróg. I nie mam tu nic personalnego do urzędników w UP w Wieliczce (nie miałem przyjemności, jakoś robota mnie sama szuka) - tylko generalnie idea ma głęboko socjalistyczne korzenie. Zamiast urzędu wystarczyłby jeden dobry portal i kilku urzędników w skali województwa, którzy by go utrzymywali i zasilali informacjami.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-10-2013, 19:03   

Z punktu widzenia pracodawcy dobrze oceniam program pracowników stażowych.
Opłacani ich przez pół roku przez UP, było dobrą zachętą dla mnie by zatrudnić absolwentów i przez pierwsze pół roku mieć tanio człowieka, którego w zamian musiałem uczyć. Osoby, które się u mnie przewinęły, zostały specjalistami w swojej dziedzinie i do dzisiaj kontynuują pracę na podobnych stanowiskach. Więc miało to sens.

Nie podobało mi się, że wiele firm traktowało te staże jako dostawcę darmowych ludzi. Po pół roku brali nowych i tak w kółko. A powinno być obostrzenie, że po stażu musi się zatrudniać więcej ludzi przez jakiś czas.

Jednak jeden program stażowy istnienia UP nie tłumaczy. UP daje też dotacje na start firm (kilkanaście tysięcy) co patrząc na skutki, jest wg mnie wyrzucaniem kasy.

I co do przydatności zgadzam się z Kiotarim. Właściwie nawet ten portal potrzebny nie jest, kto szuka pracowników przez UP?
 
     
kmc 
Kierat konny



Osiedle: Krzyszkowice=>Os. Bogucice
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Cze 2009
Posty: 330
Wysłany: 18-10-2013, 20:49   

Joshua napisał/a:
Śmieszne to jest, że urząd który walczy z bezrobociem jednocześnie żyje z bezrobocia ;)


Mnie akurat to wcale nie śmieszy. To są przecież moje, Twoje ciężko zarobione pieniądze, które są najzwyczajniej w świecie marnotrawione.

Urzędy w Polsce?

Przerost formy nad treścią. :029:
_________________
Panie, strzeż mnie od przyjaciół... Z wrogami jakoś sobie poradzę.
 
 
     
nietopesh 
Nadszybie



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 3098
Skąd: Pawlikowice
Wysłany: 21-10-2013, 10:42   

pablo napisał/a:
UP daje też dotacje na start firm (kilkanaście tysięcy)


No tylko, że w większości przypadków są promowane osoby po 50, bądź do 25 roku życia które nie mogą dłuższy okres czasu znaleźć pracy.
Wniosek taki, że po studiach jedynie możesz iść do pracy u kogoś po zawodówce, kto dostał dotacje ;)

Dodatkowo moim zdaniem śmieszne jest promowanie biznesplanów, ale tylko tych które zostały ocenione przez UP, tak jakby samemu nie można było napisać dobrego. Oczywiście można oddać do oceny biznesplan, ale wpierw trzeba zostać skierowanym na odpowiedni kurs na zakończenie którego dopiero są oceny ;)

Jak już mamy oceniony wniosek po 6 miesięcznym kursie to czekamy dopiero jak się objawi jakiś nabór wniosków o dotacje ;)

Podsumowując to prędzej się określona nisza rynkowa wypełni, niż ktoś dostanie jakieś tam pieniądze ;)
_________________
www.pawlikowice.info - Lokalny portal informacyjny
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-10-2013, 22:29   

_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Piotrex 
Mina
Obiezyswiat



Osiedle: wies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 96
Dołączył: 08 Mar 2009
Posty: 1447
Skąd: Wieliczka i okolice
Wysłany: 21-11-2013, 16:40   

Z tego co wiem to do konca roku nawet nie ma dofinansowania na prace interwencyjne ....
Kompletnie nic.
Czyli nie ma co zatrudniać pracownika :/


Ogólnie od pół roku myślałem że jest szansa coś dostać z UP ale nic.
Czy ktoś wie czy obecnie ktokolwiek chcący przyjąć pracownika do pracy może liczyć na pstryczek w nos czy jednak są jakieś dofinansowania ...

Znajomy dostał w arnowi kilkanaści tyś na firmę, firmy dostają coś za wyrwanie kogokolwiek z bezrobocie u nas czyżby nic ?

Joshua napisał/a:
w tym urzędzie jest zatrudnionych rzędu chyba ok. 30 i to ma być walka z bezrobociem? Śmieszne to jest, że urząd który walczy z bezrobociem jednocześnie żyje z bezrobocia Jakie macie stanowisko w prawie Urzędów Pracy w ogóle?


Ponad 2 lata temu nic teraz nic , jak dla mnie można dzwonić i raczej nie liczę na nic ogólnie jestem bardzo rozczarowany funkcjonowaniem tego urzedu jeszcze nie dostałem nic z tej placówki mimo że wszyscy z okolicznych województw coś wyłuskali czy na rozpoczęcie dzialalności czy na pracowników..
 
     
solanka 
Skrzat


Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 35
Wysłany: 31-01-2014, 22:26   

czy wam także nie działa strona PUP? czy tylko u mnie się zbuntowała? ;) chciałam poczytać info dotyczące wniosków o staż, a tu klops...
 
     
nacomito 
Nadszybie



Osiedle: Bulwar Zachodzącego Słońca
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 3812
Wysłany: 01-02-2014, 00:04   

Działa. :)
 
     
Kozmicki 
Zawalisko



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 01-02-2014, 15:33   

Nie taki świeże, ale w temacie:

Eksperyment - prowokacja ekonomistów z Uniwersytetu Warszawskiego. Udowodnili, że pośredniaki nie są zainteresowane ofertami pracy przysyłanymi przez firmy.
Prowokację w urzędach pracy zrobiła dr Joanna Tyrowicz z Uniwersytetu Warszawskiego. Razem ze swoimi studentami przeprowadziła eksperyment. Rozesłali maile do pośredniaków z całego kraju, że młoda firma poszukuje pracowników (pisała o tym również środowa "Polityka"). Chodziło o cztery stanowiska: kierowcy, osoby do sprzątania magazynu, osoby do księgowości i handlowca. Na termin eksperymentu wybrali luty, kiedy ofert pracy jest w pośredniakach tradycyjnie najmniej. W tym roku w lutym bezrobocie było rekordowe i wyniosło 14,4 proc.

- Wyniki przeszły nasze najśmielsze oczekiwania - komentuje dr Tyrowicz. Z wysłanych w sumie 416 maili (336 urzędów pracy i 80 filii) o ofertach mogli się dowiedzieć bezrobotni z tylko... dziewięciu placówek. Siedem z nich zawiesiło ogłoszenia na tablicy ogłoszeń, a pozostałe dwa na stronie internetowej.



wyborcza.biz
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 02-02-2014, 17:35   

Dziady. Tak dziala ten kraj, pomimo tego, ze Tusk zwiekszyl zatrudnienie w administracji o jakies 20%
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 02-02-2014, 20:09   

Cytat:
ze Tusk zwiekszyl zatrudnienie w administracji o jakies 20%

A ja myślałem, że tylko Kozioł zatrudnia krewnych i znajomych na cmentarzach, do odśnieżania Orlików itd ?
Zresztą odśnieżanie orlików to całkiem niezła posada. W Krzyszkowicach 2 osoby za 3 miesiace ( styczen - marzec ) dostaja po 6 tysiecy złotych :)
Fantastyczne :)

Patrz lokalnie, bo globalnie to wszystko wina tuska, a pieniądze z Twoich podatków marnuje sie w UMiG
_________________
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-02-2014, 20:14   

co za różnica do czyjej kieszeni to idzie.. jakby była ekipa kogo innego byłoby tak samo. ja zawsze twierdziłem że lepszy znany wróg od nieznanego.. na razie na horyzoncie nie ma lepszej alternatywy..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
solanka 
Skrzat


Dołączyła: 26 Maj 2011
Posty: 35
Wysłany: 02-02-2014, 21:37   

nacomito napisał/a:
Działa. :)

teraz mi także działa, ale co z tego, skoro pliki z wnioskami są źle na stronę wrzucone... eh :sylwester:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16