Poprzedni temat «» Następny temat
Urząd skarbowy
Autor Wiadomość
atam 
Mina


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Lis 2008
Posty: 1021
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 08-03-2013, 19:34   

w tym roku złożyłam PIT internetem w poniedziałek koło 20... zwrot na konto w środę po południu... jest ktoś lepszy?
wyniki z tamtego roku były coś koło 7 dni....
brawo US Wieliczka ! :)
 
     
dzaga 
Bałwan solnyOsiedle: Szymanowskiego
Pomogła: 3 razy
Wiek: 38
Dołączyła: 02 Mar 2007
Posty: 233
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 10-03-2013, 22:23   

no nie przebiję Cię... złożyłam PITa internetowo we wtorek, zwrot był na koncie w piątek ;) i tak BRAWO!
 
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-03-2013, 07:53   

atam napisał/a:
w tym roku złożyłam PIT internetem w poniedziałek koło 20... zwrot na konto w środę po południu... jest ktoś lepszy?
wyniki z tamtego roku były coś koło 7 dni....
brawo US Wieliczka !


Niby coś jest na rzeczy, ale jak się nieco bliżej sprawie przyjrzeć, to warto zwrócić uwagę że dużo tutaj dała możliwość rozliczania elektronicznego. Nad wersją papierową trzeba było przysiąść i wiele osób odkładało to na koniec. A potem się czekało i czekało na zwrot nadpłaty.
W przypadku e-rozliczeń proces ten się rozkłada w czasie bardziej równomiernie, no i jest sprawniejszy, bo zapewne taki e-pit od razu ląduje w systemie Poltax, który notabene jest chyba najsprawnieszym z rządowych systemów.
I to zapewne jest główna przyczyna skrócenia czasu zwrotu (być może także jakaś reorganizacja wewnętrzna pracy).

I niejako na dowód tego co pisałem powyżej

http://www.dziennikpolski...zed-rokiem.html

Dziennik Polski napisał/a:
Liczymy się z fiskusem wolniej niż przed rokiem

PODATKI. Coraz więcej mieszkańców i firm z powiatu wielickiego decyduje się na złożenie PIT-ów drogą elektroniczną. Na zwrot podatku czekają oni tylko kilka dni.

JOLANTA BIAŁEK

Ilość podatników, którzy zdecydowali się rozliczyć z fiskusem poprzez internet jest o ok. 40 procent większa, niż było to w połowie marca ubiegłego roku. Do piątku w Urzędzie Skarbowym w Wieliczce było 40,319 e-deklaracji, gdy stan ten na 15 marca 2012 roku wynosił 29,416, a jeszcze rok wcześniej stanowił zaledwie jedną trzecią tej ilości.

Aby sprawnie rozliczyć się z fiskusem drogą elektroniczną, trzeba skorzystać ze stron internetowych Ministerstwa Finansów: www.e-deklaracje.gov.pl lub www.szybkipit.pl, a przy wypełnianiu tych zeznań nie jest potrzebny podpis elektroniczny.

Pracownicy wielickiej "skarbówki" tłumaczą, że promują na wszelkie sposoby elektroniczne składanie zeznań podatkowych, ponieważ niesie to korzyści i dla podatników, i dla urzędu skarbowego. To najprostszy, najszybszy i najwygodniejszy sposób rozliczenia podatków, pozwalający m.in. uniknąć oczekiwania w kolejce na złożenie PIT-u.

- Plusem e-deklaracji jest także to, że nadpłacony podatek zwracany jest bardzo szybko - w czasie od pięciu do dziesięciu dni od wysłania rozliczenia - zaznacza Beata Kaczmar-czyk-Filipek, naczelnik Urzędu Skarbowego w Wieliczce.

Jak składać e-deklarację oraz prawidłowo rozliczać PIT metodą tradycyjną, a także - jak stosować różnego typu podatkowe ulgi? W tych m.in. sprawach można była uzyskać pomoc podczas sobotniego Dnia Otwartego w Urzędzie Skarbowym. Z tej oferty wielickiego fiskusa skorzystało ponad 230 osób. Najczęściej pytano o możliwość odliczenia ulg rehabilitacyjnych,prorodzinnej oraz na internet.

Do 15 marca w wielickim Urzędzie Skarbowym złożono łącznie 18 942 PIT-y 37 - dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej, których w powiecie wielickim jest ponad 50 tysięcy. Oznacza to, że tym razem mieszkańcy rozliczają się z podatków nieco mniej śpiesznie niż przed rokiem, kiedy do 10 marca takich deklaracji wpłynęło do "skarbówki" 19,5 tysiąca.

Ze składaniem zeznań nie śpieszą się także przedsiębiorcy. Do tej pory złożyli oni prawie 2200 druków PIT36 i PIT36L, co stanowi 24 proc. wszystkich tego typu zeznań, mających dotrzeć do 30 kwietnia do Urzędu Skarbowego w Wieliczce.

Czasu na złożenie zeznań podatkowych jest jeszcze sporo, warto jednak pamiętać, że spóźnialscy będą musieli zapłacić karę. Obecnie są to kwoty od 160 zł do 3200 zł, naliczane w zależności od wagi przewinienia (wyższe kary otrzymują osoby, które zwlekają z rozliczeniem i zapłatą dużych podatków).

Od kilku lat mieszkańcy powiatu wielickiego mogą składać zeznania podatkowe także w miejscu zamieszkania, podczas specjalnych "skarbowych" dyżurów, organizowanych w marcu i kwietniu. Ponieważ w tym roku promowane jest bardzo mocno rozliczanie się z fiskusem drogą wirtualną, zaplanowano tylko po jednym takim spotkaniu w każdej z gmin. Wszystkie dyżury odbędą się w następnym miesiącu. Zeznania można będzie składać: 3 kwietnia w Urzędzie Gminy Biskupice w Tomaszkowicach (w godz. 9-15), 10 kwietnia w Urzędzie Gminy w Gdowie, 17 kwietnia w Urzędzie Gminy w Kłaju, a 24 kwietnia w Zamku Królewskim w Niepołomicach (w godz. 10-16).


Wbrew tytułowi e-pitów jest coraz więcej.

Czy zatem sukces, czy warto bić brawo?
Nie, raczej powiedziałbym że zaczyna być normalnie...
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
master7 
HysinboldOsiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 22-03-2013, 11:05   

http://www.dziennikpolski...skarbowego.html

Dziennik Polski napisał/a:
Przedsiębiorcy pod lupą urzędu skarbowego

POWIAT. Podczas akcji "Nie bądź jeleń, weź paragon" pracownicy wielickiego Urzędu Skarbowego nałożyli mandaty ponad 70 sprzedawcom. Obecnie trwa kontrola kas fiskalnych.

JOLANTA BIAŁEK

W ostatnich tygodniach pracownicy Urzędu Skarbowego w Wieliczce sprawdzali, czy sprzedawcy wydają klientom paragony i czy sprzedany towar lub usługę wbijają na kasę fiskalną. Kontrolerzy pojawiali się m.in. w sklepach wszystkich branż, w busach, na parkingach oraz w kawiarniach i restauracjach.

Sprawdzono w sumie 576 przedsiębiorców we wszystkich gminach powiatu wielickiego. Najwięcej problemów było z prywatnymi przewoźnikami, którzy chyba najczęściej unikają rejestrowania zakupu biletów na kasie fiskalnej, a pasażerowie stosunkowo rzadko otrzymują od nich "dowód przejazdu". Mandatami ukarano 71 osób na łączną kwotę ponad 14 tys. złotych.

- Najczęstsze nieprawidłowości to brak rejestracji sprzedaży na kasie fiskalnej oraz niewydawanie klientom paragonów, potwierdzających sprzedaż - mówi Beata Kaczmarczyk-Filipek, naczelnik Urzędu Skarbowego w Wieliczce. Zaznacza też, że 14 tys. zł to nie wszystkie koszty, jakie musieli ponieść przedsiębiorcy, którzy nie wywiązywali się z obowiązków względem fiskusa i swoich klientów. - Podobne działania prowadził też krakowski Urząd Kontroli Skarbowej, który nałożył 259 mandatów na łączną kwotę 74 tysięcy złotych - informuje Beata Kaczmarczk-Filipek.

Winnych karano, a rzetelnym sprzedawcom wręczano kartki pocztowe z rysunkiem Andrzeja Mleczki, promującym projekt "Weź paragon". Akcja była skierowana nie tylko do przedsiębiorców, ale także do konsumentów, którym uświadamiano co zyskują, biorąc paragon (m.in. możliwość złożenia reklamacji oraz pewność, że zapłacony przez nich, naliczony w cenie, podatek zostanie odprowadzony do budżetu państwa). W ramach tej części projektu pracownicy Urzędu Skarbowego w Wieliczce przeprowadzili też specjalne zajęcia dla uczniów gimnazjów w Gdowie i Niegowici oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wieliczce.

Akcja "Weź paragon" będzie kontynuowana, więc przedsiębiorcy muszą liczyć się z tym, że ich sklepy i punkty usługowe będą niebawem ponownie kontrolowane pod tym względem.

Natomiast teraz pracownicy wielickiej "skarbówki" sprawdzają, czy kasy fiskalne mają wszyscy sprzedawcy, którzy winni je posiadać. Ma to związek z wejściem w życie od 1 marca tego roku nowych przepisów. Nakładają one konieczność fiskalnych rozliczeń także na tych przedsiębiorców, którzy w ubiegłym roku mieli obroty wyższe niż 20 tys. zł (wcześniej limit ten wynosił 40 tys. zł).
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 23-03-2013, 11:04   

71 osob - 14.00 zl mandatow -> 200 zl mandat.

Lagodnie sie z nimi obeszli, szczegolnie, ze przepisy skarbowe daja mozliwosc nalozenia mandatu w ysokosci nawet 10 tys zl za niewydanie paragonu fiskalnego.
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
ewa1980 
Szyb
Ewa


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Sty 2011
Posty: 163
Skąd: Trąbki-Wieliczka
Wysłany: 01-04-2013, 09:33   

Usługi usługi tu nikt nie daje paragonu !!!
Szewc, dorabianie kluczy, krawcowa, montaż anteny, umycie samochodu i wiele innych
_________________
Ewa
 
     
aniani
Siuda Baba


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Paź 2010
Posty: 55
Wysłany: 01-04-2013, 19:12   

A czy ktoś żąda paragonu? Wystarczy grzecznie poczekać lub poprosić. Chociaż jak jadę busem i proszę o bilet, to kierowca wybija pięć innych nim da mi mój, i czasami zdarza się, że i tak nie odpowiada rzeczywistości (trasa, godzina, cena - to dla niektórych rzeczy do których nie należy przywiązywać wagi).)
 
     
Kozmicki 
ZawaliskoPomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 834
Wysłany: 01-04-2013, 23:27   

ewa1980 napisał/a:
Szewc,


hmm, mam taki paragon sprzed 2 lat od wielickiego szewca

ewa1980 napisał/a:
krawcowa


W Bonarce krawcowa daje (paragony :) bez pytania. Stan aktualny.

ewa1980 napisał/a:
umycie samochodu


na stacjach paliw, gdzie najczęściej myję, zawsze dają.
 
     
Jarekcholewa 
Skarbnik


Wiek: 46
Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: 02-04-2013, 07:41   

Nie miałem nigdy przyjemności dostać paragonu ani na myjce na Gdowskiej ani obok Lotosu :fakyou:
 
     
Bronek 
ZawaliskoOsiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 02-04-2013, 08:49   

Jarekcholewa napisał/a:
Nie miałem nigdy przyjemności dostać paragonu ani na myjce na Gdowskiej ani obok Lotosu :fakyou:


Dokładnie. Paragon to siędostaje na BP na przykład, bo tam przy kasie trzeba zapłacić za mylnie i iść sobie samemu wszystko załatwić przez automat.

Jak się sprawa w ogóle, z ciekawości, tyczy myjek bezdotykowych? Tam jest maszyna, wrzut kasy i myju myju. A nie powinno to przypadkiem wypluwać jakiegoś paragonu? Bo tak naprawdę, jakbym wrzucił 10 zł po 2 zł tam i mi wcięło to, to nie mam dowodu zakupu i z czym mam iść do reklamacji? Na piękne oczy?
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
Tsubasa Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-04-2013, 07:52   

bo to są maszyny niskich wygranych ;) wrzucasz 2pln i wygrywasz mycie
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Bronek 
ZawaliskoOsiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-04-2013, 08:30   

Tsubasa napisał/a:
wrzucasz 2pln i wygrywasz mycie


Jedyna maszyna na świecie w której zawsze się wygrywa? :diabel:
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 03-04-2013, 10:31   

Bronek napisał/a:
Tsubasa napisał/a:
wrzucasz 2pln i wygrywasz mycie


Jedyna maszyna na świecie w której zawsze się wygrywa? :diabel:


No nie jedyna. Pierwsze co przychodzi mi do glowy to, to ze jak raz wrzucilem 2 zl, to wygralem kawe :)
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
Bronek 
ZawaliskoOsiedle: Boża Wola
Pomógł: 4 razy
Wiek: 34
Dołączył: 18 Gru 2007
Posty: 717
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 03-04-2013, 10:34   

sprox napisał/a:
Bronek napisał/a:
Tsubasa napisał/a:
wrzucasz 2pln i wygrywasz mycie


Jedyna maszyna na świecie w której zawsze się wygrywa? :diabel:


No nie jedyna. Pierwsze co przychodzi mi do glowy to, to ze jak raz wrzucilem 2 zl, to wygralem kawe :)


No tak, jeszcze na dniach gminnych można wygrać uderzenie w gruszkę bądź też kopnięcie w piłkę. Nawet młotem walnąć można - jako wygrana.
_________________
www.srodmiescie.wieliczka.eu
 
     
Madafaker 
MinaDołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 24-03-2014, 08:06   

Jolanta Białek napisał/a:
Walczą o wpływy z PIT- ów.

Finanse. Akcja uświadamiania mieszkańcom, żeby płacili podatki w miejscu zamieszkania zatacza coraz szersze kręgi. Największe sumy z podatków dochodowych mieszkańców ma Wieliczka - prawie 42 mln zł, ale najbogatszą gminą powiatu wielickiego są Niepołomice.

Obecnie największe wpływy z PIT37 - w przeliczeniu na mieszkańca gminy - ma w naszym powiecie Wieliczka. Ale Niepołomice są gorsze od niej pod tym względem tylko o plus minus 30 zł, mając przy tym o ponad połowę mniej mieszkańców niż Wieliczka. Według ostatniego raportu Ministerstwa Finansów, to właśnie Niepołomice są najbogatszą gminą powiatu wielickiego i jedną z najzasobniejszych w regionie: zajmują trzecie miejsce w Małopolsce.

Z danych wielickiego Urzędu Skarbowego wynika, że ilość osób, które rozliczają się tu z fiskusem stale rośnie. W 2010 roku było to 50699 mieszkańców, w 2011 - 52575, a w 2012 już 53219. Największy "skok" pod tym względem zanotowała gmina Wieliczka w latach 2010-2011, kiedy ilość podatników wzrosła o prawie 1000. Czy wszyscy mieszkańcy rozliczający się w US w Wieliczce płacą rzeczywiście podatki w wielickich gminach - takich danych nie ma. Ale można przyjąć, że tak właśnie jest w większości przypadków.


Źródło:
www.dziennikpolski24.pl
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 11