Poprzedni temat «» Następny temat
urok plant
Autor Wiadomość
Pretekst 
Bałwan solny


Dołączył: 13 Mar 2007
Posty: 222
Wysłany: 20-05-2007, 11:46   urok plant

Plany to miejsce pod wieloma wzgędami szczególne chyba w każdym mieście. Powiedziałbym, że jest to swego rodzaju "przegląd miasta". Widać to także w Wieliczce. Miłośnicy browarów, zakochani nastolatkowie, mamy z dziećmi... i królujące nad wszystkimi ptaki.

Widome ślady ich obecności widać gołym okiem, szczególnie przy schodkach prowadzących na ulicę Zamkową, a więc i do muzeum. Szkoda, że osoby odpowiedzialne za pielęgnacje plan, czyli te które codziennie podlewają kwiaty i wykonują prace porządkowe nie zajęły się także tym tematem.

Nie wiem, jak można poradzić sobie z ptakami. Wiem, że Kraków miał przed kilkoma laty tego typu problemy, nie wiem czy uporał się z nimi. Tak czy inaczej, jeżeli nie można poradzić sobie z tym problemem w powietrzu, powinno się przynajmniej sprzątać to co na ziemi...
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 20-05-2007, 21:29   

też to zauważyłem i widok jest conajmniej nieapetyczny, jeżeli chcemy zeby turyści spacerowali po Wieliczce po opuszczeniu Kopalni to miasto musi się z tego typu problemami uporać
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-05-2007, 18:12   

w krakowie sa ekipy zajmujace sie aby wszystko na plantach bylo cacy.. co do ptakow to jezdza i strzelaja jakimis slepakami po prostu zeby je stamtad odstraszyc..

mysle ze nie byloby problemem straszenie ptakow tez tutaj.. mogliby sie tym zajmowac np nowi straznicy miejscy jezdzacy na koniach ;)
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
almayer 
Kierat konny


Osiedle: Szymanowskiego
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 382
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 21-05-2007, 21:39   

może zamiast strzelać do ptaków, "zatrudnić" sokoła, ostatnio na Wawelu udało się założyć gniazdo i mieszka tam parka sokołów.
strażników na koniach bym nie przeceniał, zwróć uwagę na wielkość odchodów zostających po koniach :-) ciekawe kto te będzie sprzątał
 
     
Nord 
Kierat konny


Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 377
Wysłany: 27-05-2007, 18:41   

nie trzeba nawet sokoła - w okolicy wieliczki są jastrzębie - może je poprosic o interwencję
jak przelatuja nad moja okolicą to wszystkie ptaszki siedzą cicho
:D :D (mały żarcik)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 17