Poprzedni temat «» Następny temat
TZw szkola bezpiecznej jazdy - kto wydal pozwolenie
Autor Wiadomość
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 18-04-2009, 10:59   TZw szkola bezpiecznej jazdy - kto wydal pozwolenie

Od jakiegos miesiaca na placu kolo starej cegielni ( komin i biedronka ) istnieje cos co sie nazywa szkola bezpiecznej jazdy.
Na tym placyku porozstawiano kilkanascie opon jakies betonowe klocki itd.
Co sobote uszy chca odpasc od niesionego echem huku aut bez tlumikow i piskow opon.

Czy ktos wogole musi sie zgodzic na cos takiego , czy wymagane sa jakies pozwolenia ?
Czy policja opiniuje cos takiego ?

Wieliczka z enklawy spokojnego miasteczka staje sie niestety powoli zkaorkowanym , glosnym i ciezkim do zniesienia miasteczkiem.
A wydaje mi sie ze wladze powinny byc odpowiedzialne za to co sie dzieje w jego centrum i jakie inwestycje sa odpalane ?
Turysci poza cudowny parkiem kingi slysza tylko piski opon, huk silnikow i mysla "What the XXX it is ...."
_________________
 
     
Madafaker 
Mina



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 1716
Skąd: Małopolska Rulez !!
Wysłany: 18-04-2009, 14:01   

Acceleration Sport Driving School
Andrzej Lenczowski

www.alsds.eu

Kilka głosów uczestników...
_________________
Od 0 do 18 cm w 5.5 sekundy :-)
 
 
     
gosc1
Gość
Wysłany: 18-04-2009, 15:13   Re: TZw szkola bezpiecznej jazdy - kto wydal pozwolenie

przemo napisał/a:
Od jakiegos miesiaca na placu kolo starej cegielni ( komin i biedronka ) istnieje cos co sie nazywa szkola bezpiecznej jazdy.
Na tym placyku porozstawiano kilkanascie opon jakies betonowe klocki itd.
Co sobote uszy chca odpasc od niesionego echem huku aut bez tlumikow i piskow opon.

Czy ktos wogole musi sie zgodzic na cos takiego , czy wymagane sa jakies pozwolenia ?
Czy policja opiniuje cos takiego ?

Wieliczka z enklawy spokojnego miasteczka staje sie niestety powoli zkaorkowanym , glosnym i ciezkim do zniesienia miasteczkiem.
A wydaje mi sie ze wladze powinny byc odpowiedzialne za to co sie dzieje w jego centrum i jakie inwestycje sa odpalane ?
Turysci poza cudowny parkiem kingi slysza tylko piski opon, huk silnikow i mysla "What the XXX it is ...."


właśnie super, wreszcie coś się dzieje w naszym mieście - jutro i za tydzień tez odbędzie sie "oesik";))) można pooglądac autka, wiadomo, że nie wszytskie są super jakości itd, ale ogolnie wreszcie coś się dzieje dlatego nei ma co narzekac. faktycznie hałas jest ale przecież nie codziennie
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 18-04-2009, 15:26   

Panie Pani gość1 ciekawa jestem czy jakby ten "oesik" odbywał się pod Twoimi oknami to czy też byłbyś zadowolony. Weekendy to są dni kiedy człowiek chce odpocząć a nie słuchać od wczesnych godzin rannych wycia silników i pisku opon. Nienawidzę tego miasta za durne podejmowanie decyzji i wspomagania inicjatyw raczej nie ukierunkowanych w stronę mieszkańców.
Nadmienię że mieszkam od tego miejsca km i żyć się nie da niech lepiej zawali się ta cała Wieliczka i będzie święty spokój.
_________________
Pozdrawiam
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-04-2009, 16:45   

Agga przewrażliwiona jesteś ;) .. przecież nie jeżdżą Wam pod oknami.. jak słyszycie kibiców na meczu górnika to też trzeba drużynę zlikwidować?

przecież chyba lepiej żeby jeździli po placu niż po ulicach miasta..

chyba się wybiorę do Was usłyszeć na własne uszy ten hałas ;)
poza tym chyba na prywatnej posesji nie trzeba zezwolenia żeby takie coś zorganizować..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
agga 
Mina


Osiedle: Zadory
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 22 Lip 2007
Posty: 1461
Skąd: wieliczka
Wysłany: 18-04-2009, 16:56   

Cytat:
chyba się wybiorę do Was usłyszeć na własne uszy ten hałas ;)

zapraszam zapraszam

Cytat:
jak słyszycie kibiców na meczu górnika to też trzeba drużynę zlikwidować?

a tu się mylisz bo meczy nie słychać u nas nic a nic ,kiboli też nie :D a poza tym weź pod uwagę że mecze nie są codziennie i na Boga nie od godzin rannych
_________________
Pozdrawiam
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-04-2009, 17:00   

hehe zły przykład bo 20 osób na meczu hałasu nie zrobi ;)

trudno. jak widać to jest cena postępu.. zawsze pozostaje sprzedać chałupe i wyprowadzić się za miasto pod las i mieć święty spokój.. pewnie za kilka lat rozważe taką opcję
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 18-04-2009, 18:25   

No tak jak ktos mieszka przez miedze z DK4 to sie moze przyzwyczaic.
Ja moze jestem, juz zgredem i nie miewam orgazmu slyszac o 8:00 w sobote muzyke typu Umca Pumca, a pozniej przez 4 godziny piiiiiiiiiiiiiiii , wziuuuum , iiiiiiiiiiiiiiiiij itd.
Najgorsze ze jest to kilka razy w tygodniu i dodatkowo gratis soboty.

Byc moze kiedys skorzystam z Twojej oferty i sprzedam dom, ale narazie nie zamirzam i mam ochote cos z tym zrobic.
Super ze mlodzi ludzie szaleja na placu, ale dlaczego w miescie ? Na przeciwko 4 gwiazdkowego hotelu, obok sanktuarium.
Echo niesie sie tak niemilosiernie ze nei da sie tego wytrzymac - nie wierzysz przyjedz w sobote i posluchaj :)


Mam nadzieje ze tak szybko jak ta szkola powstala tak szybko sie skonczy :)
_________________
 
     
gosc1
Gość
Wysłany: 18-04-2009, 18:39   

agga napisał/a:
Panie Pani gość1 ciekawa jestem czy jakby ten "oesik" odbywał się pod Twoimi oknami to czy też byłbyś zadowolony. Weekendy to są dni kiedy człowiek chce odpocząć a nie słuchać od wczesnych godzin rannych wycia silników i pisku opon. Nienawidzę tego miasta za durne podejmowanie decyzji i wspomagania inicjatyw raczej nie ukierunkowanych w stronę mieszkańców.
Nadmienię że mieszkam od tego miejsca km i żyć się nie da niech lepiej zawali się ta cała Wieliczka i będzie święty spokój.


mieszkam pod drugiej stronie ulicy:)))) faktycznie czasem to przeszkadza, ale jak nic sie nie dzieje w wieliczce narzekacie, jak już coś jest też narzekacie...młodzież nie ma co robic to niech poogląda, lepiej niech to się odbywa na placu niż na ulicach (chociaż i takich waratów nie brakuje). Szkoła jazdy organizuje os w tym miejscu bo pewnie nie ma innego w okolicy...z resztą os nie odbywają sie codziennie, tylko w weekendy -i to z tego co mi się wydaje nie regularnie co tydzień <święta przecież były;) > ja cieszę sie tylko z jednego powodu, coś ruszyło w naszym mieście, któś przedstawia nam swój pomysł na spędzanie wolnego czasu i jedni z tego skorzystają inni nie:)))
 
     
gosc1
Gość
Wysłany: 18-04-2009, 18:43   

przemo napisał/a:

Najgorsze ze jest to kilka razy w tygodniu i dodatkowo gratis soboty.

Mam nadzieje ze tak szybko jak ta szkola powstala tak szybko sie skonczy :)

o kurczę, w tygodniu nie ma mnie całymi dniami w domku, z reszta całęj mojej rodziny, więc "hałas w tygodniu" nas nie dotyczy - wydawało mi się, ze jak to jest w tyg. to tylko pojedyncze auta jeżdżą / uczą się jeździc??? bo w sb / nd to są "mini konkursy" na czas.
Zdaję sobie sprawę, z tego, że wielu osobom to przeszkadza, no ale żyjecie w końcu w mieście, a nie na totalnym uboczu / w lesie / itd gdie jest całkowita cisza;)))
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 18-04-2009, 19:06   

W domku jestem po 17 i po 17 dzieje sie to samo moze krocej nie 4 godziny ale po 1-2
Nie czepiam sie juz tego w tygodniu niech sobie bedzie.
Ale soboty i te jak to nazwales "mini konkursy" to juz lekka przesada.
_________________
 
     
gosc1
Gość
Wysłany: 18-04-2009, 20:16   

przemo napisał/a:
W domku jestem po 17 i po 17 dzieje sie to samo moze krocej nie 4 godziny ale po 1-2
Nie czepiam sie juz tego w tygodniu niech sobie bedzie.
Ale soboty i te jak to nazwales "mini konkursy" to juz lekka przesada.

w tych "mini konkrusach" jest jeden minus - za długo trwają, i tu przyznaje Ci rację, ale tak naprawdę gdzie w okolicy można zrobic coś takiego??? nie mamy takich placów na uboczu..
 
     
przemo 
Żupa solna



Osiedle: 500m od rynku
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 6286
Skąd: 49.991 N, 20.060 E
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 18-04-2009, 20:57   

Hmm w krakowie jest sporo placow 10 x wiekszych niz ten skrawek przy torach - tam rozumiem sie nie da ? Moze tu poprostu plac jest tanszy.
A po drugie na placu sa zawody, a gdzie Ci mlodzikowie trenuja ? Na zamknietych obiektach ? - nie sadze :)

Nie mialbym nic przeciwko temu jesli trwalo by to w soboty nie dluzej niz 2 godziny, ale 4-5 to zdecydowana przesada.
_________________
 
     
master7 
Hysinbold



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 3 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Gru 2006
Posty: 3885
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-04-2009, 22:40   

Jak komuś przeszkadza hałas to zawsze może zgłosić do sanepidu.
Są odpowiednie normy których nie wolno przekraczać.
_________________
www.wieliczka24.info
www.master7.rowerpower.org
Hosting Dedykowany | Wirtualizacja | Profesjonalny Hosting | Serwery Gier
 
  master771
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 18-04-2009, 22:56   

przemo napisał/a:



Mam nadzieje ze tak szybko jak ta szkola powstala tak szybko sie skonczy :)


przyzwyczaisz się i do tego.. w końcu w mieście mieszkasz a nie na wsi.. przecież wszelakie kręciołki i tym podobne też tam były od dawien dawna organizowane i nikt się nie skarżył a trwało to dobre kilka godzin..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17