Poprzedni temat «» Następny temat
TAXI w Wieliczce
Autor Wiadomość
ArturSosin 
Nadszybie



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Lut 2009
Posty: 4295
Wysłany: 13-02-2011, 09:24   

Jak bylem dzieckiem to rzeczywiscie taxi liczyla za powrot. Ale pare rzeczy od tej pory w kraju sie zmienilo. Czyzby Wieliczke ominelo? A ta stawka 2,80 to chyba tez nie najnizsza np w porownaniu z Warszawa: http://www.tvnwarszawa.pl...informator.html lub http://grupy.3mam.net/taxi/
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-02-2011, 10:57   

Cytat:
a od kiedy to taksówki liczą za powrót?

w Krakowie się jeszcze z tym nie spotkałem.. najwyraźniej Wieliczka jest specyficzna i bogaty klient tu mieszka :D albo jak to się mówi turystów można rżnąć na lewo i prawo..

Oczywiście że płacisz. W momencie wyjazdu poza strefę taryfa leci x2. Bo opłacasz powrót taksówkarza do cywilizacji ;)
http://www.taxi.barbakan....apa_strefy.html

2,80 to maksymalna cena w Krakowie. Nie wiem jak w Wieliczce, ale jak widać to sporo. W w/w linku Barbakan bierze 2,30, ale do tego są jeszcze różne możliwe rabaty. Inne firmy pewnie mają podobnie.
Ostatnio zmieniony przez pablo 13-02-2011, 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 13-02-2011, 10:58   

Mnie dalej jednak nurtuje dlaczego są takie ograniczenia na taxi? Dlaczego jest koncesja i jakieś egzaminy?
Popatrzę na swoje podwórko i okazuje się, że jeżeli ktoś chce to obsługę IT może mu robić sąsiad z liceum lub wynajęta firma. Nikt nie protestuje, nie daje ograniczeń. Dlaczego też nie ma koncesji na pracę jako mechanik samochodowy? Czy by pracować jako kurier muszę mieć coś poza prawo jazdy?

Po co też zabawa z liczeniem od kilometra PO przejechanym dystansie? Mamy GPSy, których ceny tak spadły, że za kilkaset złotych kupuje się dobre urządzenie i spokojnie można podać cenę przed rozpoczęciem jazdy. Tak samo jak i w czasie jazdy w wypadku niespodziewanych okoliczności, można zapytać klienta czy zmieniamy trasę nawet na dłuższą przy zmianie ceny, ale za to na szybszą. Jednak jest to decyzja klienta i ma cały czas świadomość kosztów. Tak samo jak ja informuję ile ma kosztować dany projekt i jeżeli maja w nim nastąpić zmiany to negocjuję to.
No tak, ale ja nie mam koncesji...


Dobra, wyżaliłem się :diabel:
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-02-2011, 11:03   

Cytat:
Popatrzę na swoje podwórko i okazuje się, że jeżeli ktoś chce to obsługę IT może mu robić sąsiad z liceum lub wynajęta firma. Nikt nie protestuje, nie daje ograniczeń.

Bo jesteśmy frajerami. Już dawno powinna być korporacja i egzaminy dopuszczające do wykonywania zawodu :)
 
     
Bartek
Zawalisko


Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 615
Wysłany: 13-02-2011, 11:04   

pablo napisał/a:
Bo jesteśmy frajerami. Już dawno powinna być korporacja i egzaminy dopuszczające do wykonywania zawodu :)


I związek zawodowy :-)
_________________
http://about.me/bolivarinfo
 
     
ygrek 
Mina



Osiedle: Zdrojowe
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1160
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 13-02-2011, 12:10   

I urzędas przyznający koncesję. I się kręci karuzela :)
 
     
fungi 
Sztygar


Osiedle: Krzyszkowice II
Wiek: 44
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 62
Wysłany: 14-02-2011, 23:17   

ygrek napisał/a:
I urzędas przyznający koncesję. I się kręci karuzela :)


Oj cieszcie sie ze nie macie koncesji ani licencji ani niczego podobnego - to jest porazka. Niewiem czy wiecie, ale w przypadku taxowki, licencja nie jest przyznawana na osobe tylko na samochod! Jak zmieniam samochod musze zmieniac licencje :>
_________________
Auschwitz
Taxi Wieliczka
Tonometry bezkontaktowe
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 14-02-2011, 23:26   

no ale w zamian możesz zatrudnić kierowcę który będzie Twoim samochodem jeździł np na drugiej zmianie ;) w Krakowie są tacy co mają po 10 licencji i samochody na taksówki wynajmują, ale to pewnie wiesz..
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
fungi 
Sztygar


Osiedle: Krzyszkowice II
Wiek: 44
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 62
Wysłany: 15-02-2011, 13:50   

Tsubasa napisał/a:
no ale w zamian możesz zatrudnić kierowcę który będzie Twoim samochodem jeździł np na drugiej zmianie ;) w Krakowie są tacy co mają po 10 licencji i samochody na taksówki wynajmują, ale to pewnie wiesz..


Wiem, ale w Wieliczce to nie zadziala. Za malo klientów, za duzo kierowcow tzw. starych wyjadaczy, ktorzy i tu cytat:" Jezdza tu 30 lat i zeby na tym zjedli" oraz ktorzy na temat internetu i reklamie w internecie mowia "a po co nam to?" - No comments :>
_________________
Auschwitz
Taxi Wieliczka
Tonometry bezkontaktowe
 
     
Tsubasa 



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 13 razy
Wiek: 43
Dołączył: 01 Mar 2007
Posty: 3871
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 15-02-2011, 16:38   

a jak to jest? Ty masz licencję na Wieliczkę czy to nie ma znaczenia gdzie jeździsz jako taxi?
_________________
Czy to prawda, że w Polsce już widać na horyzoncie dobrobyt?
Prawda - horyzont według definicji to wyimaginowana linia, która oddala się w miarę zbliżania
--------------------------------------------------------
www.nano-reef.pl - bo małe jest piękne
 
 
     
fungi 
Sztygar


Osiedle: Krzyszkowice II
Wiek: 44
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 62
Wysłany: 16-02-2011, 18:31   

Tsubasa napisał/a:
a jak to jest? Ty masz licencję na Wieliczkę czy to nie ma znaczenia gdzie jeździsz jako taxi?


Nie ma znaczenia gdzie jezdze - ma znaczenie gdzie stoje na postoju. Jak sobie klient zarzyczy i zadzwoni po mnie bo mnie lubi, abym przyjechal po niego na rynek w Krakowie i przewozl go na Pradnik np to moge legalnie to zrobic, tyle ze zaplaci za to jak za woly, bo nie dosc ze licze za dojazd, to jeszcze cala trase jedzie na najdrozszej taryfie - ale wedlug prawa wolno mi to zrobic.

Pozdrawiam.
_________________
Auschwitz
Taxi Wieliczka
Tonometry bezkontaktowe
 
     
asiamala1
Szyb


Dołączył: 08 Lis 2010
Posty: 163
Wysłany: 12-04-2011, 18:19   

generalnie taxi Wieliczka to drogi środek lokomocji, w godzinach nocnych postój bardzo często jest pusty
_________________
Asia
 
     
fungi 
Sztygar


Osiedle: Krzyszkowice II
Wiek: 44
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 62
Wysłany: 26-04-2011, 18:40   

To zależy gdzie się chcesz dostać.
Pusty - i owszem, bo po co stać, jak nie ma klientów? Ale istnieje pewne narzędzie, które bardzo łatwo rozwiąże ten problem: telefon komórkowy. Nie ważne o której po mnie zadzwonisz - dojadę na postój do 7-8 minut więc po co stać?
_________________
Auschwitz
Taxi Wieliczka
Tonometry bezkontaktowe
 
     
sprox
Mina


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lut 2011
Posty: 1256
Wysłany: 27-04-2011, 03:25   

Oczywiscie, że tel kom to narzędzie jak najbardziej nieodzowne.
Ja, na ten przyklad, mam w pamięci takiego właśnie cacka, wpisany nr Night Riders.
Bardzo uzyteczny kontakt, gdy niespodziewane spozycie czyni niemozliwym mój własnoręczny powrót do domu.
Tak jak w ING - dojeżdżają, załatwiają :D
Dojeżdżają we dwóch, jeden kieruje moim pojazdem.
_________________
Unión Europea nos trae por la calle de amargura.
European Union brings us down the street of bitterness.
 
     
fungi 
Sztygar


Osiedle: Krzyszkowice II
Wiek: 44
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 62
Wysłany: 28-04-2011, 09:50   

sprox napisał/a:
Oczywiscie, że tel kom to narzędzie jak najbardziej nieodzowne.
Ja, na ten przyklad, mam w pamięci takiego właśnie cacka, wpisany nr Night Riders.
Bardzo uzyteczny kontakt, gdy niespodziewane spozycie czyni niemozliwym mój własnoręczny powrót do domu.
Tak jak w ING - dojeżdżają, załatwiają :D
Dojeżdżają we dwóch, jeden kieruje moim pojazdem.


Takie usługi też świadczymy :>
PS. Ludzie również wpisują moją komórkę do telefonu, tyle że pod nazwą SOS ;)
Jak już wszystko zawiedzie, dzwonią pod SOS i jest sprawa załatwiona. A najważniejsze to mieć zaufanie do kierowcy, bo są ludzie, którzy okradną Cię nawet z Twoich własnych gaci jak jesteś pijany/a - takich należy się wystrzegać :)
_________________
Auschwitz
Taxi Wieliczka
Tonometry bezkontaktowe
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 16