Poprzedni temat «» Następny temat
szambo
Autor Wiadomość
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 24-10-2013, 10:43   

beksia napisał/a:
Ale wracając do liści, to czy prostym rozwiązaniem nie byłoby podstawienie w okresie jesiennym na terenie każdej wsi jednego kontenera z przeznaczeniem tylko na liście i gałęzie?

Do którego "fachowcy" dojeżdzjący z powiatów: wielickiego, limanowskiego i myślenickiego do pracy w Krakowie wyrzucaliby gruz budowlany, odpadki z budowy, stare flizy i inne tego typu przedmioty? Chociaz może lepiej tam - niż mieliby wyrzucić do lasu. Większośc dzikich wysypisk w mojej okolicy to efekt działania takich "fachowców". Zamiast wliczyć w koszty działalności utylizacje odpadków - on będzie konkurował ceną, bo podrzuci gruz do rowu jadąc do domu.
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
solniak 
Gallus gallus



Pomogła: 2 razy
Wiek: 24
Dołączyła: 18 Lip 2007
Posty: 3238
Skąd: z internetu
Wysłany: 24-10-2013, 12:55   

kiotari napisał/a:
Chociaz może lepiej tam - niż mieliby wyrzucić do lasu.


Co Ty piszesz?! :zdziw:
Przecież genialna ustawa śmieciowa zlikwidowała to zjawisko!
_________________
Tadeusz Kościuszko:"Kościół powinien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec kościoła. "
 
 
     
beksia 
Solanka
beksia


Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 45
Skąd: gmina Wieliczka
Wysłany: 24-10-2013, 13:03   

kiotari napisał/a:
beksia napisał/a:
Ale wracając do liści, to czy prostym rozwiązaniem nie byłoby podstawienie w okresie jesiennym na terenie każdej wsi jednego kontenera z przeznaczeniem tylko na liście i gałęzie?

Do którego "fachowcy" dojeżdzjący z powiatów: wielickiego, limanowskiego i myślenickiego do pracy w Krakowie wyrzucaliby gruz budowlany, odpadki z budowy, stare flizy i inne tego typu przedmioty? Chociaz może lepiej tam - niż mieliby wyrzucić do lasu. Większośc dzikich wysypisk w mojej okolicy to efekt działania takich "fachowców". Zamiast wliczyć w koszty działalności utylizacje odpadków - on będzie konkurował ceną, bo podrzuci gruz do rowu jadąc do domu.

No i własnie od kontroli są odpowiednie służby o czym cały czas trąbię. :< i zwyczajnie ludzka solidarność. Jak widzisz, że ktoś wrzuca cos innego niz liście, to robisz fotke samochodowi i zgłaszasz gdzie trzeba. Wiele osób ma komórke z aparatem.... Grunt to cos robić, a nie mówić "nie da się, bo....".
 
     
kiotari 
Mina



Osiedle: Waldorf&Statler
Pomógł: 2 razy
Wiek: 110
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1911
Skąd: Muppet Show
Wysłany: 24-10-2013, 14:43   

beksia napisał/a:
No i własnie od kontroli są odpowiednie służby o czym cały czas trąbię. i zwyczajnie ludzka solidarność. Jak widzisz, że ktoś wrzuca cos innego niz liście, to robisz fotke samochodowi i zgłaszasz gdzie trzeba. Wiele osób ma komórke z aparatem.... Grunt to cos robić, a nie mówić "nie da się, bo....".

Sugerujesz, że koło tego pojemnika ktos powinien pilnować, aby zrobić fotkę? Wybacz, ale ja na to nie mam czasu, a gmina pieniędzy. A co liściami z lasu, które wiatr nawiewa na pola i drogi? Tez ktoś ma to zbierać?
_________________
Why do we always come here
I guess we'll never know
It's like a kind of torture
To have to watch this show
 
     
beksia 
Solanka
beksia


Dołączyła: 29 Mar 2011
Posty: 45
Skąd: gmina Wieliczka
Wysłany: 24-10-2013, 15:24   

kiotari napisał/a:
beksia napisał/a:
No i własnie od kontroli są odpowiednie służby o czym cały czas trąbię. i zwyczajnie ludzka solidarność. Jak widzisz, że ktoś wrzuca cos innego niz liście, to robisz fotke samochodowi i zgłaszasz gdzie trzeba. Wiele osób ma komórke z aparatem.... Grunt to cos robić, a nie mówić "nie da się, bo....".

Sugerujesz, że koło tego pojemnika ktos powinien pilnować, aby zrobić fotkę? Wybacz, ale ja na to nie mam czasu, a gmina pieniędzy. A co liściami z lasu, które wiatr nawiewa na pola i drogi? Tez ktoś ma to zbierać?


Nie chodzi o to, żeby ktoś tam "stał", tylko żeby miał tzw. baczenie i ewentualnie zrobił fotkę. Zwalanie gruzu to raczej spektakularna sprawa :030: Ja też nie mam czasu, ale jak coś widzę bulwersującego akurat będąc na miejscu, to utrwalam na komórce. Patrole SM chyba jeżdżą po Wieliczce i okolicy, więc więcej kasy "za pilnowanie" nie potrzeba. Co do nawianych na drogę przez wiatr liści - czepiasz się. Ze względu na bezpieczeństwo na drodze (ślisko) za drogę powinien odpowiadac jej zarządca i pokrywac koszt jej sprzątania w razie takiej potrzeby. Poza tym wiatr jak to wiatr wieje w różne strony i zwiewa liście także z drogi, więc w praktyce nikt liści z dróg nie sprząta. ja w każdym razie nie widziałam od czasów jak z naszych dróg zniknęły polewaczki miejskie ze szczotkami.
 
     
Tomek73 
Mina



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lis 2007
Posty: 1407
Skąd: Niewielka Wioska
Wysłany: 24-10-2013, 18:22   

beksia napisał/a:
każdym razie nie widziałam od czasów jak z naszych dróg zniknęły polewaczki miejskie ze szczotkami.

Polewaczki zniknęły bo na rozkopanych ulicach nie ma jak sprzatać. Ale przed epoką rozkopów jeżdxiły nocą i dlatego niektórzy ich nie widzieli.
 
 
     
pablo 
Mina



Osiedle: Lekarka
Pomógł: 2 razy
Wiek: 49
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 2646
Skąd: Wieliczka
Wysłany: 24-10-2013, 22:34   

Cytat:
Ale przed epoką rozkopów jeżdxiły nocą i dlatego niektórzy ich nie widzieli.

ja ja ja
widziałem

I to w epoce rozkopów, z tydzień temu na Asnyka.
 
     
greg
Mina


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 1254
Wysłany: 25-10-2013, 08:05   

pablo napisał/a:
ja ja ja
widziałem

I to w epoce rozkopów, z tydzień temu na Asnyka


eeeeee
gps sie jej zepsuł i zabłądziła
w radio mówili, że ją szukają od 2 dni :diabel:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime
Template modified by Mich@ł
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16